24 okt 11, 13:25:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 474761 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
ipirike
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 876


« Válasz #30 Dátum: 08 okt 25, 08:08:51 »

Tudtam én ,hogy valamit kifelejtettem ,köszi Slane.
Pl a magyarok is háborúztak valami katolikusokkal (már nem tom kik voltak  Pojén) és a ma Skandinávia környékén pogányok voltak a pápa meg azt mondta ,hogy ne egymás vérét ontsák hanem a pogány népét ,meg amikor a törökök ott voltak létrehozátk a Szent ligát ,hogy a katolikus ,protestánsok úgy zavarják ki Europából őket(akkor már voltak protestánsok is) .
« Utoljára szerkesztve: 08 okt 25, 08:11:09 írta ipirike » Naplózva

Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #31 Dátum: 08 okt 25, 17:31:23 »

Ez olyan,megszoksz vagy megszöksz eset,mármint,ha katolikus leszle,akkor király vagy,ha meg pogány mehetsz a levesbe.
Lehet,hogy hlye téma,de: No szóvla a legtöbb emebr hisz egy olyan dologban,hogy "sors" melynek a lényege az,hogy mindenkienk meg vna határozva az élete,azonban ha mondjuk a Bibliát vesszük mely a világ nagy részén elfogadott,aban az szerepel,hogy az meberek dönthentnek a sorsuk felöl,és ugye a szabad akarat is képbejön,viszont a sors ellen nem vonulhatsz harcba mert nehezne nyerhetsz,és igazándiból én ez nem értem,és azért írtma pont ide mert itt az esetleges vitábólk ezt is megérthetném.
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #32 Dátum: 08 okt 25, 17:38:27 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:28:31 írta Slane » Naplózva
gaara_fan
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1062


« Válasz #33 Dátum: 08 okt 25, 18:10:14 »

Mind2őhöz csatlakozó téma: a zsidóüldözés
Ami nem csak a II. vh alatt volt népszerű! Már az ókorban is csinálták. Ami szerintem, udorító (hm, nem tudok jobb szót erre), h egy népet  vagy népcsoportot vagy akárki mást a vallása, a bőrszíne vagy a társadalmi helyzete miatt kiközösítsenek, kínozzanak, osztályozzanak és meggyilkoljanak! Ezt valahogy sohasem tudtam felfogni, h miért volt jó ez embereknek. És sajnos ez nem csak a múltban volt így hanem még nagyon sok ember most így úgy gondolkodik mint Hitler, meg a többi zsidógyűlölő.
Kíváncsi vagyok, h ki mit gondol erről, mert ez a téma már felmerült egyszer és akkor is megoszlott vélemények voltak.
« Utoljára szerkesztve: 08 okt 25, 18:10:58 írta gaara_fan » Naplózva

ipirike
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 876


« Válasz #34 Dátum: 08 okt 25, 18:28:01 »

Hát ez a helyzet olyan (jó cska nem olyan durván xDD) mint amit Szolvákiaban a magyarokkal csinálnak  :/.De Hitlernek még az is piszkálta az orrát ,hogy a zsidók kazdagok voltak ,és szerntem Hitler őrült is volt mert aztán már csak német fajt akart O__O
« Utoljára szerkesztve: 08 okt 25, 18:34:03 írta ipirike » Naplózva

Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #35 Dátum: 08 okt 25, 18:32:21 »

Ha jól tom első írásos feljegyzés zsidók deportálásáról,az a Újbabilóniai Birodlaomból származik,ők csinálták a "nagy babiloni foságot",mely után született az Ószövetség.
Ezen kívül valóbna undorító dolog az meberket bármi miatt kiközösíteni,de ha belegondolsz ez nem cska tualjdonság miatt van így,hanem gyakrna az emberek olyanok,hogy ha többség "ezt és ezt" hiszi akkor cska azért,hogy ne legyek különböző,akkor ő is azt hiszi.Volt oszifőm mondta,hogy a "Suli kicsiben a világ" és ez igaz is,hisz milyneke a gyerek,kiközösítenek emberket cska azért mert nem olyanok mint a megszokott,vagy épp azért amit az előb mondtam,hogy mondjuk egy baráti társaságban mindenki kiközösít egy gyereket,és mondjuk te(ez itt most általános Nevet,tehát ne vegye senki magára Nevet)neked nicns semmi bajod vele,de hogy téged se piszkáljanak,ezért nem teszel semmit.
Am.bocsi,hogy gyakrna egy mondatba írok mindnet,de ha leragad az írási kedv,akkor ilyen kis dolgokra nem figylek,hogy helyesírás Nevet
Mindne diktátor őrült volt,akkor nem gondolt volna ilynekere,ha nem lett volna őrült.
Naplózva
Gibbi
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Válasz #36 Dátum: 08 okt 25, 22:00:47 »

