24 okt 05, 18:41:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471467 alkalommal)
0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1965 Dátum: 12 nov 18, 15:55:08 »

Az is ad hominem, hogy soha nem élt nyomorban, ezért nem beszélhet sikerről és felkapaszkodásról.

Egyébként hamvába holt a vita. Mindenki másképp képzeli el az igazságosságot és az életet is. Én például inkább levetíteném a génszekvenciák szintjére. Mosolyog

Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1966 Dátum: 12 nov 18, 15:58:44 »

Igen, pont lekéstem... de nem baj..  azért én még megmondtam a tutit, látod...   Mosolyog
Az szép lenne.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1967 Dátum: 12 nov 18, 16:05:34 »

Az is ad hominem, hogy soha nem élt nyomorban, ezért nem beszélhet sikerről és felkapaszkodásról.

Ilyet sehol senki nem írt le. Sőt leírtam, hogy heoék és Gabesz is tiszteletreméltó, mert nagyon sokat küzdenek azért, hogy fenntartsák azt az életszínvonalat, amiben élnek.
Azt írtam, hogy a kettőt ne hasonlítsuk össze és ne vonjunk le belőle általános igazságokat. Mert az, hogy valakiknek sikerül felkapaszkodni az nem jelenti azt, ahogy heo és Nikuccia írta, hogy a többiek csak simán lusták, vagy nem akarják eléggé, mert ez abszurd. És nem lehet a két problémát összemosni, azt, hogy heo mint tanult fiatal mennyit dolgozik azért, hogy európai szintű életszínvonalat tartson fenn magának, és azt, hogy vannak milliók, akik nyomorban élnek napról-napra éhezve, és hogy nekik bezzeg nem sikerül, pedig heoéknak igen.
Mert ez olyan, mintha azt mondanám, hogy én bezzeg törött lábbal is képes vagyok a labdát berúgni 20 méterről a kapuba, akkor a láb nélküli vak gyereknek is sikerülnie kell.

Na de én lezártam, mert már tényleg (!) ugyanazt ismételem csak más megfogalmazásban.
Naplózva


heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1968 Dátum: 12 nov 18, 16:16:27 »

Nos igen, én volnék Szabi. Elmegyek egy kicsit és kiderül, hogy tiszteletből hülyéznek. (Jó ezt már megírtad PÜ-ben is. Nevet) Illetve egy manó is a védelmemre kell. Mint egy fantasy. ikszdé Amúgy köszönöm! Mosolyog

Visszatérve az alaptételhez, úgymond. Az nem volt más, minthogy Gabesz és Ayumi, puszta akarattal, munkával és hasonló közhelyi szintre emelt már-már tudományos fantasztikumokkal képes-e a csodára, miszerint egy számukra kedvezőbb életet és vagy életteret, környezetet, otthont teremtsenek?
A másik pedig, hogy igazságos-e az élet? Illetve, hogy egy vak embernek lehet-e éppen olyannyira teljes értékű élete, mint egy "átlagos" embernek, avagy "normálisnak". Bár ezt a két jelzőt is végtelenül nagy marhaságnak tartom, mert mi alapján lesz valaki az? Az előbb felsoroltak alapján az átlagos ember, piciny bolygónkon nem jut sok-sok alapvető emberi szükséglethez. Ámbár, mint más kultúrával és egyéb nyalánkságokkal rendelkező emberek, mi nem ezt értjük átlagos alatt.

Saphi, Later sem írta sehol, hogy ez lenne a célja, mindössze annyit sugalmazott felénk, hogy ez egy kiváló retorikai eszköz, vagy legalábbis az tud lenni. S persze fontos dolog a másik nyilvánosság előtti megalázása, főleg a jövőre nézve. Mindig jobb alapvető fölénnyel újabb és újabb harcokba kezdeni. Bwhaha! ikszdé Sithnek lenni jó!

