24 okt 10, 11:17:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 474252 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #405 Dátum: 09 márc 14, 21:28:09 »

És az első űrutazásoknál a 60-as években hogy parádéztak már hogy ez bűn. A hívőket nem itélem el de az egyházi vezetők néha nagy g*cik tudnak lenni
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #406 Dátum: 09 márc 15, 15:28:57 »

Jómagam vallásosnak tartom magam, és azokat a hívőket, akik gyilkolnak a vallásért (keresztesek) és hasznot húznak ebből, másokat manipulálnak, azok már letértek a Kereszténység útjáról, ergó én már nem tartom őket Kereszténynek.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #407 Dátum: 09 márc 15, 15:35:56 »

Peddig ők csak így fejezik ki a vallásosságukat...

Én is hiszek istenben, de nem fogadom el fenntartások nélkül a keresztény, és más vallások tanait...
Hogy miért? Mert emberek írták azokat, akik a saját szájuk íze szerint alakították a történetet...
Naplózva
Dorci
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 717



« Válasz #408 Dátum: 09 márc 15, 15:38:45 »

én is vallásosnak tartom magam és a keresztény hivőket üldözték egy idöben de az sem szép amit a pápa (III Ince) tett hogy kitalálta az inkvíziciót a hitetlenekell szemben akik ha olyat tettek vagy hangoztattak akkor a máglyán végezték
egy vallásnak nem az a célja hogy a pogányokat bírálja hanem az hogy lelki megnyugvást biztosítson a hivőknek
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #409 Dátum: 09 márc 15, 15:48:55 »

Gabesz: így nem lehet kifejezni valamit, ha egyszer pont az ellentétét csinálod. Ez majdnem olyan, mintha te például azt mondod hogy szeretet a hamburgert, közbe még sosem ettél olyat, sőt talán még kicsit meg is veted. Ezért éppen kiveszel belőle ezt azt és mással helyettesíted. A hambi már nem lesz ugyanaz, de nevezheted hambinak, mert végülis hambi marad csak a te saját saját hambid. Nem pedig a megszokottabb fajta. A Kereszténység egyik törvénye hogy ne ölj. Aki más embereket öl meg, már nem nézünk rá teljes értékű emberként, én pedig úgy vélem hogy alaposan lecsúszott arról amit én Kereszténységnek hiszek és gondolok.

Az Istenről való elképzelések pedig szerintem is úgy tévesek, ahogy vannak. :S Én úgy gondolom hogy Isten nem a te urad akinek állandóan csicskulni kell. Éppen ellenkezőleg. Ő a te haverod. Aki csak a barátod szeretne lenni. Sokan nem engedik közel magukhoz, mások ellökik maguktól mert "nem segít". Isten nem automata, amihez ha bedobsz egy imát, kiad egy lottófőnyereményt. Nem. Isten a lelki boldogságot adhatja meg, a mocskos anyagiakról pedig magadnak kell gondoskodnod.   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #410 Dátum: 09 márc 15, 15:56:43 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:38:33 írta Slane » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #411 Dátum: 09 márc 15, 16:06:18 »

Jómagam vallásosnak tartom magam, és azokat a hívőket, akik gyilkolnak a vallásért (keresztesek) és hasznot húznak ebből, másokat manipulálnak, azok már letértek a Kereszténység útjáról, ergó én már nem tartom őket Kereszténynek.
x2

Gabesz, gondold már át, hogy mit írsz Mosolyog Tessék egy példa:
"Én jó ember vagyok, csupa jót cselekszem és megszabadítom a világot a rossz emberektől. Ennélfogva sajnos néha ölnöm is kell, de én ezt mind a világ javulásáért teszem, és tudom, hogy ez igazából jó"

Döntsd el magad, hogy szerinted a példában leírt ember jó -e, vagy sem. Attól még, hogy valamilyen eszme nevében cselekszünk, nem jelenti azt, hogy az eszme azt is kívánná tőlünk feltétlen...

