24 jún 16, 08:03:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 412
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zenék & Klipek & Musicalek  (Megtekintve 814313 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #5970 Dátum: 14 dec 15, 22:06:10 »

Életembe nem hallottam róla. Szóval nem, nem néztem meg.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5971 Dátum: 14 dec 21, 03:50:34 »

Nem szeretek ide csak egy-két számot berakni. Egyszerűen megszoktam már, hogy sokat teszek. Kb. mindig is háromnál több számot raktam be ide, vagy valami témával kapcsolatban zenéket, csak nem ilyen szépen, letísztítottan, mint az elmúlt pár évben.  Hümm-hümm
Még 2015 előtt leírom idén az utolsó ilyen hosszú posztomat ami zenéből áll. Nevet Viszont baromi nehezen vettem rá magam, de úgy sem tudok aludni, így gondoltam miért is ne...
Na meg, nagy rá az esély, hogy vagy senki, vagy csak egy-két ember hallgat csak bele pár számba, úgy, hogy szinte ezeket már magamnak írom, nagyon sokszor vissza keresek innen saját bejegyzést, sokszor jól jön.


Az első legyen az Interpol.
Az elmúlt időszakban nagyon sokat hallgattam az első két számot. Nyugtató volt és élveztem. Iszonyatosan megtetszett az együttes és folyamatban van még, hogy végig hallgassam az albumaikat korábbról, hátha van még valami ami megtetszik. Addig is itt van pár szám tőlük, ami nekem eddig bejött.
Interpol - My Desire
Interpol - All The Rage Back Home
Interpol - Barricade
Interpol - Twice As Hard
Interpol - Lights
Interpol - C'mere
Interpol - Slow hands

Egy-két gyönygszem MrSuicideSheep csatornájáról:
Starcadian - Chinatown
Claptone feat. Jaw - No Eyes (Gamper & Dadoni Remix)
Enkidu - Falling
Kredo - Transistor Olyan 0:55-től jön a kedvenc részem.
Arkasia - The Awakening
The Griswolds - Beware The Dog (Autograf Remix)

Tegnap megnéztem pár videót majd a nagy beszéd alatt ez a szám ment. Mit csinál egy leleményes ember, ha nem írják ki az előadót és a szám címét? Shazamozik. Meg is lett 10mp alatt a szám. Tök jó nyugis, szerintem. Megtetszett.
Emancipator - Anthem

Itt van még pár lassabb, chilles szám.
French for Rabbits- Claimed by the Sea
Mimi Page - Treading The Abyss
Halo 4 - Green & Blue (KOAN Sound Remix)

Volt szerencsém megismerni Agnes Obel-t. Mikor elsőnek meghallgattam azt a számot amit előszőr linkelni fogok, csak az jutott az eszembe, hogy gyönyörű. Nem éppen pörgős, így lehet sok embernek hangulat kell hozzá, előre szólok. Egyébként egy dán származású hölgyemény.
Agnes Obel - Fuel to fire
Agnes Obel - Philharmonics
Agnes Obel - Dorian
Agnes Obel - Falling, Catching
Agnes Obel - Run cried the crawling
Agnes Obel - Smoke & Mirrors
Agnes Obel - Words Are Dead
Agnes Obel - Aventine
Agnes Obel - Chord Left

Ezt a számot nagyon sokáig kutattam. Nevet (Jó, igazából időben 15 perc volt) Meghallottam valahol egy 5-10 mp-es részletét és nagyon megtetszett. Tudni akartam, hogy mi ez a szám! Kutattam, kutattam, majd rájöttem, hogy basszus... Shazam egyre jobb, hiába dumálnak a videó alatt, csak megtalája nekem. Muszáj lesz neki! Meg is történt. Szerintem jó kis szám. Pedig amúgy semmi extra.
Parra for Cuva ft. Anna Naklab - Wicked Games

Ezt lehet sokan ismeritek már, de berakom. Nekem nagyon megtetszett. Pedig kis tuc-tuc nyári song, de mégis...
Hurts feat Calvin Harris & Alesso - Under Control
Hamár Calvin Harris akkor már:
Calvin Harris feat Ellie Goulding - Outside