No, vissza egymáshoz, mert az olyan hálás téma. Nevet

Persze, persze. Mind láttuk, hogy hogyan működik az ottani egészségügyi ellátás. Nincs biztosításod, beszoptad. Persze az élet igazságos. (Nyelvesít) Szóval vannak jóérzésű emberek, akik segítenek rajtad. Vagy van az ugyan nem túl jó, de ahogyan a neve is mutatja "ingyenes klinika". Valamint hozzátehetjük, hogy az "illegális bevándorlók" (Bár az egész ország ilyenekből áll. Éljenek az indiánok!) is benne vannak a statisztikákban. Nekik természetesen nemhogy biztosításuk, de lakhatási joguk sincs. Persze küzdhetnének, hogy mondjuk letegyék a honosító vizsgát... No mindegy, elég sokan vannak, hogy ez ne legyen túlságosan járható út. Bevezethetnék az állami biztosítást, lásd kicsiny hazánkat. Nos, ezzel megölnék azt is, ami még működik.
A probléma nem azzal van, hogy annyi bennem az empátia, mint egy kavicsban. Meglátásom szerint abban van a probléma, hogy az elnyomott vagy éppen rabszolgaságban tartott emberek még mindig nem képesek rá, hogy adott esetben összefogva akarjanak változtatni ezen. Inkább beállnak a sorba és ha már kicsit is fejlettebb a társadalmuk, akkor hazamegy, összeveri a családot, alkoholba menekül. Vagy szimplán elsatnyul az értékrendje és örökösen csak az agónia állapotában fetreng...

No de... Nem erről volt szó, illetve nem csak erről.
Igen, világos, hogy rendkívül kevés. Ugyanakkor azt is nagyon világosan látjuk, hogy némi akarat, valódi célok és egyebek hiánya miatt, vagy nem lesz motiváció a változtatásra, vagy egyszerűen kapzsi "Mocskos milliárdos" vagy, akinek az Isten pénze is kevés. (Viszont valami fantörpikus ahogyan vidáman és kollektívan gyűlölik egymást. "Nekünk azért rossz, mert nekik jó!" "Gazdag vagyok pusztuljatok!" Csodás! Persze, ez csúnya dolog az egyenlőségre kell törekedni... A francokat! Az egyenlőség nem működik! Lásd: Az ember tragédiája (No, ennyit a mellékvágányról.))
Mit is kell tennie N.N. pajtásnak ahhoz, hogy lehessen valami értelem az életében? Fogjanak össze és lázadjanak fel! Jobbat akarsz N.N.? Tegyél érte! Azt hiszem erről pofázok egy pár napja. Nem szomorú sorsodról kell könnyfakasztó ódákat zengeni és kelletned magad, hogy a sajnáltatás nem éppen ragyogó dicsfényében fürdőzz. Takarodj vissza a mocsokba és kaszabolj le minden félelmet, megbánást, egyéb flancos dolgokat, ami miatt félsz a változástól.

Nos, nézzük csak ezt a piciny dolgot.
Hogyan szálljunk szembe kétszázezren mondjuk 6-800 ak-s emberrel? Hm, nehéz kérdés... Fogjunk össze! Nem, azt nem lehet, az még működhetne is. Értem én, hogy szörnyű népirtások vannak ezen a fekete kontinensen, ami miatt vérzik is a szívem és talán egyszer már egy pizsamát is átizzadtam. Ugyanakkor beszéljünk komolyan. Az apátia teljes tárházát felvonultathatjuk mindkét oldalon, leginkább a másik, de egyébként önmaguk felé is. Mit kellene tenniük? Fogjanak össze és teremtsenek egy saját társadalmi rendszert. Ez lenne a kissé leegyszerűsített válaszom.

Akkor gondolkodjunk! Hova is menjen egy mozgóárus? Barikádozza el saját kis kocsijával a Burger King-et? Vagy oda megy, ahol kereslet van rá. Mondjuk egy piacra, ahol friss alapanyagokat kaphat olyan emberektől, kedvezménnyel, akik egyébként nála fognak fogyasztani. Hm, ez működhet. Azt hiszem.
Nos, adhatnék hálát azért, hogy itthon nemcsak, hogy ingyenes, de kötelező is iskolába járni, de inkább azoknak az ősöknek köszönöm meg, akik harcoltak ezért. Mosolyog Másrészről a többit saját magam értem el, tanulással és az abba befektetett munkával.
Szóval, öljenek csak érte egész nyugodtan. Mondjuk elsőre megölhetnék az önmagukban megbúvó kis rohadékot, aki mindig elhiteti velük, hogy: "Nincs kiút, lent maradsz a porban...".

