24 okt 06, 08:25:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 471949 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1815 Dátum: 12 júl 13, 14:27:38 »

És nem is csak ebben Nevet Amióta a fórumon vagyok,az összes ilyen témához hozzá tudott szólni,méghozzá elég durván Nevet

Azért nem egészen. Nevet Csak a bioszos, történelmes és kissé a filozófiás (bár abban Aes jobban otthon van) témákhoz tudok hozzászólni. Csak a végén minden téma valahogy a fent felsorolt háromnál köt ki.Nevet

Idézet
Ezek után végig vártam, hogy a hüperboreoszokról derül e ki valami még. Ugye ez a Hyperborea dolog a 19.-20. század fordulóján igencsak jelentős volt az árja-germán okkultizmusban. Elég sok igen érdekes elméletet kanyarítottak ki ebből. Meg egyszer még az ősidőkben mutattam is neked egy zoroasztriánus írást, ami arról szól, hogy az árja népek őshazája messze északon, Hyperboreában található, és onnan vándoroltak a mai Iránba, meg még sokfelé.

Igen, a hüperboreoszokról Hérodotosz leírja, hogy szinte róluk semmit nem tudni, mert messze északon élnek. Azt írják, hogy e nép a világ végén élt, ahol a levegőt mesebeli tollpihék töltik be, még az aranykorból származnak és örök boldogságban élnek. Ugyanakkor hiába fagyos az a vidék, az ő földjükön örök a nyár, fél évig nem nyugszik le a nap, az emberek ezer évig élnek, és földjeiken minden megterem mi szem-szájnak ingere. Emellett minden nép szentnek tartotta őket, ők voltak Apollón kedvenc népe, akik minden évben ajándékot küldtek Déloszba Apollónhoz.

Idézet
Még egy valamit ehhez az eddigiekhez: kicsit elvesztem már a sok népben, segítségként azt megtehetnéd, hogy földrajzilag, a mai országhatárok segítségével elhelyezed őket, hogy tudjam, hogy pontosan merre járunk.

A hüperboreoszoknál nem tiszta, talán a messzi Szibéria környékéről van szó. A többi nép a tajga és a sztyeppe határán, az Ural környékén lakott. A kimmerek és az agatirszek a Kárpát-medencében. A szarmaták a Balti-tenger és a Volga között, az arimaszposzok a griffekkel laktak az északi sztyeppén, az állattenyésztő szkíták a Szeret folyó mentén laktak, a földművelők a Don és a Dnyeper között, a királyi szkíták pedig a Don mentén.

Akiket nem említettem, a szakák a Szir-darján túl éltek (a mai kazak sztyeppén), illetve ősi földjük a Tiensan és a Qilian hegység, de ez később a vusunok földje lett. A jüecsik földje Koreától az Irtisig terjedt, ez mellett volt a mai Mongólia és Kína vidékén a hsziungnuk, azaz a keleti hunok vidéke.
A Tiensan egyébként érdekes, a hunok szent hegye is volt. A Tiensan kínaiul Tien hegyet jelent, sokak szerint a hunoktól vették át a Tien szót, amely istent jelenthetett. Azaz ez volt Isten hegye, míg a másik szent hegy, a Qilian San volt az Ég hegye.

Idézet
Amit a királyi szkítákról írtál, ahhoz csak egy kérdésem lenne: mennyire volt örökletes ez a rang? Azt látom, hogy néha megdöntötték egy törzs uralmát, azonban lázadás nélkül automatikusan öröklődött generációról generációra a dolog? És pontosan milyen előjogokat jelentett ez?

Nem maga a vezértörzs szerepe volt örökletes, hanem a fejedelemé. Amelyik törzs adta a fejedelmet, az érdemelte ki a királyi jelzőt. Az előjog abban érződött, hogy az volt a fejedelem törzse. Azt a törzset kellett védenie az összes többinek, ő volt a vezértörzs elő- oldal - hátvéddel felszerelve, és - a fejedelem miatt - végül is mindig ő mondta ki az utolsó szót. Persze a szkítáknál a királyi jelző minden körülmények között ugyanazt a törzset jelenti. Azt, amely a saját neve alatt egyesítette az összes többit, és tette őket "szkítává".

