24 máj 01, 21:55:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Anime vs Manga  (Megtekintve 22186 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #30 Dátum: 11 aug 14, 20:41:30 »

Nézzük csak, nem lehetne mindkettő?  smirksweat
Ugyan is rengeteg mangát olvastam (és még majd tervezek jó árat, mert még nem fejeztem be őket) és ugyan csak sok jó animét láttam.
Engem soha nem zavart hogy nem hallom a szereplők hangját, nagyon sok könyvet és képregényt olvastam így már megszoktam az ilyet. Egyszerűen azért jó a manga mert végül is meg van rajzolva, de akkor is el kell képzelned az egészet. A rajzok adnak egy "képzelet beli pontot" és onnantól már simán megy a fejedben, a fantáziádban, én szeretem az ilyet. Ahogy írták, a mangákban nincs meg a filler, ami nagyon jó, mert nincs állandó idő húzás, és unalom a köbön. Mangát bármikor tudsz olvasni a neten, és abba is hagyhatod, később meg tovább olvasod. Animénél is lehet ezt nem azt mondom de az kicsit más. Meg vannak az előnyei, én nagyon szeretem, és ahogy Kaihaku R. Kumori írta (aki 1 éve eltűnt a fórumról amit nagyon nagyon sajnálok  Sír) nagyon sok olyan manga van ami überkirályf*sza, de anime nem készült belőle, vagy készül, de abba hagyják épp mikor izgalmas kezd lenni.

Most jöjjön az anime. Itt nem nagyon kell elképzelni semmit, és a fantáziádra bízni, de mégis jó. Élvezhető, érdekes, főleg ha jól van megrajzolva. Nagyon jók tudnak lenni egy csata jelenetek, vagy akár egy érzelmi jelent is. Ha izgi egy anime, le nem bírsz kattanni róla. Bár néha elhanyagolják a rajzolást, de ezek felejthetők... Nagyon jó hogy van egy karakternek hangja, kivéve ha az vinnyogós, visítozós hangokat, azokat rühellem, de nagyon. Egy-két anime közben gyönyörű szép zenéket tudnak csinálni, vagy épp olyat ami a hangulatot, az izgalmat fokozza, az ilyen jó. ^-^

Így nem tudom, nem tudok dönteni. Bár én már egy ideje se animét se mangát nem olvasok, így nem tudom..  Pirul
Naplózva


Shinji-kun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Válasz #31 Dátum: 12 feb 17, 18:12:50 »

hát nem is tudom ... én a "mozgóképpel" kezdtem DB és Naruto aztán Bleach.. aztán miután beértem a Narutot akkor jött a manga mert érdekelt a történet.... és rájöttem arra hogy az anime-val szemben nagyobb a pörgés történetileg(nem a fillerekről beszélek)csak ez a naruto vs oro amikor negyed orán átt fújja a hajukat a sél na ott adtam fel... és utánna valahogy vontatott..... ezárt nem is tudom soha behozni a One Piecet mert nekem ez sok nincs ennyi időm suli melo stb...
és inkább manga párti lettem pedig annak idején(13-4 évesen) soha nem gondoltam volna:D(jah ha valaki esetleg PÜ-ben eltudná kuldeni a OP manga linkjét az 1.fejezettől azt nagyon szépen megköszönném:) )helyesírási dolgokért előre is...
Naplózva

hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #32 Dátum: 12 feb 17, 18:17:17 »

Na igen az kutyául kaka mikor egy 23 perce One Piece videóból 4 perc az Opening és az Ending, mutat 2-3 percet az elözö részböl és tökéletesen írtad: negyed orán átt fújja a hajukat a szél
Ezért lettem manga párti, de a harcokat például animében nézem meg Nevet
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Putir
Vendég
« Válasz #33 Dátum: 12 feb 17, 18:20:55 »

Opening ending mind király a ván picbe van olyan amikor nem is nézek részt hanem csak úgy hallgatom őket.
"negyed orán átt fújja a hajukat a szél"
Ez már nagyon nincs talán a DB-be ,de ott is azt hiszem a kai-ban már nincs.
Amúgy dönteni lehetetlen hisz mondjuk egy jó kis ecchit nem tudok elképzelni csak is animébe viszont a shönenek szerintem picit jobban mangába.
Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #34 Dátum: 12 feb 17, 18:41:56 »

