24 okt 09, 21:17:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473981 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #615 Dátum: 09 ápr 14, 12:39:37 »

Slane, az a baj, hogy a hibákon csak úgy lehet javítani, ha észreveszik. Ha senki sem siránkozna az országban, akkor azt hinnénk, hogy minden jól megy... Akkor meg, hogy fejlődhetne az ország?  

« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:24:03 írta Saphira » Naplózva

Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #616 Dátum: 09 ápr 14, 13:16:14 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:42:10 írta Slane » Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #617 Dátum: 09 ápr 14, 13:18:47 »

Tettek kellenének de nem a XVIII században vagyunk ,hogy a nép fegyveres konfliktust indítson. Pláne nem egy úniós országban
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #618 Dátum: 09 ápr 14, 13:27:45 »

Trianon miatt nem siránkozni kell, csak tudni, hogy van egy ilyen helyzet és az nem jó. Attól, hogy valami rosszabb ennél, az nem jelenti azt, hogy ezt el kell fogadni. Izrael térhódításáról meg annyit, hogy max egy évszázad múlva lesz itt is olyan helyzet mint gázában. De erre már nem térek ki, ez nem az a fórum...
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #619 Dátum: 09 ápr 14, 16:03:17 »

Három évvel ezelőtt kint voltam Romániában, az erdélyi részen, Csíkszeredán töltöttem két napot az osztályommal, és az odafele úton megálltunk egy városban (nem tudom melyikben) hogy kaját vegyünk, és pénzt váltsunk. Valamint elmentünk egy templomba is. Ami nagyon elszomorított, hogy kisgyerekeket láttam koldulni mindenütt. A boltok előtt, a templom előtt, a pénzváltó előtt is kis csapatnyi gyerekek voltak. Vigyáztunk az övtáskánkra, nem szerettük volna ha kirabolnának minket. Nem vagyok valami nagy túrázó, de ahol eddig jártam Budapesten, egy helyen sem láttam (nem vagyok rasszista de azért megjegyezném) fehér gyerekeket koldulni. A roma gyerekek meg még ennél is rosszabbak voltak... azok be akartak jönni a szállás helyünkre. Úgy kellett kirugdosni őket a házból a tanároknak. Valamint mikor mentünk hazafelé, az út mellett is leálltak mutogatni nekünk hogy adjunk nekik pénzt. Elmentünk mellettük. Csíkszereda azonban tetszett. Olyan volt mint egy rendes magyar falu, és szinte mindenhova ki volt tűzve a magyar zászló. Nálunk érdekes módon ezt nem látom minden háznál. Szóval az ottaniak még inkább hűségesek az országhoz mint mi akik benne élünk. :/

Ami pedig Trianont illeti, szerintem ez az alma már jóval Trianon előtt rothadásnak indult, amit köszönhetünk a Hasburgoknak, a külföldi szokások elterjedésének, és a hagyományaink fokozatos gyengülésének. Például István király megkoronázása sem történt teljesen tiszta körülmények között.     
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #620 Dátum: 09 ápr 14, 16:17:12 »

Kifelyted hogy mit értesz nem tiszta körülménynek??
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #621 Dátum: 09 ápr 14, 16:42:05 »

A korabeli magyar hagyományok szerint ha az egyik törzs (klán vagy valami ilyesmi) feje meghal, akkor az adott törzs legidősebb férfi tagja lép a helyébe, lesz király/uralkodó stb. Ez volt Koppány. Azonban Géza a saját fiát, Istvánt/Vajkot akarta a helyére, és ezért volt Koppány felháborodva, jogosan.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #622 Dátum: 09 ápr 14, 16:43:52 »

Igen a Senioratus meg a primogenitura. Ez nem csak Istvánnál okozott gondot előfordult ez a gond még az árpádház uralkodása alatt.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #623 Dátum: 09 ápr 14, 23:24:56 »

