24 okt 10, 20:09:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 316265 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #225 Dátum: 07 nov 11, 21:50:18 »

Ha senkit se sikerült elrángatnod (ahogy eddig nekem se sikerült azóta se :-X ), akkor szívesen elkísérlek Nyelvesít

A japánok is egyébként igyekszenek mindent frissen, ropogósan tartani és - mint már észrevettétek, ha az előző képet megnéztétek - a tálalás küllemére is nagyban odafigyelnek^^ Ez meg külön plusz pontszám (főleg, ha a belegondolok, ahogy drága Nagyikám tudja néha odarakni az ételt az asztalra :-X )
Naplózva

Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #226 Dátum: 07 nov 11, 21:54:38 »

Igen fontos a tálalás is, bár nagynéném tudott néha olyan pocsék kinézetű kajákat összeütni, h bátorság kellet a megkóstolásához.. De a jutalom nem maradt el, az íze fincsi volt, ja és senki nem tudta azokat az alkotásokat leutánozni.... Nevet
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #227 Dátum: 07 nov 11, 22:00:28 »

Én is szívesen kísérleteznék,de csak ugy hogyha van valaki aki netán bevállalja az enyémet ,ha nem jól választok,vagy vmi mindenki vesz abból ami neki tetszik tálalási formában(Mint Arvaelék nyálcsorgató tálja).
Én voltam egy hetet Svájcba ott is voltak érdekes kinézetű és szagú dolgok. (Répás-margarinos szószós ,először el nem tudtam képzelni mi az,aztán megkóstoltam és ízlett,de annak a szagához embernek kellett lenni,volt még egyszer hal is tésztával de az először ilyen barna csomónak nézett ki ha elvágtad láttad hogy a szósz alatt ott a fehér hal husi,nah annak is volt egy kinézete... ők is tudnak elég érdekes kajákat enni,de nekem mindegyik ízlett)
« Utoljára szerkesztve: 07 nov 11, 22:01:48 írta Csillus » Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #228 Dátum: 07 nov 12, 14:24:23 »

Juj, de a mindenit, hogy jujujujjjXD
Ettem Miso levestXD (Már értem Narutot Nevet Teljes mértékben! Isssteni finom! )
Sushiiiit:D (éljen a nyers hal Nyelvesít csak a köré tekert zöld bigyó volt fura kicsit:/ )
Medúzát:D (mely ropogós volt és tök tuti:D )
Ittam japán sört:D (Fincsi:D)
És el voltam ájulva a japán kajáldában:D
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #229 Dátum: 07 nov 12, 15:57:32 »

Akkor jöhet még egy kis inger a nyálképződésre...? >Nevet

Említett japán étteremben készült, említett napon (május, szülinapom után pár nappal... torta előtt pár órával Nevet ) és... és... ja igen! Mindenki mást-mást rendelt és kérdeztük, lehetne-e úgy, hogy tányérokat kapunk, aztán mindent középre és mindenki csipeget, ami jólesik neki... És... ezt kaptuk: Nevet
http://i42.photobucket.com/albums/e323/Arvael/etc/123_2392.jpg

(gomen, csak nem bírtam ki,hogy ne tegyem fel :-X Ez még a pusztításunk előtt volt^^")

Sed: most már lebuktál! Se napfény, se kaja... enyje Nyelvesít A fokhagymás kérdésemre pedig feltűnően nem válaszoltál xP



Hmm kifejezetten gusztusos tálalás Mosolyog Kedvem támadt készíteni valamit.

