24 okt 03, 05:28:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 510 511 [512] 513 514 ... 600
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Grafikai munkák és a rajzolás  (Megtekintve 1021569 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #7665 Dátum: 12 nov 01, 07:25:44 »

Én eleite, hogy megszokjam kinyomtattam egy képet és az rajzoltam át. Ha ez már ment úgy, hogy nem kellett néznem onnantól hagytam azt és rendesen tudtam rajzolni vele. Toll módot ajánlom egér az másra van.. Egy jótanács mindenkinek: HA ÁTAKARSZ VALAMIT RAJZOLNI SOHA NE TEGYÉL RÁ KÉZZEL RAJZOLT KÉPET! Jól megjártam egyszer vele.. (a fent lévő rajzomat is azzal csináltam)
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 01, 07:26:51 írta SzG » Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #7666 Dátum: 12 nov 01, 11:04:21 »

Én a következő módot használtam. Azt a kezemet, amit nem használok a rajzoláshoz a képernyőre tettem és a körvonalát megpróbáltam körberajzolni. Majd újra és újra és ... .  Ez nem az én találmányom, de használ. Egy idő után hozzászoksz, mint az egér használatához, de szerintem rajzoláshoz jobb, ha a penként használod nem egérként.
Vagy csinálj lineartokat, ott elengedhetetlen, hogy a képernyőt figyeld.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #7667 Dátum: 12 nov 01, 17:36:25 »

Én nem alkalmaztam semmiféle praktikát, egyszerűen meg kell szokni. Minél többet használod, annál hamarabb áll rá a kezed. Az egér módot utálom, csak egyszer kapcsoltam be, hogy lássam milyen, de azóta is messziről kerülöm. ikszdé
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7668 Dátum: 12 nov 03, 14:15:59 »

Gondoltom, hátha érdekel valaki, vannak itt szép képek:
http://www.mondocon.hu/?p=4466&cookie=test
Mondos rajzverseny eredményei. Valaki gondolt már a nevezésre? Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7669 Dátum: 12 nov 03, 14:52:21 »

A magyarországos és fairy tailes kép a legszebb. Mosolyog
Naplózva

Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #7670 Dátum: 12 nov 03, 14:55:56 »

Annyira nem tudom megérteni, hogy ha valaki tud jól rajzolni, akkor miért nem próbál meg valami saját stílust kialakítani és miért kell ezt a mangás förmedményt utánoznia?
Bocs, ez most kijött magamból.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7671 Dátum: 12 nov 03, 15:02:05 »

Mert ez a divat. De tényleg.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #7672 Dátum: 12 nov 03, 15:05:42 »

És mivel ez a divat, mindenkinek a "saját stílusa" kialakításában hatással van rá amit lát, tapasztal stb., vagyis aki sok animét néz és rajzolni is szeret, annak ez "beépül" a saját rajzstílusába.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7673 Dátum: 12 nov 03, 15:10:53 »

Mangás förmedvény? Saját sítlus? Manga síluson belük is 23746297436 féle létezik, nézz meg egy Reborn vagy egy OP fejezetet. Vagy VanRah és Fukari képeit mondjuk. Mondd, h rosszul értelmeztem, amit írtál.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 03, 15:14:58 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #7674 Dátum: 12 nov 03, 15:29:27 »

Mert szerinted mi a szép? Lehet realisztikusan rajzolni, de az más műfaj. A mi céljainkra ott van a sok rajzfilm amikből szemezgethetünk. Magyarország? Itt nagyon nem találni kifinomult műveket. Nézzünk szét külföldön. Nyugatra és keletre is sokkal bővebb kultúrája van a rajznak. Az hogy divat vagy sem, nézőpont kérdése. Szerintem nem minden manga stílus szép, de a legszebb képregényt japánban találni.

Ráadásul ez tőled hangozhat el legkevésbé, mert a te képeid nem lennének értékelhetők rajzként, ha nem bontanád fel mozaikokra és színeznéd mindenfélére. Így kiad egy képet ami akinek tetszik, tetszik, akinek nem, annak nem, de az sem egyedi. Ilyet is csináltak már előtted is, utánad is fognak.

