24 okt 05, 10:19:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471230 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2085 Dátum: 13 ápr 15, 21:42:11 »

Akkor ezzel azt mondod, hogy nem a zsidó finánctőke tehet arról, hogy Zh-znom kell nemsokára?  Szomorú
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2086 Dátum: 13 ápr 17, 15:49:04 »

Honnan lehet tudni, hogy egy cikk/film/könyv mellőz bármiféle tudományos hátteret? Ha olyan kifejezések jönnek elő benne, vagy vele kapcsolatban, hogy felébredés, felnyitja a szemem, álomba taszít. : DDD

És mi ezzel a probléma? Létezik olyan is a tudományon kívül, hogy tapasztalás. A tudomány megmagyarázhat dolgokat, de attól még nem lesz az atyjuk. Amit meg nem tud megmagyarázni vagy még nem tette meg, az értelemszerűen nem létezik?
Naplózva



Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2087 Dátum: 13 ápr 17, 17:39:46 »

Akkor ezzel azt mondod, hogy nem a zsidó finánctőke tehet arról, hogy Zh-znom kell nemsokára?  Szomorú


Igazából Irak és Észak Korea tehet róla.
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2088 Dátum: 13 ápr 17, 17:55:27 »

Irak ? Már el van foglalva. Nem Iránra gondoltál ? ikszdé
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2089 Dátum: 13 ápr 17, 18:52:57 »

Honnan lehet tudni, hogy egy cikk/film/könyv mellőz bármiféle tudományos hátteret? Ha olyan kifejezések jönnek elő benne, vagy vele kapcsolatban, hogy felébredés, felnyitja a szemem, álomba taszít. : DDD

És mi ezzel a probléma? Létezik olyan is a tudományon kívül, hogy tapasztalás. A tudomány megmagyarázhat dolgokat, de attól még nem lesz az atyjuk. Amit meg nem tud megmagyarázni vagy még nem tette meg, az értelemszerűen nem létezik?

Nem érzékelek semmiféle, az eredeti témához kapcsolódó fogalmat a hozzászólásodban.

Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2090 Dátum: 13 ápr 17, 19:19:05 »

Akkor menj vissza általános iskolába, ahol negyedik osztályban szövegértő feladatlapokat oldottatok meg.

Nem is értem, hogy vannak ilyen emberek a felsőoktatásban. Piszkálódni tudsz, de annyi tisztelet nincs benned, hogy a levelemre válaszolj. Márpedig nálunk ez úgy működik, hogyha mondok valamit, akkor vállalom érte a felelősséget. A magyarságról tudsz prédikálni, de amiről írsz (amivel amúgy egyetértek), az sajnos már nincs meg benned. Képmutatás.
Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2091 Dátum: 13 ápr 17, 19:31:08 »

Most komolyan.
Lámpás azt írta, hogyha ezek, az egyébként ezoterikus és hasonló misztifikált oldalakon és könyvekben megjelenő szavak felbukkannak egy cikkben, akkor valószínűleg teljesen tudománytalan - ami igaz is, a publikációk soha nem fognak tartalmazni ilyen kifejezéseket, ez biztos.

Erre feltetted a kérdést, miért hisszük, hogy amit a tudomány nem tud megmagyarázni, az értelemszerűen nem létezik. Hogy passzol a kettő egymáshoz?

Illetve nem tudom, milyen levélről beszélsz, de mindegy. És azt sem tudom, miért rögtön a felsőoktatással kell jönni. Érdekes.
Naplózva

ATON14
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 996



« Válasz #2092 Dátum: 13 ápr 19, 01:40:51 »

Kis segítséget szeretnék kérni.
A fogyasztói társadalomról kellene házi dogát csinálnom, de a tanár ki kötötte, hogy magunktól írjuk. Na mármost a fogalmazás sose ment nekem elég jól.
Tudnátok róla bármit is írni, amit ti gondoltok róla (előnye,hátránya,hová is tart, stb).
Természetesen nem írnám le egy az egyben, de felhasználnám, ha nem gond.
Naplózva

....................................................................................................................
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2093 Dátum: 13 ápr 19, 05:59:20 »

