24 okt 09, 03:20:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 473562 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #855 Dátum: 09 júl 25, 07:45:23 »

Földönkívüliek: szerintem léteznek. Valahol. Az Univerzum elég nagy ahhoz, hogy ez szinte biztos legyen. Valószínűtlen számomra az, hogy az egész mindenségben egyetlen bolygón legyen értelmes élet. Azonban, azt szinte teljesen kizártnak tartom, hogy mostanában jártak volna a Földön. A történelem előtti időkben ez még elképzelhető, de amióta történelemírás van, azóta nem hiszem.
Gondoljunk bele: a csillagközi utazás a jelenlegi fejlődési ütem mellett az emberiség számára még évszázadokig, vagy akár évezredekig nem lesz elérhető. Ha valaki ide tud jönni hozzánk, annak pontosan ennyi előnye van hozzánk képest technikailag. Ezzel a háttérrel pedig nagyon nem valószínű, hogy sunyizniuk kéne az emberek elől. Mosolyog Hiszen annyival fejlettebbek lennének nálunk, hogy semmi okuk nem lenne a félelemre. Ide jöhetnének, minden rejtőzködés nélkül, és elvehetnék amit akarnának. Még ha békés szándékkal érkeznének, akkor se kéne különösebben óvatosnak lenniük. Szóval lényegében én úgy gondolom, ha földönkívüliek jönnének a Földre, akkor azt szinte azonnal, minden ember megtudná. Mosolyog
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #856 Dátum: 09 júl 26, 18:34:04 »

Mi is figyelünk tanulmányozunk más életformákat úgy hogy ezt észre sem veszik. ert ha beavatkozunk akkor már nem természetes körülmények között figyelnénk meg őket mert mi nem vagyunk része a természetes életerüknek.
Ha tudnánk róluk akkor az megváltoztatná a fejlődésünk menetét.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #857 Dátum: 09 júl 27, 10:36:56 »

Azok az életformák, amiket mi megfigyelünk nem értelmesek. Mi viszont azok vagyunk - legalábbis a többségünk Nevet - ezért ilyen esetben a kapcsolatfelvétel tűnik a legésszerűbb kutatási módszernek. Mi oka lenne a földönkívülieknek arra, hogy rejtőzködjenek?
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #858 Dátum: 09 júl 27, 10:43:07 »

Szociológiai kisérlet?? Mondjuk. Kiváncsiak a fejlődésünkre? Vagy valami tervük van az emberiséggel?
Ha megjelennének itt leszálnának a Fehérház udvarán akkor olyan tömeghisztéria pánik lázadások és hasonlók történnének amiket rossz elképzelni. És akkor a Technológiai fejődésünk iránya is megváltozna.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #859 Dátum: 09 júl 27, 12:08:31 »

Micsudi, te egy kicsit vulkáni vagy, nem? :"D Legalábbis ideológia szerint.
Amúgy én is ezt tartom, ha vannak, akkor nem itt, vagy nagyon távol, esetleg, csak megfigyelésből.

Lehetséges, hogy ők nem akarnak segíteni, mivel, ezen fejlettségi szinttel, technikai fertőzést csinálnának.
Lehet, ha meglesz a térhajtómű, majd akkor Nevet.

Amúgy én mind a mai napig parázok az UFOnautáktól ^^"
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #860 Dátum: 09 júl 27, 12:13:50 »

Kifejtenéd pontosan mitől félsz?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #861 Dátum: 09 júl 27, 12:25:36 »

Huh.. Elég sok mindentől...
Mondjuk az emberrablásról... A kisérletektől.... xD..

De legfőbbként azoktól, hogy hülyének néznek ezután, illetve, messze vagyok a családomtól.  Hümm-hümm
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #862 Dátum: 09 júl 27, 17:58:43 »

Azok az életformák, amiket mi megfigyelünk nem értelmesek. Mi viszont azok vagyunk - legalábbis a többségünk Nevet - ezért ilyen esetben a kapcsolatfelvétel tűnik a legésszerűbb kutatási módszernek. Mi oka lenne a földönkívülieknek arra, hogy rejtőzködjenek?
Hozzászólásodban a válasz... Mi van ha úgy figyelnek minket, mit mi pl. a szavanna élővilágát, és otthon a bolygójukon jó kis természetfilmeket néznek a Földi emberek életéről?!

Itt az értelem elég relatív... Minden élőlény értelmes valamennyire, egyik jobban, más kevésbé...
Ennyi erővel a földönkívüliek kb olyan értelmesnek tarthatnak minket, mint mi a hangyákat... Jé fejlett társadalomban élnek, stb, stb..

Haku szerintem nem valószínű hogy pont téged szemelnének ki... Mosolyog Vagy mégis? Pojén
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #863 Dátum: 09 júl 28, 08:25:05 »

Gabesz, Micsudi!

