24 júl 06, 06:59:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 95
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Káros szenvedélyek  (Megtekintve 309259 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1290 Dátum: 14 márc 21, 16:08:26 »

"Ez egy annyira téves következtetés és mégis mindenki bekajálja és tanult szövegként magyarázza, egyáltalán nem azért károsítják magukat hogy boldogok legyenek."
Látom nem fogod fel az összefüggést. Nem lepődöm meg. De így van, sokan ezért kezdik el. Elég sok cigis és piás él a közelemben, van aki a társaság miatt megy bele, van aki családi okok, őt ért tragédiák miatt és még számos más miatt. De ez akkor is egyre vall: gyönge jellem. Semmi más... az meg hogy te hogy látod, nem érdekel. Számomra ezt jelenti, dot.

Itt az lesz a baj, hogy teljesen más valóságban élünk. Nincs közös elem, nincs kapcsolódási pont, csatorna, amivel közelebb tudnánk vinni egymást a megértéshez. Innentől kezdve minden érvelésünk függetlenül annak helyességétől csupán mellébeszélés, illetve elbeszélünk egymás mellett. Lehet egyszer még érdemben is tudunk kommunikálni, de az nem 2014. márc. 21-én történik.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 21, 16:12:44 írta Syzygy » Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #1291 Dátum: 14 márc 21, 16:12:44 »

A gond itt az, hogy eleve nem jó volt a kezdés(em). Az is előfordulhat, hogy már csak azért sem akarjuk meghallgatni vagy megismerni más nézőpontját, mert valamikor olyan szituációba keveredtek egymással, ami után nem szimpatizál egymással a két fél. Lehet, hogy téves megérzés, de magamon én személy szerint ezt érzem (most nincs értelme takargatnom ezt, ha így van sajnos).
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 21, 16:13:19 írta Ms. Trager » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1292 Dátum: 14 márc 21, 16:24:35 »

Nem hiszem, mondjuk speciel ha magamra gondolok, még semmilyen szituációba sem keveredtem veled.  Nevet
Persze mindenkinek vannak előfeltevései a másikról, de ez természetes, és ehhez még ismernie sem kell a másikat. Inkább az a probléma hogy mindenki ragaszkodik az igazához, ebben nem vagyok különb.  Nevet

Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #1293 Dátum: 14 márc 21, 16:26:51 »

Már nem tudom, talán a Vita topikban "szóltunk egymáshoz" először, arra emlékszem, de az is rég volt... azóta már eltelt jó pár nap. Nevet

Mellesleg az első benyomás fontos, de soha nem arról fogjuk megismerni a másikat. Nálam annyi a gond, hogy ha védeni próbálom a saját igazamat, gyakran annyira ideges leszek miatta, hogy utána mindent leírok és körül írok, csak pont azt nem, ami fontos lenne hozzá. >.<#
Naplózva
kronosz7
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1567



« Válasz #1294 Dátum: 14 márc 22, 05:20:00 »

Hmm. Dohányzás és italozás. Dohányzást én is nagyon utálom, régen nagyon sokat cigiztem, végén már napi 2 dobozzal.. amikor rájöttem, hogy ez tiszta gáz. Azért gondolom, hogy gáz, mivel ez egy dologgá válik szép csendesen, amitől elkezd függeni az ember, ami befolyásol és rühellem, ha befolyásolni akarnak, így akkor letettem a cigit és azóta nem dohányzom.
Italozás már más tészta, azzal semmi baj nincs míg valaki mértéktartó tud lenni és ennyi.

Am káros szenvedély: kávé és energia ital kombó.. mértékkel iszom, de a munkám miatt elhanyagolhatatlan sajnos nekem..
Naplózva

Daryl ” One wrong move, and you get an arrow in the ass. Just so you know,”


Daryl ” Had enough in ‘im to take out these two son of a bitches……………one handed.”

Daryl ” I still think it’s a mistake, not burning these bodies. That’s what we’d said we’d do, right? Burn ‘em all. Weren’t that the idea?”
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #1295 Dátum: 14 márc 22, 22:09:55 »

Bízok egy hasonló, szebb jövőben néked.
Rá kell harapnom erre, viszont meg kell kérdeznem. Neked ez miért jó? Egy idegen embernek rosszat kívánsz mert, mit is csinál? Hm.. várjunk csak... él az akaratával és azt művel a testével amit szeretne. Ha mondjuk, egy cigis épp az arcodba fújja a füstöt akkor megértem, de egy idegen embernek ne kívánjál már rákot, mert akkor rosszabb vagy.