Mostanában nem, de a DBZ ben, a OPben régen, meg a Naruto Shippuudenben volt régen.
Az OP ED-s dologgal meg ara gondoltam hogy a 23-24 perces epizódból 10-15 perc lényeges, az hogy az OP és EDk jók az vitathatatlan Nyelvesít
Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
Shinji-kun
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Válasz #35 Dátum: 12 feb 18, 08:59:31 »

Opening ending mind király a ván picbe van olyan amikor nem is nézek részt hanem csak úgy hallgatom őket.
"negyed orán átt fújja a hajukat a szél"
Ez már nagyon nincs talán a DB-be ,de ott is azt hiszem a kai-ban már nincs.
Amúgy dönteni lehetetlen hisz mondjuk egy jó kis ecchit nem tudok elképzelni csak is animébe viszont a shönenek szerintem picit jobban mangába.
jol van nah Nevet csak az a baj hogy nem nagyon van időm  és a manga gyorsabb:D mert relatíve gyorsan olvasok:)(néha sajnos kicsit feluletesen is Mosolyog )
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #36 Dátum: 12 feb 19, 16:21:02 »

Hát én mangázok is, meg animézek is, és minegyiknek megvannak az előnyei és a hátrányai.

  Animének elég egyértelmű: a zenék nagyon jók tudnak lenni, és egy egy szinkronhang is rengeteget dobhat a karakteren (Kisame). Nem kell néha egy percig bámulni a képet, hogy megértsd mi van rajta, és a harcjelenetknél sem kell visszalapzgatni, hogy hogy mozdult,mint mozdult. Teszem azt, Sasuke és Itachi shurikenpárbaját mangában lehetetlen értelmezni, bár ott is egyértelmű, miről van szó. Na megy a színek is sokat dobank.
  Na de a szinkronok és a zenék ronthatnak is a hatáson, a Fairy Tailt én aimében nem is nézem.Itt a rajzolás könnyen lehet igénytelen/változó, ami szintén zavaró. Na meg az animések apró hülyeségei: kihagynak is elvesznek dolgokat: Orciból nem három, hanem egy kígyó lett, a Kaien feleségét megszálló hollow a nő képében még gyilkolgat is, etc. A fillerekről nem is beszélve.

Mangát olvasni sokkal gyorsabb, és több teret hagy a képzeletednek is. Meg vannak olyan karakterek, akik csak itt mutatnak jól, pl KillerBee az animéban elég gagyi hatásúra sikeredett.  A rajzolás állandó minőségű, és mindegyik mangaka stílusának megvannak a szépségei. A fekete fehér ábrázolásnak is megvannak a maga előnyei, teszem azt sokkal hangsúlyosabbá teszi a dolgokat. Na meg az animés színezés nem mindig jó: Yourichi lila hajjal? Nekem fekete-fehérben sokkal jobban tetszik. De a legjobb: nincsen cenzúra, és itt nem feltétlenül a vérről beszélek, hanem egy-egy hangulatról, gonosz nézésről/vigyorról.↓

Találtam egy képkockát, ami nagyon jólszemélteti a kettő közötti különbséget: lényegében ugyanaz, de mégis hihetetlenül más a hangulata: anime és manga .

A Naruto, Bleach, Fairy Tail inkább mangában jobb, és az One Piece talán inkább animéban Nevet persze lehet, azért, mert az első 500 részt abban láttam ^^  A bleacht és az ft-t nem szeretem animbében, zavarnak a szinkronok, de a naruto mindkettőben jó nagyon.
« Utoljára szerkesztve: 12 okt 12, 17:48:18 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #37 Dátum: 12 ápr 09, 00:08:12 »

