24 okt 06, 16:22:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472120 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1680 Dátum: 12 márc 07, 23:13:36 »

Természetesen nem a Tv hibája, hogy magadra veszed a dolgokat, legalábbis nem ennyire közvetlenül. A függő/függés szót én még nem használtam, hiszen az egy betegség elvileg. Nem egy sémára vagyunk teremtve, nagyon sokfélére szerencsére de a gondolkodásmódunkat akarják egy bizonyos sémára terelni és ezt nagyon jól csinálják. Ebben nemcsak a Tvnek van szerepe, de kétségtelenül a varázs doboz ennek a háborúnak a hidrogénbombája. A Tv alatt pedig nem a filmeket és egyes sorozatokat értettem, hanem a műsorokat, híradókat, reklámokat, valóságshow-kat ésatöbbi. Ha nem igaz rád ne vedd magadra ilyen egyszerű. Vagy amikor egy haverod lehülyéz egyből így elkezdesz vele szájkaratézni? Ugye hogy nem.
Naplózva


 
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1681 Dátum: 12 márc 08, 09:56:58 »

Ez az érdek, ez a cél.
Nem, ez csak az emberi elme.
Hülye összeesküvéselméletek csak azért léteznek (és mások, amik említését tíltja a Fórumszabályzat), mert az ember szeret maga fölé helyezni mindenféle hatalmat. Gondolom mert tudat alatt félünk a felelősségtől, vagy hasonló psichológiai blabla.
A VV-vel nem hülyíteni akarnak minket, csak meg karják szedni magukat a nézettségen és meg is érdemlik, mert ha tetszik, ha nem, ügyesen csinálják.
Én nem  néztem és nem is fogom, mert szerintem olyan, mint egy igénytelen és unalmas bűvészmutatvány, de nem fogom másnak azt mondani, hogy ne nézze.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #1682 Dátum: 12 márc 08, 15:03:40 »

Ha lehülyéznek, akkor maximum mondok rá valami poénosat (bár ez is függ attól, hogy ki volt az illető), és megy tovább az élet, fél perc múlva nem is emlékszünk rá. Viszont mikor valaki egy fórumon be akarja magyarázni nekem, hogy jobban tudja, hogy mennyire vagyok befolyásolva, mint a közvetlen közelemben élők, akkor hajlamos vagyok visszaszólni.
Érdekelne, hogy te mit szólnál, ha elkezdeném magyarázni, hogy mennyire be vagy hülyítve bizonyos emberek összeesküvés elméleteivel, majd arról beszélnék, hogy mennyire magadra veszed a dolgokat. Véleményem szerint jobban kiborulnál, mint én a jelenlegi helyzetünkben (persze tudom, hogy most a "nem tudnak felidegesíteni a számomra ismeretlen személyek" dolog fog jönni, úgyhogy passzolnám is ezt).

Ezért érdemes több híradót megnézni. Az egyik csatorna csak az X dolgokat említi, a második csak az Y dolgokat, a harmadik pedig a Z-t és a nyíregyházi állatkert újszülött állatait.
Mindenkinek van kiskedvence, akit védelmezni fog, például a Stohl botrány környékén az RTL alig 5-6 percben mondta el, hogy mi is történt, míg a TV2 hosszasan bemutatta a keletkezett helyzetet. De ott van az ATV és a HírTV politikai pártokhoz fűzött viszonya, amit látni is egy-egy híradójuk alkalmával.
A reklámok hatása is kétes számomra. Elhiszem, hogy van, akit nagyon elkapnak, de valahogy én még nem vettem észre, hogy kikívántam volna Zeusz kezéből a joghurtot. Egyedül azzal az ínygyulladásos fogkrémmel szemezgetek mostanában, mert majd leszakad a szám, a fogorvos meg csak hóvégére tud időpontot adni, de ez más tészta.
Ezt a "ne vedd magadra" dolgot remélem viccből írtad. Ma harmadik napja hallgatom, hogy mennyire befolyásol a TV, de ne vegyem magamra, ha nem úgy van. Ez olyan, mintha valaki kígyót-békát mondana az anyukádra, de ne vedd magadra, ha nem így van. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy létezne olyan ember (shaolin papoktól eltekintve), aki ezt ne venné magára.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 08, 15:59:51 írta renato » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1683 Dátum: 12 márc 08, 22:13:29 »

Sajnálom, hogy nem ismersz ilyen embert, a további vita valóban felesleges.
Naplózva


 
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1684 Dátum: 12 márc 08, 23:20:51 »

Én mondjuk pont ilyen vagyok, az már egy. Faceg
Meg mindenki, akinek van önuralma, és/vagy nem csípi az anyját.
Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #1685 Dátum: 12 márc 09, 16:14:35 »

Ismerek ilyen embert, én is ilyen vagyok, HA egy közeli ismerősöm mondja. Ez azért van, mert nekik jobban hiszek az ilyenekben, mint magamnak (ugye a körülöttünk élők jobban észreveszik, ha megváltozunk valamennyire) (ezt most a TV-shez írtam, nem az "anyáshoz), viszont veled jó, ha két mondatot beszéltem eddig a fórumon (a mostani vitától eltekintve), szóval nem nagyon értettem, hogy  miért kezdtél el a befolyásoltságomról magyarázni. Lehet, hogy kissé keményebb hangnemben fogalmaztam, mint kellett volna, viszont komoly harag/sértődöttség nem volt a szavaim mögött, maximum egy nagyon kicsi.