És most jön tőlem valami szokatlan. Magyar előadótól kaptok tőlem számot, de nem lesz benne magyar szöveg. Bátyám mutatta anno Yonderboi-t aki egyébként Fogarasi László néven született. Műfajai: Downtempo, trip-hop, chillout, elektronikus, lounge, alternatív.
Yonderboi - Brighter than anything Eszméletlen!
Yonderboi - Come On Progeny
Yonderboi - I am CGI
Yonderboi - Roast Pigeon
Yonderboi - Mono De Oro

Ezt egy ismerősöm mutata a minap. Valamiért megtetszett.
AronChupa - I'm an Albatraoz

Ez meg csak úgy.
G-Eazy feat. Christoph Andersson - Tumblr Girls

Egyik bátyám haza tért pár napra és kicsit játszott a Dragon Age Inquisition-nal. Nagyon jó kis zenéje van szerinten. Egy párat be is linkelek.
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - Main Theme
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - A World Torn Asunder
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - Orlais Theme
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - Calling The Inquisition
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - In Hushed Whispers
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - Alexius
Dragon Age: Inquisition Soundtrack - The Dawn Will Come

A végére, kicsit más hangvételű zenékkel jöttem:
Billy Talent- Crooked Minds
Billy Talent - Prisoners Of Today
From Autumn To Ashes - Milligram Smile
Architects - Naysayer
Of Mice & Men - Bones Exposed


Na jól van. Elköszönök most már. Aki bele hallgat valamelyik számba annak örülök, akinek még meg is tetszik annak még jobban.  Pirul
Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5972 Dátum: 14 dec 25, 17:36:07 »

Gondolkoztam, hogy az elöző hsz-met frissítsem, de nem. Új számok, új hsz, plusz ... áh meglátom, lehet frissítem. Én itt jól elbeszélgetek magammal, miközben szépen lassan el is küldöm a számokat....

Mint tudjuk a sorozatokból nagyon sok jó számot ismerhetünk meg. Múltkor este nem tudtam aludni és beraktam a Dr. House-t és rögtön rákerestem pár számra mert az volt bennem váó.
Black Lab - This night

De amiért most még inkább oda vagyok és ott hallottam, az ez. Amúgy ismertem korábban is ezt a számot, de olyan rég hallottam, hogy most újra rájöttem, hogy tök jó. Tesóm azt mondja depis. -.- A szövege tényleg az kicsit, de nekem most cska nyugis és élvezem. Nevet
Peter Gabriel - My Body Is A Cage (Arcade Fire Cover) 2:30-nél kicsit felgyorsul a számhoz képest és ahh.  Pirul

Itt az eredeti egyébként. Ez se rossz, sőt, de amit elsőnek linkeltem az jobban bejön nekem.
Arcade Fire - My Body Is A Cage

Pár hónapja küldte el ezt a számot az egyik bátyám, bár én csak most nem rég hallgattam meg és nagyon megtetszett.
Iggy and The Stooges - Gimme Danger (Watch Dogs Remix)

S végére legyen pár mashup.
Adele vs. Eminem - Let Yourself Skyfall
Eminem, Macklemore & Ryan Lewis - Just Can't Hold Us (feat. Ray Dalton
Eminem Vs. Eurythmics Sweet Dreams vs. W/outME by DJ Zebra
Naplózva


Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5973 Dátum: 14 dec 25, 22:47:08 »

Best of 2014

Itt a 10+1 legjobb album az idei évből, tőlem, nektek.

+1 Freddie Gibbs & Madlib - Pinata

Madlib neve ismerős lehet annak, aki jártas a hip-hop világában. Ő az, aki anno a Madvillainy című remeket produkálta MF Doom-al. Az onnan már ismerős, ’70-es évekre hajazó kicsit kopottas hangzású alap a Pinatanál is visszaköszön, viszont az önironikus MF Doommal ellentétben most a new yorki 'gangster-rapper’ Freddie Gibbs szolgáltatja a vokált.
Elsőre fura az egyveleg, ami megelevenedik a hangszórókban, aztán lassanként megszokjuk ahogy az avant-garde hangzású alap rásimul a kemény, érdes rappre.
Bár igaz, hogy Gibbs nem a már megszokott hangulatú 'gangster-rappet’ produkálja - egyfajta objektív szemléletet ad róla, ismeri a hibáit az életformájának, azonban nem tud szabadulni tőle, hisz ez van - Madlib alapja nélkül az album nem érne egy fabatkát sem.
Azzal együtt viszont egy igazán érdekes és szerethető flow-t alkot.