Michael, te pedig szinte végig az Ószövetségről beszéltél. többnejűség, háborús cselekedetek, stb. (kérlek bocsáss meg, hogy megint csak egy gondolatodra reflektálok  Hümm-hümm)
Nem értem, hogy hogyan mondhatod vallásosnak magad, amikor nem vagy tisztában a keresztény tanítás alapjaival.

Ádám és Éva megszegték Isten kérését, téptek a fáról, etc. , nem mondom el, ismered a történetet. Mint elmondtad, azt is tudod, hogy tanmese...eddig jó
De könyörgöm, Isten azért küldte el Jézust, a fiát, a keresztény eszme szerint, hogy pont ez alól az eredendő bűn alól szabadítson fel minket, embereket. Mindenkit...azt is aki hívő, azt is aki nem.

Pál apostol levele:
"Amikor elérkezett az idők teljessége, Isten elküldte fiát, aki asszonytól született, alávetette magát a mózesi törvénynek, hogy felszabadítson minket a törvény szolgasága alól, hogy a fogadott fiúságot elnyerjük. Isten ezért elküldte fiának lelkét, aki ezt kiáltja: "Abba, Atyám!". Nem vagy tehát többé szolga, hanem fiú, és ha fiú, akkor Isten kegyelméből örökös is."

lusta voltam keresni, kérlek bocsáss meg, ha nem egyezik pontosan a Bibliában szereplővel...

Nem értem, hogy mi felháborító volt ebben az eszmecserében. Leírtad a véleményedet, mi is a magunkét. Úgy érzem kultúráltan, tisztelettudóan.
És igen, Michael, bármennyire is kiábrándító ez számodra, de nem fogom eldobni a hitemet csak azért, mert te nem értesz vele egyet. Ezúton is elnézésedet kérem

Ajánlom magamat...
« Utoljára szerkesztve: 09 márc 15, 16:14:33 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #412 Dátum: 09 márc 15, 16:08:07 »

Slane: ikszdé Jó tudni. Nevet Én viszont pont azokra az emberekre mondtam, amiket én csak "bezárkózottnak" hívok, vagyis akik úgy állnak Istenhez, és a Bibliához, hogy nem tudnak elvonatkoztatni más vallás felé, minden mást idiótaságnak tartanak, ami hamis. Én toleráns vagyok (Sátánista haverom is van.) nyitott más vallások felé. Például hiszek az Ufókban is Mosolyog, és kifejezetten tetszik a reinkarnáció gondolata. Poén lenne például egy Tiszavirágként reinkarnálódnék újra. Nevet Élnék egy napot, és aztán reinkarnálódhatok tovább. ikszdé  

Én pedig csak a véleményemet és az ahhoz tartozó ideológiámat írtam le, és ugyebár ez a topic egymás véleményének meghallgatásáról, megismeréséről szól, nem? Mosolyog Idézem: "úgy gondolom..."
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #413 Dátum: 09 márc 15, 16:13:36 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:38:42 írta Slane » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #414 Dátum: 09 márc 15, 19:47:20 »

A kereszténység már onnantól kezdve nevetséges, hogy a Bibliában számtalan önellentmondás van. Mondja ugyebár az ember, hogy: na jó, de ad egy erkölcsi tartást. Mondom erre én, hogy: Fiam, ha csak azért nem lopsz és nem ölsz mert le van írva a 10 parancsolatban akkor hülye vagy. De akinek tetszik, hát tegye. Tagadja meg önmagát, hogy majd mikor halála után semmivé foszlik el lehessen mondani róla, hogy itt egy ember aki egész életében csak önmagának ártott. Ok, csak a keresztények kedvéért. Tegyük fel, hogy én tévedek és a pokolra jutok ha megkeresztelt, bérmálkozott ember létemre nem tartom be a keresztény szabályokat. Annyit tudok erre mondani, hogyha létezik is egy olyan Isten, aki beleszól a szexuális életembe és megmondja, hogy minden vasárnap menjek templomba, azt én nem akarom szolgálni. De ez amúgy is csak egy mese.
« Utoljára szerkesztve: 09 márc 15, 19:58:07 írta Gdat88 » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #415 Dátum: 09 márc 15, 19:57:07 »

...
Gabesz, gondold már át, hogy mit írsz Mosolyog Tessék egy példa:
"Én jó ember vagyok, csupa jót cselekszem és megszabadítom a világot a rossz emberektől. Ennélfogva sajnos néha ölnöm is kell, de én ezt mind a világ javulásáért teszem, és tudom, hogy ez igazából jó"

Döntsd el magad, hogy szerinted a példában leírt ember jó -e, vagy sem. Attól még, hogy valamilyen eszme nevében cselekszünk, nem jelenti azt, hogy az eszme azt is kívánná tőlünk feltétlen...