Értem én, hogy a mértékkel való életmódot szeretnéd átadni a népnek, viszont ez olyan, hogy HA akarja, mindenki maga tanulja meg, hogy mivel kell esetleg leállnia, ha kell egyáltalán. Téged miért zavar?

Nagyon sok ember aki esetleg tüdőrákos, mégsem dohányzott, soha az életbe, emellett, nagyon sokan akik dohányoznak (legyen most itt kiemelve a mértékkel szó) nem lesznek rákosok. Akkor ez most nem valami média blabla amit az emberek fejébe ültetnek és te mégis elhiszed?

Amúgy én is kíváncsi lennék a titokzatos emberrel. Pirul
Naplózva


Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #1296 Dátum: 14 márc 22, 22:31:35 »

Érdekes a cigi nem befolyásol, talán régebben. De ma már megvagyok nélküle. Van amikor rágyujtok ha olyanom van, de egy doboz honapokig is elállhat. Az idegességet is tudom kezelni, nem kell feltétlen rágyujtsak, de néha jó. Viszont büszkén mondom nem függök tőle. A pizzás csigától annál inkább.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1297 Dátum: 14 márc 22, 22:36:08 »

Ugye tudod hogy a legtöbb láncdohányos így kezdi dohányos pályafutását.  smirksweat

A pizzás csiga meg finom.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #1298 Dátum: 14 márc 22, 22:47:18 »

A csokis csiga, melynek nem csak a belseje, de még a teteje is csokis, az finomabb a pizzás csigánál  Nevet
Minden nap venni egyet 180forintért..nem baj, megéri  Nevet
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #1299 Dátum: 14 márc 22, 22:50:47 »

Ha már téménál vagyunk.. van olyan hogy édességfüggőség? Csak hogy ne legyen off
A csokis csigán étcsoki van az nem jó, jobb a kakaós.

Amúgy én koffeinfüggő vagyok.  Gondolkozik és persze net függő is.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #1300 Dátum: 14 márc 22, 23:27:00 »

Neked ez miért jó? Egy idegen embernek rosszat kívánsz mert, mit is csinál? Hm.. várjunk csak... él az akaratával és azt művel a testével amit szeretne.
Mindenki azt kapja amit megérdemel, és úgy fog peregni az élete ahogyan lennie kell. Bármi jó vagy rossz történik, okkal történik, és ebből lehet tanulni. Még ha van akinek túl késő is... én nem szeretném a rossz oldalát nézni a dolgoknak, még ha fontos is. Inkább próbálok hasznot húzni belőle és tapasztalni, mert ezek azért történnek, és ezeknek csak ez a jó oldala, maga a rossz. Az hogy tetszik olyan ember szenvedése akik önként, maguknak köszönhetően, az az én dolgom, szerintem ne lepődjenek meg, ha magukra hozták a bajt. Elrettentő példáknak jók, többre nem. Legalábbis nekem. A többi nem az én dolgom. Ja, és tévedsz... nem csak magára van hatással, és itt a bökkenő, ami felhúz, amit undorítónak tartok...

Ha mondjuk, egy cigis épp az arcodba fújja a füstöt akkor megértem, de egy idegen embernek ne kívánjál már rákot, mert akkor rosszabb vagy.
Minden egyes elszívott cigaretta rosszabbít a helyzeten. Mindenki része ennek a folyamatnak, nem csak az az egy, aki előttem szív. Mindenki... és ebből lesz a gáz. "Én szívok, de más is, akkor nem lesz semmi baj, nem okozok akkora kárt." Ja nem, de rajta kívül még a több millió ember is ugyanezt mondja.

Téged miért zavar?
Mert éppúgy érint mint bárki mást, aki itt él.

Nagyon sok ember aki esetleg tüdőrákos, mégsem dohányzott, soha az életbe, emellett, nagyon sokan akik dohányoznak (legyen most itt kiemelve a mértékkel szó) nem lesznek rákosok. Akkor ez most nem valami média blabla amit az emberek fejébe ültetnek és te mégis elhiszed?
Felesleges erre kitérned. Nem az érdekel, hogy ki lesz rákos és ki nem. Az az ő dolguk, ha így halnak meg, már aki esetleg dohányzik (igen, már azzal hogy az ember a Földön él, megvan az esélye a rákra, de a bagaretta csak növeli, és ezen kár vitatkozni). Ha nem lennének ezek az emberek hatással a környezetükre, élővilágukra csak magukra, akkor tennék az egészre. De ez így undorító.

