24 okt 06, 18:17:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472133 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1665 Dátum: 12 feb 12, 13:44:54 »

Mint már említettem a kriptozoológia nagy rajongója vagyok és most találtam egy érdekes videót, ami a napokban látott napvilágot.
Szerintem nem trükkfelvétel, az viszont kérdéses, hogy az e, aminek látszik?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=93d8B6hizWo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=93d8B6hizWo</a>
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1666 Dátum: 12 feb 12, 13:49:24 »

Kamu.

http://index.hu/tudomany/brittudosok/2012/02/09/elo_mamutot_filmeztek_le_sziberiaban/


Ez a cikk is eléggé arra mutat, de meg hát amúgy is gyanús azért ez. Valszeg tényleg egy maci hallal.

Viszont a klónozott mamutot azt várom. xD
Naplózva
hamisjoe
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 734



« Válasz #1667 Dátum: 12 feb 12, 17:57:41 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lb-5l9HGvp8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lb-5l9HGvp8</a>

Érdekes videó, régi is, kíváncsi vagyok mi lehet a szuperbiztos DNS vizsgálat eredménye  Gondolkozik

Naplózva

Világ legjobb Suiton használója: Mózes xD
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1668 Dátum: 12 feb 13, 08:24:16 »

Mint már említettem a kriptozoológia nagy rajongója vagyok és most találtam egy érdekes videót, ami a napokban látott napvilágot.
Szerintem nem trükkfelvétel, az viszont kérdéses, hogy az e, aminek látszik?
...
Említetted? Én mért nem tudtam róla? Végre valaki akivel dumálhatok a témáról!
A "mamutos" videón tényleg maci hallal lesz, jól látni hogy "az ormány" menynire elvékonyodik a tövénél. Uganakkor Sze-ma Csien, kínai történész, az i.e. I. században még azt írta szibériáról, hogy élnek ott, idézem, "hatalmas vadkanok, bozontos északi elefántok és északi orrszarvúfaj ". Egy Pidoplicsko nevű orosz kutató eredményei szerint az időszámításunk szerinti első évezredben is élt szibériában. És ezt még lehet fokozni!
EGy nem sokkal ezerhatszáz előttről (1594) származik egy beszámoló, bizonyos Sigmund Herberstein bárótól, aki beszél egy oroszországban élő, "vesz" nevű állatról, ami késöbbi megállapítások szerint a mamutra utal. Elég nagy és elég kietlen az a hely ahhoz, hogy ha nem is ma, de pár emberöltővel ezelőtt még teljesen gond nélkül, nagyjából észrevétlenül elférjen pár mamut. SOk a korábbiaknál későbbi, és a mamutok ismeretéből, meg a világ változásából adódóan kevésbé hihető történet is akad szemtanúkról, van közte még a huszadik századból is.
De itt van mondjuk a mokele membe, a chimpelwi is például, vagy a gévaudani rém, meg sok más téma. Például, már a magyaroknak is van alternatívája a jetire. Most olyan különösebben meggyőző, vagy megvitatandó bizonyítékot nem tudok beszúrni, szóval igazából konkrét témafelvetésem nincs, de ez az egész szerintem érdekes.
 Az is vicces, hogy míg a zoológia egy ötven éve egészen álmodozó, előrenéző volt, körberajongták az oylan őújdonságokat, mint a királygepárd, a foltos orszlán, az erdei elefánt különböző változatai, vagy a törpeviziló, addig sok akkori felfedezést ma már el sem ismernek.
Ez kicsit msá téma, de egy japán kísérletben például csukákat tanítottak aktívan halászni, és főtt tojás fejében leadni a fogott halakat, olyan könyvek íródtak mint az "Állati elmék", ma meg ott tartunk, hogy az akkori kezdeményezésekről hír sincs, meg hogy a kriptozoológia "kuriózumoknak" sem kéepsek utána nézni. Nem rég állítólag nagylábú nyálat is akartak vizsgáltatni valahol amcsiban, de az sem lett meg,

hamisjoe, ez a koponya simán valami torzszülötté. A nagyobb agy meg nem jelent magasabb intelligenciát feltétlenül. A bálnák agya vagy kilenc kiló, ha jól rémlik (rákerestem, és elvileg stimmel) , és anélkül, hogy vitatkozni akarnék az értelmi képességeikről, megkockáztatom, hogy nem okosabbak nálunk. HA anyni ezsük lenne, nem sodródnának partra, mert bedöglik a GPS, leesne nekik, mit jelent az egyre sekélyebb víz.
Ennél még furább koponyák is előkerültek már dél-Amerikában, ott valami valamikor nagyon nem volt rendben.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 13, 08:44:11 írta STM » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1669 Dátum: 12 feb 13, 18:51:47 »