And again... A probléma nem azzal van, hogy elfogadjam azt az óriási szakadékot amihez  képest a Marianna árok egy sírgödör. Nem-nem, a probléma azzal van, hogy elfogadjam, hogy nincs kiút belőle, hogy az élet igazságtalan és egyéb unalomig ismételt monotonitást teremtő szlogeneket arra, hogy nekem miért rossz és miért nem tudok rajta változtatni. Mert az új keletű urak, a bankárok és egyebek, akik általad is meglettek nevezve, ezt mind megtehetik velem. Van egy nagy különbség a régi és mostani korok között. Nem, nem az oktatás az, ami egyébként módszeresen kiöl belőled sok fontos tulajdonságot, hogy a "társadalom hasznos tagja" legyél. A különbség az, hogy most csak, akkor kerülsz adósság csapdába és ezekhez hasonló szörnyűségekbe, ha ugyan befolyásolva, de önszántadból mondasz le a bank javára az egyébként elidegeníthetetlen jogaidról.

Persze mire találtam zenét, hogy legyen mire írnom, addigra szinte elévült az egész mondandóm. ikszdé


Nos summázom az egészet inkább egy mondatba, s én is lerázom és lezárom az egészet.
Nyilván mind szentül hisszük, hogy igazunk van, szóval ezt itt nem is folytatom.
A lényeg az lenne, hogy még ha el is hinném, hogy az akarat és hasonlók nem elegendőek, amire több okból sem vagyok hajlandó, akkor is ott kell hangoztatni, ahol csak lehet, hogy Neked kell tenned bármiért, amire Te vágysz.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1969 Dátum: 12 nov 18, 16:22:18 »

A lényeg az lenne, hogy még ha el is hinném, hogy az akarat és hasonlók nem elegendőek, amire több okból sem vagyok hajlandó, akkor is ott kell hangoztatni, ahol csak lehet, hogy Neked kell tenned bármiért, amire Te vágysz.

Ezzel tökéletesen egyetértek. De máshogy néz ki egy olyan kampány, hogy:
VEDD KEZEDBE AZ ÉLETED! DÖNTS A SAJÁT SORSODRÓL!
mint, amit Nikkucia írt:
MINDIG VAN MUNKA, CSAK LUSTÁK VAGYTOK DOLGOZNI! NINCS MUNKANÉLKÜLISÉG CSAK LUSTA, MOTIVÁLATLAN EMBEREK!
Naplózva


Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1970 Dátum: 12 nov 18, 16:34:44 »

Nézd meg Nikuccia már csak azzal foglalkozott a hsz-ban, hogy én kiről miket mondok, a témával nem. Innentől kezdve hogyan tudnám komolyan venni?
Mert eszem ágában sem volt aktívabban belekeveredni kettőtök párharcába, azt viszont sérelmeztem és nem értettem, miért nyúltál ilyen - számomra, retorikát különösebben nem ismerő pór ember számára - ellentmondó eszközökhöz.

Az általad egymáshoz állított "kampányszöveg" pedig két teljesen különböző dolgot mond, semmi köze a kettőnek egymáshoz, így butaság volt viszonyítási alapra helyezni őket, mert az egyik az én véleményem a témát illetően, a másik pedig Szabié. Döntsd el, melyikőnkkel nem értesz egyet, de ne vedd egy kalap alá az álláspontjainkat.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 16:37:26 írta Nikuccia » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1971 Dátum: 12 nov 18, 16:40:47 »

MINDIG VAN MUNKA, CSAK LUSTÁK VAGYTOK DOLGOZNI! NINCS MUNKANÉLKÜLISÉG CSAK LUSTA, MOTIVÁLATLAN EMBEREK!
Ezt remélem senki nem veszi komolyan, mert még viccnek is rossz.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1972 Dátum: 12 nov 18, 16:46:25 »

Az általad egymáshoz állított "kampányszöveg" pedig két teljesen különböző dolgot mond, semmi köze a kettőnek egymáshoz, így butaság volt viszonyítási alapra helyezni őket, mert az egyik az én véleményem a témát illetően

MINDIG VAN MUNKA, CSAK LUSTÁK VAGYTOK DOLGOZNI! NINCS MUNKANÉLKÜLISÉG CSAK LUSTA, MOTIVÁLATLAN EMBEREK!
Ezt remélem senki nem veszi komolyan, mert még viccnek is rossz.

