24 okt 07, 12:10:31 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472561 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1380 Dátum: 11 jún 02, 14:02:32 »

Még nem tapasztaltam a saját szememmel paranormálisat. De hiszek a szellemekben. Hisz bennünk is van egy szellem (a lelkünk). Harmadkézből már kaptam efelől nem egy sztorit... anyám testvére volt nálunk nem rég, Angliában dolgozik. Semmi oka nem volt hazudni, ráadásul teljesen őszinte csaj, aki - főleg nekünk - nem hazudna. Ahol dolgozik szobalányként hotelben, ott hallotta az egész emelet, ahogy jön fel néhány munkatársa és utána valakik(?). Jó régi lépcsők voltak azok, lehetett hallani 10 km-re is a nyikorgását. Visszanéztek a lépcsőn, senki nem volt ott, viszont hallották, ahogy sétálnak utánuk a valakik... Másik sztori amit első kézből élt át a férje: kilakoltattak éppen. Az egyik szobában már nem volt semmi, kulcsra volt zárva. A nappaliból hordták ki a cuccot, amikor abból a szobából hangos lépteket hallottak, mintha valaki körbe-körbe járkált volna.
Btw... sokan mondják, hogy nem hisznek a szellemekben. Akkor miért beszélnek halottakhoz a temetőben? Mosolyog
Vannak, akik csak érzik őket. Miért lenne hülyeség? Ha egy több száz éves fa alá ülsz, ott is érzed a bio-energiáját. Legalábbis én igen.
Én csak azt nem tudom, hogy mit keresnek itt a fizikai világban. Meg hogy lehet hallani a lépteiket, vagy hogy lehet látni őket... hisz ők egy más dimenzióban élnek. Vagy mégsem?....
Naplózva



gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1381 Dátum: 11 jún 02, 14:19:49 »

Én inkább tudományos oldalról közelítem meg a dolgot.
A "lélek" egy agyi áramkör.
Halálunk után hova tünik ez az energia?

Am más macskát csak holtan engednek be a kutyáink.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1382 Dátum: 11 jún 02, 14:35:07 »

Halálunk után hova tünik ez az energia?

A kereszténység szerint Isten országába de csak akkor, ha a lelked megtért. Mint a neve is mutatja, a lelked Istennel van egy síkon, ahol osztozol az együttérzésben, a nyugodtságban, boldogságban...
A buddhizmus szerint a Nirvánába, de csak akkor, ha a lelked megvilágosult. Ez a hely is ugyanaz, mint az előbbi. Elmerülsz a nem létben, vagy mi.
Sajnos a keresztények elhallgatták, hogy Jézus, mint Buddha beszélt a reinkarnációról. Ennek a ténye nélkül nem teljes az egész vallás. Inkább mondanám úgy, hogy az élet.
Azért elgondolkodtató, hogy mennyi dolog egyezik...
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 02, 14:36:25 írta Stance » Naplózva



Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1383 Dátum: 11 jún 02, 17:01:46 »

gman, tudományosan:
Az energia köztudottan képes átalakulni...pl, ha magasból leejtünk egy testet annak a potenciális energiája mozgási energiává alakul át.
Ha úgy gondolkodunk, hogy a lélek egy elektromos jel, akkor nyilvánvalóan annak az energiája is átalakul.
A látszólag elveszett energia belső energiává alakulhat és a molekulák szabadsági fokain szóródhat szét.

A világ a rendezettségtől a rendezetlenség felé halad. Másképp az entrópia növekszik. Azzal, hogy eszünk, alszunk, lélegzünk az entrópiánkat vagyis saját rendezetlenségüket akarjuk csökkenteni. Ezt az elvet követve, halálunk után a lelkünk darabokra szakad, hogy része lehessen az univerzumnak.

A köznapi értelemben vett túlvilági létet azért "találták ki", hogy az embereket megnyugtassák vele. Hisz az ismeretlentől félünk, de ha úgy gondoljuk, hogy odaát van valami, máris megnyugtatóbb a tény.  A belépési feltételek, pedig remek erkölcsi nyomást jelent az élő emberre. Ha azt mondanák, hogy az a feltétele, hogy megölj 15 embert és megerőszakolj 3 tehenet... nem lenne igazán élhető a világunk... és én se sok marhasültet ennék.

