24 júl 01, 18:28:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 204
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vita topic (kulturáltan vili?)  (Megtekintve 445471 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2250 Dátum: 13 nov 16, 13:34:48 »

ööö nem Nevet Nem tudjuk érzékelni Nevet ahhoz hogy beszélni tudjunk róla és felfogjuk a jelent, ahhoz már a múltnak kell lennie =D

Akkor a jelenben beszélsz a múltról. De nem tudsz a múltban lenni, kivéve ha te vagy a Doctor.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2251 Dátum: 13 nov 16, 14:15:49 »

De ahhoz hogy felfogd mit beszéltél, a múltba kell tekintened. A Jelenbe nem tudsz tekinteni. Csak a jövőbe és a múltba. De valahányszor a jelenbe szeretnél tekinteni, már a múltat látod. Nem látod a jelent.

onnantól kezdve hogy bármilyen szó is lehagyta a szádat, az már a múlt. Levegőt vettél, az már a múlt. Arra gondoltál hogy most a jelenben vagy, az is múlt.

Érzékelted hogy pl valami forró, az is múlt, attól függetlenül hogy a jelenben is fáj az már múlt.
Naplózva


gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2252 Dátum: 13 nov 16, 14:45:22 »

Itt van előttem a monitor. Itt lesz két perc múlva is. Ha most azt mondom, hogy a jelenben látom a monitort, akkor az igaz, mert folyamatosan nézem és nem megy sehova. X ideig folyamatosan figyelek egy mozdulatlant tárgyat, akkor még a te logikád szerint is x időintervallum bármely pontjának jelenében látom a tárgyat. Amúgy a többieknek van igazuk, csak gondoltam, belekakilok a gondolatmenetedbe ezzel a felvetéssel.
« Utoljára szerkesztve: 13 nov 16, 14:48:46 írta gman » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2253 Dátum: 13 nov 16, 16:31:30 »

Csak Lew ha azt veszed hogy a fénynek bizonyos időre van szüksége hogy eljusson hozzánk, ennek alapján mindig a múltat látjuk, még ha szemtől szembe is állnánk egymással csak nyilván nem vennénk észre oly töredék másodperc lenne.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2254 Dátum: 13 nov 17, 17:16:54 »

"Mondj egy példát, hogy mikor jó az, ha kisebbségbe szorul valaki! S persze olyat, ahol az mindenkinek jó, annak is, aki kisebbségben van."
Mondjuk talán Qatar? Ahol már javában megy a fehérek,latinok honosítása a sport miatt. Őket nem zavarná, ha sok különböző rasszú ember mozgolódna náluk, csak legyenek qatariak.
Mintha ez önkéntes alapon működne és nem beleszorítanák őket. Nem valami jó ez a példa.

Itt van előttem a monitor. Itt lesz két perc múlva is. Ha most azt mondom, hogy a jelenben látom a monitort, akkor az igaz, mert folyamatosan nézem és nem megy sehova. X ideig folyamatosan figyelek egy mozdulatlant tárgyat, akkor még a te logikád szerint is x időintervallum bármely pontjának jelenében látom a tárgyat. Amúgy a többieknek van igazuk, csak gondoltam, belekakilok a gondolatmenetedbe ezzel a felvetéssel.
Ez több okból sem igaz.
Először is nincs olyan, hogy mozdulatlan.
Másodszor, x időintervallumot véges sok időpillanatra fel lehet osztani, így biztosan nem látod a monitort mindig, tekintve, hogy nem is vagy képes feldolgozni csak másodpercenként (A pontos számot majd Saphi megmondja, ha akarja, mert én most nem tudom.) kevesebb, mint 50 képkockát.
Arról nem beszélve, hogy soha nem fogod látni a monitort teljes valójában, mert a visszaverődő fénynek csak bizonyos fénytartományát vagy képes érzékelni egyáltalán.