STM:
Jó, de te sem az önuralmad miatt állnád meg vita nélkül, ha valaki elkezdené szidni az anyukádat Mosolyog

Mellékesen nagyon elkanyarodtunk a televízió befolyásoló hatásától a személyiségem felé, ha valaki kíván még valamit hozzáfűzni a TV-s dologhoz, az tegye most, vagy zárjuk le ezt a vitát.
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1686 Dátum: 12 márc 09, 16:21:45 »

Bárki bármit összehordhat, ha őt magát nem vezsed komolyan, nem fog tudni oylat mondani neked, ami komolyan elér, és higgadtan kezeled a helyzetet... ettől persze még bosszanthat, kellemetlen lehet, sérthet, de igazán nem fogod magadra venni, és ha úgy van, le tudod tudni egy vállrándítással.
Naplózva
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #1687 Dátum: 12 márc 10, 00:43:10 »

Én ehhez a tv dologhoz csak annyit akarok mondani, hogy az aki minden sz*rt benyel amit csak lát a tv-ben az meg is érdemli, hogy befolyásolva legyen.
Ui.: Titeket nem idegesítenek a beteg emberekről szóló riportok? Engem rohadtul igen.
Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1688 Dátum: 12 márc 10, 00:51:33 »

Nem mondanám, hogy idegesít.. simán nem szeretem nézni az iylesmit, és ebben nincs semmi érzéketlenség, avgy iylesmi... csak msot minek bámuljunk meg szánakozzunk?  Jó ez valakinek? Nem. Akkor meg minek nézzek oylasmit, amit kellemetlen látnom? Amúgy nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk, de ha igen, akkor én így vagyok vele... az iylen műtétre váró gyerekek, felnőtek,  meg iylesmi az más, ott van valami értelme, az ahsznos lehet.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 10, 00:53:36 írta STM » Naplózva
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #1689 Dátum: 12 márc 10, 14:05:21 »

Igen, körülbelül ugyan arra gondolunk.
Bár engem nem is a riport maga idegesít, meg ilyenek, hanem ami elhangzik benne.
"Fő az optimizmus!" Nálam meg a leves fő... az optimizmus személyfüggő, bár az ilyen betegek már csak hinni tudnak, de van amelyik még hinni sem, csak várja a halált. Erről pedig nem beszél senki.
"Nagyon nehéz volt ezt elfogadni..." akárhogy is, egy ilyen gyerek tönkre vághat egy egész családot, egy felnőtt ember életét. Persze itt most nem aprócska dolgokra gondolok, hanem ahol állandó felügyelet kell a gyereknek még felnőtten is, azaz nem képes önellátó életre. A háttérdolgokról sosem beszélnek, csak arról, hogy "elfogadtuk..."
"Bla... bla... bla..." Azok akiket a tv-sek kérdeznek legtöbbször csak egy tanult szöveget mondanak, azt ami a lelkük mélyén van szinte biztos, hogy soha. Kérdem én... akkor mi is a riport lényege? Semmi.

Viszont akkor milyennek kéne lennie egy ilyen riportnak? Személy szerint úgy látom semmilyennek. Hisz, ha én lennék pl.: a riportalany, én sem beszélnék tárt karokkal mindenről, szüleim se mesélnének arról, hogy mennyire szar érzés volt nekik, a bátyám sem mondanák, hogy rühelltek, mert a többiek folyton velem törődtek.
Ez az egész csak egy fölösleges magamutogatás, ahol ráadásul sokszor semmi értelmeset nem mondanak, csak elcsépelt közhelyeket. Ha már csinálni akarnak egy riportot, akkor legalább ne egy ilyen olcsó közhelyes nyálkupac lenne.

Ui.: mielőtt bárki félreértené, és azt hiszi gyűlölködök, csak a riportokat tartom szánalmasnak, a riportalanyokkal nincs bajom.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 10, 14:47:59 írta Zizi100 » Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1690 Dátum: 12 márc 10, 19:01:52 »

Minden a tálalástól függ.
Naplózva


 
Zizi100
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1238


Micisapkás Magdi Anyus fan, ki szeret sokat írni!


« Válasz #1691 Dátum: 12 márc 13, 17:24:22 »

...
Kiemeltem ezt a dolgot a Valóságshow-k topicból, mert úgy gondoltam ott már egy csöppet off lenne, meg hátha ezt a témát is olvassa Stance.

