24 okt 07, 22:19:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472854 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #1230 Dátum: 10 ápr 25, 01:44:42 »

Az alapján, amit írtál Rennie®, úgy látom, neked nem igazán az irodalommal van bajod, hanem inkább ezzel a sok szempontból tényleg elég ostoba oktatási rendszerrel, meg azzal, amit ez sokszor közvetít a gyerekeknek az irodalomból Mosolyog
Az, ha a "könnyű irodalmat" kedveled, máris azt jelenti, hogy nincs bajod az irodalommal, és számodra is van értelme. Mosolyog

A tudományok és a művészet viszonyáról annyit, hoyg pár ezer éve még egyek voltak, és megsúgom, az első a második oldalhajtása... a matematika, fizika, a biológia, vagy bármiylen más tudományág olyan gondolkodók öröksége, akik önmagukat, az embert, és a világot maguk körül próbálták megérteni, a filozófia eszközén át.

Egyébként, az, hoyg senki nem élt meg/él meg/fog meg élni a könyvekből, szörnyen komolytalan kijelentés.
A temérdek sikeres-még sikeresebb írón túl, akik közül sokan milliókat/dollármilliókat keresnek évente, gondolj csak a kiadókra, a könyvesboltokra, a kritikusokra, meg arra a sok-sok emberre, aki ebben az "iparban" dolgozik.

szerk.:
Rejtőn kívül amúgy volt egy rakás jelentős, nagy népszerűségű, és máig nagyon olvasott írónk.
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 25, 01:54:39 írta STM » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1231 Dátum: 10 ápr 25, 02:17:04 »

Anno én csak néhány kötelezőt (vagy ajánlottat) olvastam el. mint pl:
Egri Csillagok, Pál utcai fiuk, Vuk, Tüskevár, Onegai Sensei (tudom anime, de van ilyen ifji regényi is xD)

A verselemzéseseket meg én is rühelltem, ameddig rá nem jöttem az egyetemes lényegre.
Az egész a költő pszichológiai jellemzése a vers alapján. s mivel jelentős hányaduk enyhén depressziós volt, vagy mondhatnánk úgy is (mondjuk az én időmben még nem volt ez oly ismert szó) a költő a reneszánszkor emósa.
Így mindig sikerült kettest hármast összeszednem, ha megemlítettem a költő mentális gondjait.

Művészetoktatásról annyit, hogy nektek legalább volt rajz. Viszont azt tényleg "tanítani" kellene, hogy az a szerencsétlen gyerek a tehetségétől függetlenül is tudjon valamit vizuálisan ábrázolni valamilyen módon, még ha az messze el is tér a valóságtól (sőt) de ugyanakkor annak meglegyen a szabályszerűsége is.
Énekünk az volt, de az olyan hogy ha énekeltél megkaptad a 4-est 5-öst

Az oktatás meg itt se túl jó. A középsuli eleve meghatározza, hogy az egyetemen milyen szakra mehetsz, s itt nem csak arról van szó, hogy milyenek a jegyeid bizonyos tárgyakból, meg hogy szuperál az érettségi.
hanem hogy csak abból a tárgyból érettségizhetsz amit legalább két éven keresztül tanultál.
Meg ez lehet egyedi eset és csak mi szívtuk meg, de az elején úgy volt, hogy két nyelvet fogunk tanulni, erre az lett, hogy az angoltanárok hétszer váltották egymást a négy év alatt, ami akárhogy is nem túl jó az oktatást illetően, és ha hozzáteszem azt, hogy egyek másik tanárnál filmnézésből állt az óra, másik meg nem tudott angolul, így nem csoda ha azt mondom, hogy ha én csodálkozom, ha értek egy szöveget, de általánosabb az értem is meg a nem is kategória.
Jó tudom az én hibám is, mert lusta voltam tanulni,meg most is az vagyok.
De ugyanakkor azt kell  mondanom, hogyha egy idegennyelvi rendesen van oktatva, akkor az csupán az órán való aktív részvéttel is elsajátítható.