Azabaj,hogy nagyon sok diktátor igazából nem őrült.Hiszen csak ezt az életutat választották,úgymond.Ha pl. Hitler nem emelett az életút mellett döntött volna,igazán nagy ember lehetett volna.Mondjuk ígyis az volt,csak negatív irányban.Hiszen ha vki ennyi embert így maga mellé tud állítani,ráadásul úgy h szinte a semmiből kezdte,az igenis nagy dolog,persze itt megint az jön elő,hogy nem a jó ügy érdekében tette ezt.Másrészt nembizots h Hitler volt az egyedüli bűnös a zsidóírtásban.Én úgy tudom,hogy Hitler "csak" nemvolt hajlandó megtűrni a zsidókat az országában,és azt mondta,h aki halandó befogadni őket az nyugodtan megteheti,ésazok az országok,akik ma verik a mellüket,h ők mekkora náciellenesek voltak meg h mennyi mindent tettek ellene,akkor csak néztek ki a fejükből,és nem tettek semmit.Igaz h ezután gázkamrába csukatta őket Hitler,de akkoris...adott lehetőséget...
Naplózva

ANYAPA tag,lakhely:TOBI sziget,Madaragakure (no sato)
TOBI sziget algafutára Nevet
Mesterlövész osztag tagja
Tobi magazin szerkesztője
♥♥ KoCkA kLuBb ♥♥
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #37 Dátum: 08 okt 26, 08:24:13 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:28:41 írta Slane » Naplózva
Gibbi
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Válasz #38 Dátum: 08 okt 26, 12:15:47 »

Ennek eléggé Hellboy szaga vanXD de segond...végülis eléggé elképzelhető a dolog...sőt,azt sem tudták lezárni,h Hitler tényleg meghalt-e amikor állítólag meghalt...sajnos nem emlékszem a körülményekre,csak annyira h öngyilkos lett(állítólag) de vhogy az rémlik,h nem tudták teljesen bebizonyítani h meghalt...
Naplózva

ANYAPA tag,lakhely:TOBI sziget,Madaragakure (no sato)
TOBI sziget algafutára Nevet
Mesterlövész osztag tagja
Tobi magazin szerkesztője
♥♥ KoCkA kLuBb ♥♥
Szeth
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #39 Dátum: 08 okt 26, 12:41:12 »

A törikönyvek szerint Hitler öngyilkos lett a berlini bunkerében. És vmi olyanra emlékszem, h már csak a csontvázát talállták meg vagy vmi elyesmi.(arra emlékszem h orosz katonák a koponyáját megtalállták, már ha az övé volt.) De vannak olyan nézetek, hogy Hitler Argentínába szökött, ahol aztán leéllte életét. Igazából én inkább azt gondolom, h tényleg öngyilkos lett. az biztos viszont, hogy 1-2 náci háborús bűnös Dél-Amerikába menekült a vereség után. De hogy a legfőbb vezető is meglógott volna, azt nem hiszem. A MOSZAD a háború után mindenkit próbállt lenyomozni, szal sztem megtalállták volna.
Naplózva

"Az élet dolgait két részre osztom: rettenetesre és kibírhatatlanra."
http://varesz.b13.hu/
kanonorbi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Válasz #40 Dátum: 08 okt 26, 19:54:36 »

szerintem akkor hatalommal ez simán megoldható volt!
A másik meg az hogy miért lett volna öngyilkos, hirtelen eszébe jutott, hogy mennyi embert mészárolt le pusztán az etnikai hovatartozása miatt és hirtelen rátört a bűntudat?!  Gondolkozik
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #41 Dátum: 08 okt 26, 19:57:47 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:28:50 írta Slane » Naplózva
kanonorbi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Válasz #42 Dátum: 08 okt 26, 20:13:48 »

hát én nem tudom, nekem az elnne az első hogy megprobáljak olajra lépni szorult helyzetben, ha sztálin kezére kezül akkor meghal, semmivel nem jobb az sem ha öngyilkos lesz, szerintem egy esélyt megadott magának, hátha sikerül meglépnie...
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #43 Dátum: 08 okt 26, 20:15:33 »

.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 25, 18:28:59 írta Slane » Naplózva
kanonorbi
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Válasz #44 Dátum: 08 okt 26, 20:23:29 »

szerintem életében nem volt egy éppelméjű gondolata sem, annak aki ilyeneket csinál....
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!