Am megnéztem a képeket amit linkelt Sabaku, hát ízlések és pofonok. Erre azt tudom mondani, hogy nem mindegy, hogy egy kép azért rossz, mert valaki rosszul próbált utánozni egy jó stílust, vagy mert jól utánzott egy rosszat.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #7675 Dátum: 12 nov 03, 15:48:43 »

Mert szerinted mi a szép?
Egy szót sem írtam arról, hogy szép, vagy nem szép.

Lehet realisztikusan rajzolni, de az más műfaj.
Plusz még van kismillió irányzat.

Magyarország? Itt nagyon nem találni kifinomult műveket.
Maximum rossz helyen keresed őket.

Ráadásul ez tőled hangozhat el legkevésbé, mert a te képeid nem lennének értékelhetők rajzként, ha...
Pontosan eddig érdekelt ez a bekezdés.


Mangás förmedvény? Saját sítlus? Manga síluson belük is 23746297436 féle létezik, nézz meg egy Reborn vagy egy OP fejezetet. Vagy VanRah és Fukari képeit mondjuk. Mondd, h rosszul értelmeztem, amit írtál.
Mangás förmedvény alatt értem a brutális manga-szemeket, a tipikus vonalvezetést, a színes hajakat, öltözködést, fegyverviselést. Nyilván vannak kivételek, de nem ezek a jellemzők.

A problémám az, hogy ha végignézek egy teljesen random, középiskolások műveit bemutató kiállítást, akkor túlnyomó többségben lesznek a fent felsorolt jegyeket tartalmazó képek. Ez szerintem egyáltalán nem egészséges.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 03, 15:49:36 írta Loah » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #7676 Dátum: 12 nov 03, 16:12:34 »

Hadd tegyek be pár teljesen véletlenszűr, manga stípusban rajzoló alkotót. Az alapstílus stimmel, de annyira jellegzetes az egyéni stílus is, hogy ránézésre megmondom hogy ő csinálta:
http://vanrah.deviantart.com/gallery/
http://fukari.deviantart.com/gallery/
http://kibbitzer.deviantart.com/gallery/
http://namirenn.deviantart.com/gallery/ (ő magyar amúgy)
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #7677 Dátum: 12 nov 03, 16:33:58 »

- Förmedvény egy képre mondva nekem annyit tesz, nem szép.
- Az a kismillió irányzat mind megmutatkozik valamely képregényben, szóval nem értem a problémád.
- Ha te tudsz jó helyet vagy példákat tudsz mutatni a magyar rajzosok díszpéldányaiból, szivesen várom itt vagy PÜben.
- A kritikát el lehet utasítani, de meghallgatni nem árt.

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2012/303/a/0/_stray_dog_reload__chapter_2_paperback_edition_by_vanrah-d5jf8ve.jpg
Ezen pont látszik mind amit felsoroltál, szerintem szép kép.


Egy költői kérdés: Ha 10 képet kiállítunk, az egyik fele szépen kivitelezett manga stílus a másik fele pedig elvont/nonfiguratív/absztrakt akkor egy átlagos ember melyiket tartaná szebbnek?

Vannak akik mindent elutasítanak, mert közkedvelt, de mit ér valaki azzal hogy egyediséget kényszerít magára, ha nem értékelik? Mert lehet, hogy magunkat fejezzük ki a rajzokkal, de hazudik, aki szerint nem célja mások lenyűgözése is.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 03, 16:34:43 írta Zer0 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7678 Dátum: 12 nov 03, 17:19:05 »

Idézet
Magyarország? Itt nagyon nem találni kifinomult műveket. Nézzünk szét külföldön. Nyugatra és keletre is sokkal bővebb kultúrája van a rajznak. Az hogy divat vagy sem, nézőpont kérdése. Szerintem nem minden manga stílus szép, de a legszebb képregényt japánban találni.

Nem értem, miről beszélsz. Ja, de. Itt semminek sincs kultúrája, itt minden szar.

Japán meg természetesen mindenben a legtökéletesebb, nem gond, hogy ezer szebb képregényt tudok mutatni, mint a mangák. (várjunk, ez hibás megfogalmazás: úgy értem a japán mangák).
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 03, 17:21:46 írta Saphira » Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #7679 Dátum: 12 nov 03, 17:26:20 »

A japánon kívül milyen manga létezik még?

Saphi de te is csak mondod, mint loah. Talán ha linket küldtél volna a kijelentésed helyett, meggyőzőbb lett volna...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 510 511 [512] 513 514 ... 600
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!