S hát az egyetemi oktatás se a legjobb szerintem, ahol három hónapba sűrítenek mindent egy tárgyon belül, ami heti egyszer úgy kb 90 perces előadásokat jelent, és tényleg látszik, hogy a tanárok is mennyire meg vannak szorítkozva, mert nemhogy nm térhetnek el egy kicsit az előadás anyagától, hogy valami érdekeset is mondjanak, de a félévenkénti bejövő egy két üra kimaradás miatt már kénytelenek ezt is rövidebbre fogni.
A legidegesítőbb amit egy előadáson hallottam, az a "Miért is érdekes ez?" kifejezés akkor amikor valami hót unalmas dologról prédikál. Nahát ilyenkor fordul meg a fejembe, hogy kitépem a padsort és mind a harminc valahány diákkal együtt hozzávágom azzal a mondattal, na lásd "EZ érdekes!"



Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1232 Dátum: 10 ápr 25, 07:26:55 »

Azért nálunk nem ekkora az elcsúszás a nyelv terén, hogy 5-5+2 nyelvóránk van és csak 3 fizika. Nevet
Velünk egyébként rettenetesen kitoltak körülbelül egy hónappal ezelőtt. Tömbösítették a természettudományi tantárgyakat, így ugye A és B hetet hoztak létre. A gond nem ezzel van, hanem vegyük például a pénteket, ahol az órarendem a következő:
Fizika
Kémia
Kémia
Kémia
Fizika
Fizika

A baj ott kezdődik, hogy csütörtökön van még ugyanúgy 2 fizikánk és 2 kémiánk. Ez az A hét. Ezek után már csak 2 hét múlva vannak megint ezek a tantárgyak, mivel a következő héten felcseréli a biológia és a földrajz. Ja, csak éppen a tanárok nem nagyon szeretnek két hetet várni egy dolgozat írással, tehát általában csütörtökön veszünk két anyagot és abból pénteken első órában dolgozatot írunk. Ez még nem is gond, de amikor a tanár csak úgy bejelenteni: "Gyerekek, holnap témazárót írunk ebből, meg abból a témakörből. Ne hápogjatok, hát azt gondoltátok, hogy két hetet várunk egy témazáróval?"
Nem vágom minek kellett ezt a tömbösítés hülyeséget is kitalálni...

Egyébként én szeretem és értékelem az irodalmat. A kötelezőket általánosban soha sem olvastam el a Kis Bicebócán, a Pál utcai fiúkon és a Kincskereső kisködmönön kívül. (Tehát tulajdonképpen csak az alsós kötelezőket olvastam Mosolyog ) Most, gimiben már elolvasom amit felad a tanár, de ez sohasem regény, szóval nem kell sokat ülnöm felette. Nevet Általában drámákat szoktunk olvasni és én szeretem őket. Vannak dolgok, amiket egy kicsit is ferdeszemmel nézel már nagyokat lehet röhögni rajta. Nevet Ilyen például a Párizsi Notredame is, ami egy rettenet.  Ezmeg? Olyan értelemben, hogy az emberek olyan naivak, néha butuskák. Sokat lehet tanulni az akkori, romantikus korfelfogásról. Esmeralda egyszerűen... egyszerűen hihetetlen. Nekem teljesen elment a hangom annyit röhögtem rajta.

A kortárs magyar drámák néha jobban tetszettek, szép népmesei motívumok ötvöződtek benne. De itt is néha olyan nagy - és egyben aranyos - hibák vannak, hogy csak na. Mosolyog Például Csongor és Tünde. Bírom azt is. Tünde, a jó, szép és aranyos tündérkisasszony, aki nemes és kedves. Csongor a mindig jó, tökéletes, délceg és becsületes - de azért tolvaj - ifjú. Balga aki hülye, zizzent és agyament, és mégis olyan filozófiai gondolatokat közül, amiket bárkinek érdemes lenne meghallgatni. Egyébként maga a dráma is szép gondolatokat takar, amely az élet megértésében, az emberi filozófia, gondolkodás fejlesztésében segíthet és igen elgondolkodtató. Akit ez érdekel, annak ajánlom az Éj monológját, illetve a három vándor élettörténetét. Aki meg bakit akar olvasni, az "járjon" nyitott szemmel. kacsint Na, de elég volt az elemzésből, mert még kiutáltok innen. xD

Renni, úgy érted, hogy ti nem választhattok szakokat? De gondolom később csak választhatsz valahogy, nem? Ha máshogy nem, akkor fakton vagy valami.
Egyébként a "szépen hullik a falevél az alkony varázsában, hol..." dolgot azt hiszem Gárdonyi követte el.

