24 okt 10, 15:15:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 474299 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #345 Dátum: 09 feb 21, 10:57:11 »

Hm kérdeznék valamit
szerintetek az olyan ember,aki átb@ssza,megszégyeniti és megalázza az embert,az megérdemli hogy tiszteljék? Lévén pont ma történt velem egy ilyen,és kíváncsi vagyok hogy mit gondoltok:) Nekem fontos lenne...
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #346 Dátum: 09 feb 21, 11:10:43 »

Kérdésedre rövid és egyszerű válasz létezik: Nem! A tiszteletet ki kell érdemelni, akárkiről, akármiről van szó...
Naplózva
xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #347 Dátum: 09 feb 21, 11:17:14 »

Csak azt kell tisztelni, aki téged is tisztel, ha ez nemigaz nemérdemli meg a tiszteleted.
(szó ismétlés powa xD)
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 21, 11:17:49 írta xenon » Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #348 Dátum: 09 feb 21, 11:44:59 »

Gabesz, azért megnézném, hogy ha a te feleséged feküdne 2 éve kómában, az, akihez hozzákötötted az életed, akitől született 2 fiad és egy gyönyörű lányod, akivel együtt töltöttétek az esküvő utáni szenvedélyes éjszakákat Velencében, aki támogatott, mikor a karriered mélypontján voltál, meg tudnád -e hozni a döntést, hogy kapcsolják ki a gépeket és hagyják végelgyengülésben tulajdonképp éhen halni. Könnyen beszélünk mások helyzetéről kibaszottul objektívan, könnyen söpörjük félre az érzelmeket félelmetes gondolatmenetekben, az ember nem képes kivetkőzni önmagából. Nekünk ez adatott. Más fajnak más.

A gyerek agyán mi futna át a halálos ágyán? Valószínűleg félelem...nem hiszem, hogy harag, gyűlölet, csak egyszerűen félelem.

Tisztelet? Talán furcsa kimondani, de alapvetően a valódi életben is és internetes világban is tisztelem az embereket. Az már más kérdés, hogy sokan bebizonyítják, hogy nem érdemesek rá...De alapjáraton mindenkihez így viszonyulok. "A tiszteletet ki kell érdemelni" Ugyan, mondd már el, hogyan? Ha ki kéne érdemelni, törvényszerűen, az azt jelentené, hogy abszolút létezne egy, vagy akár több olyan dolog, ami megtételével automatikusan kiérdemelnéd ezt.

Saphi, én is hasonlóan vélekedem a dologról...hisz az ember eredendően boldogtalan lény. Minél többet lát, annál többet szenved. Arról már nem is beszélve, hogy igényeket támaszt...miért? Mikor eléri azokat, tán (valahol olvastam itt, hogy a "tán" szó parasztos, szerintem nem az, én kifejezetten szépnek találom Mosolyog) boldogabb lesz? A francokat. Újabb célokat tűz ki maga elé, amiket megint hajkurászni kell, ez által egy állandó stresszhelyzetbe vonva magát. Pláne ha még hozzávesszük, hogy ezt a látszólagos szabad akarata ellenére kényszerből teszi...
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #349 Dátum: 09 feb 21, 12:36:35 »

Múlthéten halt meg a nagybátyám, és képzeld.... Én voltam az egyetlen aki nem bőgött... Sőt... Semmit nem éreztem...
Pedig amíg élt sokat horgásztunk eggyütt, volt érzelmi kötődés...
1 gondolatom volt, az hogy nem szenved tovább a rák miatt, és jobb neki így....
Én ilyen vagyok... Lehet nem jó így, de nincsennek hú de nagy érzelmeim... Nem tudok se nagyon gyűlölni, se nagyon szeretni...

Ritka... Lehet számodra furcsán hangzik, de én a ép egészséges feleségre szeretnék emlékezni... Ha nincs remény hogy felébred lekapcsoltatnám... És ezt várom el másoktól is ha én fekszek abban a ágyban...
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #350 Dátum: 09 feb 21, 13:07:29 »

Az alapvető emberi tiszteletet mindenki megérdemli amíg be nem bizonyítja hogy nem érdemes rá. A komoly tiszteletet legyen az bármekkora is ki kell érdemelni. a családból csak a dédnagymamám halálára emlékszem de akkor még kicsi voltam.  És eggyetértek Gabesszal csak nem biztos hogy lenne erőm lekapcsoltatni. De azt én is elvárom hogy ha ilyen helyzetbe kerülök kapcsoljanak le.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #351 Dátum: 09 feb 21, 13:11:28 »

"Ha nincs remény"
Erre szokták azt mondani, hogy "mindig van remény" Közhely, de igaz. Történhetnek orvosi csodák, megmagyarázhatatlan jelenségek, ébredtek már fel 5 éves kómából. És igen, te ezt éreznéd, de nem számolsz másokkal. Gyerekekkel, rokonokkal, testvérekkel, stb. Magáról pedig sokkal könnyebben rendelkezik az ember. Sok mindenki halt már meg az én életemben is, sok temetésen voltam már jelen, rokonok voltak, sőt sajnos egy közeli barátom is itthagyott már.