10. How to Dress Well - “What is this Heart?”

Tom Krell legújabb albuma a “What is this Heart?” kemény, csöpögően fekete rnb depresszióba sulykolja az embert. Érdekes, ahogy az egyébként pörgős, néha már-már vidám, de mindenképp színes rnb alap hogyan keveredik Krell sokszor lassú, félelmetesen őszinte depresszív soraival.
Őszintén szólva nem annyira szeretem a szomorúbb dalokat, habár el kell ismernem, hogy súlyosabb és komolyabb témákat szolgáltathatnak, ezáltal ezek könnyen megérintik az embert.
Szerencsére Krell albuma nem egy végigfolyó sírástenger, sokszor megjelennek benne könnyedebb számok, valamint az alapok is az egyszerűbb befogadást erősítik.

09. Angel Olsen - Burn Your Fire For No Witness

Olsen erőteljes vokállal és kísérettel vetette bele magát az új albumba. Krellhez hasonlóan témái depresszívek: magány, szomorúság, tehetetlenség, megbocsátás keresése majd az ezekből adódó düh és energia. Kellemes gitár és dob kísér minket végig az egész kvázi-pszichedelikus élményen és ez teszi leginkább érdekessé és izgalmassá a BYFFNW-t, hisz egy igen sötét érzést, a magányt teszi az album központi elemévé, mégis ezt olyan vidám, szinte már boldog hangulatban teszi, hogy az ember néha nem tudja eldönteni, hogy miről is szól egy-egy szám. Ráadásul nem fordul az egész egy szarkasztikus giccsbe, ennek megakadályozására vannak a mélyebb hangvételű, lassabb dalok az albumon.

08. FKA twigs - LP1

FKA twigs első LP-je az újszerűség erejével robban be. A gyönyörű letisztult vokál mellett megjelenik az ambientre, sokszor egyházi fennköltségre hajazó háttér, amelyet tovább torzítják a néha nyekergő, erős basszussal rendelkező hip-hopszerű betétek. Ez az indusztriálishoz hasonló hip-hop kellemes flow-t biztosít twigs gyönyörűen kellemes hangjához. A szövegek és a hangzás miatt sokszor érezhetjük azt, hogy egy örök, pszichedelikus álomba kerültünk, azonban ez nem egy lázálmokkal, izzadtsággal és verítékkel teli trip, hanem egy kellemes, szerelemtől fűtött vízió.

07. clipping. - CLPPNG

A rapper trióból álló clipping-re már tavaly rábukkantam, az akkori albumuk is igazán megragadott, a 2013-as listámra is rákerültek, igaz nem ennyire előkelő helyen. Igazából nem érdemes sokat beszélni róluk, nagyon megosztó a munkásságuk még azok között is, akik szeretik a hip-hopot. A ’10-es évek óta divatos indusztriális, zajos, amolyan harsh noisera írják a számaikat, így azok egybefolynak és egy kusza egésszé állnak össze.
Nincs ez máshogy az új album esetében sem, talán annyi, hogy az érdességből visszavettek és egy lágyabb noise kíséri végig az albumot, de megjelennek 808s-ra, és békés synthpopra hajazó motívumok is. Ez nyilván a könnyebb befogadhatóság miatt kellett, de szerencsére nem vesztettek vele az újdonságukból.

06. Ex Hex - Rips

Az Ex Hex tavaly kezdte a pályafutását, így igencsak világsiker, hogy egy nyúlfarknyi év alatt ilyen eredményeket értek el. Az album letisztult, lendületes és energikus. A ’70-es évek rockját idézi, azonban sokkal több annál, kinőtt a garázsrock-szerűségből, ki a nagyszínpadra. Tette ezt mégis úgy, hogy a bájából nem vesztett, könnyed, laza gitár és fiatalos vokál adja a magját az albumnak, ami igazán szerethetővé teszi. A sok kemény, depresszív, vagy nyers albumok után kellemes kikapcsolódás lehet mindenki számára.

