24 okt 07, 20:37:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472817 alkalommal)
0 Felhasználó és 14 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1275 Dátum: 10 máj 31, 17:04:35 »

Végülis jogos, itt akár egy pár száz, vagy még kevesebb "zavaró elem" is gondot okozhat.
Bár én ezalatt msot olynakoat értek, akik nem minket, hanem az "idegeneket" vezsélyeztethetik bármiylen mértékben... de szerintem ez bőven kezelhető lenne, és még emellett is maradunk a "raman" kategóriában.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1276 Dátum: 10 máj 31, 19:05:13 »

Nagyon jó irányba ment el a beszélgetés. Sztem is raman az ember. De még egy jó kérdés. Mikor lesz 2 faj egymás számára varelse? Mik azok az összeférhetetlenségi tényezők amikor már nem lehetséges az együttélés. És mikor Lehetséges?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1277 Dátum: 10 máj 31, 19:15:45 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:56:15 írta Slane » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1278 Dátum: 10 máj 31, 19:26:33 »

Most nincs olyan tényező, ami miatt két faj együttélése lehetetlen lenne. Általában az egyszerü ember, normál körülmények között ugyanugy néz minden emberre, tekintett nélkül a bőrszinre, vallásra stb. A tömegnek sose volt célja a gyilkolás, nincs olyan körülmény ami miatt lehetetlen lett volna az együttélés, hacsak nem volt egy egy rasszista, vallási vezető, vagy pár okos, aki azt hitte, h ő az isten és neki ment a többinek.

Slanek valamilyen szinten igaza van. Két faj az emberi tényező miatt lehet varelse, különben ugy ellenének egymás mellett mint a befőtt Nevet
Naplózva







Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1279 Dátum: 10 máj 31, 19:31:04 »

Ez érdekelt. és kb ezek a példák jók is. De mi van ha az emberi tényező nem játszik szerepet abban hogy 2 faj varelse egymás számára? 
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1280 Dátum: 10 máj 31, 19:35:49 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:56:20 írta Slane » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1281 Dátum: 10 máj 31, 19:48:26 »

Én arra gondoltam ha egy faj nem ismeri fel hogy a másik intelligens, mert mondjuk olyan szinten tér el a kommunikációs formájuk. vagy ha egy intelligens létforma fiziológiája halálos a másik létforma számára.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1282 Dátum: 10 máj 31, 19:58:19 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:56:24 írta Slane » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1283 Dátum: 10 máj 31, 20:07:16 »

gazából csak közbeírtam azt ami nem kerül be a számításba. 
Sztem az ember raman mert jól tudunk alkalmazkodni átlagban, szélsőségek mindig lesznek, de a többség mindigtörekedni fog arra hogy nyugalmas körülmények közöt élhessen. És ez sztem minden intelligens fajra igaz hisz az egy faj érdeke a fentmaradás szempontjából hogy minnél kevesebb ellensége legyen.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
jujguy
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 483


Captain Teemo on Duty!


« Válasz #1284 Dátum: 10 jún 17, 19:52:40 »

és az emberi faj egyre több mindent próbál a fennmaradás érdekében megtenni de van köztük aki segíteni akar de ő nem tudja hogy közben csak rontja az állapotunkat
Naplózva

Lehet néha szemtelen vagyok de annyi baj legyen kacsint
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1285 Dátum: 10 jún 17, 23:12:45 »

Most nincs olyan tényező, ami miatt két faj együttélése lehetetlen lenne. Általában az egyszerü ember, normál körülmények között ugyanugy néz minden emberre, tekintett nélkül a bőrszinre, vallásra stb. A tömegnek sose volt célja a gyilkolás, nincs olyan körülmény ami miatt lehetetlen lett volna az együttélés, hacsak nem volt egy egy rasszista, vallási vezető, vagy pár okos, aki azt hitte, h ő az isten és neki ment a többinek.

Slanek valamilyen szinten igaza van. Két faj az emberi tényező miatt lehet varelse, különben ugy ellenének egymás mellett mint a befőtt Nevet

Szerintem túl naiv vagy.
Az egyszerű ember általánosan nem ugyanúgy néz minden emberre, ez már csak a modern kor új szlogenje. Ha megakarod ismerni az ember eredeti viselkedését, akkor talán az ősembereket kéne tanulmányoznod. A tömegnek márpedig célja volt a gyilkolás. Az egyik ősember meglátott egy másik bőrszínű illetőt, mit tett? Megölte. Területére merészkedett egy másik törzs. Mit tett? Megölte.
De miért is?
A fennmaradásért. Ugyanis a törzsek egymással ellen hadakoztak az élelemért, a vízért - éppúgy, mint a farkasok.
A középkorban is így volt ez. Meglátta az európai ember a feketét, erre elvitte rabszolgának. És közel sem azért, mert rasszista volt. A rasszista fogalom egy nevetséges, újkeletű alkotás.
Egyszerűen csak látta, hogy nem volt olyan fejlett, mint ő. Buta volt és tudatlan, és a fehér ember tudta, hogy ebből az "állatias lényből" hasznot tud húzni.
Ez az "embernek nem célja a gyilkolás, csak volt pár rasszista, vagy vallási vezető", ez jellemzően naiv szöveg. Ha az embernek nem célja a gyilkolás, akkor nem gyilkol. Márpedig, ha ő nem gyilkol semmi körülmények között, akkor úgy sem fogja követni a vallási vezetőket, illetve "rasszistákat".