Azért hiszi azt Stance, mert egyértelműen ez jön le abból az írásból. Erre rákérdezni kb. olyan mintha egy vita végére odaírnád, hogy jól van kisfiam okos vagy. És amikor felháborodik megmondod, hogy nem értem miért háborodtál fel, hiszen én azt mondtam okos vagy.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #2094 Dátum: 13 ápr 19, 10:27:15 »

Akkor én is válaszolnék, ha úgy is nekem lett szegezve Stance kérdése. (Bár egyébként pont leszarom, teszem hozzá halkan, így örültem is, hogy Saphira megválaszolta helyettem)

Hogy mi azzal a probléma?
Hát kérlek szépen az, hogy ostoba. Egy olyan videótól, ami nyilvánvalóan magyarázó szándékkal készül, én elvárom, hogy tudományos igényű legyen, vagy legalább próbáljon meg emlékeztetni rá. Ehhez képest ez a videó távolról sem az, tele van post hoc feltételezésekkel, idézetlen, sőt sokszor valótlan forrásokkal, olyan citátumokkal, amik néha soha nem hangzottak el az idézett szájából, és ezoterikus blablákkal, mint az idézett: fel kell ébredni, álomba taszít, felnyitja a szemed. Na meg olyan interjúkkal indít, amikben elhangzik az, hogy 12 gonosz (!) ember irányítja a világot.

Amint írtam, ezek a videók olyanok a közgazdaságtannak, politikatudománynak, mint az orvostudománynak a mágikus füvekről értekező írásaik, amik leszögezik, hogy az orvosok gonoszok, és elég ha csak egész nap bivalycuccogó gumós zsiráfmoszatot zabálnod, és soha nem leszel beteg.

Én kérek elnézést, hogy ennyi fallacy és idétlenség után ki merem jelenteni, hogy nem tudományos, és azt még hozzá se tettem, hogy végtelenül primitív.

És akkor én sem értem innen a felháborodás tárgyát, mert senki nem írta, hogy ami nem tudományos, az nem is létezik. Csak szerintem szimplán gáz az, ha valami magyarázó szándékkal készül, az ennyire tudománytalan.
Ha én meg akarom magyarázni, hogy miért kék színű az ég, akkor nem arról kezdek el beszélni, hogy azért, mert Yog-Sothoth pössentett egyet a naplementében.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 19, 10:39:56 írta Laterneman » Naplózva


viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #2095 Dátum: 13 ápr 27, 23:07:15 »

Mivel úgy látom az előző vita lezárult elindítanák egy másikat, érdekelne a véleményetek.
Szóval itt ez a honlap(csak email cím megadása után érhető el a videó):
www.bimgate.org

Egy csávó dumál arról, hogy ő milyen menő és gazdag és hogy bárki elérheti ugyanezt szinte semmi munkával interneten keresztül, ahogy ő tette. Egy legalább 10perc hosszú videó alatt felírt 6szót a táblára, ami egy hablaty, semmi konkrétum és állítólag a második videón részletesebben kitér erre a csoda pénzszerzőmódszerre. Körülbelül egy tucatszor megemlíti hogy 710ezer dollárt keresett 28napon belül és hogy ez tényleg mindenkinél működik. Azt állítja az összes többi módszer hülyeség, említi az mlm-t, ami tényleg működik(személyesen tapasztaltam, de erről most inkább nem írok litániát). 5000facebook komment van az oldalon és az emberek többsége alig várja a következő videót, ami mellé állítólag egy 500dolláros szoftvert is kapnak ingyen.

Na most kérdem: Hogy lehetnek az emberek ilyen buták? Tényleg azt hiszik, hogy valós érték teremtése, képzettség, ismerettség nélkül milliomosok lehetnek? Hogy majd egy internetes faszi jószándékból elárul nekik egy csodamódszert, ami passzív jövedelmet biztosít nekik az életük végéig??
Tegyük fel, hogy szívjóságból csinálja, akkor miért nem mondja már el az első videón, miről is akar beszélni valójában.
Nekem egy pszichológia csalinak tűnik, látszik, hogy a csávó nagyon ért a manipuláláshoz és a marketinghez. szerintem úgy akart pénzt szerezni, hogy elhiteti az embereknek hogy ők pénzt szerezhetnek, az egyik videó végén pedig fog kérni bankkártyaszámot vagy szimplán a honlapja nézettségéből ő maga meggazdagodik.