A hunoknak volt ilyen szempontból szép közigazgatásuk:
Esetükben 5 nemesi hun törzs volt: a Luanti, Huyan, Suibu, Lan és Qiulin. A luanti klán (illetve törzs) volt a sanjü (uralkodó) és a jobb (keleti) és bal (nyugati) ükü törzse, ami azt jelentette, hogy mindig a Luanti törzsben született legmagasabb rangú férfi az egész törzsszövetség vezetője. Ez a törzs patriarchális módon működött.

A fejedelemasszony azonban innen nem kerülhetett ki, ő egy másik, matriarchális törzsből származott: eredetileg a Huyan ház adta a királynőt, majd később ez felcserélődött a Suybu házra. Azaz a Luanti volt a fejedelem törzse, ahol viszont az odaszületett nők nem jutottak nagy hatalomhoz, a Suybu pedig a fejedelemasszonyé, ahol a legmagasabb rangú nő volt a klán vezetője, és egyben a törzsszövetség királynője és a sanjü felesége. Itt azonban a férfiak nem kaptak nagy hatalmat, egy suybu törzsbéli férfi soha nem lehetett sanjü (illetve lehetett, de az puccs folyamán történt).

Az ükü (pontosabban a jobb ükü) volt a trónörökös, a sanjü után a legmagasabb pozícióban álló személy. Ükü valaki csak úgy lehetett, ha a luanti törzsbe született, de az anyja Suybu királynő volt. Ugye ez csak a fejedelmi háznál fordult elő, így öröklődött tovább a fejedelemség, de mivel így pontosan lehetett tudni ki lesz az új sanjü (mint minden uralkodó házban) a kis ükü gyerekek sokszor váltak célponttá.


Idézet
Ami a vallásokról írtál: miért érzem úgy, hogy talán mégiscsak létezett egy óárja vallás, ami a mai fehér emberek közös vallása volt, amikor még egy helyen éltünk?

Szerintem ez így önmagában nem értelmezhető. Mi feltételezi, hogy az óárja kifejezés minden fehér embert takart? Még csak minden indoeurópait sem. Nyilván létezett egy közös vallás, azt viszont legfeljebb úgy lehetne rekonstruálni, ha ismernénk azt a vallást, amely közvetlenül az Afrikából való kivándorlás (márha így volt) után keletkezett. Nyilván ez viszont nemcsak az európaiak, hanem ezzel együtt az ázsiaiak, illetve az indiánok közös vallása volt. Azért tartom nehéznek egy összeurópai vallás megtalálását, mert semmi sem bizonyítja, hogy a fehér rassz egy helyen, egy populáción belül jött létre. Bár lehet, hogy így volt. Vagy nem.

Idézet
Viszont itt érdekes számomra az, hogy kétféle "nyugati vallási kör" rajzolódik ki számomra. Az egyik az a görög-római és ahhoz hasonló vallások köre, míg a másik a ma keletinek nevezett vallásoké, amit az oda vándorolt árja népek (esetünkben a szkíták) alapítottak. A kettő között viszont azért nagyon sok eltérés van. Ez egyfelől talán magyarázható azzal, hogy az oda eljutott hódítok vettek át az ottani vallásokból, bár annyira számomra ez nem valószínű, nehéz elképzelni egy szkíta bölcset amint épp átveszi a sudrák vallását. (Akiktől a cigányok ténylegesen származnak.) Érdekelne, hogy ez a szakadás mikor jött létre, vagyis hogy a kelet felé vándorló szkíták, hunok mikor alakítottak ki maguknak egy más típusú vallást.

A nagyon sok még iróniának is kevés. Nevet De a hinduizmus szintén az indoárják vallása volt. Mégis, mennyi hasonlóság van közte és mondjuk a rómaiak vallása között? Nem sok, mégis rokonok voltak.
Valószínűleg Európában a szakadást a legősibb nagy civilizáció jelentette. Ha ugyanis születik egy fejlett civilizáció, az mindenképpen újat fog teremteni vallás terén is. És mivel fejlett, így nagy kihatással lesz az egész környékre. Ez ugye valószínűleg Sumer volt, esetleg egy Sumert megelőző másik kultúra. Ha megnézed, a zsidó, görög és a kor vallásai körülbelül mind ennek a kissé átalakított változatai. Még ma is ismerjük Atrahaszísz történetét, csak ma már Noénak nevezzük sajnos.
Emellett ott voltak a krétaiak, akiktől a hellének a fél vallásukat lopták. Ők ugye prehellén lakosság volt, nem tudjuk milyen származásúak voltak, nyelvüket nem sikerült megfejteni. Létrehoztak egy hatalmas civilizációt, amit az akhájok átvettek és továbbfejlesztettek a mükénéi kultúra keretein belül. Nyilván ez is hatással volt rá, míg a rómaiakra meg hatott később a görög, meg korábban az etruszk.

