24 okt 07, 13:23:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 314660 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1305 Dátum: 09 okt 01, 19:15:52 »

én 184 vagyok és 60 kg. nem rossz ez az arány?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #1306 Dátum: 09 okt 01, 19:28:11 »

De haal? az finoom 0.0
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1307 Dátum: 09 okt 01, 19:33:21 »

OFF-olást kéretik abba hagyni! Az hogy ki hány kiló, éss milyen magas nem a topic témája! Moderátor
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1308 Dátum: 09 okt 01, 21:15:18 »

Ayaka, ha gondolod elküldhetem a receptjét, egy igazi nagymamától kaptam, és nagyonfinomXD Finom omlós tésztája (*nyel egyet*) és... *éhség miatt elájult*ikszdé
Tojást tessék venni a piaconXD.
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Ayaka
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1727


a tudás üldöz, de én gyorsabb vagyok


« Válasz #1309 Dátum: 09 okt 02, 08:46:55 »

Asszem a piacon szoktuk venni xD bár lehet h a szüleim csak azt mondják.... Affene, vennem kell egy tyúkot. Áhh, nem, ennyit nem ér meg a dolog. Inkább nem sütök xD
Igen, kérem a receptet, örülne neki 1-2 ember^^ de a nagyid nem haragszik meg ha nem marad a családban?
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1310 Dátum: 09 okt 02, 15:37:49 »

A nagyim biztos nem fog haragudni...ikszdé Ugyanis, azt mondtam, hogy EGY nagymamától, nem azt, hogy az enyémtőlxDXD...
A receptre pár napot várnod kell, mert a gépemet olyan állapotba kell elöbb hoznomXD Nem merem fejből leírni, mert kihagynék belőle valamit az tuti, a winyó amin rajta van, az meg nem biztos hogy be van kötve a gépembenXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1311 Dátum: 09 okt 26, 16:08:30 »

24 napja nem írt ide senki, utoljára is én... szégyen.
Nah akkor leírom, hogy csinálom a rakottkurmplit...^^
Darálthúst is rétegezek bele, amibe előzőleg elkevertem kevés chiliport, borsot, kakukkfűvet, majorannát, sót
és a húsos rétegekre lapkasajtokat teszekXD ezen kívül krumpli, hagyma, szalonna ilyesmi rétegek kerülnek bele^^"
tejfölt nem szoktam a tetejére tenni, alufólával a tetején tegyük a sütőbe, alacsonyabb hőmérsékleten (~180 fok) legalább 3/4 órán át, ha nem szereted a nyers húst^^"


Még egy nagyon finom kaja: pulykacombfilé sütve:
pulykacombot besózzuk, borsozzuk, majorannázzuk... én üvegtepsiben szeretem csinálni, de lehet fémben is, bort öntök mellé, alufólia rá 180-200 fokon a sütőbe, ha megpuhult, levenni róla az alufóliát, kicsit (vagy ha ha úgy jobban szereted, akkor nagyon) megpirítani, kivesz, sütő lezár.
Tepsiből ki a hús kicsit beforalni a levét, majd kb 2-3 deka teavajat beleteszek elkeverem miközben forr.
Krumplipürével kitűnő, főleg ha a krumplira is teszünk a szaftjából^^
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 26, 19:18:03 írta Dancsa » Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1312 Dátum: 09 okt 26, 19:07:48 »

Izémizé mi az a csilipor? Hmm? A rakottkrumplit meg szeretem... Nevet De a darálthús a rakottkrumpliban, az nekem új... smirksweat
Naplózva
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1313 Dátum: 09 okt 26, 19:22:51 »

kijavítottam ChilireXD Ami egy csípős fűszerpaprika szárított, őrölt változata^^
Nekem is új volt, amikor elösszőr kipróbáltam de nagyon bejöttXD
A lényeg a rengeteg lapkasajt és a hús...
Nekünk jelenleg is benne van a sütőben várom izgatottan milyen finom lesz, bár most a hagymát kihagytam belőle, ugyanis a hugom nem szereti.
Én anyám rakottkrumplijából egyetlen dolgot utáltam mindig, a tojást. mindig ki kellet válogatnom... ja meg még azt nem szeretem amikor főzni való kolbászt tesz bele a finom füstölt kolbász helyettXD
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Dorci
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 717



« Válasz #1314 Dátum: 09 okt 26, 19:27:57 »

hűű Dancsa ez eléggé alternativ rakott krumpli de biztos nagyon fincsi Nevet
én egyszer házilag csináltam piritott tésztát
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1315 Dátum: 09 okt 26, 19:29:57 »

Chili! Nevet Jól elírtad! Nevet Aszittem már valami új fűszer... Nevet

Én füstöltkolbásszal, és tojással szeretem... A tök hagyományos módon, tejföllel... Legutóbb amikor hugom újítani akart raja még a kutya se ette meg... De tényleg! Megszagolta és otthagyta! >.<# Maradunk inkább a jól bevált recepteknél! Nevet
Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1316 Dátum: 09 okt 26, 19:30:48 »

Hát ebben a rakottkrumpliban és a felénk készített rakottkrumpliban, meg az ország másik felén (ahol most épp vagyok, szóval nem otthon) készítettben max a krumpli a közös. Darálthús?? Mamma mia....

Nálunk így készítik:

Kb 5 közepes krumplit megfőzől héjastól. Miután megfőtt, leszeded a héját ofkorsz.
Főzől tojást is. Mondjuk 6-ot.
Előkészítesz egy bazinagy tejfölt és kolbászt, amit karikákra vágsz.

A tepsidet kiolajozod vékonyan, majd beszórod zsemlemorzsával. Erre raksz egy réteg karikára szelt krumplit. Megsózod. Rá mehet a kolbász, arra a tojás és a tetejére a kissé megsózott tejföl. Azután még egy réteg krumpli, kolbász és tojás, a tetejére pedig tejföl.

Senki egy gramm zsírt se merjen rárakni! Nem lesz száraz, mert ott a tejföl.
Addig pirítgatod odabent, amíg meg nem tetszik és már nem bírod tovább anélkül,h rávetnéd magad:D

Sajtnak, húsnak és hagymának nem sok közét látom a dologhoz. Ha a krumplit kihagynád a cuccból, akkor megkockáztatom, hogy már lasagne-t kapsz.

Bon apetit.
« Utoljára szerkesztve: 09 okt 26, 19:32:07 írta Zemori-san » Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1317 Dátum: 09 okt 26, 19:34:19 »

am nálunk kb ugy készül a rakott krumli mint zééknél xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #1318 Dátum: 09 okt 26, 19:35:25 »

Jó de ő egy szürrealista szakács.mindenből mindent xD
Mi nem szoktuk zsemlemorzsával...én azt alapból gyűlölöm :'D
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1319 Dátum: 09 okt 26, 19:36:07 »

a lasagnében krumpli helyett tészta van tudtommalXD
Én is szeretem a hagyományos rakottkrumplit (bár mi nem egy nagy hanem két kicsi tejfölt szoktunk rárakni)
5 közepes krumpli?ikszdé max 2 személyreXD
mi üveg tálba szoktuk csinálni, így nem kell kiolajozni (csak az alját szoktuk) meg zsemlemorzsázni. És a szalonnapörccel mi van, Zemori-san*__* az kell bele.

Amúgy én szeretek újítani... Anyám régebben megtanította nekem a tejszínes csirkecombot... azt átportoltam darálthúsra... azt összekombináltam a bácskai rizseshússal, így megalkottam a tejszínes rizseshúst^^ Finom lett az is.
Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Oldalak: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!