05. St. Vincent - St. Vincent

Annie Clark már megjelenésében is egyedülálló és szép, hát még amikor kinyitja a száját, vagy épp egy ilyen csodálatos albumot produkál maga köré. A kissé vintage, kissé 8bit, kissé zajos, grungy alapon felül Clark érett, mély női hangja szól néhol játékosan-pajkosan, néhol komolyabban de mindenképp élvezhetően.
Mindenkinek tudom ajánlani, aki szereti a dívaszerű hangzást, de közben nem akar valami mű-mélyenszántó akármit, mint amit mondjuk Adele csinál(t).

04. Run The Jewels - Run The Jewels 2

A rapper duó legújabb albuma ott folytatja ahol abbahagyta, azonban sokkal profibb szinten teszi mindezt. A rap gerincét alkotó rant műfajt viszik tovább, céltáblájukra kerülnek a celebek, politikusok, vallások, hétköznapi témák.
Az RTJ 2 igazi ereje tehát a szövegben van, habár nem lehet elmenni a fülbemászó, repetitív alap mellett sem, amely egyből megalapozza egy-egy szám hangulatát. Okos, de magát nem teljesen komolyan vevő rímek alkotják a gerincét a szövegeknek, melyek azért képesek fontos és mély témákkal is foglalkozni, mint például a mai Amerikában többször hírekbe kerülő lövöldözésekkel és rendőri túlkapásokkal.

03. Lykke Li - I Never Learn

Szerelem. Kétség. Bánat. Veszteség. Talán ezekkel a szavakkal lehetne leírni Lykke Li legújabb albumát. Li szenvedélyes balladákban zengi el a bánatát, amivel azt hiszem legalább párszor az életben azonosulni tudunk. Nem egy könnyű album ez, habár mindenképp könnyebb, mint a Sun Kil Moon Benjije, ami viszont már olyan depresszív, hogy emiatt nem is került fel a listámra.
Klasszikus gitár és zongorajáték kíséri Li mélyen erőteljes hangját. Az egész igazán grandiózus, mély és tömény, szinte egy film vagy egy operadarabnak lehetne az alapja.
Egyszerűen gyönyörű.

02. White Lung - Deep Fantasy

Úgy látszik, hogy 2014 a nők éve. Láttunk már tőlük eddig depresszív, mégis gyermekien könnyed érzelmeket, mély bánatot és most itt van egy igazán “tökös” punkság a White Lungtól. És ahogy egy punk együttestől az elvárható nyers és masszív véleményeket fogalmaz meg korunk problémáiról. Nem a megszokott problémák ezek, habár a már ismert society/state vs. individual problémakörből táplálkoznak, megjelenik a rape culture, a feminizmus és a legtöbb korunk nőihez kapcsolódó probléma.
Az album maga igen energikus, mintha egy nagy lélegzetet vettünk volna és egy levegővel pogózzuk végig a koncertet. A gitárba szinte beletépnek - igaz, nőiesebben, mint a grunge időkben, a dob pörög a vokál harsány.
Aki az utóbbi albumok után egy igazi adrenalinbombát akar, az ezt kapja a Deep Fantasyval.

01. MØ - No Mythologies To Follow

Nem hiába emlegettem, hogy ez a nők éve. 2014 legjobb albuma számomra egyértelműen ez a számunkra kissé kiejthetetlen nevű női előadó MØ, vagyis Karen Marie Ørsted.
Elég a punkságból, elég a szomorúságból és a komolykodásból. A No Mythologies To Follow egy egyszerű, mégis minden nemében tökéletes pop album. Egy olyan, amilyet mástól nem hallhattunk, egyedi és káprázatos.
Karen hangja fenségesen cseng és belepi az egész teret. Egyébként is imádom a skandináv filmeket, irodalmat és színészetet, ami szerencsére egyre inkább betör a mainstreambe, ez a skandináv pop pedig egy kifejezett ékkő a ma ismert pop előadók között.
Szinte az összes szám tökéletesen könnyed, az embernek kedve lenne végigtáncolni az egészet és már látja maga előtt a pörgő, zizgő fényeket, a sok embert és a zenekart. Imádni való és energikus. MØ.