Ezt a "magyar Jetit" Fanyűvőnek hívjak, ugye? Na azt hülyeségnek tartom. Úgy általában egy emberszabású kriptid létében sem hiszek. Viszonylag kultúrált, eszközhasználó lények hagynának nyomokat maguk után.
Én inkább a kihaltnak hitt állatokat kedvelem, ezen belül valószínűnek találom is a következők húsz éven belüli lencsevégre kapását: a szibériai mamut, az amazonasi megatherium, a szintén itt élő megaconda, az Indonéz-szigetvilág dzsungeleiben élő (talán többféle) repülő őshüllő és a kedvencem (én akarom megtalálni Mosolyog), az ausztrál ragadozó dinoszaurusz.
Érdekelnek még az atmoszférikus élőlények, STM hallottál róluk? Ha igen, mi a véleményed?
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1670 Dátum: 12 feb 14, 16:26:57 »

Hát igen, a humanoid kriptidet valahogy én sem nagyon tudom komoylan venni, ez inkább olyan, mint a kisnép, meg hasonló mesék, de ez a Fanyűvő visonylag érdekes. Kétlem, hogy létezik, de meglepően sok a beszámoló hirtelen. VAgy hamisak, avgy ennyire sok ember képzeli azt, ha lát valamit úgy nagyjábóla  sötétben, hogy az csak egy szörny lehetett?
Viszont ezek a léynek pont az intelligenciájuk miatt tudhatnak akár bujkálni, és ügyelni a jelenlétük jeleinek eltüntetésére, ha egy primitívebb emberfajról van szó, akik egy ideje, nyilván jó okkal félnek tőlünk. Erősen kétlem, hogy így van, de ha mégis kiderül bármeyik iylen kriptidről, hogy létezik, ez lesz a magyarázat az addigiakra.
Viszont elég szkeptikus vagyok a sok tízmillió éve itt maradt nagytestű léynekkel kapcsolatban is, csak előkerült volna akkor sok frissebb fosszília velük kapcsolatban, meg miegyéb. Két hely van a földön, ami elég nagy, keitlen, és megfelelő búvó helyet biztosít, a KOngó-medence, és az amazonas medence. Innen számítok is pár érdekes hírre, ha más nem, igazán öreg, hatalas anakondákról, végülis ők egész éeltükben nőnek, és akár bőven idősebbek is lehetnek száz évnél. VIszont az úgynevezett megaanaconda másik faj lesz, mert a huszadik századi, viszonylag pontos, ha nem is feltétlenül szavahihető beszámolók mind nagy, fényes, sokszor piros szemekről bezsélnek, ami az anakondánál ritka, csak egy-két példánynál fdordul elő, fekte bőrszínnel együtt, de még az ő szemük is apró. MOndjuk, ez a fekete anakonda sem olyan színváltozat, ami mindneki szerint létezik, de sok kígyófajnál megjelenik haosnló, például némelyik viperánál viszonylag gyakori, ugyanúgy vörös szemekkel, nemértem, itt mi oylan hihetetlen rajta.
A megatherium előkerüllése szerintem is valószínű, ezzel kapcsolatban láttam egy elég meggyőző műsort egyszer. Igazából, csak az egyik szemtanú volt nagyon meggyőző, de ez mindegy Nevet
Ausztráliában viszont nehéz lehet elbújni, ha az ember nagyobb, mint egy dingo, és egy igazán nagy testű ragadozó lény ténykedésének lennée sok nyoma. Itt inkább valami nagyobb varánuszfélére tudok számítani. Az őslakók érkezésekor éltek még tízméter hosszú fajok (jó, faj). A repülő őshüllők azért érddekesek, mert jópár távoli náépnél jelennek meg hasonló lények, de nehéz elképzelni, hogy  nyílt égben szálldosva még nem kapta le őket egy műhold sem.

