24 okt 07, 11:14:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 314613 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Rina
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 462



« Válasz #1350 Dátum: 10 jan 22, 09:27:42 »

Aemy jól hangzik ki is fogom próbálni egyik nap.  Nevet

Életembe elöször sütöttem még szilveszter előtt tortát. Nem lett  a legszebb de legalább Csiszinek ízlett.

Itt látható a "kreálmányom" felül nézetből. http://kepfeltoltes.hu/100122/DSC00013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Az emberek döntései a kulcs a boldogság kapujához!\\\"

\\\"Küzdj hogy, mind elérd a céljaid\\\"
Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1351 Dátum: 10 jan 22, 09:37:59 »

Húúúúúúú csorog a nyálam!  Nevet
Ez vaníliás vagy túrós? Nagyon incsiklandozóan néz ki!  Hümm-hümm
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Rina
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 462



« Válasz #1352 Dátum: 10 jan 22, 09:41:58 »

Tejszínes a krém a lapok meg belül csokisak.
Köszi. Majd ha legközelebb rászánom magam majd viszek kostólot.  Nevet
Naplózva

Az emberek döntései a kulcs a boldogság kapujához!\\\"

\\\"Küzdj hogy, mind elérd a céljaid\\\"
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1353 Dátum: 10 jan 22, 09:50:26 »

Rina!

Ez jól néz ki nagyon. Mosolyog
Mondjuk én inkább a gyümölcsös sütiket szeretem, de ez a tejszínes krém jól lehet nagyon. Mosolyog
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1354 Dátum: 10 jan 22, 10:20:19 »

Igazából azért próbáltam ki, mert így occsób kb 40 ft egy adag xD
de a magyaros rámen is jól hangzik xDD

Azt nem tudjátok, hogy melyik az a tészta amelyik ízben kb megegyezik a rámennel és szárított formában kapható?
Én asztem a tikmonytalan spagetti mert a tészta alapanyagleírása kb megegyezett a Smack tésztájának leírásával, vagy lehet nem a tésztávsl volt a gond, hanem a maggikockával? Talán mást kellett volna használnom, vagy adni hozzá egy kis Vegetát?xD

Másik okosságom az éjszaka folyamán a nutellás rizsa, hát ízre tisztára tejberizsa íze vala. xDD
Naplózva

Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1355 Dátum: 10 jan 22, 11:26:45 »

Shiro te be vagy rúgva, mikor ilyeneket eszel?  Nyelvesít

(Látom magam előtt, kómásan-pásan vergődsz a konyhátokban, és kutakodsz kaja után... A végén ilyen 'finomságok' jönnek ki...)  Pojén Vagy egyszerűen MINDENEVŐ vagy?  Ike
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1356 Dátum: 10 jan 22, 11:54:16 »

elfogyott a kenyér és éjjel kettőkor meg nincs nyitva bolt, és valamit kellett ennem a nutellához xD

amúgy tervezem, hogy kipróbálom azt a szenyát amit Kisame alkotott az FWA-ban xDD

s nem kutakodom a hüttőben, ott csak a pizzát tartom meg a rávalót, már lassan 3 hónapja ez fedezi a kolis étkezésem nagy részét szal kicsit kezd soklenni xDD.

Amit egyik nap vette ilyen üveges makaróni szószt, csak tele volt gombával amit utálok.

A kreatív ötleteim meg mindig a lustaságból és vagy Meklód ükükükükaköbön nemtom kicsodámtól ered.
Az hagyján, hoyh néha lusta vagyok lemenni a boltba, de van hogy még a mikróig se a karaok elvánszorogni és akkor lesz belőle nyers spagetti ropogtatás xDD

ui: a Heroes s04e13 a ramen galuskánk volt fordítva xD
« Utoljára szerkesztve: 10 jan 22, 11:59:09 írta Shiro » Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1357 Dátum: 10 jan 29, 21:13:07 »

Van egy kis gondom ősöktöl kaptam egy csomó kaját (egy teli nagy zöld táska ami kék) mind marha finom túrosbatyu (10 db), sülhús,(6szelet) ilyen kínai mártásos hús(1 liter), székelykáposzta(2liter), rakott kel.(3-4 liter) meg néhány üveg házi ketchup.
másfél liter házi tej, néhány alma, cukorkák, meg egy tábla lejárt cseszlovák csokoládé.

A probléma az, hogy mélyhűtőbe max csak 3-at tudok berakni. S az hogy megromoljon és kidobja m őket azt azért nem.