Ti mit gondoltok?
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2096 Dátum: 13 ápr 28, 06:23:08 »

Az emberek többsége ilyen (sokszor még sajnos én is), nem akarják megfizetni az árat semmiért, hanem valamit akarnak kapni a semmiért cserébe. Neten szép összegeket lehet keresni, de kell hozzá egy jó ötlet, és ami még fontosabb, rengeteg belefektetett munka.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2097 Dátum: 13 ápr 30, 23:05:53 »

Nem tudtam pontosan eldönteni, hogy ide vagy a Viccek témába tegyem-e ezt a képet. Végül ezt választottam, mert szerintem egyáltalán nem vicces, és csak arról tanúskodik, milyen szar hely lett manapság a 9gag, aminek elvileg poénosnak kéne lennie, de csak sok idióta, magát felsőbbrendűnek érző kisgyerekkel van tele, akik telenyomják az oldalt bölcs Coelho idézetekkel meg kisállatos és erdei/hegyvidéki/alföldi tájképekkel vagy tudatlan kritikákkal.

http://9gag.com/gag/aYN93Qq

Aki ezt csinálta, vagy nem ismeri a Trónok harcát, vagy nem ismeri a Gyűrűk urát, vagy mindkettő. A kettőnek történetét és cselekményvezetését tekintve annyi köze van egymáshoz, mint elefántszarnak a lepkefinghoz körülbelül. A skyrimról, illetve a The elder scrolls egészéről nem igazán tudok nyilatkozni, mert miután a sok istenítő 9gages poszt után megvettem a játékot, 10 perc kellett a tapasztalathoz, hogy ez iszonyat szar, és azóta elő sem vettem. De hát az összes 9gages szerint az a világ legjobb játéka vagy nem is tudom, de egykor olyan nagy felhajtást csináltak körülötte, mintha a világot váltotta volna meg. Közben meg csak kis divathomárok, mert az összes 9gaggernek azzal kellett játszania, hogy menőnek érezhesse magát, sőt még közhírré is kellett tennie idióta posztokkal. Nevet

De a legviccesebbek a kommentek:
Idézet
"You forgot to add "minus quality"."

Természetesen nem célom, hogy mások véleményét lenézzem, de aki a skyrimot minőségibbnek tekinti, azzal gondok vannak. Nevet

Kedvencem, hogy valaki beírta, hogy a LOTR és az ASOIAF nem is hasonlít, erre ezt a választ kapta:
Idézet
"Idiot, it is in a fictional realm, with fictional gods and fictional creatures. Along with kings, armies, knights, lords. dragons, magic. It is MUCH like LOTR."

Nevet
Hihetetlen, ennyi erővel a Harry Potter is Gyűrűk ura másolat. Sőt mondhatjuk a Science és a Blikk is ugyanolyan, mert mindkettő 'újság', és mindkettő betűket tartalmaz! Nevet

Szóval a kérdésem inkább az, hogy csak velem van a gond, vagy másokkal is megesik, hogy feltéved 9gagre, és mostanában nem talál semmi poénos, értelmes posztot, csak sok gyökérséget, meg idióta, magát viccesnek gondoló gyerekes kocka sznobot?
Naplózva

Hidetada
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 555


I love you spagetti Vallás: mugen


WWW
« Válasz #2098 Dátum: 13 ápr 30, 23:22:13 »

Igen, mostanában elszaporodtak az ilyen posztok az még úgy oké, ha kiraknak néha egy-egy szép tájat vagy valami érdekes dolgot, de mostanság a tizenegypár évesek kedvenc elfoglaltsága lett a poszt készítés. Majd végül eljönnek az ilyen napok amikor kb minden 2. olalon találsz csak valami vicceset. Gyakran teljesen értelmetlen dolgokat látni a viccek helyett...
Naplózva

Pokémon trainerem akit eljuttatok a Sinnoh ligáig: Lina Lisana
Mesterem: Hiname Shion
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #2099 Dátum: 13 ápr 30, 23:22:56 »

Az internetes korosztály egyre fiatalodik, amerikában már 10évesek is gép elé ülnek és az európai átlag is csökken, míg mi öregszünk Nevet
Én azért még találok pár vicces mémet néhány site-on, de az ilyenek nekem sem jönnek be, sőt kifejezetten irritál az ilyen mindent beskatulyázó okoskodás.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 138 139 [140] 141 142 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!