24 okt 08, 00:18:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 472912 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Dancsa
Szerver-admin
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5262


_@_/˘˘ Dancsassassin^^


« Válasz #1215 Dátum: 10 ápr 18, 20:43:36 »

Más téma...

Szerintetek mennyi változtatás engedhető meg egy embernek? Úgy értem, hogy pl. szépészeti beavatkozások (plasztikai műtétek), hajfestés, szoli, stb. Szóval mennyi minden fér bele?

Mert ugye van az, hogy fogadd el a másikat úgy, ahogy van. Viszont pl. az olyanok, mint a fogszabi, azzal mi a helyzet? :O Ott is beavatkozol a külsődbe, de az mégis másabb, mert ugye úgy lenne jó a dolog, amilyenné majd teszi a szabi.

Szóval szerintetek mi az, ami belefér még, és mi az, ami már nem?

Tágítanám a kört, hogy mi az, ami úgy általában belefér a dolgok természetes rendjébe való beavatkozást illetően, de az a kör már nagyon tág lenne. (Gondolok itt az abortuszra, eutanáziára, stb.)

Remélem, nagyjából érthetően fogalmaztam. Nevet
Szóval szerintem a szoli fölösleges... hajfestés legyen...
Fogszabályzó, szerintem ott gyakorlatilag az nem minősül ilyen beavatkozásnak...
Plasztikai műtét... szerintem csak olyan esetben, akikkel a természet alaposan kiszúrt... A mellnagyobbítás, kisebb, nagyobb orr ilyesmi az nem az...  A többibe nem mennék bele....

Szerk... Mindenki más fajta küllemű nőt szeret (bár szerintem a belső értékek fontosabbak). önbizalom... ez hiányzik sokakból... (mondjuk belőlem isXD)
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 18, 20:48:17 írta Dancsa » Naplózva


Animeplanet
Egykori Petrikes, jelenleg ELTE-IK-s=)
--
Tudom mi a különbség a ö és a hosszú társa között, csak nem müködik nálam mindig a gombXD
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1216 Dátum: 10 ápr 18, 21:04:02 »

Belső értékek?  Hmm?

90-60-90 és ne legyen önbecsülése xDDDD

Nah oké, viccet félre téve (nem is az! xD):

Plasztikai mütétek... ez már csak a női hiuság miatt van... a férfiak korral csak vonzóbbá válnak, mig a nők alvás közben is csunyulnak... Nyelvesít  A sok botox, ránc-arc felvarrás, zsirleszivás, mell mütét stb... csak h megmaradjon a régi fény.

Hajfestés az alap. Ez az egyéniséget fejezi ki. A fogszabályzó meg egyáltalán nem jön ide. Szerintem alap, h ne olyan fogaid legyenek, h ki tudd harapni a pókot a sarokból xD

A szoli az tényleg felesleges... bár kinek mi jön be.

Az meg h a belső értékek számitanak. Ez akkor fontos h ha barátkozol, h ha nincs sexuális vonzalom, akkor nem ér semmit a kapcsolat, mert előbb utóbb megunod a hegyezést xD

Szerk:  Persze számitanak a belső értékek is, az a jó ha tökéletes az egyensuly - persze hosszu távon, rövid távon meg... a második mondatom xDDD
« Utoljára szerkesztve: 10 ápr 18, 21:05:52 írta Renningan » Naplózva







Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1217 Dátum: 10 ápr 19, 06:26:16 »

Szerintem a fogszabályzó meg hajfestés jöhet,de ha már valakit annyira átszabnak hogy az anyja még személyi igazolvánnyal se engedi be a házba,ott már baj van xD Szolizás...Már Ausztriában is csak 18+-os a szolizás.Egyébként szerintem jó buli ha bőrrákot akarsz smirksweat Nemrég olvastam h valami nő úgy akarja magát átszabatni,mint valami egyiptomi királynő.....Csak az a baj h szerintem tiszta ronda X'DDD

Rennin....Nem csalódtam a hszedben >.<#
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1218 Dátum: 10 ápr 19, 11:34:29 »

Nyílván csináljon magával mindenki azt amit akar. Joga van. Csak nem feltétlenül lesz attól boldog. Vannak emberek akiknek nincs életük, csak arra alapoznak mindent, hogy szépek aztán amikor öregek és rútak lesznek összeomlanak.
Szal érdemes először belülről normálisnak lenni aztán a küldő javítása már inkább csak egy játék.
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1219 Dátum: 10 ápr 19, 12:50:20 »

Rennin....Nem csalódtam a hszedben >.<#

Ezt mire fel mondod?