Az érvből is kitűnik, nem azért kapcsoltatnád le, mert szebb lesz úgy az emlék. Ez már akkor meghiúsul, amint kómába esik. Onnantól az ember képtelen a szép emlékekre gondolni, hisz mind keserű szájízzel köszönnek vissza. Nem, azért tennéd, mert nem kötődsz hozzá. Ne keverjük a szezont a fazonnal.

Lehet másnak nem, nekem nagy szenvedés lenne...hiába, az érzelmeim vezérelnek. Erősen szeretek, erősen gyűlölök. De ehhez ki kell alakulnia a kapcsolatnak köztem és a személy közt. Ha nincs kapcsolat, vagy gyengébb, nyilván kevésbé visel meg az adott személy elvesztése, de gondolom ez azért logikus így.

Amúgy "vicces" , néha nagyon rámtör, hogy nem akarok meghalni. Nem tudom, volt -e már valakinek ilyen érzése. Átfut az agyadon, hogy mennyi mindent hagysz itt, mennyi mindentől kell elszakadnod, majd kitör belül a sikoly, hogy te ezt nem akarod. Egészen érdekes jelenség. Aztán visszazuhanok a hétköznapokba, teszem tovább a dolgom, írom a leckét, kapaszkodom a buszon, hogy el ne essek, stb. De valami egészen furcsa rémület tör rám ilyenkor

Viir: Ezek után, nyilván nem. Ha adtál neki esélyt és nem élt vele az az ő hibája. Legalábbis az én nézeteim szerint
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Csillám
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Válasz #352 Dátum: 09 feb 21, 14:47:05 »

Sziasztok

Szerintem a tisztelet mindig az illető dönti el meg adja-e a másiknak vagy sem, pontosabban hogy ki érdemelte -e az ő tiszteletét. És az hogy ki hogyan bírálja az teljesen szubjektív. Én sem adnám meg egy olyan embernek a tiszteltet aki megaláz megszégyenít másokat. Pontosabban mint embert vagy személyt nem tisztelném, de ha / szóval ez csak egy példa/ az illető mondjuk egy matematikai zseni lenne, a tudását tisztelném. Mert szerintem attól hogy valaki egy jellemtelen bunkó még okos lehet valamiben.

Ritka szerintem, az jó dolog hogy az emberek mindig új célokat tűznek ki maguk elé. Mert pont az bene a jó ahogy eléred, az az idő amíg küzdesz érte, mert rengeteg dolgot tanulsz átélsz és te lesz ettől több. Amikor meg eléred / legalább is velem ez szokot lenni/ én örülök neki, és olyan jó tudni hogy sikerült megcsinálnom hogy képes voltam rá.
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 21, 14:52:13 írta Csillám » Naplózva

"...ti mentetétek meg a létezésem..."
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #353 Dátum: 09 feb 21, 14:51:16 »

Amit leírtál az egy igazi Dr. House példázat volt.    De a szeretet nem mindig jár eggyütt a tisztelettel. Erre jó példea a volt legjobb haverom aki többször nyilvánosan megégette a barátnőjét és az mégis a mai napig vele van. Ez azért fura mert a Volt haverom egy igazi kő bunkó.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Csillám
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Válasz #354 Dátum: 09 feb 21, 14:55:02 »

Micsudi de ez is ember fűggő, valaki annyira szeret hogy inkább szólni se szól nehogy megbántsa az illetőt és össze veszenek majd szakítsanak. Szerintem a tisztelet az illetőn múlik, azon hogy, hogyan viselkedik.
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 21, 14:56:21 írta Csillám » Naplózva

"...ti mentetétek meg a létezésem..."
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #355 Dátum: 09 feb 21, 15:31:15 »

...
Amúgy "vicces" , néha nagyon rámtör, hogy nem akarok meghalni. Nem tudom, volt -e már valakinek ilyen érzése. Átfut az agyadon, hogy mennyi mindent hagysz itt, mennyi mindentől kell elszakadnod, majd kitör belül a sikoly, hogy te ezt nem akarod. Egészen érdekes jelenség. ...
Ragaszkodás az élethez... Valahol mindenki ragaszkodik az élethez... De amíg nem kerülsz olyan helyzetbe, hogy felfogod hogy bazz mindjárt meghalok, addig csak szilózol rajta...