A siránkozás semmire sem jó. Egyszer vagy kétszer lehet próbálkozni, de nálunk kiderült, hogy semmit sem ér.
Én pl ma jöttem haza suliból és könnygázt kaptam az arcomba az utcánkban...bejelentett, szabályos tüntetést oszlattak.
De érdekes, hogy mindenki ezeken van fennakadva, és azt már észre sem veszik, hogy a kormány folyamatosan alkotmányellenes rendeleteket hoz: Tilos a kiabálás. Tilos eltakarni az arcod.
De a kedvencem, hogy a miniszterelnök kijelentette, hogy megbukott a gazdaságpolitikájuk, erre a helyére ülteti a gazdasági minisztert!!! Én nem állok egyik oldalon sem, de még középen sem, nem szoktam politizálni, vagy híradót nézni, VISZONT gyűlölöm, ha hülyének néznek!
A baj ott kezdődik, hogy ezeket az embereket MI választottuk meg vezetőknek, tehát az egész nemzettel van probléma. Amíg nem lesz morális változás az országban, addig nem jutunk előre egy centit sem. Érezhető javulást pedig ne várjunk még vagy 30-40 évig...
Bár én mindezt úgysem várom meg, diploma után lelépek egy jóidőre innen, úgysem köt ide túl sok minden...
Amúgy még ígyis sokkal jobb nekünk, mint a világ felének(mondjuk rosszabb is, mint a másik felénekxd): Nem fenyegetnek támadások, nincsenek természeti katasztrófák, éhínség, járványok, szélsőséges időjárás, túlnépesedés. Tény, hogy nem járunk a családdal nyaralni, vagy síelni, meg nem kapok autót szülinapomra, de van pénzem suliba járni, kajálni, néha szórakozni, meg edzést fizetni. Ennyi kb elég is ahhoz, hogy jól érezzem magam. Csak nem mindenki látja így a helyzetet...
Naplózva

Geeez...
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #624 Dátum: 09 ápr 15, 08:03:57 »

Tilos a kiabálás... Neked se tetszene ha egész nap ordítozna egy rakás vadbarom az ablakod alatt.....Tilos eltakarni az arcod... Ez azért van mert van pár húgyagyú, aki attól élvez el hogy kendővel a pofája előtt randarírozik, és bontja a fővárost tüntetés címén!^^ Ezeket máshogy nem lehet elkapni...

Az meg ha a bejelentett tüntetés résztvevői elkezdenek balhézni, akkor a rendőrség dolga könnygázgránátot dobni közéjük... (Én repeszgránátot használnék a helyükben) Sajnálatos hogy rossz helyen voltál rossz időben...

A politikához meg inkább nem szólnék hozzá... Mert nem hülyének néznek minket, hanem csak ők a hülyék...  Hümm-hümm

Utolsó három sorod tetszik... +Sok sikert a lelépéshez... bye bye Én is lépnék, de ahhoz is pénz kéne..
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #625 Dátum: 09 ápr 15, 16:10:38 »

Egyből aknavetőt a nép közé, nemde? Hogy vannak ott normális emberek is? Hogy lehetséges, hogy az egész megrendezett buli? Hagyjuk má'!
Nekem ne mondd, hogy nem vesznek palira minket. Nem egy párt, nem kettő...az egész politikai rendszer. A legutóbbi választásokat mindenki számára világosan, tisztátalan körülmények közt bonyolították le. Az ellenzék kért újraszavazást? Nem! Egyik sem jobb a másiknál. Tényleg komikus, amit vash írt. Ha szerinted ez nem tudatos, akkor te is tagja vagy a könnyen befolyásolható és átverhető emberek tömegének. Nem hülyék, ők ezzel nagyon jól jártak. Hogy mi választottuk -e meg őket, a fentebb leírtak alapján én kétlem, de ezen nem fogunk összeveszni ^^
Gondolkodj, hogy honnan jutottunk idáig. Szerintem te is belátod, hogy nem innen indult az egész. De nem lehet mit tenni, ha egyes emberek egyszerűen képtelenek a népet szolgálva a nép akaratának eleget tenni.
És most mi van? Azt hiszi valaki, hogy ezzel vége? Korántsem...aláírt kedves Ferencünk mindenfélét, jól megpakolta magát, és most lelép, kitáncolva a következmények elől. Ahogy a nagykönyvbe meg van írva...