Az atmoszférikus lények viszont tök mások, mint az eddigiek.Emlékszem, mikro egyszer olvastam róluk, eléggé magával ragadott a téma minden lehetőségével, de elofgadni, vagy pp elvetni nem tudtam. Igazából van ott fent egy jól használható, és jelen tudásunk szerint kihazsnálatlan élettér, ahol mindneféle különös, illékonynak tűnő, szinte nem is evilági lény élhet akár, viszont... erre is nagyon kevés az akárcsak elgondolkoztató bizonyíték, amiről hallottam. Annyit tudok mondani, tetszuene, ha igaziak lennének, és valami égből hullott kocsonyán nem ártana végezi egy dns-tesztet.
« Utoljára szerkesztve: 12 feb 14, 16:30:38 írta STM » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #1671 Dátum: 12 márc 03, 12:35:58 »

Csak az biztos tény, hogy magyar nyelven beszéltek, magyar neveket hazsnáltak, oylanaokat, amiket ma is adunk a ygerekeknek, hunszékely rovásírással írtak, véletlenül van némi összefüggés a neveink közt is, van az a HUnor és Magor legenda, ja, meg a Kárpátmedencében volt a Birodalom központja, és sosem települtek ki teljesen, meg a székelyek (akik magyaroknak vallják magukat, meg a hunok leszármazottjainak és mindigis magyarul beszéltek) már itt voltak a honfoglaláskor... Várj, oylan erős lábakon áll, mint kb. bármi, amit történelmi tényként kezelünk. Vagy kicsit még erősebbeken.
Nem nyert teljes bizonyítást, ezért hivatalosan is teória ez ha jól tudom, de sokkal életképesebb, mint a románok Rómához fűződő "rokonsága".
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1672 Dátum: 12 márc 03, 13:04:00 »

De nyert. Ez nem vita, aki nem hiszi el, annak azt sem szabad elhinnie, hogy az olaszoknak némileg közük van rómához, vagy mondjuk az angoloknak azokhoz az arcokhoz, akik még annó ott a grál után szaladgáltak állítólag. Sőt, ha figyelmen kívül hagyjuk a különböző íráos, vagy nép emlékeket ezzel akpcsolatban, de figyelembe vesszük a székelyek és a hun-székely rovásírás puszta létezését (ami, minő véletlen, pont a magyar nyelv írására felel meg tökéletesen), kimondhatjuk, hogy ezek b@szott tények, bár más kérdés az "elismertségük". (ami amúgy jobb helyeken száz százalék, de... na, innentől lehetne ey jó vita téma, hogy hol és miért nem).
Max. az lehet kérdéses, mennyir vagyunk hunok, és mennyire a "testvéreik". Mivel Attila halála után a szétszakadó birodalom népe nagyrészt visszahúzódott az őshazába, szeintem kimondhatjuk, hogy a közvetlen leszármazottjaik vagyunk, de ez amúgy is mellékes, mert ugyanahhoza  népcsoporthoz tartoznánk így is, úgy is.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 03, 13:08:59 írta STM » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1673 Dátum: 12 márc 03, 14:41:50 »

Itt nem kevés anyag található amiről lehet vitázni Mosolyog http://www.youtube.com/user/AzIgazsagOdaatVan13/videos
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1674 Dátum: 12 márc 03, 14:59:17 »

Amúgy ez a te csatornád Micsudi?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1675 Dátum: 12 márc 03, 15:35:11 »

Nem sajnos. De a Csávó tesz fel érdekes dolgokat. A szellemes dolgok nem izgatnak annyira de a többi elég érdekes.
Főleg Daniken elképzelései tetszenek. Mosolyog
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1676 Dátum: 12 márc 03, 15:38:05 »

Däniken elméletei szerintem is érdekesek, bár engem soha nem győztek meg, de elgondolkoztató. Viszont érdemes közvetlenül tőle olvasni, hallgatni a dolgokat, mikor hivatkoznak rá, még hozzá képest is gyakran túlzásba esnek, és sokkal kevésbé összeszedettek is. A jövő emlékeit szerintem mindenkinek érdemes elolvasnia attól függetlenül, menynire sanszot lát arra, hogy valamelyik elméletéből akármennyi is igaz lenne.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 03, 15:40:03 írta STM » Naplózva
renato
Vendég
« Válasz #1677 Dátum: 12 márc 06, 18:34:27 »

A Valóságshow-k topicból hoznék egy kis vitát, ha nem gond. Lényegében a csúnya, rossz fekete dobozról folyt a veszekedés.