Ja, és ha nem szereted ezeket a regényeket, mert régiesek és nem tükrözik a mai kor ízlését, akkor pont, hogy meg kéne becsülnöd a verseket. Rövidek és tömörek, azt ennyi. Nevet Igaz, ezek is nagyon sok rejtett dolgot fogalmaznak meg (már amelyik). Habár a tankönyvek elég kevés verset tartalmaznak, olvassátok a gyerekverseiről híres Weöresnek erotikus verseit. x"D
Vagy olyanokat, amik tényleg hasznosak a mai világban:
Bessenyei: Magyarság
Kölcsey: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz (Ezt nagyon-nagyon szeretem *.*)
Kölcsey: Zrínyi dala, Zrínyi második éneke
Berzsenyi: Magyarokhoz (mindkettő)
Széchenyi idézetek, Petőfi, Ady versek stb.



Na jó, befejeztem. xD

Naplózva

Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1233 Dátum: 10 ápr 25, 07:46:19 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:54:47 írta Slane » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1234 Dátum: 10 ápr 25, 08:54:07 »

Egyébként, az, hoyg senki nem élt meg/él meg/fog meg élni a könyvekből, szörnyen komolytalan kijelentés.
A temérdek sikeres-még sikeresebb írón túl, akik közül sokan milliókat/dollármilliókat keresnek évente, gondolj csak a kiadókra, a könyvesboltokra, a kritikusokra, meg arra a sok-sok emberre, aki ebben az "iparban" dolgozik.

Én most nem J. K.Rowlingra meg a Harry Potterre gondoltam. Gazdagabb mint a királynő, népszerüek a könyvei és nincs a tananyagban.

Shiro ez van. Nagyon sok a hiba. Nekem minden évben uj ukrán tanárunk volt, megesett h évente kettő. Mindenki más szisztéma szerint oktatott és ez meglátszott abban, h most mindenki fosik, mert egyikünk se ért egy kukkot se ukránul.

Slane!

1. Szubjektiv vélemény és valóban leegyszerüsitettem.
2. A világ nagyon nagy %-át nem érdekli milyen nyelvet beszéltek egyes népcsoportok. Mellesleg az irodalomba a történelmi feljegyzések, a szakleirások stb is beletartozik? Ha igen, akkor korrigálnám a kifejezést szépirodalommá. Ezek arra születtek h egy ember elmesélje gondolatait, leirja kinjait. Mint az önéletrajzi könyvek. Megtudod belőlük h volt egy ilyen ember. Nagy dolog.

Ha figyelmesen olvasnál, akkor kedves Slane, leirtam h mig én nem tudom ki irta a Husztot, tudok deriválni és nem arra célzok, h elkapnak az uton és megkennek, ha most hirtelen nem kezdesz el fejbe deriválni ^^ És igen a matek haszontalan tárgy, annak aki nem érti, vagy olyan uton indul el, amihez a szorzáson, ostáson kivül semmi köze.

Az általános müveltség nem abból áll, h olvastad az Egri csillagokat. Kismillió könyv, vers van, lehetetlen mindet elolvasni, megtanulni vagy tudni az elemzését. Az általános müveltség nagyjából annyi amit az általános iskola tanit. Tudd ki irta a Himnuszunkat, a Szózatot, esetleg valamit petőfiről, a nyugatról ennyi. Nincs az az ember aki minden költő irő nevére, müveire emlékszik, csak a legrelevánsabbakat kell tudni - mármint az általános müveltség irodalmi részéből.

Nem tetszik a rendszer. Viszont jogom van megmondani h mi fölösleges és mi nem. Engem évekig basztattak a rajzzal, a zenével, a munka órán varrni kellett tanulnom és egyik se ment. Emiatt nagyon sokaknak leromlott az átlaga.
Ezért mondom h az ilyen tárgyak, legyenek iskola utáni vagy választott tantárgyak, és emelett legyen szakosodás, h nekem ne 12 nyelv órám legyen 6 reál helyett.

Másrészt pedig ne tudd meg h engem mennyire hideg hagy az az ének 1es, vagy rajz 1es, mert tudom h nem lesz jelentősége az életemben, viszont vannak következményei.

