24 okt 09, 10:15:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473754 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Feo
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 701


"Not all who wander are lost"


« Válasz #780 Dátum: 09 máj 23, 13:30:32 »

Az illetéktelen behatoláshoz nem szükséges fegyver...erre a változatra írtam azt a 2 apróságot
Azt én se hinném hogy hülyébbek lennénk az amerikaiaknál...de hogy hirtelen ilyen jogokhoz jusson a nép..azért az kicsit sztem durva lenne...biztos van 1 raklap értelmes ember aki tényleg nem élne vissza a dolgokkal még a legapróbb mértékben sem...viszont abban is biztos vagyok hogy rengeteg próbálkozás lenne az ellenkező esetre
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #781 Dátum: 09 máj 23, 13:41:19 »

Az a rendőrség és a bíróságok dolga lenne, hogy megállapítsák, tényleg illegális behatolás történt e. Ha nem akkor az elkövetőt le lehet csukni. Egyébként valóban lennének, akik viszaélnének ezzel az új joggal. De ilyenek mindig vannak, ezzel az erővel semmire se kéne törvényt hozni, mert úgyis visszaél vele valaki.
Persze, azért nekem is vannak kétségeim a dologgal, de azért szerintem lenne értelme.
Naplózva
Feo
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 701


"Not all who wander are lost"


« Válasz #782 Dátum: 09 máj 23, 13:48:14 »

Nem azt mondom, hogy nem kellenek új dolgok csak épp nem olyan előrehaladott formában mint pl Amerikában...
Annyi hogy tényleg normálisan védekezhet az ember sztem bőven elég...nem kell egyből nyírbálni egymást. Ha az se válna be, hogy megsebesítheted a támadót(Ami hosszú távon biztos h nem lesz elég mert akkor ők is bekeményítenek Nyelvesít ) lehetne váltani...de én inkább ilyen fokozatonként engedélyezném a dolgokat
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #783 Dátum: 09 máj 23, 13:55:15 »

A fokozatosság, mondjuk, nem rossz ötlet. De egy nagyobb lépéssel kéne kezdeni. Ma gyakorlatilag nem védheted meg magad. Első lépésként korlátozások nélkül legálissá kéne tenni az összes nem halálos önvédelmi eszközt, és azok használatát. Utána szépen lassan talán el lehtene jutni az éles lőfegyverekig.
De két alap szabályt nem szabad elfelejteni:
1. Soha nem a fegyver a hibás. Mindig az ember öl.
2. A bűnözőnek, ha szüksége van rá, biztosan lesz éles lőfegyvere. Ha már bűnöző, nem fog azon tökölni, hogy a fegyvere illegális, ez nyílván a kisebbik bűne lesz, egy gyilkossághoz vagy fegyveres rabláshoz képest.
Naplózva
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #784 Dátum: 09 máj 23, 16:01:45 »

Mi magyarok hülyébbek vagyunk az amerikaiaknál? Neeem hiszem..

Ha nem is hülyébbek, de nagyravágyóbbak. Többet akarunk, mint Amerikában. Ha az mellett emelnének egy aranyból készített szobrot mondjuk vmelyik híres ember tiszteletére, azt 10-ból legalább 7 magyar ellopná, megcsonkítaná, megrongálná. Az USA-ban máshogy van. Ott az ilyen embereket tisztelik, és nem teszik tönkre az emlékműveket. Nem mind amerikai ilyen, de vannak egypáran.
Fúh, ez h is jön ide?xD Na nemtom.. -.-

A rendőrség nem tudja bebizonyítani, h invitálva lett az áldozat, vagy behatoló volt. A rendőrség azt sem tudja eldönteni, h volt e nála fegyver...Előfordulhat, h a gyilkos maga rakja a halott mellé a fegyvert, a megfelelő ''óvintézkedésekkel''.

Ez a rendelet jó ötlet lenne, csak sajnos emberek vagyunk, és mindenre találunk kifogást...
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #785 Dátum: 09 máj 24, 10:18:30 »

Na ennek az lessz a vége ha tényleg lessz belőle valami, hogy eddig ha bejött a házamba kohero engem büntetnek meg, ha vasvillával tartóztatom fel hogy hoppá mit keresel te itt (ami személyi szabadság korlátozása Figyelmeztetés vagyis te mostani törvények szerint nem tartóztathatod fel a betörőt, nem kaphatod el, csak hatósági személy!) most majd láncfűrésszel fogadhatom, amit akár bele is állíthatok a fejébe, és jogos önvédelem lessz.. Ez így tetszik... Gondolkozik
Naplózva
Crispy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