A magyar fiatalság...ki külföldre. Igen, teljesen megértelek és igazat is adok/adnék neked, csupán figyelembe kéne venni, hogy Magyarország kezd a nyugdíjasok országává, semmint a fiatalokévá válni. És persze, ilyenkor jön a kérdés, hogy "most miért pont én szívjak?" , de ezzel legkevésbé sem fogod az országodat, a nemzetedet szolgálni. És addig, ameddig a magyar embernek fontosabb lesz a maga boldogulása, és addig, amíg nem lesz meg a nemzeti egység e tekintetben, semmi változás nem lesz, mindenki úgy zsebel majd ki minket, ahogy kedve tartja.
Meg lehet nézni, a változások, amiket a nemzet elért, mind ezek kapcsán jöttek létre. Megértem, ha valaki ezt nem képes megtenni, csak akkor ne álljon itt értetlenül a helyzet előtt...
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #626 Dátum: 09 ápr 15, 18:10:25 »

Ja rendbontás közepén rendes normális ember? Ácsi! Ha ott vagyok egy tüntetésen, ami ritka, mert nem fogok a utcán töketlenkedni, mert tudom hogy azzal csak azt érem el, hogy a birkák elkezdjenek tombolni, akkor a tombolás kezdetekor lelépek, és otthagyom az egészet, mert akkor már a tüntetés nem arról szól amiért odamentem! Csak a balhéról! És ha én a normális tüntető leléptem akkor akár mehetne is az aknavető a vadbarmok közé...^^
Feltéve ha egy ilyen tüntetésnek nevezett grasszáláson vannak normál becsületes emberek...

A politika meg jól mondod hogy arról szól hogy üljünk be a bársonyszékbe, szedjük meg magunkat, és húzzuk le az országot... Azért is írtam hogy hülyék.. Mert nem fogják fel hogy más hülyítésével, és az ország elcseszésével maguknak is ártanak nem csak nekünk... Az meg hogy minket hülyítenek? Vajon ki hisz már nekik ebben az el*úrt országban?

Ki külföldre... Nincs más út... Inkább a külföldi meló mint a hazai munkanélküli segély... Hidd el 2 éve vagyok munka nélkül.. És látom hogy egyre csak szaporodik a tábor.... És ezzel a gazdasági helyzettel a kutya se fog jönni befektetni... Még nem értük el a posvány alját, és még sokáig fogunk süjedni...
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #627 Dátum: 09 ápr 15, 20:55:45 »

Ugye nem kell felhánytorgatni az ominózus Deák téri lovasrohamot? Olvass utána, és megérted, hogy mire gondoltam.
Egyébként igen kíváncsi lennék, hogy a fentebb leírtak alapján hogyan tiltakoznál. Beleszólni a politikába közvetlenül esélyed sincs. Levelet írni? A napokban elgondolkoztam, hogy vajon ha levelet írnék valamely politikusnak címezve, akkor van -e rá esély, hogy azt csak és kizárólag ő olvassa el? Egyáltalán eljut hozzá az a levél? Nem hiszem...
Ergo marad az, hogy kimész az utcára és ott tiltakozol normális keretek között. Semmi nem történik erre. Szerintem könnyen megjósolható, sőt valamilyen szinten meg is érthető, hogy több hónapnyi, évnyi hatástalan békés, kevésbé békés demonstráció után egyes emberek fejét elönti a lila köd és már-már elkeseredésükben, nem tudván levezetni a tehetetlenség szülte feszültségeket, rongálnak, tombolnak.
És ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez a helyes reagálás.
De mint látod, ezek szerint a spirálból nincs kiút, és így óhatatlanul az örvény aljára kerülsz. Ami nem dob ki...
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #628 Dátum: 09 ápr 15, 22:00:54 »

Ha politikusokkal kéne kapcsolatba kerülni két parlamenti képviselőt is ismerek személyesen a két nagy pártból!  Nevet
És mégis ugyanott vagyok mint a partszakasz... De ez nem lényeg...
Nem lenne nehéz átadni nekik a kívánságaimat, de nincsennek ilyenek... (Legalábbis lenne, de segíteni nem tud)
Egyébként megnyugodhatsz ha személyesen hozzá nem is jut el a személyi titkárhoz biztos eljut... Pontosan
Csak nem biztos hogy segíteni tud, vagy akar a problémádon..