Nálunk nincs felvételi. Más a0 rendszer barátom és emiatt is idegesitő a dolog. Nekem májusban lesz 3 vizsgám, egy matek, egy ukrán és egy magyar tartalom irás. Ezt majd beirják a bizonyitványba. Ezután még juniusban tenni kell minimum 3 Zovnyisná Tesztuvánnyát. 125 pont a minimum, fejenként és az iskolai átlag alapján + a vizsgák határozzák meg h te hány ponttól indulsz. Ergo nem mind1, h tiszta 5ös vagyok és 100 pontról megyek, vagy van két 1es 2esem, és csak 90 pontról indulok.
Vedd azt, h nekem idegen nyelven kell ezeket leirni, alig van kérdés, nagy a rontási lehetőség és kib@szottul nem mind1 h mennyi pontom lesz összesitve^^
Naplózva







hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #1235 Dátum: 10 ápr 25, 08:57:05 »

Az egész énekoktatást  ott rontották el, hogy meg kellet tanulni szómizálni, meg kellet tanulni az abc-s hangokat, meg kellet tanulni a sok magyar népi éneket, amit pentaton meg ilyenek példájára vetettek velünk. Baromság volt így megtanítani. Mindenkinek van hangja, és el tudná énekelni bárki bármalyik dalt, ha mert volna énekelni. Amerikában Az emberek töbsége boldogan énekel, és nem is olyan rosszul. Ha az ember kiskorában boldogan énekel a rádió mellet, azt minek kell elrontani azzal, hogy akaratal olyan dolgokról énekeltetjük őket, amiben nem találnak örömöt, és még ráadásképen még a szómizációs hangokat is énekelniük kell. És félreértés ne essék, én szeretem a zenét, sőt több hangszeren is játszok, de én is baromságnak tartom.

A rajz sem felesleges, csak ha az embernek kiskorában elveszik a kedvét, az se szeretne rajzolni. A gyerek fel se fogja mit miért kell csinálni, de azért csináltatják vele. Én műszaki pályán vagyok, és jobban kedvelem a rajzott, mint azelőt. Hogy miért? mert már átlátom a dolgokat, hohy az a vonal miért merőleges arra, hogy azok miért párhuzamosok, stb.

Általánosban a tanárunk velünk tett olyan próbát, hagy olvasunk el egy tetszőleges könyvet, ami legalább 200 oldal. Az eredmények megdöbentőek voltak, a kötelező olvasmányokat, amiket az ember nem szeret, legalább 1 hónap alat olvassa el, de nálunk már egy hét alatt kész voltunk, és sokkal nagyobb könyveket olvastunk.
Am meg az irodalom felesleges így tanítani. Tul korainak tartom, egy kisgyereket olyanokról olvastatni, amit még egy felnőt is alig ért meg. Fontos azért a sok olvasás a jó képzelőerő eléréséhez, de a koráhz illőt kellene vele olvastatni.

A matek is fontos, meg a fizika is.  HA netalántán lenne egy súlyos katasztrófa, talán, ezekel mész a legtöbre, meg a bioszal, meg a kémiával.  
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1236 Dátum: 10 ápr 25, 09:11:36 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:54:53 írta Slane » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1237 Dátum: 10 ápr 25, 09:21:26 »

Egy súlyos katasztrófa után azzal mész a legtöbbre, amit nem tanítanak. Márpedig: túlélés, vadászat, halászat, irányítókészség, fegyelem, akarat és olykor még a szívtelenség, kegyetlenség is e csoportba tartozik.

