24 máj 01, 18:11:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Anime vs Manga  (Megtekintve 22180 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Yumi-neechan
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 97



« Válasz #15 Dátum: 09 dec 03, 22:48:25 »

Általában mindig elolvasok pár fejezetet mangából, aztán megnézem hogy van e animéje ha van akkor azt is elkezdem nézni, de valamelyiknél abbahagyom a mangát és csak animét nézek. Mert nagyon követik az animét, kivéve ha filler részek vannak és a manga előrébb tart sokkal mint az anime.
Naplózva

Hatsue
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Válasz #16 Dátum: 10 jan 04, 20:11:52 »

mind2t imádom  Nevet
animében a zenéket nagyon szeretem sokkal jobban áttudom érezni, a manga meg mostanra eljuttatott odáig, hogy képes vagyok angolul letölteni csak h tudjam mi lesz xD
Naplózva
esztike03
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 17


« Válasz #17 Dátum: 10 jan 13, 21:25:01 »

Hát nem tudom... szeretm a mangákat is, de én inkkább anime párti vagyok.... Mosolyog
Naplózva

Ha nem lenne sötét, sose látnánk a csillagokat.Mosolyog
jaaj
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


WWW
« Válasz #18 Dátum: 10 feb 04, 12:11:11 »

engem a manga valahogy nem szórakoztat maradjunk az animénél   Nevet Nevet Nevet Nevet Nevet Nevet
Naplózva

Geszti
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #19 Dátum: 10 feb 04, 13:15:28 »

Én már egy ideje inkább manga párti vagyok, ha lehet ezt így mondani. Ott mindig lehet várni az új mozzanatot, nincs filler, és nem mellesleg, sok manga van, ami animében nincs. Vagy csak úgy mint a Soul Eater.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #20 Dátum: 10 márc 21, 18:17:06 »

Manga egyértelműen, több okom is van rá
Egyrészt a mangában szerintem valahogy sokkal jobban átjönnek az érzelmek és a grimaszok a karakterek arcán mert a szinezés sokszor kicsit aláássa pl ha az egyik karakter elpirul, nem minden Animében de van ahol.
Másrészt én nagyon szeretem a seyü-ket főleg Gilgamesh hangját a Fate/stay night ban, de sokszor szörnyűnagy csalódás tud lenni, mert ugye ha olvasol egy mangát akkor te társíthatod magadban azt a hangot a karakterhez ami szerinted illik és nem egysze volt már, hogy nagyon megdöbbentett, hogy mien hangot kapott az adott karakter az adaptációban. Ebben szerencsére a Naruto kivétel, szerintem a narutos hangválasztások zseniálisak, egyszer nem csalódtam még benne de Pl nagyon meglepett a Bleach ben amikor a felnőtt Nel nek ugyanolyan gyerekes hangja maradt vagy a Mahou sensei negimában Negi hangja sem tetszik igazán, sem pedig a szinezések.

Összességében szerintem a Magnga nagyobb szabadságot ad afelől, hogy te miennek látsz egy karaktert és az Anime néha csúnyán arcon csap a saját koncepciójával, szóval összességében a Magnga szerintem jobb, fillermentes éshát nemsokban külömbözik az akció sem az animétől, akinek van egy kis képzelőereje annak nem jelent sok újdonságot az Anime, de azért megéri szerintem nézni őket, főleg az összkép miatt, mert biztos voltatok már úgy egy filmmel, hogy egy jelenetben olyan epikus volt a zene a kép és a hang összessége, hogy beleborzongtatok.... na ez az ami sokkal jobb egy animében mint a mangában
Naplózva

Den
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 2046



« Válasz #21 Dátum: 10 márc 21, 19:57:52 »

Egyetértek Kumorival és Exkirionnal, én is jobban szeretem a mangát alapvetően.
Mivel én is szeretek rajzolni ezért becsülöm azt hogy a mangáknál még a távoli képeken is látszik rendesen az arc míg animében ott már csak a színekből lehet eldönteni kit is mutatnak. Tetszenek a szépen megrajzolt dupaoldalak, a csoportképek, a borítók meg miden ilyesmi ami animében nincs Nevet

Továbbá a manga kényelmesebb is, akkor olvasom amikor akarom, nem kell letölteni és hasonlók.
Jah és ki ne hadjam a jokerét a mangának, nincsennek fillerek Nevet
« Utoljára szerkesztve: 10 márc 21, 19:58:51 írta Den » Naplózva

Zsukinalag
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



« Válasz #22 Dátum: 10 márc 21, 23:40:27 »

Abból a szempontból szerintem is jobb a manga, hogy olvasni kényelmesebb és a sztoriban is gyorsabban lehet haladni. De nálam megszokás kérdése is: a Nana pl. hiába van meg animében, mangaként szoktam meg és egy darab részt nem tudtam végignézni (ehhez hozzátartozik, hogy az egyik szereplőnek se a japán , se a magyar hangjával nem vagyok kibékülve), a Death Note animéből meg hiába hiányoznak jelenetek, nem tudom rászánni magam a képregény olvasására, ahogy a Dragon Ball se érdekel mangában.
A fillerekkel kapcsolatban is igazatok van, de animében azokat ki lehet hagyni, ha tudjátok mettől meddig nem adaptációról van szó. Én csak a DBZ-nél, a Bleachnél és a Narutonál csinálom ezt, a többi animénél passz. A Hellsing és az FMA  tudtommal egy az egyben filler, legalábbis baromi unalmasnak találtam mindkettőt a mangához képest.
Naplózva
JANOSHERCEG
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Válasz #23 Dátum: 10 ápr 24, 19:51:31 »