Azért mondom, azt hogy a köznapi értelembe vett túlvilág, mert természetesen fogalmam sincs arról, hogy egész pontosan mi is az a túlvilág, amiről a próféták meséltek. Ezt csak ők érthetik. Azok akik "megvilágosultak".

A reinkarnáció tökéletesen beleillik a természet körforgásába, pont mint Platon ideaelméletébe. Amibe még mellékesen a mennyek országa is tökéletesen beleillik.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1384 Dátum: 11 jún 02, 17:28:16 »

Nos igen, pont ezt akartam hallani valakitől, aki meg tudja fogalmazni úgy, hogy ne sértse meg a fórumszabájzat vallásokra vonatkozó részét.
Nekem nem biztos, hogy sikerült volna.
Köszi Mosolyog
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1385 Dátum: 11 jún 02, 22:36:34 »

Délelőtt írtatok pár dőreséget a szellemekről.. Ez épp olyan, mint ami velem esett meg annak idején, hogy hazavittem egy nap 2-szer egymás után haverék kutyáját... Egyszer a haver apja volt otthon, utána az anyjával beszéltem, másnap meg közli haver hogy megdöglött a kutyája, elásta, és helyette most 2 ugyanolyan kutya szaladgál az udvaron.. A macskás sztorik is kb ugyanilyenek..

A recsegő lépcső... Gondolom falépcsőkről van szó, a lépcsőház meg üres volt..
Mész a lépcsőn, az öreg lépcső recseg ropog alattad... A súly alatt meghajlanak a deszkák, stb.. Kicsit arrébb mész mivel a fa rugalmas, visszaugrik az eredeti állásába, és a száraz deszkák megreccsnnek..
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1386 Dátum: 11 jún 04, 11:33:26 »

UchihaMasashi:

Az elektronikai zavarra: napszél. Velem olyan esett meg, hogy épp kapcsoltam be a mobilom, de az egész kijelző tükrözve jelent meg (így kérte a PIN-t). Nyilván nem fogadta el, amit beírtam, de egy újraindítás segített.

Kísértet kutya: aki hisz a szellemekben, sokkalta többször él át hasonló dolgokat. Ennek az a magyarázata, hogy az agy mindenben rendszert keres (lásd: Marson az Arc nevű hegy), ezért ha látsz egy ismeretlen kutyát, akkor sok párhuzamot akarsz keresni egy már ismert kutyával. Itt éppen az általatok "elütött" kutyát láttátok.
Abba, hogy mennyire volt valós az az eb, nem akarok belemenni, mert nem ismerem a családi háttereteket, a helyzetet, stb.-t.

Szellemidézés: a roppanás bármi lehetett - fának az ága, esetleg leesett/letörött/eltörött valami. A "3,5 méteres fehér árnnyal" nem nagyon lehet így mit kezdeni.

Az életre kelt lakásnál nem is nagyon értem, hogy mit kéne nézni. Sötét volt, lett egy áramszünet, majd valaki felrúgta a kukát, amit te vettél észre.
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #1387 Dátum: 11 jún 04, 12:17:46 »

Elektronika: a híváslistában is megjelent a hívás? Ha igen, akkor nem tudom, ha nem, akkor tényleg kezd érdekesebb lenni.. Mosolyog

Kutya: itt még akkor is kevés nekem az infó.

Szellemidézés: lehet, hogy valami emberke éppen be akart törni, csak észrevette, hogy ott voltatok. Az árnyra azóta sincs magyarázatom.

A kukát meg előtte is felrúghattátok akár, csak nem figyeltetek rá, utána meg belemagyarázzátok a történetbe.