A magyar népdalokkal nem értem mi a gond. Mi szívesen énekeltük a magyar népdalokat, mert voltak köztük gyönyörűek. Még mindig nagyobb kedvvel éneklem azt, hogy tavaszi szél vizet áraszt, mint az olyan divathülyeségeket, mint: Forgószél, vagy mi a franc.
A baj ott kezdődött, hogy egyes iskolákban a tanár leordítja a gyereket, hogy te ezt meg azt nem jól énekeled, túl mélyen, túl magasan. Olykor-olykor még ki is neveti a tanár a tanítványt... Ilyen hozzáállással nem csoda, hogy a gyereknek el megy a kedve az egésztől.
A másik a diákok hozzáállása. Amikor picik voltunk mi is szívesen énekeltünk. De amikor már ötször kiröhög a testvéred vagy bárki, hogy csúnyán énekelsz, egy idő után elmegy az önbizalmad. Majd később a gyerekek egymást is kiröhögik és végül senkinek nem lesz kedve énekelni. Magyarországon nem az a gond, hogy megtanítják az egyébként gyönyörű népdalainkat, amelyek a csodás pentaton hangsorban íródtak, hanem az, hogy az egész társadalomnak olyan a hozzáállás a dologhoz, hogy aki nem tud énekelni, vagy egy kicsit is hamiskás, az égő. Emiatt mindenkinek elmegy a kedve az énekléstől, és ezek az emberek folyamatosan tovább adják a következő generációnak ezeket. Hogy ez hol alakult ki, fogalmam sincs...

De például a mi osztályunkban nem kell énekből felelni, mindenki ötöst kap. (Nevet) És amikor az egész osztály együtt énekel, akkor nagyon szép dalok születnek. Nyelvesít Egyedül viszont senki sem merne énekelni. Nevet Na meg a bajok ott kezdődnek, hogy volt már, amikor kistanárral (a főiskolát most végző tanártanonc) voltunk és nem tudott az osztály elénekelni egy dalt (mert valami nagyon sznob szám volt xD) a kistanár kiröhögött mindenkit... :S Na látod, itt kezdődnek a gondok... Pedig úgy alapjában véve jól énekelünk. xD A kistanárok meg nagyon nyomorékok, mert mindig vinnyognak, mint az állat és fulladoznak a saját nyálukban. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 06, 00:08:23 írta Saphira » Naplózva

Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1238 Dátum: 10 ápr 25, 09:25:48 »

Mikor mondtam én h töröljük le az irodalmat. Számomra felesleges és lényegtelen, másnak a matek és a fizika és ez jól van igy. Ha nem vennéd észre, azért sir a kicsi szám, h mig  marhára felesleges, addig állandóan azzal traktálnak, mig ami fontos lenne nekem az kevésbe.

Ezuttal szeretnék Saphira nak is válaszolni, miszerint nálunk semmilyen szakosodás nincs. ^^

Nem  mondom h töröljék el az irodalmat, lexarom mi van vele, csak ha már tanitják akkor tanitsák normálisan.

Próbáld meg légyszives értelmezni azt amit irok, mert elbeszélsz mellettem. Én saját magamon példálóztam! Aki tud énekelni menjen kórusba, van ritmus érzéke, tehetsége a dologhoz menjen zene iskolába, éljen meg belőle és legyen neki jó. De nekem mi közöm van ehez? Ló**t nem értek hozzá, és mégis ezzel idegesitenek.

Minek állna az általános müveltség az egri csillagokból. Én  olvastam mégse emlékszek már rá. Ha valaki meg ezt kérdi, mond h nem tudod, viszont elolvastál helyette 300 másikat - ennyi. Mit kell ezen ennyire kiakadni.

Összegezve: Lehetséges h Estéem senseiemnek van igaza (jó vicc, a középső ujjam neked ^^), és nem is annyira az irodalommal van bajom mintsem az oktatás rendszerével.

De Most mondom, h számomra fölösleges és haszontalan, mint ahogy a rajz, a zene és varrás, nem értek egyett a módszerrel ami szerint oktatnak és ennek hangot is adtam. 1x nem mondtam barátom, h az irodalmat el kell törölni, én csak céloztam arra, h mig megkéne lenni a kötelező tantárgyaknak, a diákoknak legyen alkalmuk azt tanulni amit szeretnek. Ha példáznom kellene, akkor azt mondanám:

Kötelező az anyanyelv, a matek, egy idegen nyel, a földrajz és a töri. Ezekből lenne dögivel.

De mindezek mellett lenne olyan h fizika, kémia, biológia,  jog, szociológia, irodalom stb  egy minimális szinten, h az alapokat megtanuld, és lehessen választási lehetőséged, h milyen irányba akarsz elindulni és azokból tudják neked összeállitani az óramenetedet.

