24 júl 03, 09:31:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 125
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Ételek, étkezési szokások  (Megtekintve 296745 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #1665 Dátum: 12 feb 17, 22:36:03 »

Semmi extra:D Meg nem kötelező. Csak beugrott,h van kaja topikunk és ha már erre jártam megkérem a banda azon részét, akik kipróbáltak 1-2 receptet,h írjanak a kajáról.
Pl. Mennyire volt egyszerű v. nehéz. Sokkal tovább tartott-e, ízlett-e vagy brutál gáz:D Sztem tőlem vagy bármely animeetestől furán venné ki egy úristen de rossz volt a dango hsz, de sztem jöhet poz. és neg. is mindenki mástól:D

Szal csak őszintén,h mitől jó vagy rossz.

Ugyanis íííííímádjuk a visszajelzést az oldalon:D
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1666 Dátum: 12 feb 17, 22:53:26 »

Mindent megteszek majd amit csak tudok.

Szerintem az Onigiri-t pofon egyszerű volt elkészíteni, mondjuk az én verzióm csak fűszeres rizzsel vagy tonhallal (konzerv) dolgozott, de egy kollégiumba csináltuk meg közösen.
Sok ideig a megformázás tart, főleg, ha szép háromszög alakra akartuk megcsinálni, na az egy kínszenvedés.
Mondjuk anime-ben is látni lehet, hogy a kezdőké általában nem valami szép így küllemre, úgyhogy emiatt nem bánkódtam.
Tonhalasat sikerült csinálni több, mint 20-at. Fűszeres rizsesből viszont csak kettőt, mert a rizst közben felfalta két türelmetlen tesztalany és kifogytunk az alapanyagból.
Viszont amikor bejöttek a konyhába a lányok is, na, akkor arattunk. Olyan gyorsan elfogyott, hogy végül pizza-t kellett rendeljek, hogy én és hű kuktám is meg tudunk vacsorázni.

A Pocky-nál viszont a hengergetés vitt az őrület mezsgyéjére, mert 6 embernek csináltunk 3-4 fajtát és gondoltuk vagy 10 darab fejenként elég lesz, nem volt az és emiatt kissé morcos lettem.
Igazából nagyon finom volt meg minden, de ember legyen a talpán aki megcsinál belőle 100-130 darabot aztán még ki is sütögeti. Bevonni könnyű volt, mert hungarocellbe szurkáltunk lyukakat és abba dugdostuk amíg rászáradt a csoki és egyéb bevonat.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1667 Dátum: 12 feb 20, 17:20:23 »

Lábosba beledaraboltam 3 krumplit 1 banánt megszórtam fahéjjal (4 csipet)  borssal és köménymaggal (1-1  csipet)
felöntöttem tejjel és pépesre főztem.

Pulykacombszeletet bedörzsöltem rumaromával fahéjjal és köménymaggal, majd felforralt narancslében megsütöttem.


Egész jó, próbáljátok ki ikszdé

ui ma kb 8 narancsot sikerült elpusztítanom.
4 böl facsartam narancslevet.
2- narancs héjét megsütöttem a saját levében (úgy gondoltam majd utána abba sütöm  a husikát) majd a hús sütéshez is 2 narancs levét használtam el.


« Utoljára szerkesztve: 12 feb 20, 17:26:00 írta Shiro » Naplózva

Kecsu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1722


Grizzlyhörcsög


« Válasz #1668 Dátum: 12 feb 20, 17:28:55 »

Köszi Shiro, hogy beírtad ide ez a receptet így legalább megtudtam, hogy vannak receptek a animeet.hu-n ikszdé

Van egy ramen receptem amihez a hozzá valókat a szomszéd vegyeskereskedésben is meglehet venni nem kell nagybevásárló központba elmenni hozzá. Haverom próbálta ki és azt mondta, hogy egész jó.
Naplózva

"Úgy érzem ha csak egy kicsit is lazítok, azonnal arcon csap valamivel a világ."
Árnybíró 7. kötet

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1669 Dátum: 12 feb 20, 17:30:35 »

Oh ez nagyon jól hangzik Shiro! Mi most "rohasztunk"egy kis szarvas húst, már 3napja be van pácolva... Nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.  Pirul

Majd nézek pár receptet még az oldalon, van oár amit tervezek megcsinlni így is....
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 20, 17:32:30 írta Minagi » Naplózva


Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1670 Dátum: 12 feb 20, 17:38:59 »