Egyedül a vikingeket nem tudom hová tenni, nem világos, őket érhette-e nagyobb kulturális hatás, miközben északon hajókáztak, mégis a vallásuk eléggé hasonlít a többi európai vallásra.

Buddha meg azért volt vallásalapító, mert valami újat teremtett. Ahogy a kereszténységgel is 180°-os fordulat következett be, úgy a buddhizmussal is az egykori szkíta, illetve az ott élő lakosság saját vallásához képest. Ugyanakkor ahogy a kereszténységben is fellelhetők a korábbi vallások elemei, így a buddhizmusban is. Semmiből nme lehet várat állítani, valamiből építkezniük kellett.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1816 Dátum: 12 júl 14, 08:26:44 »

Megnézem mit tudok még kihozni ebből. Nevet

A földrajzi segítséget, köszi, így máris tisztább az egész. Mosolyog

Idézet
Igen, a hüperboreoszokról Hérodotosz leírja, hogy szinte róluk semmit nem tudni, mert messze északon élnek. Azt írják, hogy e nép a világ végén élt, ahol a levegőt mesebeli tollpihék töltik be, még az aranykorból származnak és örök boldogságban élnek. Ugyanakkor hiába fagyos az a vidék, az ő földjükön örök a nyár, fél évig nem nyugszik le a nap, az emberek ezer évig élnek, és földjeiken minden megterem mi szem-szájnak ingere. Emellett minden nép szentnek tartotta őket, ők voltak Apollón kedvenc népe, akik minden évben ajándékot küldtek Déloszba Apollónhoz.

Ez így azért sokkal inkább mondának, mesének tűnik, mint tényszerű leírásnak. Ettől még maga a hely igencsak szimpatikus. Bár azt elárulhatta volna a jó öreg Hérodotosz, hogy ezek a "mesebeli tollpihék" a levegőben mire jók. xD Engem idegesítene. Egyébként róluk mást lehet még tudni? Létezett egyáltalán ez a nép, van erre bizonyíték? A mesebeli elemeket levonva még simán elképzelhető hogy Hérodotosz egy tényleg létező népről írt, csak a kevés információt mendemondákkal egészítette ki.

A hun közigazgatás rendszere tetszik nagyon. Egészen jól összehozták a hatalmi egyensúlyt, így senki se szerezhetett túlhatalmat. Érdekes viszont, hogy a két uralkodó (király és királynő) hogyan osztották meg a feladatokat. Mert abból amit írtál, nekem az jön le, hogy mindketten jókora hatalommal rendelkeztek külön-külön is. (Jog szerint legalábbis, gondolom az mindig egyénektől függött főleg.) Nagyon jó kombinációja ez a patriarchális és a matriarchális társadalomnak, ha mindkét uralkodó alkalmas volt a posztjára, akkor ez egy hatékony vezetés lehetett.

Idézet
Szerintem ez így önmagában nem értelmezhető. Mi feltételezi, hogy az óárja kifejezés minden fehér embert takart? Még csak minden indoeurópait sem. Nyilván létezett egy közös vallás, azt viszont legfeljebb úgy lehetne rekonstruálni, ha ismernénk azt a vallást, amely közvetlenül az Afrikából való kivándorlás (márha így volt) után keletkezett. Nyilván ez viszont nemcsak az európaiak, hanem ezzel együtt az ázsiaiak, illetve az indiánok közös vallása volt. Azért tartom nehéznek egy összeurópai vallás megtalálását, mert semmi sem bizonyítja, hogy a fehér rassz egy helyen, egy populáción belül jött létre. Bár lehet, hogy így volt. Vagy nem.