Ízelítőnek elkészítettem egy playlistet néhány általam jobbnak tartott számmal, Boldog Karácsonyt! (katt)
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5974 Dátum: 14 dec 26, 09:21:25 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=n8tPgI_NRKI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=n8tPgI_NRKI</a>

Nyertem.  Nevet

Bár az rejtély még, hogy pl: gdat imádja frusciantét, de thom yorke/radiohead-et nem szereti, pedig sok a hasonlóság.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5975 Dátum: 14 dec 26, 11:49:24 »

Szinte mindegyik ajánlás alá oda volt írva, hogy depresszív. Albumajánló Micsudinak?

Amúgy nem érzem a hasonlóságot. Fruscianteban azt szeretem, hogy olyan, mintha nem a földről erednének a dalai, hanem valami másik világból sugároznák át rajta keresztül. Thom Yorkenál meg azt érzem, hogy a belső világát mutatja meg. Ami valahogy nem illeszkedik az enyémmel.
« Utoljára szerkesztve: 14 dec 26, 11:52:54 írta Gdat88 » Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5976 Dátum: 15 jan 04, 12:15:19 »

Nyertem.  Nevet

Egy picit azért szomorú, de mindenképp előremutató, hogy Thom Yorkenak sikerült egymagában hangulatosabb és kevésbé unalmasabb albumot összedobnia mint az egész Radiohead diszkográfia.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #5977 Dátum: 15 jan 04, 12:39:46 »

Az OK Computer a 90-es évek legjobb lemeze.

The Bends meg legalább ezen a szinten van. Jó ezzel elfogult vagyok de az OK Computer tény.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 04, 12:40:17 írta Syzygy » Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5978 Dátum: 15 jan 04, 13:55:02 »

Alapvetően nem vagyok ez a 9gager 90s mániás, hogy ez bármit jelentsen nekem, még akkor se ha akár egyet is tudnék vele érteni, bár számomra más albumok sokkal meghatározóbbak abból az időszakból.
Ettől függetlenül számomra a Radiohead mindig fedoracore marad, ugyanúgy mint például a post-rock mint úgy egész.
Naplózva


Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5979 Dátum: 15 jan 05, 23:29:20 »

Perfume Genius - Too Bright


Mike Hadreas lágy és nyugtató zongoraszóval indítja harmadik albumát. A gyengéd dallamok és a háttérben felcsendülő szinte már nem is evilági hangok bársonyosan ölelik körbe Handreas énekét. Elutasítom! - jelenti ki, és valóban, elutasít maga körül mindent, amely egész eddigi élete során depresszióba, önsanyargatásba, megaláztatásba taszította.
A csendes és békés zongoraszót hirtelen felváltja a szintetikus csengések és dallamok vibrálása a kevély basszussal. Színek és parfüm illat pulzál a szemünk előtt. Kellemes de egyben vad is. Erőteljes és bátor a ‘Queen’, meztelen őszinteséggel és cinikus felhanggal fordul a homofóbia felé.
Ez a vad, intim de mégis extrovertált album egyfajta kinyilatkoztatás a világ felé. Egy esély arra, hogy a sárból felkeljen, hogy leküzdje az elnyomást és erőt gyűjtsön az élet élvezetéhez.
Handreas vissza-visszatér a gyengéd zongorához, ilyenkor a régi klasszikusokra emlékeztet, kristályos hangja szinte rezonál a monumentális hangulatban, máskor - mint például a ‘Grid’-ben - baljós dobszóval közelít vijjogó hangok, ordítás és kürtszó közepette. Ilyenkor az ember nyugtalanul érzi magát, mint mikor a film közben felhangzik a vészjósló szólam - valami rossz készül. Ez az ‘I’am Mother’-ben teljesedik ki, mikor a suttogó, motyogó hangok tovább mélyítik rossz előérzetünket. Aztán a feszültség szép lassan alábbhagy, mind megnyugodhatunk.
Handreas bátran és meztelenül áll előttünk az album során. Gondolatai bensőségesek de hozzánk íródtak. Ezek az ő érzelmei, az ő világa, azonban ezt mégsem tolakodóan adja elő, hanem emberközelien és átérezhetően.
Kellemes, nem túl mély album ez, ajánlhatom mindenkinek, akit érdekel egyrészt a mondanivalója, másrészt ha az nem akkor Handreas tiszta hangja és a lágy zongora-a vad szintetikus muzsika-a vészjósló dobszó. Ami igazán harmonikus albummá teszi az-az, amilyen emberi, ahogy felvértezi azokat, akik, mint ő, bástyát keresnek a megaláztatás elől, de közben mindenkinek szól, aki élt, harcolt, győzött, vesztett. 
Naplózva