Köszi Shiro, hogy beírtad ide ez a receptet így legalább megtudtam, hogy vannak receptek a animeet.hu-n ikszdé

Mi van? Feltaláltam a spanyolviaszt?  Vannak receptek a mesetalálka.hu-n?  Nevet
Naplózva

Kecsu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1722


Grizzlyhörcsög


« Válasz #1671 Dátum: 12 feb 20, 21:23:30 »

Shiro: Ja ikszdé http://animeet.hu/viewpage.php?page_id=12
Naplózva

"Úgy érzem ha csak egy kicsit is lazítok, azonnal arcon csap valamivel a világ."
Árnybíró 7. kötet

Aemy
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2788


Chokolate Sisters fele


WWW
« Válasz #1672 Dátum: 12 feb 21, 10:38:06 »

Van egy kedvenc sorozatom, a youtubon lehet megnézni: Cooking with dog
Egy japán nő mutatja mit kell csinálni, és angolul elmondják és le is írják a videóban, mit hogy kell, mit miért csinál, miből mennyit rak bele, stb.

Már jó ideje nézegettem ezeket a videókat, és megcsináltam pl: a Custard Pudding-ot. (http://www.youtube.com/watch?v=N6JZx86OyXM) Nekünk nagyon bejött, tényleg finom, és egyszerű is.

Mondjuk mi Gáborral alapból nagyon szeretjük a japán ételeket.  Nevet
Naplózva


Kimi o ai Shiteru G-sama Férjem! Ámor BLOG
Xapám: Cart' - Jányok: Temi, Nikkie, Esztii - Vej: Dani - Tanoncok: Aysee és  Csibe
Kecsu
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1722


Grizzlyhörcsög


« Válasz #1673 Dátum: 12 feb 21, 19:28:42 »

Egy időbe én is megtaláltam azt az öreg hölgyet. És tök jó, hogy így felemlegetted meg is mutatom barátnőmnek. ^^
Naplózva

"Úgy érzem ha csak egy kicsit is lazítok, azonnal arcon csap valamivel a világ."
Árnybíró 7. kötet

A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1674 Dátum: 12 feb 21, 21:04:44 »

Pocky
Mennyi ideig sütötted? Tudom, hogy ránézésre meg lehet állapítani amikor kész, de biztos, ami biztos. :3
most "rohasztunk"egy kis szarvas húst, már 3napja be van pácolva...
Majd nézek pár receptet még az oldalon, van oár amit tervezek megcsinlni így is....
Amióta nálunk nincs, aki vadásszon, szarvashús sincs, csak nyúl. Sír Vasárnap is pont az volt az ebéd, de házi, nem vad. A maradékon élek meg a héten. ikszdé

A curry-s recept piszkálja a csőröm, azt mindenképpen szeretném megcsinálni a pocky meg a rizsgombóc mellett. :3
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1675 Dátum: 12 feb 21, 21:30:38 »

Megmondom őszintén mindig más volt a sütési idő, az volt a befolyásoló tényező hogy mennyire meleg a sütő, mert ez csak egy egyszerű gázsütő. Volt amikor 15 volt amikor csak 7 perc kellett és volt ami kártyázás közben odaégett. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1676 Dátum: 12 feb 21, 21:58:46 »

Szóval biztos, ami biztos, 5-7 percenként rá kell néznem. Csak azt remélem, hogy nem merülök bele közben valami másba, és nem égetem oda, mint ahogy az már párszor megesett. ikszdé Köszi az infót. Nevet
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1677 Dátum: 12 feb 21, 22:05:09 »

Tegyél be egy Skillet albumot és amikor vége van egy számnak, akkor nézz rá, ha már két szám is lement, de még nincs kész, akkor ne mozdulj mellőle, mert pórul járhatsz. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
A-chan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1751


(†ㅍ_ㅍ)૭°


WWW
« Válasz #1678 Dátum: 12 feb 21, 22:49:30 »

Ha meg elkészül egy adag, akkor használhatom őket dobverőnek, hogy legyen mivel szórakozni, amíg a többi sül. Nevet
Naplózva

heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1679 Dátum: 12 feb 21, 22:55:15 »

De mondjuk, ha ételfestéket keversz az olvasztott csokiba, akkor lehet fénykard is. Nevet
Valamelyik bolond varázspálcának használta, nagy poén, mikor átokszórás közben kettéharapják a pálcádat. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 125
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!