Lew, pontosan mi az, ami nem létezik? A jelen? Vagy az arra adott reakció, de ugyanakkor?
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #2255 Dátum: 13 nov 17, 20:41:33 »

Akkor ez azt jelenti ugye, hogy a világot, teljes valójában, hogy mi is igazán az, ami minden pillanatban, legyen az múlt, jelen, vagy jövő, de körbevesz, körbeölel minket, nem láthatjuk soha, mert nem vagyunk rá képesek? Mosolyog
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #2256 Dátum: 13 nov 17, 23:23:18 »

Nem tudom, hogy mennyire komoly ez a kérdés, de nem.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2257 Dátum: 13 nov 18, 12:54:42 »

http://mandiner.hu/cikk/20131113_diaconescu_romania_a_kommunista_nacionalista_tortenetiras_foglya

Nana, akad néhány értelmesebb is odaát, viszont most már tényleg kíváncsi lennék egy román történelemkönyvre.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2258 Dátum: 13 nov 18, 18:39:06 »

Ja, már régi, még tavaly láttam.

Egy román történész beismeri, hogy a legtöbb és legnehezebb harc a magyarokra hárult a törökök ellen. A különböző fórumok meg éltetik az osztrákokat meg a lengyeleket, hogy kiűzték őket, nem a magyarokat, akik a legtöbb harcot elszenvedték. És ez azért van, mert a lengyelek mindenhol hirdetik, hogy "a menő és hatalmas Sobieski" (aki miatt majdnem összeomlott Lengyelország, és utálták, mint a szart), milyen menő volt, legyőzte a gonosz holdasokat!"

A másik ilyen: a horvátok és a szerbek. Horvátok oké, de a szerbek... a szerbek szerint ők vívtak minden csatát a török ellen, az nem baj, hogy igazából nagy részük a törökök csahos kutyája volt, és mindegy volt nekik kivel harcolnak ki ellen, csak adják a pénzt. Így fordulhatott elő, hogy szerbek harcoltak magyar végvárakban is, miközben szerbek ostromolták a végvárat...

A legjobb, akik mostanában jelentkeznek a "kereszténység bástyái" címre: az albánok és a bosnyákok. Na, ezen a ponton röhögtem jó hangosan, és nem olvastam tovább. Mert hát Szkanderbég kemény 15 évig harcolt a török ellen, erőfeszítéseik mindjárt nagyobbak, mint a magyarokéi!

A románok meg csak ne beszéljenek román Hunyadikról. Ahol a kulturális miniszter állítja le Basarab genomi vizsgálatát,  mert nehogy kiderüljön, hogy a "nagy román fejedelem" kun volt (mert miért ne? Csak nem kunok voltak a középkori Havasalföld nemesemberei?), az legyen kussban. Főleg akkor, ha a középkorban az identitást a vallás határozta meg, Hunyadi meg katolikus volt, mintsem ortodox, és nem tud a történelem átkeresztelkedésről.
Egyedül Frigyes császár (Mátyás ellensége) hajtogatta mindig megvetően, hogy Mátyás apja oláh (ami már akkor is pejoratívnak számított), amit Mátyás mindig zokon vett. Na persze, ha nekem is egy nagy ellenségem azt mondaná, hogy cigány vagyok, essen egészségére.

Egyébként már olyan elegem van ezekből a nagy történelmi kérdésekből. A 18. században az osztrák császári udvar tudatosan erősítette a románok fejében a római eredetet, gondolták, ha menőbbnek hiszik magukat talán jobban fejlődnek (meg hát jól jött a magyarok ellen is). A románok elhitték. Higgyék. Ha elhiszik, úgy is van, hiteles történelem úgy sem létezik. Minden történelmet "csináltak", egyik sem festi le a valóságot, csak néhol kisebbet, néhol meg nagyobbat hazudtak. Néhány ország történelmet (sz)épít, néhány meg rombol, például mi.

