24 jún 17, 06:56:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto Történelem  (Megtekintve 47476 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #30 Dátum: 09 aug 09, 02:07:00 »

Ne összeadd, hanem az elsőt (????. december 24.) és az utolsót (???? + kb 85 év) nézd. Azok szerint a magát Madarának mondó Tobi állítólag 85 éves körül lehet.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #31 Dátum: 09 aug 09, 07:25:30 »

Ha jól tudom a Leafninja.com elég pontos infókat tartalmaz.

Ha jól tudom Itachi azután csatlakozott az Akatsukihoz miután végrehajtotta a mészárlást. vagy ez fordítva volt?

Viszont van egy kis zavar a dologban, mert

Itachinál
az van írva hogy a történet előtti 6. és 4. év között mészárolja le a klánját.

Sasukénél már pontosítva van, miszerint a történet kezdése előtti 4 évben, van a mészárlás.

Viszont Orochimarunál az van, hogy a történet előtti 6. ében hagyja el az Akatsukit, (mert nem sikerül magáévá tennie Itachi testét.)
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 09, 07:26:26 írta Shiro » Naplózva

Takahane
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 142


« Válasz #32 Dátum: 09 aug 10, 10:08:08 »

A következő kérdés h mi a jó éget csinál az akatsuki ennyi év alatt amikor nem bjiuut gyűjtenek...eredetileg téll ez volt a céljuk h csak 1 sima zsoldos katonák legyenek?
Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #33 Dátum: 09 aug 10, 14:16:44 »

Igen és nem. Nevet
Amint Pein még a Shippuuden eleje felé elmagyarázta, a zsoldos munka azért kell, hogy pénzt gyűjtsenek. És ahogy most a legutóbbi (458-459.) mangából ki is derült, sok ország igénybe is vette a szolgálataikat.

Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Takahane
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 142


« Válasz #34 Dátum: 09 aug 12, 08:30:21 »

ez szép és jó..csak ennyi pénzzel már egy országot is lehet irányítáni....több évnyi zsoldos munka....no meg persze Kakuzu ^^ xD
meg az volt furcsa..h még a sima Naruto Elején Jiraiya nem ismerte fel -naruto-t?....mert gyakorlatilag számításba se vette..mintha nem is tudta volna h a 4. fia..és a halála előtt mondta h "most már emléxem én adtam neki a nevet"...
Naplózva

Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #35 Dátum: 09 aug 12, 17:43:00 »

Szerintem mi után megtudta a nevét felismerte, csak nem akarta elmondani neki, nehogy elszálljon. Ott pedig nem arra emlékszik vissza, hogy kinek a fia, hanem hogy hogyan kapta a nevét, az nem ugrott már be neki elsőre lehet.
Naplózva


 
Takahane
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 142


« Válasz #36 Dátum: 09 aug 12, 17:51:50 »

de ha megnézed a korábbi részeket....modnja h micsoda kitartás.....ki lehet eza  gyerek???
xD
Naplózva

Fl3gma
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123


« Válasz #37 Dátum: 09 aug 23, 22:57:59 »

Saruwatari Kumiko...az utolsó hozzászolásodra reagálnék....
Azt irod h  Madara 64 éves, amikor megtámadja a falut a kyuubival és ugyebár Naruto ekkor születik...
Szted Madara most, ahol tart a manga Itachi halálha után néhány hónappal  85 éves, csakhogy ez lehetetlen az elméleted alapján...Mert ha Naruto akkor születik amikor Madara 64 éves akkor Narutonak most 21 évesnek kéne lennie, de mint tudjuk csak 16...

És ehhez h Madara hány éves lehet még annyit tennék hozzá h: Tsunade most van 50 év körül...Tsunade az 1. unokája szal Tsunade és Hashirama között minimum 40 év van ha nem több...és Madara meg kb egyidős lehet Hashiramával szal eléggé közelít a 100 felé...
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 23, 23:05:59 írta Fl3gma » Naplózva
Nucklear
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 215



« Válasz #38 Dátum: 09 aug 23, 23:35:26 »

Nem közelít.A Part1-es részek között van egy kép amin ép Tsunadét tarja kezébe az első.Tsunade 50 éves tehát a harcnak Madara és az első között olyan 48-49 éve kellet történnie.Ha ekkor Madara teszem azt kb 25 éves volt akkor pont a 70-75-80 intervallumba jön ki....
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #39 Dátum: 09 aug 24, 00:58:38 »

Fl3gma:
Ha Tsunade és Hashirama közt van akár ötven év is, az nem jelenti, hogy Madara és Tsunade közt ugyanennyi, mivel MAdara jóval fiatalabbnak tűnt a visszaemlékezésében/meséjében, mint Hashirama.
Míg Hashimara középkorúnak látszott, addig Madara talán még húsz sem volt.

Nucklear:
Az a baj, hogy az a kép jóval Madara "halála" után is ábrázolhatja Tsunadééket, mivel Hashirama nem tudjjuk meddig élt miután összecsapott Madarával.
Naplózva
Saruwatari Kumiko
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 188

Az örök newbie ^^


« Válasz #40 Dátum: 09 aug 24, 01:13:10 »

Saruwatari Kumiko...az utolsó hozzászolásodra reagálnék....
Azt irod h  Madara 64 éves, amikor megtámadja a falut a kyuubival és ugyebár Naruto ekkor születik...
Szted Madara most, ahol tart a manga Itachi halálha után néhány hónappal  85 éves, csakhogy ez lehetetlen az elméleted alapján...Mert ha Naruto akkor születik amikor Madara 64 éves akkor Narutonak most 21 évesnek kéne lennie, de mint tudjuk csak 16...