Luidzsy
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 930



« Válasz #5980 Dátum: 15 jan 07, 22:55:18 »

Kár hogy eddig tartogattam a választ de talán nem teljes késő. Nyelvesít

Eminem-Adele nem rossz

Macklemoretól

Architects, könyvjelzőzve (letöltésre vár).
From Autumn To Ashes, Aes, Mini jobb zenéket hallgat mint én! Nevet
Dragon Age 3. másodperc után ment a könyvjelzökbe.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5kl2C-NHu_E" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5kl2C-NHu_E</a>
Yonderboi-tól én ezt ismertem csak, eddig.
Emancipator mi az a Shazamozás? Régen halottam ezt a számot köszi. Nevet
MrSuicideSheep most már biztos, hogy feliratkozok.
Halo4 és Mimi page könyvjelzőzve. Nevet

De a többi is mind jó örülök hogy belenyálaztam a számokba, és köszi hogy megosztottad, Nevet jó tudni hgoy van még valaki a fórumon akinek az ízlése ennyire szerte ágazó

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9lNNYrlCeDI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9lNNYrlCeDI</a>
Lehet linkeltem már.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 11, 23:51:14 írta Luidzsy » Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #5981 Dátum: 15 jan 13, 00:40:49 »

Sun Kil Moon - Benji


Sosem hallottam még eddig Mark Kozelekről, nem tudom, hogy ez mennyire ciki vagy sem, de így van. Mégis, a Benjit hallgatva egyre inkább úgy érzem, hogy jobban ismerem, mint néhány közeli ismerősömet. Összességében azt kell mondja: nem volt egy könnyű menet Kozelek naplója a Benji. Többször is felzaklatott, megfogott és megrázott, mégis volt benne valami, ami magával rántott és újra-újra nekiültem.
Kénytelen voltam több részletben hallgatni az albumot. A lágy gitárdallamok és a kemény, délies folk-country hang gyötrően nyugtalanító történetet mesélnek el: Kozelekét, azonban mindenkiét. Az ember története ez, minden hibánkkal, tökéletlenségünkkel, de erőséggünkkel és emberségünkkel.
Első hallgatásra nem jutottam sokáig, már a ‘Can’t live without my mother’s love-nál’ ki kellett kapcsolnom a lejátszót, mivel bevallom férfiasan, könnyezni kezdtem. A monoton gitárpengetés szép és elegendő, a lényeg Kozelek és az ő keserve, mely a leggyönyörűbb ódát nyújtja, amit valaha az Anyához írtak. A Benji kendőzetlenül ránt minket Kozelek lelkének mélyére, hogy aztán rájöjjünk - ezek mi vagyunk. Az egyéni történetek mögött az ember áll, mi állunk. Ezek a mi kesergéseink, mi gyönyöreink, mi fájdalmaink, mi élvezeteink.
Még úgy is ezt kell mondanom, ha a Benji kifejezetten a halál körül forog. Nem igazán van olyan szám, amely végül ne a halálba futna ki (csakúgy mint az életünk). Azonban addig még hosszú út vezet. Ezalatt az út alatt megismerjük Carissát, Kozelek másod unokatestvérét majd azt is, ahogy végül egy aeroszolos palack felrobbanásában életét veszti. Megismerjük a nagyapját, megismerjük a szerelmeit, melyekről profán intimitással ír. Ismerős sztorik, mi is átéltük őket, ha nem is így, nem is ugyanezekkel az emberekkel, de az érzést ismerjük. Ezért is olyan elképesztően személyes, halandó.
Kozelek nem bajlódik metaforákkal, bonyolult hasonlatokkal, mégis tobzódik az alkotás csupa csodaszép költői képpel. Ezek és a szemérmetlen nyersesége egy csodálatos folk-elegybe állnak össze, melyek időtálló albummá kovácsolják Kozelek sötét képi világát.
A Benji nem fél a haláltól. Ismeri, megemlékezik a sok-sok fajtájáról, empatikus a szenvedőkkel szemben de közben fekete humorral fogadja abszurditását. Nehéz és fájdalmasan valós album ez, melyet nehéz egyben végighallgatni. Mégis ajánlhatom mindenkinek, hisz zeneileg könnyen befogadható. Na meg nekünk szól, rólunk.
"...and outside the frost grew and the mantises prayed"

