24 okt 06, 18:22:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472142 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1650 Dátum: 12 jan 07, 18:41:32 »

A jármű gyártás nem rossz ötlet, és ennek azért vannak is itt hagyományai. A Ganz által gyártott vagonok és motorvonatok sokfelé eljutottak a világban, és az egyik legnagyobb hiba volt, hogy a gengszterváltás következtében a magyar vasúti jármű gyártást szétverték/szétlopták.

Amúgy itt eredetileg az élelmiszer önellátásról volt szó, csak később kanyarodott el az exportálás irányába a téma. A mezőgazdaságnak elsősorban az önellátásra kell törekednie, az export azonban jelentős bevételeket tehetne hozzá az ország gazdaságához, amíg van megfelelő piac. Ezt a pénzt pedig lehetne az iparba forgatni, hogy ha előállna egy olyan helyzet, amit te említettél, hogy az élelmiszert már nem lehetne jó áron eladni, akkorra már más utakon élhessünk tovább. Egy lábon állni semmi értelme. Valójában egy normálisan működő gazdaságban a különböző ágazatok kiegészítik egymást. Magyarország mindig is mezőgazdasági orientáltságú volt, és bár ennek valóban számtalan hátránya volt a történelem során, ugyanakkor előnyné is lehetne kovácsolni. Igazából a technológiai, ipari fejlesztéseket is össze lehetne egyeztetni ezzel, pl. jó minőségű mezőgazdasági gépek, és élelmiszer feldolgozó technológiák fejlesztésével. A mezőgazdaság fejlesztése - ha így közelítjük meg - a munkanélküliséget is jelentősen csökkentené, hiszen nem csak azoknak ad munkát, akik ténylegesen a földeken vagy az állatok mellett dolgoznak, hanem a gyárak, az élelmiszer kereskedelmi cégek, a feldolgozó cégek, pl malmok, is rengeteg új munkalehetőséget adnak, az értelmiségi rétegnek is. Valamint szintén a mezőgazdasághoz kapcsolódóan remek lehetőségek lennének még az állattenyésztésben (új, magyar fajták kitenyésztése), és újfajta vetőmagok és növényvédő technológiákhoz kapcsolódó kutatásokban is. A mezőgazdaságban (és az élelmiszer exportban is) szerintem hatalmas lehetőségek vannak, de csak akkor, ha nem úgy csináljuk mint régen, meg mostanában is, hogy alap dolgokat (pl búzát) exportálunk tonnaszámra szar áron, és közben technikailag nem fejlődünk.

Mindemellett pedig, ahogy mondtad, kellenek teljesen független fejlődési utak is. Én személy szerint a bányászat újraindítását is nagyon támogatnám, persze lehet csak mert pécsi vagyok, és rossz nézni, hogyan ment teljesen tönkre ez a város a bányák bezárása miatt. (A bányák pedig ugyanúgy adtak, ha kisebb számban is, értelmiségi állásokat is.)
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 07, 22:23:29 írta Aes Sedai » Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1651 Dátum: 12 jan 16, 22:35:17 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2Qa3cmuYXBs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2Qa3cmuYXBs</a>
Csak hogy felélesszem a topicot Mosolyog.
Naplózva
Saiya-jin4ever
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 428

Ore Amerika! Ore Hīrō!!


« Válasz #1652 Dátum: 12 jan 18, 19:44:34 »

na vitatkozzunk...az élet legnagyobb kérdése... mi volt elöbb? a tojás vagy a tyuk?
hát ugye a tojásbol kel ki a csirke, de valakinek kellet aztat tojnia  Hümm-hümm  Technikai KO
Naplózva

L- Hümm-hümm Próba cseresznye,by néni a buszmegállóban Hümm-hümm -L
Rikan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 1894


right now, it's girls' generation


WWW
« Válasz #1653 Dátum: 12 jan 18, 19:47:29 »

Oszt mi van, ha egyszerre lettek? Amúgy Chuck Norris.
Naplózva


Utálsz? Remek! Tépj egy számot, állj be a sorba. ★ Mert tróger vagyok én, nem celeb, a faszom aki nektek tetszeleg.
Feleségem: Kallen <3 Szüleim: Minagi és heo  Tesóim: Sabaku és Bogi  Nagyszüleim: Ritli és Hiei  Nagynénim: hanii
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1654 Dátum: 12 jan 18, 19:59:54 »

Saiya-jin4ever!