Gdat88 nyilván azt cisnál mindenki amit akar, csak nem mindenkinek jön ez be ^^
Naplózva







Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #1220 Dátum: 10 ápr 19, 12:55:04 »

Gdat:Mindenki azt csinál magával amit akar,csak amikor rájön hogy annyira tele van pumpálva ezekkel a cuccokkal,hogy már hasonlít egy guminőhöz,akkor verheti a fejét a falba. Mosolyog
Rennin: a 90-60-90-es részre értettem Nevet
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1221 Dátum: 10 ápr 19, 13:43:15 »

Idézet
Gdat88 nyilván azt cisnál mindenki amit akar, csak nem mindenkinek jön ez be ^^
Van olyan haverom aki annak örül, hogy olyan női vannak akiknek szilikonmellei vannak. Tetszik neki örül neki. Így már a csajoknak is megéri. Van aki ilyen "guminőt keres és van aki ideiglenesen örül, hogy az lehet. Nevet
Naplózva
titius
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 705


Sharingan


« Válasz #1222 Dátum: 10 ápr 19, 16:10:15 »

Így van mindenkinek joga van azt csinálni amit akar,mindenki jól akar kinézni,sokan azért is fordulnak a műtét felé ,mert önbizalmat szeretnének és van rá kerete.Egyébként szerintem a legnagyobb álszentség ,az mikor valaki azt mondja ,hogy a pénz és a külső nem számít.Most kicsit erőltette példát mondok ,de mikor valaki azt mondja ,hogy az anyagi háttér 0%-ot ér ,akkor belegondol abban ,hogy ott van egy jóképű csöves csávó ,aki normális is ,de csöves ,mégse jön vele ,össze .A másik meg ,először mindig a kiszemelt alany külsejét nézed meg ,aztán a belső ,persze a kisugárzás is számít.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1223 Dátum: 10 ápr 19, 20:21:22 »

A lényeg, hogy legalább annyira jól kell kinézni mint az avatárodon. Az bejön a csajoknak. Nevet
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1224 Dátum: 10 ápr 24, 22:16:54 »

Az irodalomról:

VűSensei, én nem tudom azt értékelni, h vmi fogyatékkal élő részegen irogat, mert nincs jobb dolga. Ez a baj az iskolákkal, sok hülye, lényegtelen, haszontalan szar tantárgyat kitalálnak és alkoss, majd ezalapján adnak neked bizonyitványt és vonnak átlagot.

Kötelező olvasmányok? Egy épelméjű gyerek se pazarolja a nyarát alja, h azt olvassa, h Móricz 800 oldalon keresztül latolgatja a Pusztát - remélem jó nevet irtam... Ezeknek a könyveknek nincs cselekményük, 30 oldalon keresztül képesek tájat leirni, h esik le az a rohadt falevél. Ehelyett az kéne, h mindenkinek szabadon választott müvet lehessen elolvasni. Én is szeretek olvasni, sok jó könyv van, bár ezek egyike se tartozik a szép irodalomhoz, messze vannak tőlük és nem kötelezők...

Versek? Másik jobbik... Kivülről megkell tanulni, mert szükséged lesz rá. Persze, mert az uton elkap valami banda, és meggfenyeget h széttöri a fejed ha nem szavalsz Petőfitől vmit...

És nem mintha ez nem lenne elég, még egy csomó idióta, ir  másfél oldalas verselemzéseket, mert ha a nap rásüt a füre, annak erkölcsi jelentősége van... mikor szerintem épp ez a sor passzol ide, mert rimmel -.-

Már irtam, olvasni és irni nagyon sokan tudnak, Annyi épp elég, amennyit az első 5-6 osztályban tanulnak, és ámmen. Az h az emberek nem értekelik azt a sok unalmas maszlagot, amit az irodalom nyujt, lazán azt jelentik h xar az egész. És ez nem csak most van igy. Sose volt érdeklődés a könyvek iránt, senki se élt meg belőle, és nem is nagyon fog.