Az ember alapvetően agresszív lény. Génjeinkben hordozzuk az agresszivitást, ahogy minden állat ezen a Földön. Azonban a társadalom kiépített magának egy rendszert, amely képes az agressziót levezetni. Ilyen például a kézfogás, az ölelés, a puszi, japánoknál a meghajlás, kézcsók, köszönés mind, mind az agresszió levezetésére szolgál. A fejlettebb társadalmak ebben is különböznek például az civilizálatlan afrikai fekete törzsektől, ahol mindez még gyerekcipőben jár és ezért olyan gyakori az agresszivitás. (Két fél általában úgy intézi el dolgát, hogy lemészárolják egymást)

És hogy mi lenne, ha találkoznánk? Valószínűleg nem a nép döntené el, hanem a fejesek.
Ha fejlettebbek lennének nálunk, akkor mihamarabb megpróbálnánk ellopni és megismerni a tudományokat, mint tudásra szomjazó kisgyerek.
Ha viszont alacsonyabb szintűek lennének, akkor valószínűleg kihasználnánk őket, megtévesztenénk szegényeket és kifosztanánk az egész világukat. Hogy miért? Mert ilyen az ember.

Egyébként meg mi az, hogy hogyan bánnánk más intelligens fajokkal? A sertés is intelligens faj, mégis megöljük saját érdekeink miatt. Mosolyog Itt vannak az állatok. tanulmányozd velük hogyan tudunk együtt élni. Hidd el, esetükből megtanulod, hogyan viselkednénk egy idegen bolygóról jött fajjal is.

Szóval szerintem az ember együtt tudna élni egy másik fajjal, csak éppen kihasználná, hacsak az a bizonyos másik faj nem lenne olyan fejlettségű, hogy mindennek tudatában valahogy megakadályozza az emberek ezen tevékenységét. Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 10 jún 17, 23:17:10 írta Saphira » Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #1286 Dátum: 10 jún 18, 12:47:36 »

Ez a sertéses dolog eszembe jutattja az egyik sci-fi sorozatot ahol az egyik humanoid faj tápláléka az ember. Ők se nagyon törődnek azzal hogy intelligenciában közel vagyunk egymáshoz.
Ha egy idegen faj el jut ide. És fejlettek nemnagyon tudnánk őket megtéveszteni. Ha külsőre is hasonlítanak ránk akkor sztem könnyen el tudnánk őket fogadni. Az ember minnél inkább hasonlít valami az emberre annál kevésbé tartja fenyegetőnek.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
adaz
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195

Chípős leves^^


WWW
« Válasz #1287 Dátum: 10 júl 02, 16:01:01 »

Egyébként az embernek ez a: "ha kevesebb az esze akkor megölöm, ha több akkor becsapom, vagy lemásolom"
tulajdonsága abban is tükröződik, hogy az ember, mivel nagy az intelligenciája, nagyon sok dolgot lemásolt más állatoktól:
- Házat épít, mert a medve barlangban lakik, a csigának is van háza, a róka is elbújik...
- Fegyvert készít, mert a tigrisnek van nagy foga, karma, stb.

Szóval még nagyon sok példa van, de a lényeg, hogy az embernek alapból csak esze volt, és ezért nevezik az észt fegyvernek, mert a fegyverhez is ész kell.
Másik feltevésem még az, hogy mivel az embernek esze van, ( és ez is a fő ismertetőjele ) ezért akik pl. kultúrálatlanul viselkednek, beszélnek, stb., azok nem teljes emberek, ezért mondhatnánk azt is, hogy aki okosabb, az tökéletesebb...
Szóval az a jobb a másiknál, aki okosabb Nevet
Naplózva

Az aláírások minden egyes hozzászólás vagy privát üzenet alján megjelennek.
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #1288 Dátum: 10 júl 26, 09:47:27 »

...
Ezt most nem értem. Az alatta lévő kommentek miatt miért is sz*r a videó?



Káromkodást legközelebb csillagozd, vagy ne használd!

Moderátor
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 26, 09:56:51 írta Aes Sedai » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1289 Dátum: 10 júl 26, 09:54:01 »

Személy szerint nekem ami unszimpatikus az egészben az egyetlen dolog, méghozzá a katonaság túlzott fikázása....
 smirksweat
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!