Igazából manga párti vagyok, ha nagyon választani kellene a kettő közül, de mindkettőt szeressük Nevet De például One Piece animéje jobb, mint a mangája, mert ahogy Hiei is leírta, túl sok a felesleg benne Mosolyog (furcsa, hogy pont én írom ezt ikszdé)
Na de például Fullmetal Alchemist Brotherhood v Death Note v Yuu Yuu Hakusho, csak pár a legendás animék soraiból Mosolyog
Ezek mind-mind tetszettek, Dragon Ball-ból meg inkább manga, nem tudom valahogy a mangák akkor is jobban tetszenek nekem, mert ott nincs filler, viszont egyetlen kivétel van ez alól az pedig a One Piece anime, mert ott még a fillerek is jók Mosolyog (néha azért a Fairy Tail-nek a fillerei is egész élvezhetőek).
Fairy Tail-nél meg mindkettőt imádom, az anime és manga, itt nem tudnék választani, mindkettő jó Mosolyog (bár az animébe kicsit több a cenzúra az ecchis részeknél ikszdé)
Bleach, itt egyértelműen anime, mintha arra született volna, hogy az legyen Mosolyog mangája olyan kivehetetlen néha a mozdulatok benne, például ott van egy kis kutya és közben kiderül, hogy Renji épp a kardját rántja elő. Na meg kidolgozatlanok a hátterek, Kubo nem figyel a részletekre (ezenkívül nagyon szépen rajzol, talán a legszebben).
Végezetül, Naruto, na itt már kicsit gondba vagyok, de végülis sikerült eldöntenem, mert itt a mangát választom, valahogy az a sok rossz filler (a shippuu köbö 90.részétől kezdődő fillerek), na meg az a förtelmesen pocsék és ocsmány rajzolás, ami a Pein vs. Naruto harc alatt volt, vááá egy életre a manga felé borult a mérce Mosolyog

Csak pár főbb művet jelemeztem, mert nem akartam mindet jellemezni, amit eddig láttam, szóval van pár kivétel, ahol az anime jobb, mint a manga, de ha nagyon választani kéne, akkor mangát választanám.
Egy az, hogy ezt a fekete-fehér világot jobban szeretem, imádom a turnusozást, az árnyék rajzokat, szeretem látni állóképen a karaktereket.
Ahogy Exkirion is mondta, jobban ki lehet venni a karakterek grimaszait, sokkal élethűbbnek tartom a mangát.
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #38 Dátum: 12 jún 15, 14:55:24 »

MANGA, mert az animét cenzúrázzák, és így nem olyan eredeti.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
Gekkou
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 45


« Válasz #39 Dátum: 12 szep 29, 20:14:29 »

Én az anime felé hajlok még mindig,de már jóval több mangát olvasok, mint régebben (:
Naplózva

"A titok ajtaját nem olyan nehéz kinyitni, mint ahogyan azt az emberek gondolják. Ellenkezőleg, az a szörnyű, milyen nehéz bezárni."
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #40 Dátum: 12 szep 29, 22:04:44 »

Manga azért jobb, mert előrébb jár és eredetibb, nincs tele fillerrel. De az animéban az a jó, hogy látványosabb.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #41 Dátum: 12 szep 30, 07:47:29 »

Naruto: A manga "csak" levan rajzolva,annyira nem jön át úgy mint egy anime rész,főleg a csatáknál,meg ilyen érzelgős részeknél. De a mangának is megvannak a maga előnyei ,maga az alkotó rajzolja,és eredetibb mint az anime,ahol a grafikát úgy tönkre bsszák,hogy az már fáj.De! Még ígyis az anime oldalán állok,ha nem lenne anime ,nem lenne ilyen élvezetes,és valszeg nem is rajonganák érte annyira.
Naplózva

Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #42 Dátum: 12 okt 04, 19:35:30 »

De a manga jobban az emberek fantáziájára van bízva, és most "éppen" nagyon érdekes résznél jár.
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
Hédi
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 860