Ja igen véletlenül nem tudod mi az ami a hajó tatján van? Ilyet még nem láttam. :-[
Naplózva
Arvael
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2703

-Oranjikage-


« Válasz #230 Dátum: 07 nov 12, 16:39:23 »

Zemori-san: a sushi köré nori van tekerve Mosolyog Nekem amúgy a lazacos sushi a kedvencem^^

Der Teufel: hmm... a tatján? Az a három kis fehér tálka? Mármint, amik benne vannak? xD (ugye az a tat? a hajó vége? :-X :-[)
Abban ilyen-olyan-amolyan... hmm... krumplisaláta-szerűség volt. Igen Mosolyog Finom volt; nem sokban tért el az itthoni krumplisalátáktól xP
A bentou-hoz kaptuk, ha jól rémlik^^"
Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #231 Dátum: 07 nov 14, 10:14:56 »

Aham, köszi. Amúgy igen, a tat a hajó vége Mosolyog
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #232 Dátum: 07 nov 14, 14:39:36 »

Igaz amit most megosztok veletek az nem pont kaja, hanem innivaló, de hát úgy is egy hejre megy Nevet
Hát akkor két különféle turmixról van szó, mindkettő tők egyszerű és kb 2 perc alatt megvan

Akkor az első.
A turmixba beleöntünk fél liter tejet, beleütünk egy tojást, majd 1-2 evőkanál cukrot (helyette lehet 1cs vanillin cukor is), majd mixeljük az egészet, és kész

A másik amit csinálni szoktam az zm hogy a turmixba beleöntök tejet kb 0.5-1l
és beledarabolok kb ugyanannyi almát, szal amenyi csak blefér, (nem muszáj meghámozni), majd meg lehet nyomni a gombot, és ebbe cukor se kell, habár aki igényli rakhat bele, meg néha olyat is szoktam, hogy kókusz reszeléket is rakok bele.
De ugyanezt meg lehet csinálni akermilyen gyümölcsel is.

+ ami még a kedvencem az a fagyasztott szilva, és a fagyasztott meggy Mosolyog


Naplózva

Der Teufel
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 486


« Válasz #233 Dátum: 07 nov 15, 09:49:20 »

Na ez a nyers tojásos turmix kissé vad nekem Mosolyog
Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #234 Dátum: 07 nov 15, 14:46:07 »

Nem tudom mért nekem szimplán a vaniliás tej jutott erről eszembe.... :Mosolyog Vagy a nyers része nem tetszik? Na a tojásról tutira el tudod dönteni, h rossz vagy sem... Mosolyog Imádom a tatár bifszeteket szal engem ezek a dolgok nem nagyon izgatnak...  >Nevet
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #235 Dátum: 07 nov 15, 14:55:02 »

Én banán turmix párti vagyok.
Tej meg banán kell hozzá meg egy egész csomag vanillin cukor és egy pici fahéj.Nyami nyami.Nem egy nagy dolog de én imádom!!!
Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #236 Dátum: 07 nov 15, 15:01:38 »

Próbálkoztam vele a Nagyi palacsintázójában (amit imádok!!  :szeret: ), de nem lett a kedvencem.. Bár otthon gondolom a sáját ízlésed szerint édesítheted...
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #237 Dátum: 07 nov 15, 15:06:39 »

Tudod ahány ház annyi szokás! Lehet hogy én imádom és te utálod!És ez így van jól! Nyelvesít Nevet
Amit még kihagytam a listáról amit még imádok:
Házi Karamell ital!
Ahhoz ugye kell cukor és tej (én sokat szoktam hogy ne legyen olyan édes),egy vanília rúd és egy kis fahéj.
Ezt berakni termoszba  be a kocsiba és irány Lillafured és amikor majd meg fagysz és a vízesés is befagyott te ihatod a jó meleg fincsi karamellt!!! :-* Nevet
Naplózva
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #238 Dátum: 07 nov 15, 15:13:33 »

Nem mondtam, h utálom, csak az első próbálkozás nem volt szerencsés. Különben nem rajongok az édes dolgokért ez lehetett a bibi, kivétel mindenféle csoki és torta!  Nevet Ezért nem szeretem vagyis kevésbé lelkesen próbálnám ki a holland kajákat, ahol még a húshoz is csokiöntet adnak.. :Mosolyog
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Csillus
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 567



« Válasz #239 Dátum: 07 nov 15, 16:05:05 »

Én se szeretem a túlédeset.Ezért csinálom mind2-t sok tejjel!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!