így az szeretném megkérdezni mi az amit lehet, huzamosabb ideig (legalább 1 hét) sima hűttőben tartani, mi az amink feltétlen fagyasztás kell, s mi az amit zabáljak fel mihamarabb? vagyis egy megoldás kéne arra, hogy minél kevesebb menjen kárba.

A segítséget előre is köszönöm. ^^
Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1358 Dátum: 10 jan 29, 22:14:25 »

A lejárt csehszlovák csoki, túl sokat nem romolhat továbbXD...
A székelykáposzta asszem az amelyik a legtovább bírja, akár 1 hétig is, sülthús 3 napig elál, a rakottkel, meg a mártásos kinais az, amit be kéne rakni a mélyhűtőbe rakni, ha nem tervezed megenni. a házi tej fogja magát leghamarabb feladni.
Almákat napközben elrágcsálod, a cukorkák elállnak,
(a biztonság kedvéért, a amikor eszed a káposztát pl, akkor ne sajnáld tőle a hőt,  forrald fel.)

SZERK:
Anyám véleményét is kikértem, egyetértett azzal, hogy simán bírja a káposzta egy hetet rendes hűtőben, de azt tanácsolja, hogy hét közepén forrald fel az egészet, hagyd kihülni és tedd vissza a hűtőbe. (biztos ami biztos)
« Utoljára szerkesztve: 10 jan 29, 22:19:16 írta Dancsa » Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1359 Dátum: 10 jan 29, 22:45:21 »

Oké köszi neked is, meg anyudnak is. xD Elrendezte a dolgokat, a kinai mártásos húst, ami voltakép nem az, mert ilyen szaftos husidarabkák ananásszal xD azt át raktam egy másik dobozkába, hogy beférjen, meg rápakoltam a tetejére a sülthúsit és a rakottkellel együtt mentek be a hűttőbe, mondjuk onnan meg ki kellett szednem a kolbit meg a sonkát, de azok gondolom el vannak a sima hűtőben is. xD

« Utoljára szerkesztve: 10 jan 29, 22:46:40 írta Shiro » Naplózva

Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1360 Dátum: 10 jan 29, 22:59:08 »

Füstöltkolbász az még hűtőn kívül is eláll, (csak megszárad) arra vigyázz, viszont, hogy hűtőben, ha zacskóban vagy fóliában van, a kolbász szeret pár hét alatt megpenészedni.
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1361 Dátum: 10 jan 29, 23:15:39 »

Akkor gondolom inkább vissza a mélybe, mert abból az elmúlt hónapban csupán két szelet sonkát ettem.
Naplózva

Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1362 Dátum: 10 feb 06, 14:17:51 »

Mikróban hogyan lehet kelt tésztát sütni? jó berakom, várok várok megsül "puha" de mire kihűl olyan, hogy tankot lehet vele burkolni.
Naplózva

Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1363 Dátum: 10 feb 06, 21:34:03 »

tojás, tej, élesztő, tejföl, vaj, víz, olaj, zsír, szódabikarbóna? ezek vannak benne?
mert mindegyik arra való, hogy puhítsa a drágát. Mosolyog
tegyél bele, főleg a tejfölt vagy / és szódabikarbónát javaslom.  Pontosan hidd el, olyan lesz, mint a kalács! finom puha!  Hümm-hümm

esetleg javaslom, hogy mielőtt beteszed sülni, keleszd kicsit, vagyis fedd le egy konyharuhával, és hagyd állni 15-20 percig. utána szépen megnő, és mehet sülni.  Hümm-hümm
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1364 Dátum: 10 feb 06, 22:06:25 »

Csak liszt élesztő csipet só cukor olaj ergo pizzatészta vagy mi a rák (mindössze ezekkel rendelkezem xD)


A keltetéshez elvileg milyen hőmérséklet kell? mert lehet hogy azzal van a gond, vagy rakjam rá alaptopot a keltetőtálra és az úgy melegíti majd? xD

de így utólag belegondolva leet én értettem félre az élesztő felfuttatása dolgagot.
vizet melegíteni abba beleszórni az élesztőt, meg egy csipet cukrot, mejd kevergetni és kb 15 perc múlva habzani fog.
Hát habzott mert felfort az egész, szal lehet ez volt a hiba.




« Utoljára szerkesztve: 10 feb 06, 22:16:15 írta Shiro » Naplózva

Oldalak: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!