És ehhez h Madara hány éves lehet még annyit tennék hozzá h: Tsunade most van 50 év körül...Tsunade az 1. unokája szal Tsunade és Hashirama között minimum 40 év van ha nem több...és Madara meg kb egyidős lehet Hashiramával szal eléggé közelít a 100 felé...

Mivel egy évszámról sincs konkrét információ (már az is jól jelzi a nagy semmiben való igazodni próbálást, hogy egyszerűen '????'-ben számolok), ezért van ott mindenhol az, hogy kb. Nem dísznek van ott. Szívesen veszem a megfigyeléseket, és a hibajavításokat (tényleg!) de ne szőrszálhasogassunk már, az egész egy nagy tippelés, becslés. Még tíz év csúszás is simán beleférne, és juj, az azt jelentené, hogy Naruto most 26. Erről nem tehetek, sajnálom. Mindenhol ott van a kb., és mint említettem, nagyon tudatosan került oda. A kronológiám csupán egy közelítő spekuláció, igazából a viszonyítási alapként dolgozgattam ki, hogy a sok elméletet a kitalálóik le tudják csekkolni, nagyjából mennyire jön ki időben, és mihez érdemes viszonyítaniuk, mik történtek akkoriban, mi férhet bele a fekete foltokba, amikről nem tudjuk, mik történhettek az adott időintervallumokban. Sajnos, amíg nincs konkrétum, nem tudok precízen dolgozni egy nagy semmivel ahol maximum pár év egymáshoz visznyításáról van némi információm, pedig hidd el, ha tudnék, már rég megtettem volna. Ha már dolgozok valamin, azt a legjobb tudásommal teszem. Remélem átérzed, és érted tehát, miért vannak ilyen csúszkálások. Mellesleg van jópár korszak, ahol egyszerűen dunsztom sincs mennyi idő telt el, és tippeltem hogy a többivel nagyjából szinkronban legyen, valahogy l a realitás határain belül, de itt is lehetnek akár tíz éves tévedések is. Így már nem is az az öt év az, ami ijesztően nagy kilengés. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 24, 01:14:50 írta Saruwatari Kumiko » Naplózva


"Élni való minden élet, csak magadhoz hű maradj, veszteség nem érhet téged, ha azt hiszed, ami vagy."
#1 Itachi & Sai & Naruto & Sasuke fan
Fl3gma
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123


« Válasz #41 Dátum: 09 aug 24, 13:04:57 »

Madara a 398. részben azt mondja h:A történet 80 évvel ezelőtt kezdődött..A könyörtelen eröszek és vérontás korában..stb...
Nem sokkal később megalakult Konoha...Madara Konoha megalakulásakor kb 80 évvel ezelőtt olyan 20 év körül lehetett....Szal nem értem h Madara h lehetne 80 éves...
Tehát a 398. részben ott van a konkrét bizonyíték h Konoha kb 80 éve alakult...(kumiko itt van egy konkrét információ amit szerettél volna Mosolyog )
Naplózva
Nayu
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


« Válasz #42 Dátum: 09 aug 24, 13:26:35 »

Fl3gma, én is rákerestem a kérdéses részre, és úgy van, ahogy mondod. De az nem tisztázott, hogy mennyi is az a nem sokkal később. Még mielőtt megalakult Konohagakure, vagyis pontosan 80 évvel ezelőtt, amikor ezekről beszélt Madara, szót ejtett magáról is (19. lap), és a képen kb. 13-15 körül lehetett. Emiatt sztem kb. 93-95 éves lehet jelenleg.
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 24, 13:41:29 írta Muriel » Naplózva
ChroN
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1226


Portgas D. Ace


« Válasz #43 Dátum: 09 aug 24, 13:36:27 »

És azt sem tudjuk, hogy melyik évben járunk, szóval, ez egy kis +, ha 80 évvel ezelőtt...
De sokkal többet nem tudtunk meg.
És mi van akkor, ha Madara csak ez csak egy feltételezés...
Ha Madara valahogy egy ilyen testváltó jutsuval testet váltott, hogy ne haljon meg (Mint amilyet Oro is használt).
A másik gondolatom ugyanerre az alapra. De arra is gondoltam, hogy az egyik szemét felkellett áldozni egy új testért, azért mutatott csak egy Sharingan-t, vagy azért van csak egy szemnek kivájt hely a maszkon. Ez is csak feltételezés.


Szerk.: És 401 6. oldal utsó, és 7. olal első képén láthatjuk, hogy azért tért viszsa, hogy emlékeztesse őket: még életben vagyok.
« Utoljára szerkesztve: 09 aug 24, 14:04:48 írta Max » Naplózva

Nucklear
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 215



« Válasz #44 Dátum: 09 aug 24, 15:54:43 »

Madara a 398. részben azt mondja h:A történet 80 évvel ezelőtt kezdődött..A könyörtelen eröszek és vérontás korában..stb...
Nem sokkal később megalakult Konoha...Madara Konoha megalakulásakor kb 80 évvel ezelőtt olyan 20 év körül lehetett....Szal nem értem h Madara h lehetne 80 éves...

Azt mondja hogy konoha története 80 évvel kezdődött...Nem azt hogy akkor alakult mivel elkezdi felvázolni a helyzetet..hogy háború meg miegymás tehát ott sztem ő arra érti hogy azzal kezdődött hogy ő és az 1. megszületett...
Naplózva

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!