...
Itt meik HSZ-emre reagáltál?
Talán erre?:
Peddig ők csak így fejezik ki a vallásosságukat...

...
Mert akár hiszed akár nem az ilyeneknek tényleg az a felfogása amit leírtál: Én vallásos vagyok, én jó ember vagyok, és aki a hitem ellen van az vesszen...

Épp azért is írtam azt, hogy az emberek a saját szájuk íze szerint... Ugyanazt a tanítást 1001 féle módon lehet értelmezni... És sokan úgy értelmezik, hogy ölniük is kell a hit érdekében....

Napjaink példája az öngyilkos merénylők, meg iszlám dzsihádok... Az iszlám tanait félreértelmezve gyilkolnak... Peddig a Koránban nincs olyan hogy : Ölj! Ugyanez érvényes a Bibliára, Tórára, meg az összes vallás tanításaira is...
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #416 Dátum: 09 márc 15, 20:47:28 »

Gdat88: Keresztény vagyok, mégsem kívánlak a pokolba csak mert elmondtad a véleményedet.  Pontosan És hidd el, nem annyira ártalmasak a Keresztény tanítások, mint ahogy azt sokan gondolják. Nyugodtan élheted tovább az életedet úgy, ahogy azt te szeretnéd. Nem csak attól lehet valaki jó ember hogy betartja a tízparancsolatot. Már akkor is jó ember vagy, ha "mindössze" jó apa vagy, és óvod a családodat. Érdekes módon ezt a kettőt az utóbbi időben egyre nehezebb betartani, csak tudnám miért.   Technikai KO  Azt sem értem hogy az ilyen szülő aki szadista hajlamokkal rendelkezik, minek vállal gyermeket?

Ha a paráználkodásra gondoltál szexuális élet alatt, akkor talán erre is tudok adni egy pozitívabb választ: nekünk a pap, aki beszélt erről, azt mondta, hogy a Paráználkodás a kicsapongó életmód jellemzője. Tehát túlzott pocsékolás, minden órában más nővel való fetrengés és egyéb érdekességek. Én mondjuk alapból nem vagyok nőfaló, így számomra ez annyira nem érhető, de akik így élik az életüket hogy óránként, naponként, hetenként több nő egyszerre, akkor könnyebben kaphatnak el nemi betegségeket is. Tehát nem olyan veszélytelen ez a fajta életmód. Plusz, a szexben előforduló dolgok - szerény véleményem szerint - onnantól minősülnek paráználkodásnak, hogy érzelem nélkül megy az egész, és csak az élvezet hajtja. Az élvezet, hogy Te kielégülj, és nem gondolsz a másikra hogy esetleg neki is ugyanolyan jó-e. Amennyiben a másiknak is szeretnél örömet okozni közben, az már nem paráználkodás.  kacsint Legalábbis szerintem. Mosolyog

A Templomba járást pedig én is feleslegesnek tartom, hisz a Nagy Szem Mindent Lát, és így azt is hogy mennyire erős a hited. Nem kell ehhez Templomba járnod, hidd el. kacsint Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy nem kell azoknak a híresztelésnek hinni, hogy: "...ha nem vagy Keresztény a pokolra jutsz!" Inkább ez illik arra aki ilyesmiket mond.  Hümm-hümm A Kereszténység előtt is voltak vallások, tehát semmi köze ahhoz egy Keresztény papnak hogy te például Buddhista vagy, mert jogodban áll megválasztani miben hiszel.  kacsint   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
soulofarose
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Válasz #417 Dátum: 09 márc 15, 21:10:54 »