Íme a személyes tapasztalatom:
Senkire se tartozik, csak rám de én már tudom milyen elszállni öv nélkül 80 as tempóval kispolskival...
Bedöglött a fék, kifarolt balra a segge...
3-4 másodpercig tartott a dolog...Első gondolatom az volt hogy bazz borul a kocsi, második hogy ellenkormányozz! 3. Ha elkapom a fát annyi... És ez a gondolat megnyugtatott... Innen nyugodtan tekertem a kormányt, és valami csoda folytán 4 kerékre kormányoztam a 2 oldalsó keréken faroló, majd oldalára boruló kocsit, már az árokban tartott... Természetesen más akkor nem ült mellettem a kocsiban, és ez is megnyugtató érzés volt...
Ha nem sikerül most nem írok, mert 80 al felcsavarom a fára a polskit...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #356 Dátum: 09 feb 21, 16:04:23 »

Ritka, néha nekem is van ilyen érzésem. És mindebben a legrosszabb, hogy tudod, vagy legalábbis sejted, halálod után nem lesz semmi. Habár némiképp megnyugtató, hogy nem lesz sem fájdalom, sem szomorúság... De sajna azt sem fogjuk tudni, hogy ezek nincsenek. Mert semmi sem lesz. És ez - számomra - eléggé kétségbeejtő. Ezért jutnak gyakran eszembe olyanok, hogy semmi értelme sincs az életemnek, hiszen, még akkor is ha olyan híressé válnék, hogy akár több ezer év múlva is emlékeznének rám, mint mondjuk Ramszesz-re, vagy hasonló királyokra, fáraókra, akkor is elfelejtenek egyszer. Ha felrajzolnánk egy átlagos, klasszikus mutatós órát, ahol 12:00 a jelen, akkor az azt jelentené, hogy a Föld történetében az emberiség csak 11:59,5-kor jelent meg. Elhanyagolható rövid ideje vagyunk a Földön... És így is, mennyi mindent, és mennyi mindenkit elfeledtünk történelmünkből. Több milliárd embert, ahogyan egyszer minket is elfelednek... És nekem ez a legszomorúbb. A mi életünk könnyen elfeledhető olyan időegységekben, mint az emberiség történelme, a Föld, vagy az univerzum kora... Bár lehet, hogy ha eljön az ideje, hogy öregkorunkban, békében meg kell halnunk, akkor tudni fogjuk... És nem lesz rossz érzés, hogy el kell hagyni a világot... De én akkor így akarok meghalni.. Nem balesetben, vagy ilyenekben.  Szomorú

De erről jut eszembe... Mondjuk kb. 200 millió év múlva, mikor már nem lesz a Földön egyetlen ember sem, és minden emberi lény réges rég kihalt. De mondjuk lesz egy másik, nagyon fejlett civilizáció... És vajon ők tudni fogják majd, hogy mi léteztünk? Felfedezik majd az ember nyomát, ahogy mi rájöttünk a dínók létezésére? Szerintem valószínű. Lefogadom, hogy olyan mély nyomot hagytunk a Földön, melyre sokáig rá lehet majd bukkanni... De kíváncsi vagyok, hogy majd a minket követő, fejlett civilizáció mit gondol, milyen véleményt alkot rólunk.

Az is elszomorító, hogy ha majd egyszer elpusztul a Föld, akkor örökké nyoma vész az emlékeknek. Mindenki emlékének. És akkor az univerzumban, már nem lesz senki, aki tudná, hogy egyszer létezett egy oly gyönyörű és mégis törékeny kék bolygó, ahol több milliárd élőlény álmai megszülettek, majd eltűntek...

« Utoljára szerkesztve: 13 máj 05, 23:07:46 írta Saphira » Naplózva

Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #357 Dátum: 09 feb 21, 16:36:51 »

Egyszer én is éreztme a halál szelét,és érdekes én meg nem voltma kicsit se nyugodt,sőt marhára ideges lettem,és elekzdtme gondolkozni azon,hogy az addigi életme során nem tettme semmi figyelmre méltót,nem tudtam segíteni másoknak,és a saját életmeben se tettem semmit,ezt utána próbáltma megváltoztatni.....
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #358 Dátum: 09 feb 21, 18:21:21 »

Az élet után nincs semmi....semmi
Gyerekkoromban beleestem egy tóba mivel kiszökött a kutya és én utána mentem ...nem sokon múlott hogy ne találjanak meg...meg volt már műtétem is de akkor se éreztem semmit...és tényleg mindenkire rájön szerintem a hálál félelem és számomra az a  legrosszabb hogy hiába alkotok maradandót annak értelme nincs mert én azt már soha nem láthatom...szóval inkább öröljünk életünk minden egyes percének... Amerikai Szépség idézet:
There's so much beauty in the world....és ez igaz!
én nem akarok öregen ugy élni hogy mondjuk egyedül nem tudok felkellni és már az agyam is károsult...és nem akarok egy hülye baleset áldozata lenni...
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #359 Dátum: 09 feb 21, 18:54:16 »

Peddig vagy-vagy... Vagy 90 évesen megáll a ketyegő, vagy elcsap a turbó-merci...
Még mindig ez a két lehetőség a legjobb.. A többi fájdalmasabb, és lassabb... Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!