Így újraolvasva amit írtam, elég nagy hülyeség volt. Talán a kreacionista gondolkodás bukott ki belőlem, mert úgy még lehetne értelmezni a dolgot. xD Ha ettől eltekintünk, akkor nem valószínű, hogy ilyen minden fehér emberben (de csak bennünk) közös vallás létezett volna. Az Afrikából való kivándorlás után még nagyon archaikus viszonyok uralkodhattak, ekkoriban gondolom az ősember-vallások (állatimádás, természetimádás stb) voltak jellemzőek. Ettől függetlenül, az első nagyobb közösségek (kezdetleges "államok") létrejöttekor már lehettek valamiféle vallások, gondolom még elég kevés. Ezek közül bármelyiket jó lenne rekonstruálni, csak erre épp esély nem sok van.

Idézet
Valószínűleg Európában a szakadást a legősibb nagy civilizáció jelentette. Ha ugyanis születik egy fejlett civilizáció, az mindenképpen újat fog teremteni vallás terén is. És mivel fejlett, így nagy kihatással lesz az egész környékre. Ez ugye valószínűleg Sumer volt, esetleg egy Sumert megelőző másik kultúra. Ha megnézed, a zsidó, görög és a kor vallásai körülbelül mind ennek a kissé átalakított változatai. Még ma is ismerjük Atrahaszísz történetét, csak ma már Noénak nevezzük sajnos.
Emellett ott voltak a krétaiak, akiktől a hellének a fél vallásukat lopták.

A későbbi vallások valóban a korábbiak továbbfejlesztett változatai, vagy ezek összeollózása. (Az egész ősvallás-téma is emiatt kerül elő ezoterikus körökben, hogy vissza lehetne-e vezetni ezeket egy közös ősre. Ilyen formában valószínűleg nem) A zsidók sokat vettek át a sumeroktól, ezt még én is tudom. Nevet Persze ők ezt nem így gondolják, de tény, hogy a zsidó vallás nem igazán eredeti, sok közel-keleti, sokkal régebbi elem megtalálható benne. Ezzel persze nem voltak egyedül, te magad is említetted a görögöket, a rómaiak meg őket másolták le, és így tovább. Ami viszont érdekes, hogy ez a mükénéi-görög-római vallás olyan nagyon sokat még se változott ahhoz képest, hogy civilizációt többször cserélt, ráadásul továbbra is hasonló maradt más európai népek (vikingek, germánok) vallásához. Arra én is kíváncsi vagyok, hogy a vikingeket mennyi kulturális hatás érhette. Ha kevés, akkor az ő vallásuk akár lehet az általunk görög vallásként ismert hitvilág egy ősi formájában megőrződött változata is. Szóval lehet, az az "eredeti" európai pogányság. Persze a külső kulturális hatást  kizárni igazából nem lehet, hiszen pont, mivel hajóztak, azért sokfelé eljuthattak, megismerhettek más népeket és vallásokat. Csak akkor feltehetően ezt a hajókázást a civilizáltabb helyek felé még nem a közismert "vikinges" stílusban tették, mert arról azért tudnánk. (Meg mert a rómaiak ellen nem sok esélyük lett volna a birodalom fénykorában). Ettől még az, hogy mennyit vehettek át más vallásokból, kérdéses marad.

Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1817 Dátum: 12 júl 14, 13:05:19 »

Idézet
Bár azt elárulhatta volna a jó öreg Hérodotosz, hogy ezek a "mesebeli tollpihék" a levegőben mire jók. xD Engem idegesítene.

A mesebeli tollpihék hópelyhek.

Idézet
Létezett egyáltalán ez a nép, van erre bizonyíték?

Nyilván léteztek, ha a délosziak így megemlékeztek az ajándékaikról. Bár valószínűleg semmi köze nem volt az árja népekhez, ahogy az árja-germán okkultizmus mondotta volt. Persze, ettől még lehet az árja népek őshazája, de akkor egy kicsit borul a kronológiai rendszer.

Idézet
Az Afrikából való kivándorlás után még nagyon archaikus viszonyok uralkodhattak, ekkoriban gondolom az ősember-vallások (állatimádás, természetimádás stb) voltak jellemzőek.

Ezt miből gondolod? Illetve megfontolandó, hogy a kezdetleges állat- és természetimádás nevezhető-e vallásnak.