dzsihád meg ilyenek... Hát persze vannak dolgok amiket a jó iszlám hívők is elfelejtenek, pl azt Mohamed (aki megalapította a vallásukat ) azt mondta,"hogyha valamit nem tudnak kérdezzék meg a zsidókat" (persze nem pont így,de ez volt a lényeg).. Valószínűleg nem utálta őket. [ miért mondta ezt? Azért mert a zsidók vallása sokkal régibb és megfontolt(?) volt,sokkal több kérdésre volt már válaszuk és nem sokban tér az iszlámtól ebből a szempontból,mivel mindkettő  monoteista vallás.Ami ekkor nem volt túl sok.]  Másodszor az iszlám a legfiatalabb világ vallás. A kereszténység is csinált jó pár hülyeséget, pl. mikor el küldtek pár gyereket a Szent földre,hogy ők majd az ártatlanságukkal megszerzik azt,[ aminek ez lett a vége,hogy amikor az olasz kereskedőkhöz kerültek,akik "átszálították őket a másik partra" eladták őket rabszolgának] vagy pl. mikor arról vitatkoztak,hogy a nőknek van-e lelke vagy sem...(hm.. ezt inkább hagyjuk, amikor erről olvastam egy kicsit felhúztam magam Ördögi de ó hír emberek mert arra jutottak,hogy van lelkünk!  Nevet kacsint ). Szóval ebből a szempontból az iszlám sem "olyan" gonosz, az meg hogy vannak idióták az meg... na szal azok mindig voltak.
Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #418 Dátum: 09 márc 15, 21:18:11 »

Gabesz, el vagy tévelyedve...egyik öngyilkos terrorista sem azért robbant, mert XY ellentmondott a hitüknek, csupán azért, mert a hazájukat veszélyeztetik/veszélyeztették és nem volt más eszközük a megvédésére, nem lévén meg azok a technikai feltételek, mint ellenfeleiknek...
De ebbe megint nem mennék bele, hogy ebben kinek van igaza
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
soulofarose
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



« Válasz #419 Dátum: 09 márc 15, 21:31:11 »

bocs javítom az elöző postom inkább így fogalmazok nem a kereszténység ,hanem a hívők. Mert ugye egy eszme nem tethet arról,h ki hogyan  értelmezi.

Másik dolog, itt sokan összekeverik a vallást az egyházzal. És nagy kotyvaszok vannak a Bibliával kapcs. is. Az ószövetséget  emberek állították össze Isteni sugallatra eredetileg (zsidók). Az újszövetség és maga a keresztény vallás már csak ezután jött létre amit a zsidók nem fogadtak el,szerintük Jézus nem próféta és nem Isten fia. majd össze állítják késöbb a Bibliát, a mai formában, az ószövetséget elöször görögre,majd latinra fordították, plusz kieg. az Újszövetséggel. dióhéjban ennyi. Szal akármit is most XY. pápa konkrétan semmi köze nincsen  a kereszténységhez, akár Isten földi helytartójának tarja magát vagy nem. Nekem is vannak fenntartásaim a Bibliával kapcsolatban,de ahhoz,h bírálj valamit elöször olvasd el és tanulmányozd,ne dobj be valami felszínes dolgot a 10parancsolatról stb. hanem konkrét és értelmes dologgal próbálkozz. Ráadásul szerintem nem lehet rossz ember aki a Bibliát követve él, és nagyon sok ember éli életét e szerint. Plusz a Biiblia a világ Bestseller könyve már sok évszázada. Régen az embereknek volt 1 könyvük, a Biblia azt passz. Arról meg ne is beszéljünk h hány ember halt "csak"  meg azért hogy a saját anyanyelveden olvashasd. Szerintem ebből a szempontból a Biblia egyedül álló,mármint szted ki halna meg egy másik könyv lefordítása miatt?

P.S. nem vagyok hívő,úgyh ne is próbáljatok ezzel védekezni,hogy fanatikus keresztény vagyok meg ilyen,ahelyett h el gondolkoznátok a dolgokon ,mert nem vagyok keresztény...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!