Nekem is volt már pár olyan élményem, hogy megesküdtem volna rá, hogy ott volt valami/valaki, de nem lehetett. Szerintem csak az agyban keletkezett kihagyások/következtetések, amik pontatlanok. (pl: még kicsi voltam, amikor kitaláltam, hogy milyen marha jó dolog elásni a homokba az egyik autómat. Elástam, majd ki akartam szedni, de kb 15 centivel odébb találtam meg. A két tevékenység között volt vagy fél óra, ami alatt "elfelejtettem", hogy hova is raktam a kocsit.)
Naplózva
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #1388 Dátum: 11 jún 05, 09:00:45 »

Nekünk a legfurcsább élményünk eddig azt volt, hogy az a bizonyos fekete lyuk, amibe a félpár zoknik és a ceruzák eltűnnek, visszafele is működött. Hugom egyszer kihúzta a fiókot és talált benne egy nagy barna csomagot. Kibontotta és volt benne egy bögre. És senki se tudja hogy került az oda.

A kvantummechanika törvényei szerint az ilyen paranormális eseteknek van fizikai alapja, de megtörténésükre az esély...szinte semmi. Igazából annak is van matematikai esélye, hogy az én fejem, hirtelen a padlón lesz...
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1389 Dátum: 11 jún 05, 12:02:18 »

Felborult a kuka, és ti meg sem néztétek az okát... A kukát valami felborította.. Macska, patkány, vagy lehetett bármi ami bejuthatott a lakásba...
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1390 Dátum: 11 jún 05, 12:07:18 »

Én meg olyat hallottam hogy van egy olyan jelenség amikor az ember minden ok nélkül lángra lobban. Ezt spontán öngyulladásnak hívják és paranormális esetként tartják számon. Mosolyog

Egy hölgy így halt meg egy hajón. Nem sikerült megmenteni, egy másik asszony pedig meggyulladt, de sikeresen eloltották. A beszámolók és a rendőrség szerint semmi nem okozhatta a tüzet. Nyelvesít

Szerintem szinte mindenre van esély csak tényleg nagyon kicsi.

Ezt a jelenséget köztudottan a belekben, a visszatartott pukik miatt felgyülemlett metán okozza.   Faceg

A patkányt meg pont az eltünedező és felborított tárgyakról lehet megismerni, magát az állatt nagyon nehéz megpillantani.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 05, 12:11:02 írta gman » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #1391 Dátum: 11 jún 05, 12:31:38 »

...

A patkányt meg pont az eltünedező és felborított tárgyakról lehet megismerni, magát az állatt nagyon nehéz megpillantani.
Ugyanezt akartam leírni... Macskához meg elég egy nyitott ablak... smirksweat
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1392 Dátum: 11 jún 07, 18:25:07 »

A spontán öngyulladás tényleg érdekes téma amúgy.. ,eglepően sok estet tartanak számon, és állítólag egész hitelesek... van erről valahol egy cikkem, bár annak a hitellessége is vitatható, de amúhy ha érdekel beszkennelhetem, vagy valami.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1393 Dátum: 11 jún 07, 22:40:48 »

Sok elmélet is létezik az okairól... pl. ott a kanóc elv, tehát a testzsír elégése, talán ez is a leg elfogadottabb, ilyenkor a testzsír a viaszhoz  hasonlítható egy gyertyán, a kanóc pedig a ruha amit az ember visel, az egés befelé irányul  pl. nagy mennyiségű alkohol elfogyasztása után (az alkohol lerakódik) ha a ruha kigyullad bármi hatására a tűz nem terjed tovább a környezetre, csak a személyt emészti fel, gondolom nem kell tovább magyarázni
de ha esetleg akarunk sok lehetséges okozót fel lehet sorakoztatni... ez pusztán egy érdekes fizikai jelenség mint pl. a gömbvillám, sőtt az ilyen érdekes fizikai jelenség minden paranormális dolog (legalábbis én a dimenziók közti törés lehetőségét valószínűnek tartom... ami ugye szintén puszta fizika). A fizika a barátunk <3
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 07, 22:49:05 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1394 Dátum: 11 jún 07, 22:42:59 »

A south parkban  úgy magyarázták, hogy ha valaki sokáig visszatartja a fingját akkor spontán öngyulladni fog. Viszont ha mindig fingik, az globális felmelegedéshez vezet. Az ideális megoldás tehát az, hogy mértékkel kell.  Pontosan
Naplózva
Oldalak: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!