Én sokmindenben egyetértek azzal amit ő leírt, bár azért vannak furcsa dolgok is benne. Ugye azt írta, hogy "Ha lenne százezer tudatos ember az országban, már rég nem itt tartanánk. Annyi se kéne. De sajnos ha tízezer tudatos ember van az országban, akkor lehet, hogy még sokat is mondtam..."
Én ismerek élőben 3, neten pedig 1 olyan (naruto-kunon kívüli) embert aki körülbelül ugyan így gondolkozik mint ti.

Most főleg róla akarok írni, akit egy chaten ismertem meg. Még mielőtt felvetnének, hogy fiatal az illető, már elmúlt 30.
Mindig mikor vitát folytatott erről a dologról a többi chatelővel, ugyan ezeket mondta, hogy kevés az olyan gondolkodású ember mint ő.  Úgyhogy fejébe vette, hogy megtisztítja a "nyájat" ettől a sok hókuszpóktól.
Igenám, de mindig csak a chateseket tisztogatja, és csak addig nagy a szája míg fel nem merült az a kérdés, hogy "a való életben miért nem mondod ezt el senkinek? miért nem toborzol hozzád hasonló embereket?" egyből jött a kifogásáradat "1 fecske nem csinál nyarat, úgyse megy, hisz az emberek idióták stb... stb..."
Na, most Stance, és Kazekage-samától is megkérdem. Miért van az, hogy mindenki meg akarja váltani a világot, de a végén csak a sopánkodás marad, hogy "túl kevesen vagyunk, inkább bele se kezdek"? Pedig szerintem csak körbe kéne alaposan nézni, és találnátok társakat ebben is. Csak az emberek nem mernek beszélni róla. És tudom, biztosan nehéz munka lenne összeszedni egy kupac embert, de azért eleve halottnak titulálni az ötletet mert "egyedül" kezdesz neki badarság.
Ilyen szempontból pedig sokszor nem is értem a kedves chattársam mellverését sem, hiszen mondani mondja, tenni nem tesz. Tulajdon képen ugyan azt csinálja mint az "elbutítottak" csak ő még okosnak is hiszi magát.

És ezzel se az elméleteket, se a hozzáállásotokat nem akarom bírálni, mert sokban tényleg igazatok van, de ezt az egyet nem értem, hogy, ha szerintetek is cselekedni kéne, akkor miért nem valósul ez meg?
(persze ezt most úgy mondom mint feltételezés, ha esetleg tettetek már az ügy érdekébe valamit, akkor utólag is bocsánat)
Viszont azt is megértem, hogy nem meri senki megvalósítani ezt, hisz ki tudja mit szülne, ha esetleg sikerül.

Mind1, végül is én nem akarok beleszólni a felnőttek dolgába, hisz egy gyerek vagyok csupán, akit ez alapján a fontoskodó hsz. alapján még butának és naívnak is titulálhattok, de ezt akkor sem értem, hogy miért csak a rinya megy.
Ui.: bocsánat, ha esetleg már súrolom a szabályzatot ezzel a kisregénnyel.
Naplózva


Kell a világnak néhány hülye ember is. (pl.: Én) ; Alcohol is free!!!
- Honnan éri Sasukét a fény? - Sehonnan mert jobb neki a sötétségben! *by heo*
Családom: Mester ~ heo, Tesóm ~ samdav, Gazdám ~ A-c
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1692 Dátum: 12 márc 14, 00:21:36 »

A kérdésed jó és jogos is Zizi, de valószínűleg nem tudok olyan választ adni, ami ne tűnne kifogásnak. Én azzal is megelégszem egyelőre hogy a közeli baráti körömben mindenki nyitott szemmel jár a világban. Hogy akkor miért szóltam hozzá? Ilyen az emberi természet, tudtam jól előre, hogy milyen választ fogok kapni, de ha csöndben vagyok csak magamat dühítem. És minden értelmes létforma felnyitja a szemét valamikor. Lehet hogy 20 évesen, lehet hogy 45 évesen. Legalábbis remélem.
Naplózva


 
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1693 Dátum: 12 márc 14, 00:37:32 »

Reménykedni szép dolog.  >.<#

Amúgy én a ti hozzáállásotokat is elég szemellenzősnek látom. Nem minden csak az emberek hozzáállásán múlik, és sok probléma nem oylan "nagy ügy", mint ahogy felvázoljátok. Nem kell mindent vérkomoylan venni. AZ ilyn műsorok is csak ott gyakorolnak komoyl kártékony hatást, ahol eleve mélyebben gyökerező problémák vannak.  Azokkal van értelme komoylan foglalkozni. Ahol nincsenek, ott nem tudnak ártani semmit.

Mind1, végül is én nem akarok beleszólni a felnőttek dolgába, hisz egy gyerek vagyok csupán, akit ez alapján a fontoskodó hsz. alapján még butának és naívnak is titulálhattok, de ezt akkor sem értem, hogy miért csak a rinya megy.
Az életkorod nem von le semmit a véleményed értékéből, ahogy hozzá sem ad, és abba szólsz bele, amibe akasrz.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 14, 00:40:23 írta STM » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1694 Dátum: 12 márc 14, 14:57:59 »

Neked is csak igazat tudok adni ezekben csak tudod a sok kicsi...
Naplózva


 
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!