« Válasz #786 Dátum: 09 máj 24, 10:49:28 »

Gabesz nemvagyok vmi jártas az ijen dolgokban de szerintem a telkedre a te házadba nemmehetbe az engedéjed nélkül mert az magánterület tehát visszatarthatod...
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #787 Dátum: 09 máj 24, 12:40:22 »

Elvileg nem mehet be az engedélyem nélkül, szóval visszatarhatom... Aki meg az engedélyem nélkül akar bejöni a házba, az többnyire próbál a tudtom nélkül bejutni... Vagy ha a tudtommal, akkor úgyis az enyémnél nagyobb erőt fejt ki úgy is... Ilyenkor lenne jó a fegyveres önvédelem, merr most nem védekezhetek csak puszta kézzel... De ha már behatolt akkor nem tehetek semmit... Ha le akar lécelni max úgy tarthatom vissza, hogy rázárom a kamraajtót, miközben pakolja a szatyorba a kolbászt! Kúl Hozzá nem érhetek! Le nem foghatom, meg nem kötözhetem, mozgásában is csak úgy akadályozhatom hogy bezárom oda ahol tetten értem, míg megjönnek a zsaruk! Például nem zárhatom be más helyiségbe, hogy hoppá elkaptalak csücsülj csak a fáskamrában míg kijönnek a rendőrök, csak szóval elkergethetem! Mást a jelenlegi rendszerben nem csinálhatsz! Sajnos tapasztalat... Utána kérdezősködtem rendőröknél, jogban jártas emberkéknél hogy mit lehet csinálni hogy abba a rajtakapott betörő később se köthessen bele, és a rendőrök se ha rajtakapok valakit.. :/
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 24, 12:46:34 írta Gabesz » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #788 Dátum: 09 máj 24, 18:11:25 »

Igen és ha a Házörző kutyád kárt tesz a behatolóban (amit az ember azért tart Ördögi) Akkor is téged dugnak sittre.
« Utoljára szerkesztve: 09 máj 24, 18:12:05 írta Micsudi » Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #789 Dátum: 09 máj 24, 18:53:16 »

De két alap szabályt nem szabad elfelejteni:
1. Soha nem a fegyver a hibás. Mindig az ember öl.
2. A bűnözőnek, ha szüksége van rá, biztosan lesz éles lőfegyvere. Ha már bűnöző, nem fog azon tökölni, hogy a fegyvere illegális, ez nyílván a kisebbik bűne lesz, egy gyilkossághoz vagy fegyveres rabláshoz képest.
Igen, de ha mindenki kezébe fegyver kerül... Az iskolai lövöldözésekről nem is beszélve. Itthon mi megy? Még a tanárt is verik, ha fegyver kerülne ezek kezébe, szerinted mi történne?
Az amerikaiak buták, még nálunk is butábbak, de ott van egy elég komoly nemzeti összetartás. Szóval ott Pista nem lövi le Józsit, csak azért, mert annak nagyobb a kocsija. Itthon simán. A különbség, hogy ott sokkal kisebb az irigység és a telhetetlenség. Ezek viszont nálunk folyton ellentétekhez vezetnek. Nézd meg, ha valaki hozzászól egy ismeretlenhez a buszon, akkor az esetek 70%ban a másik fél látható undorral reagál. Ha ezek kezébe fegyvert adsz, akkor elég hamar elmérgesedne a dolog szerintem...
Arról nem is beszélve, hogy itthon vezetni sem tudnak az emberek, nemhogy majd még lőfegyverrel bánni!!!
Naplózva

Geeez...
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #790 Dátum: 09 máj 25, 09:20:58 »

Attól, hogy valakinek fegyver kerűl a kezébe még nem lesz bűnöző. Egy normális emberen ez nem változtat semmi, csak annyit, hogy nagyobb biztonságban érzi magát tőle. Aki meg bűnözni akar, annak úgyis kerűl a kezébe fegyver, ha tíltott, mert őt ugye a törvények nem érdeklik, ezt már említettem.
Az iskolai lövöldözők pedig pszichopaták. Ilyenek mindig voltak-vannak-lesznek. Ennek semmi köze a fegyverekhez, az elkövetők elmeállapotával van összefüggésben.

Azt pedig finoman szólva is erős tulzásnak tartom, hogy valaki pusztán azért lőne le valakit, mert annak nagyobb a kocsija, meg mert mellé állt a buszon. Ilyet szintén csak elmebetegek csinálnak.