Egy rendes magyar iró volt, aki tényleg jót irt- Rejtő. Akinek a müveinek volt példányszáma, amit vártak az emberek, sok helyen 1-1 fejezettel fizetett. Na de ez nem tartozik a szép irodalomhoz... és eléggé OFF.

De tény, h a irodalom az haszontalan volt és mindig is az marad. Ezzel persze nem azt akarom mondani, h összetörnek, h ha nem tudod mi az a logaritmus vagy nem tudod a bróm hanyadik csoport tagja, csak arra akartam célozni, h mig a tudományok meghatározták és határozzák most is az egész világot, addig az irodalomnak annyi haszna volt, h ma van miről tanulni.
Naplózva







rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1225 Dátum: 10 ápr 24, 23:52:30 »

Renninngan:

Az irodalom igenis hasznos dolog. Sokat lehet tanulni a versekből, az írók/költők életéből. A kötelező olvasmányoknak nem az a funkciójuk hogy lekössék az embert, hanem mert olyan értékek vannak bennük melyeket az oktatás fontosnak tart. Ezeket csak érettebb fejjel fogod megérteni, és talán megkedvelni is a történeteket, ha most nem tetszenek. Én is csak most kezdtem el igazán szeretni a klasszikus Disney meséket, régen nem tetszettek annyira.  Pontosan A versek pedig nagyon jó dolgok, de ezeket is csak később fogod megtanulni értékelni. Gyerekként nem biztos, de én például mára nagyon megkedveltem a szerelmes verseket, meg úgy a legtöbb verset, de mikor meg kellett őket tanulni, akkor nem tetszettek nekem sem.  Mosolyog Ezeknek erkölcsi értéke, haszna van. (Egyébként megsúgom hogy ha jó magyar író kell ott van még Lőrinc L. László és Böszörményi Gyula is, akik remek szórakoztató irodalmi munkákat dobtak össze.) 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1226 Dátum: 10 ápr 25, 00:14:36 »

Ergo fölösleges ^^ Szerintem nem jó ötlet se a magyar, se a külföldi irók müveivel fárasztani az iskolásokat. Ránk sóznak 1-1 Dosztojevszkijt, vagy mint emlitettem Móriczot, és elveszik egy életre a kedvüket az olvasástól. Kialakul az emberekben egy olyan előitélet, miszerint minden könyv unalmas és haszontalan.

E helyett inkább arra kellene buzditani a gyerekeket, h olvassanak, mind1 hogy mit, csak olvassanak. Persze lenne kikötés, h ne Narutot, de válasszanak ki maguknak egy könyvet azt olvassák el, és beszéljenek arról. Ez lenne a helyes megoldás.

A gyerekeket még rá lehet venni max 7-8 osztályos korig h elolvassák a kötelezőt. Utána már le se tojják az egészet, mert rájönnek h ennek semmi haszna nincs, és még csak nem is szórakoztat.

A tantervben szereplő könyvek egyike se gyerek regény, nem ennek a hallgatóságnak készült. Nem fogja senki felfogni mit akar a szerző. Hiába látnak benne olyan dolgokat, amit fontos lenne megérteni, nem fognak rájönni h mi az, és ahogy mondtam, csak elveszitik az érdeklődésüket az olvasás iránt.

Mit bánom én, tanitsák azt amit akarnak, nem baj. Diktálják le a mondani valót, a tartalmat, az erkölcsét stb és legyen vége a körnek. Majd felsőbb szinten, aki ilyen irányban akar elhelyezkedni, annak adjanak Dosztojevszkijt vagy mind1 kit, és ő majd irjon belőle 500 oldalas esszét.

