24 jún 26, 20:27:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 443991 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2295 Dátum: 14 jan 09, 22:05:20 »

http://nagyhaboru.blog.hu/2014/01/06/kezdodik_900


Gondoltátok volna, hogy 100 éve volt? (persze)

Kíváncsi leszek majd, hogy a szomszédaink hogy fogják a kezüket mosni, meg a franciákra is.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2296 Dátum: 14 jan 09, 22:59:42 »

Hát ezt felettébb fárasztó volt elolvasni -.-"
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2297 Dátum: 14 feb 02, 00:13:53 »

Milyen jókat lehet röhögni a hozzászólásokon: http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/megrazo-video-a-husgyartasrol/

"Szegény búzákat is levágják. Több milliót egyszerre"

"Enikő Kiss hogy a fraszba ne lenne szuksegunk allati eredetu termekekre? Gyere iteljuk el az oroszlant, mert megolte a bolenyt, meg a csukat, mert raharapott egy kisseb halacskara. A szukseges taplalek beszerzesenel termeszetesebb es alapvetobb dolog csupan a lelegzes."


"Enikő Kiss, miert lenne szuksege az oroszlannak arra hogy oljon? Legalabb gondolkodj el rajta amit irsz, mert igy eleg zoldegeket sikerult. Az oroszlan is nekiallhatna legelni, de nem akar. Mint ahogy nagyon sok ember sem. En sem. Es tudod mit? Az oroszlan az ujszulott kisallatot is megeszi, amelyik sirna anyukaja utan, de nem tud mert az oroszlan, aki nem akar legelni, eppen atharapta a torkat. Tudod, az ember mindenevo, igy fejlodtunk, ha te kecske akarsz lenni, semmi gond, de attol meg mas nem hulye. Mosolyog"

Ezt egy egészségudományira járó írta:
"Enikő Kiss , az ember mindenevő, mint a disznó. A szervezetünknek szüksége van növényi eredetű és állati eredetű fehérjékre is, hogy tökéletesen működjön. És bármennyire meglepő, a legszükségesebb az állati eredetű fehérje. Ha nem fogyaszt valaki húst, csak növényeken él, akkor az ő szervezetében hiánybetegségek alakulnak ki."

Ennek a logikáját nem értem:
"Érdekes. Mindenki szidja itt az embereket akik így bánnak a szerencsétlen állatokkal, tömegével vágják őket. Miért is? Azért hogy megegye a fizikai munkás. Mert ugye ha te 12-14 órázgatsz vagy tolod a napi 3 műszakot nemigen hiszem el hogy meg fogsz elégedni 2 fej salátával meg egy pohár vízzel meg egy győri édessel. Na szóval levágja a fizikai munkásnak aki megeszi mert 14 órában iPhone-t szerel, kapál hogy te egyed a zöldséget, varja a lujisz vutyon táskákat maximum 90 forintos órabérbe, meg a lófaszt csinálja hogy a TE drágalátos kis picsádnak legyen egy viszonylag értelmes életkörülménybe élnie, használnia a technológiát, felvenni egy ruhát vagy akármit. Ha az első videót nézitek akkor az elején minden ember kínai vagy japán vagy nem tudom, nem vagyok szakértőjük, de ott él a világ 30%-a és minden terméken ott fityeg a mádeincsina, ők csinálnak mindent, tolják a fizikai melót ezerrel, és ne egyenek húst? vagy tenyésszen otthon mindenki 90 négyzetméteren 20 csirkét meg 4 disznót hogy a szegény koca elférjen? A napi 14 óra meg 51235 műszak mellett? Fel kéne fogni végre hogy itt minden azon csattan aki megvesz egy olyan cuccot amit végletekig használ megesz kiköp eldob etc.... Mert aki tenyészti illetve levágja az miattad csinálja. De a panelban/kertesházikóban 56423köbméteres medencével biztosan jobban tudod...."

Eszerint az egész világ azért él nyomorban, hogy Európában jól élhessünk:
"Erdemes lenne hiteles forrasokat felkutatva utana nezni, hogy az alltalad emlitett "idiotak" miert nem termelnek es miert elnek ugy ahogy. Tobb millioan elnek nyomorban, hogy mi itt Europaban jol elhessunk. Csak ez pont annyira erdekel minket mint ez a husos video. Ma hir, holnap mar nyoma sem lesz amikor a rantotthust esszuk."