 Nevet Nevet Nevet Jó szórakozást srácok!

Még a témához tartozik valamennyire, meg amúgy is tök érdekes:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_p-G0NlJhcg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_p-G0NlJhcg</a>
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 16:52:08 írta Laterneman » Naplózva


Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1973 Dátum: 12 nov 18, 16:49:23 »

"nincs munkanélküliség, csak lusta, motiválatlan ember"
Igen és még van munkáltató (kb a 99%-uk) amik kiszűrnek mindenkit aki 1 kicsit is lassabb, gyakorlatlanabb, vagy akár ha "átlagos" is de 3 ember kell és van 3 átlagon felüli, és/vagy nem jön ki jól a munkatársakkal. Vagy nincs startkártyája és/vagy nem csökkentett munkaképességű (mert ezek után támogatást kapnak.)
Arról már nem is beszélve h ha a munkáltató tartós munkanélkülit vesz fel akkor támogatást kap, de hiába van h x ideig alkalmaznia kell, próbaidőn bárki felmondhat indoklás nélkül, felveszi a támogatást és pápá.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 16:55:43 írta Ayumichan » Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1974 Dátum: 12 nov 18, 16:52:23 »

Természetes szelekció.  Pojén

Én sem foglalkoztatnék átlagon aluli embereket.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 16:52:55 írta Saphira » Naplózva

Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #1975 Dátum: 12 nov 18, 16:55:53 »

Eléggé tisztességtelen vitapartner vagy Laterneman. Pontatlanul idézel, ezáltal már durvábban hangzik az idézeted, sértegeted a vitapartnereid, személyeskedsz velük, csak annyit fogsz fel a mondandójukból, amennyihez épp kedved szottyan, és még ki is forgatod ezt a maradékot is. Ezek után köszi, de veled nem buli ilyen dolgokba keveredni. Mosolyog
Vagy ha ezt jelenti mással vitázni, akkor inkább alszom egyet.
« Utoljára szerkesztve: 12 nov 18, 16:57:14 írta Nikuccia » Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1976 Dátum: 12 nov 18, 17:06:30 »

Se Magyarországon, se máshol nincs munkanélküliség, maximum lusta, motiválatlan ember. Ha valaki dolgozni akar, pénzt akar, lakást akar, kocsit, luxust, az meg fogja szerezni, és nem kifogásokat gyárt, hogy ezért, meg azért nem sikerül.

MINDIG VAN MUNKA, CSAK LUSTÁK VAGYTOK DOLGOZNI! NINCS MUNKANÉLKÜLISÉG CSAK LUSTA, MOTIVÁLATLAN EMBEREK!

Egyrészt ez nem is idézet, másrészt meg miért lenne pontatlan. Egyedül a maximum szót hagytam ki, de az azt hiszem mellékes, mert csak töltelékszó. Ilyenek után ne engem kérj már légy szíves számon, meg ne nekem kelljen már vállalhatóvá tenni azt, amit írtál.  Mosolyog Ezt írtad, amit írtál ezt jelenti, vállald fel.
Illetve szeretném látni, hogy mik azok a pontok, amiket direkt figyelmen kívül hagytam, és hol forgattam ki mások szavait. Tényszerűen kérném ide ezeket bemásolni, mert egyébként meg messziről jött ember azt mond, amit akar.  Mosolyog Szerintem meg bizonyíték nélkül vádaskodni tisztességtelen dolog, de hát ez van, vannak ilyenek.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1977 Dátum: 12 nov 18, 17:09:37 »

Laterneman, ez még érdekesebb Nevet

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=K4r3x3unov0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=K4r3x3unov0</a>
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #1978 Dátum: 12 nov 18, 17:11:30 »

Látom mit tettél ott!  Nevet
Naplózva


Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #1979 Dátum: 12 nov 18, 17:12:41 »

Hogy ne lenne munkanélküliség?
Több a munkavállaló mint a munkahely. Ez mit jelent vajon?


Saphi... viccnek is rossz. Mosolyog Természetes szelekció.. lol.

Off: Fő szabály: éhesen ne vitázz, megyek dobok be valamit. :>
Naplózva
Oldalak: 1 ... 130 131 [132] 133 134 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!