Az első legyen az Interpol.
Az elmúlt időszakban nagyon sokat hallgattam az első két számot. Nyugtató volt és élveztem. Iszonyatosan megtetszett az együttes és folyamatban van még, hogy végig hallgassam az albumaikat korábbról, hátha van még valami ami megtetszik. Addig is itt van pár szám tőlük, ami nekem eddig bejött.

Érdemes még tőlük végighallgatni az Anticsot. Nem rossz zenekar.  Mosolyog
Naplózva


Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #5982 Dátum: 15 jan 13, 20:59:28 »

Megint jöttem pár számmal.
Volt egy időszakom nem rég, mikor nagyon kevés zenét tudtam hallgatni. Nem igazán volt lehetőségem újakat megismerni, bele hallgatni több albumba, utána nézni stb. Most nagyon örülök, hogy ezt meg tudom tenni és annak még jobban, hogy tágítom az ismeretség körömet, na meg régi számokat újra hallgatok. Pirul

Alt-J -t egy ismerősöm mutatta a születésnapján, mert biztos volt benne, hogy nekem tetszeni fog. Bele is szerettem hamar jó pár számukba aminek egy részét meg is mutatom nektek. Az együttes leginkább indie rock, art rock, folk rock műfajban jeleskedik.
Bevallom, egy-két szám hangzásban engem emlékeztet a Radical Face-re.
Alt-J - Left Hand Free
Alt-J - Hunger Of The Pine
Alt-J - Taro
Alt-J - Tessellate Ennek a klippje kicsit emlékeztet egy R.E.M. klippre, amit meg is keresek. Jó kis szám az is: R.E.M. - Imitation Of Life
Alt-J - Breezeblocks
Alt-J - Something Good
Alt-J - Arrival in Nara
alt-J - Every Other Freckle Ez meg a következő szám csak klippben tér el igazából, de gondoltam beteszem mindkettőt. - Férfi verizó
Alt-J - Every Other Freckle - Női verzió

The Neighbourhood egy elég friss banda, ha úgy vesszük, csak pár évesek. Velük nem rég ismerkedtem meg őszintén szólva, de szerintem nem rosszak.
The Neighbourhood - Sweater Weather
The Neighbourhood - Afraid
The Neighbourhood - Let It Go

Ez a szám Tove Lo-tól örök kedvenc számomra. Nővérem mutatta még anno, de ő egy átdolgozást hallgatott és mivel állandóan az ment, nagyon hamar megszerettem, főleg ezt a remix változatát, ami sokkal jobb, mint az eredeti.
Tove Lo - Habits (Stay High) - Hippie Sabotage Remix