Az iskolák a kötelező dolgokkal rontanak el mind1-t.
Naplózva







rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1227 Dátum: 10 ápr 25, 00:30:56 »

Fölösleges?  Gondolkozik Én nem tartom annak. Szerintem minden tudás amit megszerzel az életed során, hasznos. Pl. ha valaki megkérdezi tőled hogy ki írta a Huszt-ot, és te rá tudod vágni hogy Kölcsey Ferenc, akkor már volt értelme az irodalomnak. Mosolyog (Egyébként megnyugtathatlak, olyan emberrel is találkoztam már aki felnőtt és azt se tudja hogy az Eiffel-torony az Párizsban van, vagy hogy mi a víz vegyjele. Ugye, mert felesleges az általános műveltség, hisz haszontalan.  Hümm-hümm )

Valóban sok olyan dolgot tanítanak ami nem érdekli még a legcsekélyebb irányban sem a gyerekeket, mint például a művészet. De gondolj bele, hogy nálunk a gimnáziumi színvonal más helyeken már majdnem főiskolai szintnek felel meg.  kacsint
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #1228 Dátum: 10 ápr 25, 00:52:17 »

Az általános müveltség az fontos, nem is tagadtam Mosolyog

Ha tudod h a Husztot ki irta, akkor az dicséretes. Én őszintén mondom neked, h amikor először olvastam fogalmam se volt, viszont tudom h kell deriválni ^^

Nem vagyok tisztában a magyarországi helyzettel, de nállunk nagyon kevés helyen van szakosodás. Aki tudja a reált az nem igazán szereti a humánt és forditva. Mindenkinek meg kell adni a lehetőséget arra, h azt tanuljon amit szeret vagy fontosnak vél.

Nekem heti 5ukrán nyelv/irodalom órám, 2 angol, 5 magyar nyelv/irodalom órám van, mig mindössze 4 matek és 3 fizika órám van. Kismillió versenyre járok évente, és fizika, matek mindig első 2 ben vagyok benne. Az egyetemen is fizika szakra szeretnék menni és számomra egyáltalán nem kedvező ez a rendszer. Viszont akik ugymond reálosak, azok majd az évek folyamán képesek lesznek a "humán fejjel" gondolkozni és megérteni azt, ami forditva nem igaz ^^ Ez vigasztal xDDD

Számomra fölösleges, nem szeretem és nem is tudom magamba erőltetni. Jó - jó, szép - szép, olvasok én eleget, de nem értek egyet a rendszerrel!

Müvészet?  Most rajzra meg énekre gondolsz?

Nah látod, ez is oltári nagy baromság. Ehez tehetség kell, minek kötelező, csak lerontják az átlagot. Hogy utáltam a rajzokat, nagyon hamar megbeszéltünk h egyesem lesz. Mondtam a tanárnak h vonalzóval se tudok egyenes vonalat huzni. Megmutattam - Görbe? - görbe!!!- és nem érdekelte h nem értek hozzá. Ugyanez volt müszaki rajzon is. Az ének óráról meg ne is beszélve. Gyönyörü szép hangomról nem én tehetek mégis az én átlagomat huzták le... A jelenlegi oktatási rendszer katasztrofálisan xar.

Naplózva







rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1229 Dátum: 10 ápr 25, 01:28:51 »

OFF: Ej, bele se merek gondolni hogy akkor szakrajzon mi lett volna veled X'D. Mert oda aztán kellenek a vonalak. Nevet Egyébként poén hogy az egyik exem is fizikus tanulmányokat akar folytatni. Nevet

Én művészet alatt nem a rajzolni oktatást értettem hanem a művészetismeretet például, hogy hogyan alakultak ki a különböző művészeti ágazatok, kik voltak akik megalkották a műveket, stb. Noha kedvelem a művészetet, mikor gyerek voltam engem is idegesítettek ezek a tantárgyak. Az éneklést meg ma sem nagyon szeretem, de a rajzolást megkedveltem, hála a mangáknak. Háttereket azonban még mindig nem tudok jól rajzolni. ikszdé

Ha mindenki azt tanulhatna amit akarna, akkor nem lennének szakmunkásaink - így is elég kevés van - nemde? Meg a tudat hogy egyáltalán tanulni KELL valamit és nem csak LEHETŐSÉGED van rá, alapból nem tetszik sokaknak. Angolul is pont ezért nem tudnak sokan - tisztelet a kivételnek - mert kötelező, nincs motiváció ami hajtsa őket. Én pl. azért akartam angolul tanulni, mert tudni akartam hogy miről motyognak a videojátékokban a karakterek. Mosolyog Ha nincs meg a motivációd, akkor nem tanulsz meg semmit.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Oldalak: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!