Kazekage:
Nem értem, hogy miért lennék "beprogramozva" csak azért, mert válaszoltam a hozzászólásodra. A "ráerőltetést" pedig magára a hangvételedre írtam, mert körülbelül úgy hangzott a hozzászólásod, mintha te most megmondanád a tutit, és mindenki másnak kuss. Lehet, hogy túlságosan magamra vettem, viszont te is több mögöttes tartalmat találtál a hozzászólásomban, mint amennyit kellett volna (nem mellékesen teljesen fittyet hánytál az irományom nagyobbik részére, és továbbra is úgy beszélsz rólam, mintha 0-24-ben a képernyőt bújnám).
Erre a "beprogramozott" dologra nem tudok mit írni, mert gondolom véleményed szerint az is "beprogramozott" aki Nóta TV-n és Paprika TV-n "él".
Lew-nek viszont igazat adok, sokan túlzásba viszik az összeesküvés-elméletek gyártását. Való igaz, hogy a televízió manapság egy igen befolyásoló tényezőjévé vált az emberek életének, viszont ezzel a "mindenben mindig csak a rosszat látom" hozzáállással ki tudnak kergetni a világból. Aki pénzt ad ki különböző telejósdáknak/beszavazó showknak, az megérdemli a sorsát, lehet nyugodtan agymosott gépezetnek nevezni, viszont én tartom sértőnek, hogy az ilyenekkel egy lapon említetek csak azért, mert a Dr. House szüneteiben át-átkapcsoltam a VV5-re.
Igazából nem a véleményeddel van a bajom, csak az általánosításoddal.
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #1678 Dátum: 12 márc 06, 23:09:53 »

Látod ez a baj. Elsőnek azt mondjátok nézitek, aztán hogy csak pár részt néztek, nem mindig. Most meg hogy csak a House szüneteiben. Vannak összeesküvés elméletek, amiknek nincsen semmilyen alapjuk ez igaz de vannak olyanok amiknek nagyon is. Most is túlságosan magadra veszed a dolgokat és érzékenyen érintenek téged. Mindenki be van programozva valamilyen szinten. Ez az érdek, ez a cél. Én is és te is.
« Utoljára szerkesztve: 12 márc 07, 00:54:40 írta Kazekage sama » Naplózva


 
renato
Vendég
« Válasz #1679 Dátum: 12 márc 07, 13:55:51 »

Említhetted volna, hogy csak egy-egy hozzászólásomat nézted át, úgy egyből tudtam volna, hogy mi is a problémád. A "House szüneteiben néztem" dolgot nem most találom ki, itt is megemlítettem ezt, és mint láthatod, ez jóval a vitánk kirobbanása előtt volt.
Az meg, hogy nagyon magamra veszem totálisan nem a televízió hibája. Vagy szerinted mind egy sémára vagyunk teremtve mind külső, mind belső tulajdonságok terén, csak a csúnya TV eldeformálja az emberek testi és szellemi világát? Heves vérmérsékletű vagyok, ezt elismerem, de nem a TV miatt. Mikor éppen nincs semmi olyan műsor amit néznék/van valami más, szórakoztatóbb elfoglaltságom, akkor van, hogy napokon át be sem kapcsolom a készüléket, mert megvagyok nélküle. Bár gondolom magyarázhatok még sokáig, úgyse fogod azt mondani, hogy nem vagyok függő, és pontosan ez a bajom. Ti már azt függőnek tartjátok, aki egyszer is bekapcsolta a készülékét, holott ez nagyon nem így van. Függő az, aki elküldi a 17tökömtuggyamennyire a "Józsi" szót, hogy bent maradjon a kedvenc énekese/villalakója a játékban. Szerintem jogosan veszem magamra a dolgot, hiszen az "ilyenekkel" vesztek egy kalap alá.
Minden összeesküvés-elmélet addig tetszik, míg nem térnek át az általánosításra. Sok dolog miatt ki nem állhatom ezeket, többek közt a fentebb leírtak miatt.
Szeretném még tisztázni, hogy nem a TV jóságát akarom bizonyítani, mert szerintem sem jó dolog, de nem is olyan szörnyű, mint amilyennek sokan beállítják.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!