Idézet
Ezzel persze nem voltak egyedül, te magad is említetted a görögöket, a rómaiak meg őket másolták le, és így tovább. Ami viszont érdekes, hogy ez a mükénéi-görög-római vallás olyan nagyon sokat még se változott ahhoz képest, hogy civilizációt többször cserélt, ráadásul továbbra is hasonló maradt más európai népek (vikingek, germánok) vallásához.

A hellének-rómaiak-vikingek nyilván amint kiváltak az indoeurópai őslakosságból, letelepedtek a saját kis félszigetükön. Az akhájok elég hamar a görög félszigeten voltak, mint kezdetleges, fejletlen pásztornép. A krétai civilizáció másolása tette őket naggyá, részben sok mindent át is vettek az ő vallásukból. Természetesen a minószi civilizáció vallása inkább természetvallás volt anyaistennővel, a politikában is inkább a nők jutottak nagyobb hatalomhoz. Ugyanakkor a hellének nagyon sokat merítettek ebből, és ráépítették a saját - indoeurópai - vallásvázukra. Ráadásul az ő mondaviláguk elég befogadó, elég csak azt nézni, hogy miként vették és formálták át Minósz király legendáját vagy a szkíták eredetét. De idesorolhatnánk a Héraklész-Herkules mítoszt, ami meg a sumer Gilgames története.

Ezután azért nem változott olyan sokat a görög félsziget. Megérkeztek a iónok, akik az akhájok közvetlen rokonai, így nyilván annyira hasonló volt hitviláguk, hogy nem is torzították egymást. A dóroknál ugyanez az eset, főleg, hogy ezek olyan kezdetleges pásztorkodó szinten álltak, hogy kultúrájuk nem is befolyásolhatott egy magasabb kultúrát. Később pedig - a törökök korában - az ott élő parasztok úgy sem tudták, hogy mi az a sok oszlop, ami a földből áll ki a birkalegelőn. Vagy legfeljebb egy-két mendemonda járt róluk, kétlem, hogy történelmükkel igazán tisztában lettek volna. Az egész nyomorult görög hitvilágot végül is a rómaiak, meg a felvilágosodás korában az európaiak érdeklődése mentette meg.

Ugyanez lehetett a rómaiaknál. Amikor a latinok, szabinok kiváltak az ősibb nyelvcsoportokból egyszerű kis kezdetleges pásztorkodó életmódot folytattak. És minél egyszerűbb egy kultúra vagy egy civilizáció, annál kevésbé változik.

Ugyanakkor érdekes, hogy ezen indoeurópai vallásokban alig lelhető fel a világfa motívuma. Vagy igen? Mert ha nem, akkor elképzelhető, hogy az Yggdrasil nem is olyan germán, mint amilyennek hiszik. Természetesen nem áll fenn azonnal az átvétel lehetősége, saját maguk is kitalálhatták.
Naplózva

Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1818 Dátum: 12 júl 14, 17:49:40 »

Elnézést hogy bepofátlankodok -az amúgy érdekes hun leckékbe-,de szerintem nem nagy gond ha egyszerre fut 2 téma Nevet Szóval mit gondoltok a vegánokról,vegetáriánusokról meg a húsevésről Nevet valahogy előtört belőlem hogy ki az a nagyon marha aki azért nem eszik húst mert szerinte fájt az állatnak hogy kinyírták...
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1819 Dátum: 12 júl 14, 18:28:16 »

Régebben hülyeségnek tartottam a vega étrendet, most már kezdek afelé hajlani, hogy lehet benne valami. De mostanában biztosan nem fogom abbahagyni a húsevést, max. kevesebbet eszem belőle. Az biztos, hogy nagy mennyiségben nem egészséges.
Naplózva

Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1820 Dátum: 12 júl 14, 20:06:35 »

Én nem úgy értem a húsevést,hogy leülök és egész nap csak a csülköket tolom befelé...Persze,növény alapú étrend főként,de a húsevést sem lehet kihagyni szerintem...Szóval a mentalitás az ami kiakaszt,az hogy az az állatnak fáj,meg ilyenek.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1821 Dátum: 12 júl 14, 20:11:22 »