És lenne a rajzhoz, énekhez hasonló foglalkozások, amelyeket iskola után lehet aktivan üzni, aki akar. Igy pl nekem ez a kettő nem lenne, viszont lenn 8-8 fizikám és matekom, 4 nyelv irodalommal szemben, mig másoknak forditva.

Bár nagyon ugy tünik, h ehhez az elképzeléshes semmi alap nincs...
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 25, 09:39:48 írta Renningan » Naplózva







Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1239 Dátum: 10 ápr 25, 09:39:04 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:55:03 írta Slane » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1240 Dátum: 10 ápr 25, 09:50:23 »

Épp szerkesztettem, és leirtam h is képzeltem ezt el.

"Ergo fölösleges ^^ Szerintem nem jó ötlet se a magyar, se a külföldi irók müveivel fárasztani az iskolásokat. "

Én ezzel arra akartam célozni, h olvasni ne kelljen ezeket. Minden hszomba szinte leirtam ugyanazt, miszerint diktálják be a rövid mondanivalót és tartalmat, h a gyerekek megértsék.

Nem kell eltörölni semmit, csak arra kell törekedni h a gyerek megszeressen olvasni, mind1 hogy mit, és a tananyagot is megkapja. Velünk többnyire a tanár már ezen a politikán van, h mind1 h mit, azt olvassuk el (min 400 oldal), irjunk róla egy dolgozatot, órán meg tananyagot veszünk, és diktál.

És ez a rendszer nagyon jó. Mert mindenki olvas, mindamellett vannak olyanok, akik több könyvet is elolvasnak h meglegyen a 400 oldal és összehasonlitó jellemzéseket irnak. Csak ehhez az kell, h a tanár vállalja a + munkát a javitásra, az ellenőrzésre.

Ez se megvalósitható persze, hisz minek dolgozzon vki fölöseleges +ba, mikor semmit nem kap  érte. Magasabb fizetés kellene, viszont pénz nincs, másféle hozzáállás ami szintén nincs.

A fogalmakhoz annyit, h én az irodalom alatt az iskolában tanitandó szépirodalmat tekintem. Alapból csak erre tudok asszociálni...

A közizlés az csak egy átlagot von.  100 emberből 68 és ez már nevezhető annak. Baromság, de ez van.
De az általános müveltségen fölösleges kiakadni, mert senki se tudhat mindent, lehet tájékozott mindenben.
Naplózva







Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1241 Dátum: 10 ápr 25, 09:58:25 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:55:07 írta Slane » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1242 Dátum: 10 ápr 25, 10:15:41 »

Jó ok, ez most akkor egyéni hiba volt  Hümm-hümm

Na már most a gyerek nem tudja értelmezni amit a legtöbbe leirtak, mert el se fogja olvasni ^^. Ami nem szórakoztatja az embert, vagy nem érdekli, akkor sablonosan átfut a könyvön. Néha felfigyel amikor épp arról szól a könyv h meztelenül fürdik valaki majd megy tovább. Fogalma sincs, h miről olvasott Mosolyog. És nem magamból indulok ki. Ezért mondom h ezt majd csak felsőbb oktatási intézményeknél lenne célravezető.

Én vidéken élek, és tudom h mi van. Mindenkinek dolga van, tanulni kell, segiteni otthon, a kertben, hülyeség azt várni el tőle, h még este leül egy demográfiai adatokkal teletüzdelt 800 oldalas Puszták népét elolvasni. De szerintem aki városban él, is tud jobb elfoglaltságot találni.

Nem mondom, h fantasy regényeket oktassanak, ami a közvélemény szerint népszerü vagy jó. Fektessék le az alapokat az iskolákban, rövid tartalom, kis elemzés és ámmen. Ha érdekli elfogja olvasni, h ha ilyen pályán akar elindulni akkor meg pláne.


Persze, elférnek egymás mellett, csak még mindig az a baj, h a kötelező kötetek ugyanazok ^^
Naplózva







Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #1243 Dátum: 10 ápr 25, 10:26:08 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:55:13 írta Slane » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1244 Dátum: 10 ápr 25, 10:33:09 »

Persze, egy csomó rövid tartam is van... A csalás lehetősége végtelen, és az emberi természet miatt, inkább azt olvassák el...

De ha irodalmár vagy mi akar lenni, akkor csak kell ott olvasni vmit...
Naplózva







Oldalak: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!