Nagyon gondolkozom, hogy berakjam-e Philip Glass-t. Régebb óta ismerem, talán még anno a Truman show c. filmnél ismerkedtem össze a nevével és a műveivel. Később a The Hours-nál is rájöttem, hogy milyen csodálatos művész. A napokban elég sokszor hallgattam számait, sőt még meg is néztem a Koyaanisqatsi c. filmet, ami egy szöveg, szereplők nélküli film és aminek ő a zeneszerzője.
Csak zene, képek a természetről, az emberekről, a világról. A zenéje egyszerűen csodálatos, néhol idegesítő, de a filmben oda illik pont azért olyan amit éppen sugallni akar nekünk az a jelenet.
Első számom Syzy-nek (és Sabakunak) nem lesz új, gondolom ő is látta a filmet. Mikor néztem a végét egyébként... és felrobbant az űrhajó akkor hirtelen kirázott a hideg és elkezdtek potyogni a könnyeim, nem tudom miért, de eléggé képes volt az érzelmeimre hatni az a jelenet.
Philip Glass - Koyaanisqatsi 1982 - Opening & Ending
Philip Glass - Koyaanisqatsi - 12. Prophecies Ez ugyan az csak talán hosszabban!
Philip Glass - Quartet No. 2 Company
Philip Glass - Truman Show - Truman Sleeps Ez a film is eszméletlen, nagy kedvenc számomra s hozzá még ez a szám... Pirul
Philip Glass - The Hours - Original Soundtrack Az órák c. filmnek az egész albumát rongyosra hallgattam már az évek során, így nem látom értelmét most, hogy egyesével berakjam, mert az egész soundtrack eszméletlen. Gyönyörű, magával ragadó. Egyre jobban ösztönöz engem, hogy tanuljak meg zongorázni akárhányszor újra hallgatom. Uh de j ez a film is, újra kellene néznem...
Philip Glass - Symphony No. 4 'Heroes' - 01 Heroes
Több is van, de ennyi most elég.

Még nem volt szerencsém Tim Burton új filmjéhez a Big Eyes-hoz, de eléggé érdekel s a zenéjébe már bele hallgattam és abból mutatnék pár számot ami nekem megtetszett.
Lana Del Rey - Big Eyes
Lana Del Rey - I Can Fly
Danny Elfman - Opening
Danny Elfman - Walter

A végére egy kis chill:
Trails and Ways - Nunca
Trails and Ways - Sure Thing
MrSuicideSheep - Ghost Loft - Be Easy
Hiatus - Precious Little

---------------------------------
Kár hogy eddig tartogattam a választ de talán nem teljes késő. Nyelvesít

Emancipator mi az a Shazamozás? Régen halottam ezt a számot köszi. Nevet

....jó tudni hogy van még valaki a fórumon akinek az ízlése ennyire szerte ágazó
Reagálnék az egész hsz-re, de csak ezeket hagytam bent. Először is. Nagyon örülök, hogy bele hallgattál és annak még jobban, hogy valamelyik szám elnyerte tetszésedet. Ilyenkor jön rá az ember, hogy megéri ide berakni zenéket és nem csak magának. Nevet Pirul

A Shazam az egy program. Egy app amit akár, ha van okos telefonod felraksz rá. A lényege, hogy pár másodperc alatt egy részletből akár, megtalálja azt a számot amit keresel. Például megy valami reklám a TV-ben, meghallod a számot, oda rakod a telefonod, az meg megpróbálja neked megtalálni. Mikor nézel egy videót a youtube-on, de nem írják ki az eredeti szám zenéjét, akkor is oda tudod rakni a telefonod a gépedhez és, ha tiszta a hang akkor 5-10 mp. alatt képes megtalálni jó esetben a számot amit keresel.
Azért írtam oda, hoyg Shazamoztam mert én pont egy videóban találtam azt a számot. Épp beszéltek és elkezdtem a zenére koncentrálni, így ezzel az app-pel megtaláltam.

Köszönöm a Yonderboi számot, ezt még nem is hallottam. Tetszetős. Nevet

Köszönöm! Pirul Igyekszem!

Érdemes még tőlük végighallgatni az Anticsot. Nem rossz zenekar.  Mosolyog
Megtörtént. Legtöbb számot már ismertem is, mert azóta amióta kiraktam próbáltam bele hallgatni az összes albumba. Nagyon jó az Antics is. ^-^
Naplózva


Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #5983 Dátum: 15 jan 23, 21:05:09 »

Ezt skubizzátok mit találtam:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ivJZljEostE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ivJZljEostE</a>
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 23, 21:05:54 írta Gabesz » Naplózva
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #5984 Dátum: 15 jan 26, 18:00:04 »

Lehet ismeritek már, egyik ismerősöm küldte. Nevet
Ukrán, klezmer, alternatív. Nagyon vicces és egész jól hangzik. Nevet

DZIDZIO - Я і Сара

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ba5RbR_igbQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Ba5RbR_igbQ</a>
Naplózva

Oldalak: 1 ... 397 398 [399] 400 401 ... 412
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!