Pedig ez a vegetarianizmus értelmesebb oka. Vagyis az egyik.
De akik azt állítják, hogy milyen egészséges, és mennyivel jobb, mint húst is enni, azok simán idióták. Nem értem, miért az bosszant, ha valaki sajnál egy állatot.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 14, 20:12:03 írta STM » Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1822 Dátum: 12 júl 15, 21:06:57 »

Én ezekre a dísznövényrágó idiótákra gondolok,akik szerint az is fáj ha megfejnek egy tehenet.Sajnos egyre több van ezekből,és mennek aktivistáskodni...
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1823 Dátum: 12 júl 15, 21:52:52 »

Szerintem,  hasonló mérető növényevőket és ragadozókat veszünk alapul, akkor a húsevők intelligenciája a magasabb, ugyanis a az életmódjuk több gondolkodást igényel, mint a fűrágóké.

Másik dolog, hogy aszem már kimutatták a  tudósok, hogy a növényeknek is vannak érzéseik, szóval az én szememben a vegák nagyobb rasszisták, mint Aes.  Pojén

Az okos eszik a hülyét megeszik. (fentihez kiegészítés)
Naplózva

Divya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Válasz #1824 Dátum: 12 júl 15, 23:42:12 »

Hát bizony egy vegának el kéne magyarázni mennyire fájhat egy növénynek, ha leszakítják :O
Egyébként a húst nemevő ok, de aki tejterméket, tojást stb. se eszik azt egyaltalán nem értem... a tyúk kakas nélkül is tojik, tehát abból még kiscsirke se fog kikelni, ez se lehet indok.. Nevet A fejősállatnak meg begyullad a tőgye, ha nem fejik le időben.. az jobban fájhat mint a fejés Mosolyog
Tehát ha valaki nem akar fájdalmat okozni az élővilágnak ne egyen élő növényeket se! javasolnám a tejterméket, tojást, leérett gyümölcsöket, magvakat... de csak ami már lehullott... Hümm-hümm
Egyébként ezeket az állatokat direkt azért tenyésztettük, ki, hogy megegyük, ember nélkül kihalnának, sőt ki sem alakultak volna ilyen életképtelen állatok. ^^
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1825 Dátum: 12 júl 15, 23:57:53 »

Na ne emberek... most komolyan erről van szó itt... még ha duma topicban beszélnétek ilyen butaságról nem lenne olyan kellemetlen olvasni... de neeee

Most ha valaki vega, bár én se tartom azt egy jó dolognak, legyen. Aki azért az mert, buta nézetei vannak a világról legyen. Egy kedves ismerősöm szava járása, hogy "Aki hülye haljon meg..." ennyi kész, Te ne foglalkozz vele, amíg téged nem bánt a hülyeségével...

Én se fogok azzal foglalkozni, hogy ti most ezzel foglalkoztok... pedig...

De azért komolyan naaaa...
 
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1826 Dátum: 12 júl 16, 00:18:02 »

Mi az Noé, öngól?  Ördögi
Meg lehet egymagában talán nem olyan nagy cucc ez a vega dolog, de a sok hülye divathóbort társaival együtt már ostrom képes sereget alkot. S nekünk védeni kell a várat.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1827 Dátum: 12 júl 16, 00:26:17 »

De felesleges... ilyenek ellen a közöny a legjobb megoldás pont mint a zöldek ellen is... ezért is döntöttem úgy, hogy a ti kijelentéseitekbe se kötök bele... csak hátha ráveszlek, hogy ilyen témával értelmes embernek kár foglalkozni  szerintem

Amúgy hát ha az öngólt arra érted amire értem, hogy érted, ezzel csak azért foglalkoztam, mert még menthetőnek tűnt a lelketek Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 16, 00:28:24 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1828 Dátum: 12 júl 16, 00:33:44 »

Tudod Mózes, lehet, hogy az értelmes ember ilyennel nem foglalkozik, de tudod az értelmes embernek manapság túl sok a szabadideje.

..in wrájtolás kész... 
Mondhatod azt is, hogy akkor töltse hasznosan az idejét, de ahhoz meg erőforrások kellenek. Leginkább gondolkodás, hogy valami értelmeset találjon. De a gondolkodáshoz is kell valami energiaforrás... Ördgiökör, ez itt kérem alásan kend öreganyám.