Lila köd... Azért egy randarírozótól szívesen megkérdezném milyen okból balhézik... Lehet válasz helyett pofánverés lenne a válasz, mert értelmesebbet hirtelen nem tud kitalálni... (Azonkívül hogy Tákárogggyy! Meg monnyonleeeeee!)

Erőszakkal meg nem lehet elérni semmit... Lebontják a környéket, és csak a helyreállítási költségekkel lessz szegényebb az államkassza, minden marad a régiben.. Ezért is verem itt a billentyűzetet és próbállak meggyőzni..
A balhéval csak még lejjebb túrjuk magunkat a sz*rba... :/


Deák tér... Sajnos a rendőrök között is megvannak azok  vadbarmok, akik a csőcselékben...
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 15, 22:02:08 írta Gabesz » Naplózva
vash21
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #629 Dátum: 09 ápr 15, 22:15:44 »

Tilos a kiabálás... Neked se tetszene ha egész nap ordítozna egy rakás vadbarom az ablakod alatt.....Tilos eltakarni az arcod... Ez azért van mert van pár húgyagyú, aki attól élvez el hogy kendővel a pofája előtt randarírozik, és bontja a fővárost tüntetés címén!^^ Ezeket máshogy nem lehet elkapni...
Ordítozik elég ember, mamámnál lakok pesten, épp elég közel az alkotmány utcához...^^
Ha valaki eltakart arccal rombol, azt miért ne lehetne elkapni? Mindemellett tökmindegy, hogy jó-e vagy sem az alkotmány, de az azért van, hogy betartsák. Ennyi erővel halomra lőhetnék a munkanélkülieket, mert akkor le van a gond. (Gondolom nem örülnél neki.) Nemérdekel, hogy jobb vagy rosszabb tőle, de olyan rendeletet akkorsem hozhatnak, ami alkotmányellenes. Sőt nemcsak, alkotmány, de demokrácia ellenes!

Rendbontás. Pár órával azelőtt mentem suliba, nyugdíjasok, családapák gyerekkel a nyakukban és kürtős kalácsot áruló nénik az utcán. Mikor vége lett az órámnak és hazamentem bedobták a könnygázgránátot a tömegbe. Nyugdíjas nénik odamentek a rohamrendőrökhöz, hogy ezt miért kellett. A válasz az volt, hogy mert voltak, akik kiabáltak...
Ja még annyi, hogy a franciáknál, miután a diákok felgyújtottak két autót, a kormány behódolt, mivel ez így megy a demokráciában. Bár jobb lett volna, ha a rongálások előtt fejet hajtanak a vezetők, de mindegy. Nálunk miért nem fogadják el a nép akaratát? Mondjuk az ordibáló, magukat okosnak tartó embereket énis utálom...

Ritka!
Hogy mi választottuk -e meg őket, a fentebb leírtak alapján én kétlem, de ezen nem fogunk összeveszni ^^
Gondolkodj, hogy honnan jutottunk idáig. Szerintem te is belátod, hogy nem innen indult az egész. De nem lehet mit tenni, ha egyes emberek egyszerűen képtelenek a népet szolgálva a nép akaratának eleget tenni.
Ez most kinek szól? Mosolyog Lehet, hogy a szavazást megbugázták, de igazából mindegy, hogy melyik párt van az élen. Úgy értettem, hogy a nemzet tagjaiból kerülnek ki a politikusok, szóval anya-apa rosszul neveli a csemetéit, akik aztán rossz politikusok lesznek. Ezért mondom, hogy a néptől indul az egész probléma. Ezért mondom, hogy először morális és etikai változás kell, mert addig semmi sem változik. Csak a baj az, hogy 1000 éve egy siránkozós nemzet vagyunk (elég csak a himnuszra gondolni), ha ennyi idő alatt nem nőttük ki, akkor tán sose fogjuk...

Még nem döntöttem el, hogy ez az ország "megérdemli-e a segítségem". (Remélem értitek hogy értem, semmi nagyképűség.) Itt a családom, meg a barátaim, de őket nem azért szeretem, mert magyarok, hanem mert jó emberek. Az, hogy ide születtem, puszta véletlen, ettől még nem kell kötődést éreznem a térképen körberajzolt terület iránt...
« Utoljára szerkesztve: 09 ápr 15, 22:20:26 írta vash21 » Naplózva

Geeez...
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!