Én általában ha jó az anime,akkor elolvasok,egy pár mangát is,főleg ha az anime félbemaradt,és a manga előrébb jár,akkor,hogy megtudjam a történet folytatását elolvasom a mangát.
Naplózva

Ninja Missions :
D/C - 10/10
B - 11/11
A - 12/13
S - 4/7
Shippuuden - 21/31

Naruto-Arena.com - Your #1 Online Multiplayer Naruto Game !
Dexkill
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 6


« Válasz #24 Dátum: 10 ápr 26, 21:04:35 »

én inkább anime párti vagyok mert a harcok ott sokkal hosszabbak számomra és pörgősebb de a mangának is megvannak az előnyei
Naplózva
ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #25 Dátum: 10 júl 10, 23:49:51 »

Inkább az anime!! Bár a mangát  is kellene olvasnom (általánosságban).

Nemrég elkezdtem a Naruto mangát olvasni, aztán egyszer túl sokat olvastam 1 nap, és a végén már ott is szinte mozgóképek voltak...  Nevet
Naplózva

....................................................................................................................
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #26 Dátum: 11 máj 03, 17:59:54 »

Ismerős. Én 4 nap alatt daráltam le a teljes Fairy Tail mangasorozatot xD
De jobb szeretem az animét. Azt meg csak DVD minőségben, egyben vagy 50 részt. Beteszem a lejátszóba, és a kanapén. Nem szeretek gép előtt görnyedni. Ott már inkább mangát olvasok ^^
De azt is letöltöm. Online csak az aktuálist szoktam (tehát Bleach, Naruto)
Naplózva



 
Rikan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 1894


right now, it's girls' generation


WWW
« Válasz #27 Dátum: 11 máj 05, 16:09:00 »

Egy másik fórumról másolom be amit oda írtam, nincs kedvem újra írni xd.

Régebben úgy voltam ezzel a kérdéssel, hogy mindenképpen anime. De mostanában sokkal jobb szájízzel olvasok mangákat is. Jelen véleményem szerint mindkettőnek vannak előnyei és hátulütői.

Nézzük először az animét. Ha szép a grafika, jók a szinkronhangok és a zene is passzol az adott jelenethez akkor már csak egy jó történet kell és mehet a buli. Viszont itt csak annyi a baj, hogy nem minden esetben követi az eredeti változatát. Ismerek animéket, amikben a manga poénosságát nem tudta visszaadni a stúdió, vagy éppenséggel kivágtak bizonyos jeleneteket és openingbe / endingbe tették bele két másodpercre.

Akkor jöjjön a manga. Előttem is leírták, hogy ezzel annyi a baj, hogy nem hallod a szereplő hangját, vagy éppen nem tudja visszaadni a harcok pörgősségét. Ebben én is egyetértek, viszont itt csak és kizárólag azt látod amit a mangaka akar neked megmutatni. Buktatóként pedig felhozok egy példát, a K-on mangát. Nos ez a sztori eredetileg a zenélésről szól, tehát a mangában nem hallod milyen zenét játszanak, de úgy oldotta meg a mangaka, hogy zenélős pózba állította őket, tehát rád bízta milyen zenét képzelsz a történetbe. Jó is meg nem is. ^^

Tömören mindkettőt szeretem, de ha választani kéne akkor az anime mellett döntenék. De ez semmiképp nem jelenti azt, hogy nem szeretem a mangákat. ^^
Naplózva


Utálsz? Remek! Tépj egy számot, állj be a sorba. ★ Mert tróger vagyok én, nem celeb, a faszom aki nektek tetszeleg.
Feleségem: Kallen <3 Szüleim: Minagi és heo  Tesóim: Sabaku és Bogi  Nagyszüleim: Ritli és Hiei  Nagynénim: hanii
median
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Válasz #28 Dátum: 11 jún 01, 20:43:34 »

szerintem a manga jobb mert abba nincs az a sok filler Neeem
Naplózva

Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #29 Dátum: 11 aug 10, 11:24:57 »

Én mióta világ a világ animes voltam és vagyok is. Kivétel ez alól talán a Naruto ahol az animet már nem is követem. A one piece anime is sokkal jobb mint a manga. A mangája tele van felesleggel és szeméttel. Volt olyan manga amiben 3 értelmes mondat hangzott el. Számomra az anime viccesebb látványosabb és sokkal szórakoztatóbb. A fillert én is utálom, de nincs mit tenni maximum nem nézem megXD Rövid műveknél m eg sose olvastam mangát. 12 rész animből is kevés nem hogy mangábólxD
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Oldalak: 1 [2] 3 4
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!