Tesco Gazdaságos Kage Bunshin


WWW
« Válasz #43 Dátum: 12 okt 12, 17:44:14 »

szerintem az animét és a mangát nem lehet úgy összehasonlítani mint a könyvet és a filmet, mert a mangában is képek vannak, tehát annyira nem kell megerőltetni a fantáziát. Én mindkettőt szeretem. Az animében jók a zenék és nagyon látványos jelenetekkel találkozhatunk, a japán szöveget pedig kifejezetten a szeretem. Viszont a manga általában hosszabb, úgy értem sok animét nem folytatnak de a manga fut tovább, és gyorsabb is. Amíg egy anime rész 20-25 perces, egy fejezetet elolvasol 5 perc alatt. Szóval nekem mindkettő kell Nevet
Naplózva

"Dissect me 'til my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins"
-------------------------------------------------------
::MAL::
::TUMBLR::
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #44 Dátum: 12 okt 12, 20:58:17 »

Persze a képek miatt könnyű össze hasonlítani, de pont ez az egyik oka annak, hogy meg lehet állapítani köztük a különbséget.

Pl a rajzolás terén nagyon is jól össze lehet hasonlítani a a kettőt. Az anime az színes, meg mozog, a manga meg fekete fehér s mégis szebb képet ad. Lásd pl Fairy Tail. a mangát grafikailag meg sem közelíti az anime. Habár Mashima elég magasra teszi a lécet. Kishi viszont egy viszonylag egyszerű rajzstílussal dolgozik, de a Shippuuden mégis csak a béka segge alól próbál kandikálni. Persze ne akarjunk a Devianton terjedő VN-hez hasonló grafikát.
A Claymore esetében viszont pont hogy az anime szebb grafikailag.

Kicsit még grafikához kapcsolódóan az eseményvezetés.
Az anime az egész jelenet + aláfestő zene + a jelenet csattanója alapján próbálja elérni a megfelelő hatást
A manga pedig a jelenetek kulcspillanatainak + a csattanó kulcspillanatával szándékozik elérni.

S itt egy kicsit áttérve a történetvezetéshez. A mangába előfordulnak azok a fránya fillérek vagy mik. (Persze ti nem tudjátok mi az, hisz már kétforintos sincs forgalomba, de a mamám mesélte, hogy 20 fillér volt a fagyi eltudjátok azt képzelni? egyötöd forint. egy mai gombóc árából 1000-et is vehetnél. Ja és másfélszer akkorát.)
Persze lehet mondani, hogy haha a fillér epizódok azok unalmasak, nem nézem.
De mi a helyzet a fillér jelenetekkel? Hmm, kicsit át tudják variálni a dolgokat nem?
Pl Fairy Tailből Gray és Leon harca(i) valahogy a manga és az anime teljesen más képet ad az erőviszonyokról.

Másik példa a Dragonball-ból Sokfogú és Piccolo csatája a nagy tornán. Animében akárhányszor néztem meg Piccoloról mindig az a kép jött le, hogy ő a pokol hercege aki bosszúra éhes.
Ellentétben a mangával azt vettem észre, hogy Piccolo már az első megjelenésétől fogva sem volt gonosz, csupán inkább az elvárásoknak próbált megfelelni.
Szóval az anime esetében nem csak az számít, hogy vannak e fillér jelenetek, hanem,hogy két képkocka(manga) közé hány másodpercnyi animációt tesznek.  Persze lehet az ilyesmivel húzni az időt, de a hatás lehet a fizetség.
(Ha egy szomoró dallamot gyors tempóban játszanak, az nem éppen éri el a hatását)

Animés példa is: Shippuudenben amikor Pein felrobbantja Konohát Szerintem sokkal kifejezőbb lett volna, ha az egész szinte egy pillanat alatt történik. (Ez mondjuk vélemény, nem is példa)

A Märchen Avacen Romance-ben meg beraktak egy fillér arcot (fej nem írás ikszdé) a végére, ami szerintem pont, hogy jót tett a történetnek.

S hogy melyik jobb? A lekváros bukta, mert azt szeretem. Hümm-hümm

ui: Azt észrevettétek egy néhány shounen manga esetében, hogy pl az első fejezetek) mennyivel szebb és kidolgozottabb a sok századikhoz képest?

« Utoljára szerkesztve: 12 nov 12, 20:44:24 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 2 [3] 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!