"Na ne b@ssza má' meg! ...tehát, ha húst eszem túlsúlyos leszek?? Legalább is ez lenne a mondanivalója, a végéből ítélve. (és nem a gyorséttermi kajálás miatt, mert akkor az egész film arról szólt volna) Ez nem valami hús ellenes vegán promónak készült eredetileg?"

"Mi ezzel a problema? Latni hogy tisztan es profin mukodik az egesz!! Persze ipari meretrol van szo, de csatlakozva az elottem szolohoz rengeteg ember igenyeit kell kielegiteni es sztem ez ezzel jar.Semmi kivetnivalot nem lattam a videoban."

"Ezen mi a megrázó, azért tartjuk hogy megegyük őket..."

Ez a legjobb:
"kertecském elhiszed hogy nemformálódunk olyan irányba mint amit leírtál örülök ha olcsón megtudomvenni a húst és tudok egy finomat enni nem érdekel bio e vagy nem hús kell az edzésemhez és pont
nándor azok nem tudnak termelni mert nem alkalmas a talaj ezért éheznek meg mert mi "felszabadítottuk" őket"

Utóbbi "nem tudnak termelni" szöveget az éhező afrikaiakra értette.

És ezek még tök értelmes hozzászólások, ahhoz képest, amilyen szánalmas társalgásokat szoktak folytatni egyesek főképp társadalmi és politikai témákról. Bár még így is elgondolkodtam, ki volt az az idióta, aki kitalálta a demokráciát. Nevet
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2298 Dátum: 14 feb 02, 00:21:28 »

Érdekes dolog a vega életmód. Az elmúlt időben elgondolkodtam rajta, ha lesz majd pénzem rá, akkor ki fogom próbálni. Spirituális és környezetvédelmi, etikai szempontból is sokszor hallottam már a húsevés hátrányairól.
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2299 Dátum: 14 feb 02, 00:28:29 »

Én a változatos étkezés mellett szavazok. Mindenevők vagyunk, tetszik, nem tetszik a vegánoknak és a vegetáriánusoknak.
Azokat tudom egyedül megérteni, akik azért nem esznek húst, mert nem szeretik az ízét vagy a textúráját. Én pl. nem tudok leveleket enni. Egyszerűen nem megy le a torkomon. Almát is csak hámozva.
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 02, 00:29:44 írta Morita » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2300 Dátum: 14 feb 02, 00:31:12 »

Vega illetve a Vegán életmód nem az én világom. Nevet Gondolom tudja mindenki miben különbözik a kettő így abba nem megyek be.
Nekem nagyon sok ismerősöm van aki vega, vagy vegán, ezek pont nők voltak, de érdekes volt őket fizikai munka folyamat közben látni. Az, aki mondjuk hetente 1x evett húst (most legyen a hús bio gazdálkodásban termelő hús) sokkal jobban bírta a munkát, a föl-le járkálást, a cipelést, mint az, aki zöldséget evet csak.

Mi jó ide igyekszünk Bio gazdáktól venni húst, ahol normális körülmények között élnek az állatok, viszont nincs szükségem rá, hogy húst hússal egyek.

Akkor akadtam ki mikor vettem egy k*rva jó bőr táskát. Tényleg jó. Nade a vegán ismerősömnek megmutattam és neki is tetszett, de nem jött rá, hogy igai bőr, azt hite mű bőr. Mondom ez igazi, onnantól utálta a táskát... mert szegény kis állatkák. -.-

Igen Morita, azokat én is megértem. Van akinek egyszerűen az íze nem ízlik. Ahogy nekem a máj íze. Pirul
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 02, 00:32:39 írta Minagi » Naplózva


Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2301 Dátum: 14 feb 02, 00:34:55 »

Nálunk a bio gazdát nagymamának hívják. Bár nem feltétlenül értem, hogy mama miért humánusabb azzal, hogy összeköti a csirke lábát fejjel lefelé fordítja és elvágja a torkát, hogy kivérezzen. Vagy azzal, hogy erőnek erejével kukoricát nyom le a kacsa torkán.

A májat én se tudom megenni. Túl vasas az íze.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2302 Dátum: 14 feb 02, 00:40:57 »

Pedig a máj jó.
Nem mindegy hogy mennyi hús és minek a húsa.  Gondolkozik
Kell a hús, de az se jó ha az ember hússal eszi a húst.  Nevet ...és az sem hogy milyen húst.
Pl a csirkét szeretem meg a disznónak a nem zsíros részeit (pl karaj), és a halat.