Felőlem rakás számra hullhatnának az ilyen emberek, mindegy. Csak az élővilágot kíméljék meg és tiszteljék, amiben élnek... (ezen van a hangsúly)

Lásd.: Az energiaitalozók, a kávé függők nem zavarnak, amíg a kukába dobják amit termeltek, ha már isznak. Olyan jelentősen még mindig nem rontják a környezetüket, mint a cigarettázók. Legfeljebb önmagukat. És ezekkel nincs is különösebb bajom, az ő dolguk, ha a cigarettázók meg a palackozott zuhany használók (dezodor) nem károsítanák a környezetet, a levegőt és sok egyebet, akkor az sem zavarna, tegyék... de nem így van és ez zavar.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 22, 23:47:56 írta Ms. Trager » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1301 Dátum: 14 márc 23, 00:29:23 »

Akkor kapcsold ki a géped, mert szén-dioxidot termel. Meg rögtön kapcsold le az áramot a házban, ne vegyél többé húst a boltokban, sőt gyümölcsöt se. Valójában jobban tennél, ha kiköltöznél az erdőbe, és ott laknál egy kis fakunyhóban tyúkokat gondozva és növényeket termesztve. Akkor mondhatod, hogy mindent megtettél a környezeted védelméért, de amíg nem így élsz, te is ugyanúgy szennyezed, mint a dohányzók (sic!) és a dezodorhasználók. Egyébként a dezodorok már nem is tartalmaznak freont, propán-bután van bennük, de mindegy.

A dohányzás meg szerintem éppolyan társadalmi probléma, mint az ivás. Nem egészséges, hogy ilyen természetesnek veszi mindenki, és már tizennégy éves gyerekek is füstölnek. És azért írtam, hogy társadalmi probléma, mert ez nemcsak a személy hibája, hanem a környezeté, ami mindennel ilyen toleráns.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #1302 Dátum: 14 márc 23, 00:38:49 »

Számomra amúgy teljesen elképzelhetetlen, hogy hogy kezd el valaki cigizni. Nekem megmondták kis koromban, hogy ne csináljam, mert rossz és nincs értelme. Beláttam. Ezért ki sem próbáltam, mert tudom, hogy rossz és nincs értelme.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #1303 Dátum: 14 márc 23, 01:14:26 »

Vízipipázni azért nem rossz dolog, dohányzás ide vagy oda.  Nevet
Naplózva

Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #1304 Dátum: 14 márc 23, 01:42:48 »

...és körül írok,....
Vicces, hogy leszólod Lew vesszőhasználatát mikor te meg nem tudod melyik szót kell külön, vagy ez esetben egybeírni.

Én ilyen vagyok Lew, fogadd el. Pirul Az én örömöm másban rejlik és... abból van bőven úgy látom.

Ööö... ha ha? Mármint gondolom csak viccnek/ az itteni imázsod fenntartása érdekében mondtad azt hogy örömöt lelsz egy rákos ember szenvedésében, mert azt saját magának okozta, szóval meg is érdemli? Főleg úgy, hogy tudtommal te is sok időt töltöttél kórházban.

A gond itt az, hogy eleve nem jó volt a kezdés(em). Az is előfordulhat, hogy már csak azért sem akarjuk meghallgatni vagy megismerni más nézőpontját, mert valamikor olyan szituációba keveredtek egymással, ami után nem szimpatizál egymással a két fél.
Ez kicsit úgy hangzik mintha már előre meg akarnád magyarázni miért nem leszel képes meggyőzni a másikat.


Meg eleve nem értem mi bajod a dohányosokkal meg azokkal akik isznak. Én se alkoholista nem vagyok, és egy cél cigit el nem szívtam még életemben a Gdat által említett okok miatt, de nekem személy szerint addig semmi bajom egy dohányossal amíg nem kell belélegeznem a füstjét. És miért kéne, manapság a legtöbb helyről ki vannak tiltva, az utcán meg nem törik le a lábam ha három lépéssel odébbállok:D Meg van osztálytársnőm aki már mondhatni láncdohányos, és bár sajnálom hogy tönkreteszi magát, nem fogok messiást játszani hogy "megmentsem saját magától", mert nem hülye, tudja mit művel, és ha ennek ellenére bevállalja akkor nekem semmi jogom térítgetni. Más lenne persze a helyzet ha megkért volna hogy segítsek neki, de ez nem történt még meg eddig szóval.. Nevet

Én ennyi erővel meg csokifüggő vagyok, aki természetesen gyenge jellemmel megáldva, és szánalmas módon eme édesség túladagolásával próbál a szánalmas kis életébe a boldogság árnyának egy homályos fotográfiáját csempészni, vaaaagy az is lehet hogy csak szeretem az ízét és azért szoktam enni.
...
Lol, bevettétek, még szép hogy előbbi, mert #YOLO!!! 
Pojén
:''$$$
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 95
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!