Erről a kérdés már ki lett beszélve, csak egy oldalt kellett volna visszaolvasni. Az azért talán annyira nem megerőltető. Ja, és ha máshol nem is, legalább ebben a témában próbálj meg magyarul írni. (Pl.: Mondatokat nagy betűvel kezdjük, nem "tyuk", hanem tyúk, nem "tojásbol", hanem tojásból stb.)

Moderátor


Más
(Btw ebben a témában annyira témagyilkossá váltam az utóbbi időben, hogy talán nem is kéne már moderátorként írnom, elég lenne egy akármilyen tartalmú hozzászólás. xD)
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1655 Dátum: 12 jan 18, 20:05:17 »

Loah: Nekem tetszik a videó, tetszik, hogy rímel.
Mostanában már másként gondolom, mint ahogyan ott is olvasható/hallható volt, de ettől függetlenül sem akkor sem most nem hiszem, hogy Jézus úgy létezett/élt volna ahogyan az a Bibliában írva vagyon és nem is nagyon hiszem, hogy létezett volna.
Ennek ellenére vannak olyan gondolatok amiket neki tulajdonítanak és érdekesnek vagy megfontolandónak tartok.
Viszont amennyiben mégiscsak élt, akkor a nevére viszont kíváncsi lennék.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1656 Dátum: 12 jan 19, 21:34:30 »

Jézus élt, ez sosem volt kérdés. Nagyon sok történelmi emlék igazolja egyébként.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1657 Dátum: 12 jan 19, 21:52:55 »

Vitán kívül erre kíváncsi lennék, ha esetleg tudsz ajánlani valamilyen háttérirodalmat annak örülnék.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1658 Dátum: 12 jan 20, 13:35:12 »

Bizonyos szintiga  biblia is tekinthető történelmi bizonyítéknak, mert jelentősrészben (és ez már bebizonyosodott korábban tagadott eseményekkel kapcsolatban) történetírás, azonkívül mitológia, és egy rakás erkölcsi útmutatás és erkölcsfilózófia.
De írt róla többek közt ifjabb Plinius is, és én egy Pliniusnak bizonyos fenntartásokkal, de hiszek. Amúgy tényleg szép korabeli irodalmiság van mögötte, főleg római forrásokból, és több mint valószínű, hogy ha csodákat estelge nem is tett, de a többi úgy-ahogy igaz.
Egyébként Jézus a Bibliában sosem mondta, hogy "ő az isten fia". Azt mondta, mind Isten ygermekei vagyunk, és magára is ekként hivatkozott.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1659 Dátum: 12 jan 20, 15:06:15 »

Ide kattintva találhattok információkat a történelmi Jézusról, pro és kontra.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1660 Dátum: 12 jan 20, 17:36:02 »

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ezt mivel magyarázod...
http://www.youtube.com/watch?v=qno_-qn_4A8
 Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 jan 20, 17:36:35 írta Gdat88 » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1661 Dátum: 12 jan 20, 17:46:26 »

Lol ikszdé

Mondjuk én már semmin se lepődök meg. Egyszer láttam egy képet, ami egy afrikai kommunista gerilla képző táborban készült, nem emlékszem már hol (talán Angola), ahol az átkosból itt is jól ismert képek (Marx, Engels, Lenin) voltak kitéve, csak fekete bőrrel. ikszdé És azt nem is csak viccnek szánták. Nevet
Naplózva
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #1662 Dátum: 12 jan 22, 08:43:45 »

Tyúk/tojás kérdés megoldva. Most volt a Madagaszkár pingvinjeiben.
"A tojás, mert azt reggelire esszük." ikszdé ikszdé
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1663 Dátum: 12 jan 23, 21:09:25 »

*headshot* ez most nagyon fájt ikszdé és a tyúkot meg ebédre, mi? Nevet (am arra senki nem gondolt, hogy a ínó előbb volt mint a csirke, mégis volt tojása?  smirksweat )
De a biblia elég érdekes: ószövetségben Isten holt nyugodtan leölettet egy várost, csak mert azok nem hisznek benne, egy családot kivéve (leegyszerűsítve). Na már most, ha nem is hallotak róla, hogy hihetnének? Kedves dolog, igazán pédamutató. Aztén később, az újszövetségben meg ő lesz a jófej. Mintha két külön személy lenne.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1664 Dátum: 12 jan 29, 15:12:15 »

Most had ne másolkjam be ide a kb. egy-két oldallal ezelőtti hsz-om a témában. Mindenesetre ez nem egy oylan téma, amiről elhetne vitatkozni, mert tök egyértelmű, ki és miért áll a változás mögött.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 109 110 [111] 112 113 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!