Egy embernek egyébként is kismillió őse van, és talán még nekem is van római (vagy Rómából leszármazó) ősöm... lehet több is, mint a románoknak. Nevet
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2259 Dátum: 13 nov 20, 13:48:08 »

http://mult-kor.hu/20131120_a_vikingek_uzenik_100_nap_sincs_a_vilagvegeig

Jó cikk, szerintem ennek sokkal nagyobb aktualitása van, mint a maja naptárnak. Ugyanakkor megjegyezném, hogy a Gjallarhorn soha nem is volt és nem is lesz Yorkban, tehát biztos, hogy nem az szólalt meg. Mosolyog

Idézet
A vikingek szerint a mitikus Gjallerhorn-t Heimdallr istennek kellett megfújnia.

Az apokalipszist a vikingek szerint jól értelmezhető jelek fogják megelőzni: gyakori földrengések következnek be, három egymás utáni fagyos tél követi egymást, amelyek között nem lesz nyár, a kürt hangja pedig csatába szólítja Odin fiait, s végül az isten is életét veszíti, halála után pedig a szárazföld a tengerbe csúszik. Az erkölcs semmivé lesz, s a világ minden táján harcok tüze lobban fel. Skoll, a másik farkas felfalja a Napot, míg testvére, Hati megeszi a Holdat, a csillagok eltűnnek az égről, a Föld pedig örök sötétségbe borul.

A vikingek történetét kutató szakértők kiszámolták, hogy a viking végnap a mai naptárunk szerint 2014. február 22-én következik be. Danielle Daglan, a Vikingkutató Központ munkatársa szerint a legenda arról ír, hogy a Ragnarök bekövetkeztekor testvér testvér ellen támad, eltűnnek a határok, s ami valaha létezett, megszűnik.

Azt viszont hozzátenném, hogy szigorúen véve ez így téves, a Ragnarök ugyanis nem a világvége, hanem egy világnak a vége. Az ősi európai vallások, főképp azok, amelyek valamilyen Világfa köré épültek, így a skandináv és a régi magyar hit jellegzetessége is az, hogy nem hittek a világvégében (bár valójában a kereszténység sem hitt). A kürt megszólalása azt jelenti, hogy a Ragnarök, azaz az istenek és az óriások, illetve Loki közötti háború megkezdődött, mert Loki megölte Baldrt és közvetve Höðrt. De miután Odin elesik, és miután Loki megöli az isteneket és ő is meghal a csatában, egy új világ fog születni, Baldr visszatér az alvilágból, és átveszi apja, Odin helyét, hogy Thor fiaival együtt uralkodjon egy teljesen új világ fölött. A Ragnarökkel csak a világ, így korunk egy szakasza zárul le, sok kutató ezért is méltatja a viking mitológiát - egyszerre benne van, hogy valami örök, és hogy semmi sem, még az istenek sem léteznek örökké - és ez csak látszólag ellentmondás.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2260 Dátum: 13 nov 20, 14:07:39 »

Ne spoilerezz a bosszúállókból Saphira!  Leüt
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2261 Dátum: 13 nov 20, 14:40:30 »

Á, Saphi, most majd megint csalódnom kell. Bezengik itt nekünk a világvégét, aztán meg lófasz se lesz, nem hogy apokalipszis.

+ le is írtad, hogy kár reménykedni. Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2262 Dátum: 13 nov 20, 14:47:42 »

Nem értetted, mire utaltam, Aes.
Gyakorlatilag megszólalt a Gjallarhorn már rég, mert az európai kultúráknak - így a vikingeknek - vége. Egy világ végére teszünk pontot, hogy elkezdődjön egy teljesen új.

De nehogy visszatérjen a korábbi téma, mert felakasztom magam.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2263 Dátum: 13 nov 20, 15:06:05 »

Tényleg nem vettem ezt észre. Valami kissé leszívta az agyamat. ikszdé
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2264 Dátum: 13 nov 20, 17:13:50 »

Loki Heimdallal fog megküzdeni és megölik egymást.  Faceg  ( trollfej az avengers spoiler miatt )
Naplózva
Oldalak: 1 ... 149 150 [151] 152 153 ... 204
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!