Sok igazság van abban amit mondotok, lehet tényleg így van. Nem zárhatjuk ki teljesen az idegenek földi jelenlétét. Ettől függetlenül, én nem tartom valószínűnek. Hiszen ha a beavatkozásmentes megfigyelést választják, akkor nem kéne embereket rabolniuk, meg néha megmutatkozniuk, mert az is egyfajta beavatkozás. Így egy kicsit következetlenek lennének az ufók. De természetesen nem zárhatjuk ki a dolgot teljes egészében. Mosolyog
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #864 Dátum: 09 júl 28, 08:50:41 »

Azért ha belegondolsz mi is beleavatkozunk megfigyeléskor az általunk vizsgált élőlények életébe...
Helyzetjelzőket helyezünk fel rájuk, bekamerázzuk a járataikat, ezt bizonyára ők is észre veszik... Mosolyog

Ha megfigyelsz egy életformát, minimálisan kötelező beavatkoznod, hogy meg is érts egy rakás miértet...

Nincs itt semmi következetlenség...

Ha egyáltalán megfigyelnek minket, mert még az sem biztos... Mosolyog Hisz csak pár ember állít ijesmit, és azokra sincs bizonyíték...
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #865 Dátum: 09 júl 28, 08:58:11 »

Ez igaz Gabesz, csak ugye mi olyan élőlényeket vizsgálunk így, amik ezt nem igazán fogják fel. Pl. ha bekamerázzuk egy oroszlánfalka táborhelyét, attól az oroszlánok, az egész faj, nem fogja megtudni, hogy megfigyelés alatt állnak. Míg a földönkívüliek számára nyilvánvaló kell, hogy legyen, ha egyikük is lebukik, az emberiség tudomást fog szerezni róluk.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #866 Dátum: 09 júl 28, 09:20:35 »

Nem érted a párhuzamot... Beleesel abba a hibába, hogy hú mi vagyunk a legértelmesebb faj, meg hú az ember egy nagyon értelmes faj, stb.. És lenézünk minden más élőlényt, hogy hú a homo sapiensen kívül minden egy tök buta korlátolt értelmű élőlény... Személy szerint utálom ezt az emberi felfogást...

Gondolj bele... Él valahol odakint egy faj, ami olyan fejlett szintre emelkedett, olyan agyi kapacitásokkal bír, amivel megoldják a fényévnyi távolságok leküzdésének problémáját... Mi ugye itt még a béka alfele alatt se vagyunk, hosszú évek munkájával eljutottunk a holdra... Hú de nagy teljesítmény... A holdnál messzebb még nem járt ember, és a mai technikával nem is fog egy darabig...

Na a lényeg: Mi van ha kb úgy tekintenek ránk, mint mi mondjuk az oroszlánfalkára? Az meg nem igazán érdekli őket, hogy mi észrevesszük őket... Mindenesetre ők nem tartanak minket értelmesnek arra hogy kommunikáljanak velünk... Mi se társalgunk pl a curikátákkal, vagy a bálnákkal...

Nézőpont kérdése az egész...



Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #867 Dátum: 09 júl 28, 09:31:29 »

Gabesz, te meg beleesel abba a hibába, hogy hú mi nem vagyunk a világmindenségben olyan fejlettek, hú az ember nem értelmes faj a földönkívüliekhez képest, és hú a homo sapiens sapiens egy tök buta, korlátolt értelmű élőlény az UFOk magas technológiája mellett.


Megrögzött állatvédő vagyok, foggal körömmel harcolok akkor, ha valaki nem hiszi el, hogy az állatok értelmesek, hogy ők igen is gondolkodnak, vannak vágyaik, álmaik, tisztában vannak a jövővel stb. Tehát személy szerint én is utálom, ha lenéznek egy fajt, ahogyan te is mondtad, hogy gyűlölöd. Csak éppen te most ugyanezt csinálod az emberekre vetítve.
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 28, 09:32:18 írta Saphira » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #868 Dátum: 09 júl 28, 09:46:22 »

Először is, én nem nézek le más élőlényeket. Ez egyszerűen nem igaz, állatvédő vagyok, és szeretem a természetet. Az embert pedig részben az állatvilág részének tekintem.
Szerintem egy kicsit félreérttetted amit írtam. Az oroszlános példának más a lényege. Arra akartam kilyukadni, hogy ha az embereket figyelnének meg úgy, ahogyan mi az oroszlánfalkát, akkor arra kéne törekedniük, hogy észrevétlenek maradjanak. És ebbe nem férnek be az emberrablások, meg a mindenfelé röpködő csészealjak.
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #869 Dátum: 09 júl 28, 10:02:14 »

Saphira én csak megpróbáltam úgy gondolkodni, mint egy technikailag biztosan fejlettebb élőlény...
Gondolj bele... Hisz az emberi társadalmon belül is lenézik a fejlettebb, gazdagabb társadalmi rétegek a szegényebb, fejletlenebbeket... Próbálok viszonyítási alapot keresni... smirksweat


Sedai.. Még mindig azt mondom , hogy mi van, ha alábecsülnek minket? Ha kapcsolatot akarnának létesíteni, már rengetegszer megtehették volna... Mi más oka lenne annak hogy a megfigyelésen kívül eddig még nem csináltak semmit? Valamért nem látják értelmét... Mondjuk nem akarok ennél jobban belemerülni a vitába, mert csak elméleti szinten hiszek a földönkívüli megfigyelésekben... Valójában szerintem kamu az egész... Lehet hogy igaz, de kézzelfogható bizonyíték nincs rá... Az UFO észlelésekről meg annyit, hogy nagy része légköri elektromos tevékenység, kamu, meg tévedés....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!