A magyar pedig kultúrnép, még ha ezt sokan tagadják is. Természetesen időbe kerülne, mire a fegyverviselésnek is kialakulna a megfelelő kultúrája, de azért az sem igaz, hogy a fegyverlegalizáció másnapján elkezdenék kiírtani az emberek egymást. Ha ennyire agybeteg nép lennénk, már rég eltűntünk volna.

Az valóban gondot jelnethetne, hogy az emberek nem értenek a fegyverükhöz. (mint a vezetős példádban a kocsihoz). Amerikában is a legtöbb lőfegyver általi halált balesetek okozzák. Azonban számomra nyílvánvaló, hogy az éles lőfegyverek engedélyezését úgy kéne bevezetni, hogy biztosítsák a használatuk kitanulásának lehetőségét. (pl. lehetne iskolában is tanítani, sokkal több értelme lenne ennek, mint a fel-alá rohangászásnak tesiórán...xD Persze ez csak egy hirtelen ötlet, még sok más megoldást is ki lehetne ötölni.) A lényeg az, hogy a fegyvertörvényt nem úgy kell meghozni, hogy "jóvan' paraszt, holnaptól vehetsz stukkert magadnak!"  Pojén Komoly előkészítés kell egy ilyen lépéshez.
Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #791 Dátum: 09 máj 25, 12:28:23 »

Épp ez az, hogy nekem pl pont csökkentené a biztonságérzetem az a tény, hogy akárkinél lehet lőfegyver. Eddig este max megkéseltek, vagy megvertek, mostmeg akárki előkaphatna egy Colt Anacondát...Nevet

Igen, pszichopaták, voltak, vannak, lesznek, de ne könnyítsük a dolgukat. Ha apunak van egy stukija a szekrényben, akkor Pistike tutira benyúlja, abból pedig Híradó lesz...
Azt pedig finoman szólva is erős tulzásnak tartom, hogy valaki pusztán azért lőne le valakit, mert annak nagyobb a kocsija, meg mert mellé állt a buszon. Ilyet szintén csak elmebetegek csinálnak.

A magyar pedig kultúrnép, még ha ezt sokan tagadják is. Természetesen időbe kerülne, mire a fegyverviselésnek is kialakulna a megfelelő kultúrája, de azért az sem igaz, hogy a fegyverlegalizáció másnapján elkezdenék kiírtani az emberek egymást. Ha ennyire agybeteg nép lennénk, már rég eltűntünk volna.
Csak mindig ilyesmivel indulnak a szomszéd elásásával végződő dolgok.

Érdekes, hogy a marihuána legalizálásánál ezt pont elvetetted. Akkor asszem azt mondtad (nem esküszöm), hogy nem állunk rá készen. Szerintem meg a fegyverekre nem állunk készen, ráadásul ez kissé veszélyesebb is...
Naplózva

Geeez...
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #792 Dátum: 09 máj 25, 12:48:53 »

Részben a  témához szólva ajánlanék 2 filmet ami a halálbüntetésről szól kicsit másképp

Dead Man Walking 1995 , magyarul Ments meg, Uram!  Sean Penn a főszereplő
The Life Of David Gale 2003 főszerepben Kevin Spacey és Kate Winslett
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #793 Dátum: 09 máj 25, 13:27:12 »

Vash21!
Most is bármikor előkaphat valaki egy Coltot, ha le akar lőni. Csak most nem legálisan, hanem a feketpiacon szerezte. Neked, akit lelőnek számít az, hogy a támadódnak honnan van a fegyvere?
Ha valaki rád akar lőni, akkor szerez illegálisan egy éles fegyvert, és kinyír vele. Mert tudja, hogy te, mint törvénytisztelő ember, nem rendelkezel megfelelő önvédelmi eszközzel. Ha legális lenne a stukker, akkor kétszer meggondolná, hogy megpróbálja e, mert számíthat rá, hogy visszalősz.
Nem akarom mégegyszer elismételni: A fegyverlegalizálás a normális, tövénytisztelő emberek védelmét szolgálja. Az idegbetegek, valamint minden szándékos gyilkosságra készülő ember szerez magának fegyvert, akkor is ha az illegális.

A füvezést pedig ne keverjük össze azzal, hogy egy normális embernek van e joga megvédeni életét, családját, tulajdonát. Ez két teljesen különböző dolog. Teljesen különböző szempontok alapján kell megítélni a két jelenséget.
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #794 Dátum: 09 máj 25, 13:41:08 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:46:27 írta Slane » Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!