De a vegák akkor nem esznek tejterméket sem és tojást sem? 
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2303 Dátum: 14 feb 02, 00:43:09 »

A vega az aki egyéb állati eredetű ételeket eszik, de húst nem.
A vegán semmiféle állati eredetű ételt nem eszik, vagyis, húst-halat-tojást-tejterméket.

A Vegánok elutasítják az állat eredetű dolgokat is, esetleg ruházatot. Bunda, bőr cuccok stb...
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 02, 00:47:25 írta Minagi » Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2304 Dátum: 14 feb 02, 01:03:52 »

Idézet
de érdekes volt őket fizikai munka folyamat közben látni.

Az, hogy ki milyen erős, egészséges táplálkozás mellett nem függ a fehérjebeviteltől, mivel az izomerőhöz a szénhidrát járul hozzá. Az ajánlott napi bevitel 0.8 g/ttk, ami egy 60 kg-os emberre számítva 48 g, a fehérje szempontjából meg teljesen érdektelen, hogy ezt a mennyiséget milyen módon viszed be a szervezetedbe.
Az átlagos európai fehérjefogyasztás egyébként 120 g körül mozog, a felesleges fehérje pedig nyilván 1) urea formájában távozik a szervezetből, 2) lerakódik zsírként. Rosszabb esetben köszvényt, reumát és hasonló egészségügyi problémákat okoz.

Idézet
Érdekes dolog a vega életmód. Az elmúlt időben elgondolkodtam rajta, ha lesz majd pénzem rá, akkor ki fogom próbálni. Spirituális és környezetvédelmi, etikai szempontból is sokszor hallottam már a húsevés hátrányairól.

Szerintem nem könnyű vegának lenni. Nagyon oda kell figyelni, hogy mit eszel, megfelelően legyen összeválogatva az étel, megfelelő mennyiséget egyél belőle, milyen nyomelemet kell esetleg pótolni. Sok vegetáriánus ezekre nem figyel, és csalódnak, rossz tapasztalataik lesznek. Bár, aki figyel, legalább tudatosan étkezik. Ha húst eszel, akkor is kéne figyelni ezekre, de mégis kinek van arra ereje és ideje? Nevet
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2305 Dátum: 14 feb 02, 01:07:15 »

Izomépítéshez sem kell több fehérje? A testépítők is döntögetik magukba a fehérjeturmixokat literszám. Nevet Bár én tojást és tejterméket fogok enni szerintem akkor is, ha elhagynám a húst.
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2306 Dátum: 14 feb 02, 01:18:56 »

Az, hogy ki milyen erős, egészséges táplálkozás mellett nem függ a fehérjebeviteltől, mivel az izomerőhöz a szénhidrát járul hozzá.
Nem is erre gondoltam, hogy erősek-e, hogy megtudnak-e emelni egy több kilós bármit. Lehet nem függött össze, de a vega, vagy vegán aki ott dolgozott ahol én és esetleg a raktárba került. Nem bírta. 1. Lassú volt, mint a csiga. 2. Állandóan baja volt s folyamatosan pihennie kellett. Ez nem egy ember történt meg aki ezt az életvitelt, táplálkozást választotta.
Mondom, lehet nincs össze függés, de aki húst evet kicsi jobban bírt bizonyos dolgokat. Viszont simán lehet, hogy ez embertől függ. Esetleg nem elég zöldség-gyümölcsöt evet meg. Mert, ha úgy vesszük én anno délután 4ig elvoltam egy almával, pedig volt hogy hajnali 4kor keltem. És igaz, hétvégén ettem húst, de nem az volt az étkezésem központjában. Mégis sok mindent jól bírtam.