Vagy az is lehet, hogy a sok hülye divat hóbort csupán az emberiség kollektív öntudatának a védekezése az emberiség ellen (vagy a világé, vagy istené) régen ugye kordában tartottak minket a betegségek, meg a háborúk.
A nagy buzgóságban beoltottunk mindenkit hogy hát jaj szegínyek meghalnak betegségben aztán lett ember hirtelen rengeteg, akik jaj éheznek, csináljunk génkezelt gabonát 100x-os terményhozammal,,a  gazdák 90-a mehet picsába, jó lesz nekik a gyárba, de ott is fejlődtek a dolgok,  s már oda is kevésebb ember kell, s azoknak se kell szaktudás, mert csak robotok. Szóval manapság van kurva sok ember akiknek az ellátásukhoz elég nagyon kevés ember is, a gondolkodást az hirdetik, de közben kiölik az emberből.  Két utolsó háborútól meg beszartunk, hisz az már nem olyan mint a régi szép időkben, hogy két sereg egymásnak rohan, nem itt már mindenki beleszól mindenbe. Na meg hát régen is hülyék voltak az emberek, csak hát nem alkottak ilyen masszív tömeget. Mondjuk akkor még az aktív hülyék voltak többségben, ma kezdenek szaporodni a passzívak is, de  létszám miatt ez már lényegtelen. Lehet te is meg éni közéjük tartozunk? De mi az intelligencia? Termőtalaj a hülyeségnek?

Hogyan vélekednétek az emberről, emberekről, emberiségről, ha ti magatok nem lennétek emberek?


Ui: röf-röf Pojén Köszönöm, hogy aggódsz a lelkeim miatt, de elhatároztam, hogy elkárhozok. Nevet 

Ui2: Valaki találja már fel a többdimenziós írást! Vagy lehet Dancsát kéne meggyőznöm, hogy szerkesszen be valami plugint, hogy, lehessen elágazásokat tenni az írásba. mert annyiszor volt már, hogy elkezdtem írni valamit, és kétfelé szakadta  gondolat fonala...
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 16, 01:03:59 írta Shiro » Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1829 Dátum: 12 júl 17, 00:54:56 »

Az, ahogy ma az ember bánik az élővilággal, az gusztustalan. De mondjátok már meg nekem, hogy egyesek mi a francért hiszik azt, hogy Magyarországon majd' éhen halnak az emberek? Nem, nem ironikus kérdés.

Idézetet írta: facebook hozzászólás
Hidd el itt eggyetlen "magyar" se panaszkodik hogy itt kell laknia. főleg ahogy nap mint nap halljuk milyen helyzetekben van magyarország


Ez a személy már nem egyszer csinálta ezt. Többek között korábban leírta, hogy ő diákmunkával keresett 200 eurót (havonta), amiért Magyarországon az aszfaltot is felnyalnák az emberek. Nem tudom, milyen Magyarország megítélése a külföldi sajtóban (vagyis nagyjából tudom, de most nem politikai, inkább gazdasági helyzetre célzok), de szerintem néhol erősen túldramatizálják a dolgokat.

Ja, ez csak ilyen mellékszál volt. Visszatérve az állatvilágra: oké, hogy hülyeségnek tartjátok, hogy valaki vega. Valamilyen szinten én is. De amit ma az emberek táplálkozás címszóval tesznek, azt is lehetne ugyanúgy a hülyeség kategóriába sorolni.
1.) Nem húst enni szégyen.
2.) Miért az a menő, aki -saját elmondása szerint - húst eszik hússal?

Ez ilyen régi, éhezős korokból megmaradt reflex, hogy akinek sok a szalonna az asztal, az igazi jómódú falusi elöljáró, vagy mi?

Mondhatnám, hogy a nagyüzemi állattartással van bajom. Mértékkel kéne élni. Azt meg, hogy évente csak az Egyesült Államokban 40 milliárd csirkét ölnek le, nem nevezném mértéknek.

Idézet
Hogyan vélekednétek az emberről, emberekről, emberiségről, ha ti magatok nem lennétek emberek?

Ugyanúgy szánalmasnak tartanám a népet, a tömeget, az emberek jó nagy részét, ahogy most is, és ugyanúgy tisztelném, becsülném és csodálnám a személyt, az egyes embert és a tudás, mint most is. Kivéve, ha csirke lennék.  
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 17, 20:37:31 írta Saphira » Naplózva

Oldalak: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!