Az viszont szerintem nem egészséges életmód, ha csak zöldségen élsz, főleg, ha azt vesszük, hogy a boltokban milyen zöldséget, gyümölcsöt tudsz vásárolni.
Naplózva


heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2307 Dátum: 14 feb 02, 01:27:58 »

Hogyan lesz a fehérjéből zsír?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2308 Dátum: 14 feb 02, 01:47:30 »

Coelho, nyilván valamivel több fehérjebevitel kell testépítés esetén, mivel az izomnak kell a fehérje. De ezen az egyik professzor is jót röhögött egyetemen: az izom nem attól lesz nagyobb, hogy megeszel egy csomó fehérjét, hanem attól, hogy folyamatosan munkát végzel vele. Ha nincs munka, leépül, ha van, fejlődik. A fehérjének nincs elraktározható formája, mint a szénhidrátoknak a glikogén, vagy a lipideknek a zsír. Ha a fehérjére nincs szükség, kiürül a szervezetből vagy zsír lesz belőle. Márpedig, ha öntöd magadba a sok fehérjét, de nem végzel elég munkát, hogy arra szükség is legyen, akkor az biztos nem fog az izomba beépülni.
Másrészt, mint mondtam, egy európai ember átlagban 100 g fehérjét fogyaszt, holott elég lenne 50 g. Ha az 50 g-ot vesszük az átlagpopulációnak, és figyelembe vesszük, hogy aktív sport/testépítés esetén nagyobb fehérjebevitelre van szükség, még az is benne van az átlag 100 g-ban.
Meg nem is értem ezt a fehérjeturmix dolgot. Például egy terhes nőnek viszonylag nagy mennyiségű fehérjére van szüksége a magzat fejlődése miatt. Mit csinál a terhes nő? Éhes lesz. Nem fehérjeturmixot iszik, hanem éhes lesz, és annak megfelelően táplálkozik. A szervezet pontosan tudja, mekkora fehérjebevitelre van szükséged az aktivitásod alapján, máskülönben nem éreznéd jól magad, fáradt lennél, gyenge stb. Ha valaki nehéz fizikai munkát végez, mit csinál? Éhes lesz. Pont azért, mert az izmoknak fel kell tölteniük a glikogén raktáraikat és fehérjére van szükségük. A normális ember megy, és eszik, és ezzel kielégíti a fenti igényt. A testépítő ezzel szemben megy, eszik, meg még teletömi magát fehérjével, és azt hiszi, az majd varázsütésre beépül a szervezetbe. Hát nem tudom, az ő tapasztalatuk, éljenek, ahogy jól esik. De azért ellenőriztetnék egy-két ilyen személynél nitrogén-egyensúlyt, meg megnézném kíváncsiságból, hogy a bevitt fehérjemennyiség hány százalékából lesz izom helyett zsír.

Persze, elhiszem, hogy vannak, akik tényleg tudatosan űzik ezt a sportot, és tájékozottak, én is találkoztam már ilyennel.

heo, az aminosavak lebontásakor acetil-CoA, acetoacetil-CoA vagy valamilyen citrátkör intermedier keletkezik, ami a triacilglicerolok és így a zsírszövet szintézisének alapja. A zsír egyébként nagyon jól ki van találva, az mindenből lehet, de ő csak kevés dologgá alakulhat át. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 feb 02, 01:49:12 írta Saphira » Naplózva

kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #2309 Dátum: 14 feb 02, 02:23:12 »

Ahm a fehérje turmixot nem rögtön kell használni, csak idővel szükségessé válik, ha tovább akarják az izomtömeget növelni. Sapiranak igaza van teljesen, csupán annyit tennék hozzá, amit igazából említett, hogy találkozott olyannal, aki céltudatosan csinálja, hogy van az a magasság/súly+edzés mennyiség, aminél már szükséges a plusz fehérje bevitel, mert annyit roncsolódnak az izmok, hogy azok felépüléséhez rengeteg kell. Egyébként a fehérje turmixnál érdemes megnézni az adalék anyagokat ^^ meg a tömegnövelőkről nem is beszélve Én egyiket se ajánlanám senkinek, mert növekedni fog az erejük, de nem a látványnak megfelelően. Ez alatt nem az oxigénes tévhitre gondolok, mert az hülyeség, h levegővel van tele és nem is igazi izom Nevet Saphira biztos tudja a tudományos megfelelőjét ennek, Én viszont csak a józan tapasztalat leszűrést tudom mondani: Az oxigénnel telített izom a legjobb, több teherbírás, ruganyosabb és kib.szott sok futással lehet elérni, vagy afro amerikainak kell születni :Đ

Ezek nem tények, amiket mondok, ne kezeljétek a ként, ezek csak tapasztalatok.
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Oldalak: 1 ... 152 153 [154] 155 156 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!