24 jún 16, 07:41:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 412
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Zenék & Klipek & Musicalek  (Megtekintve 814272 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1665 Dátum: 08 nov 23, 18:04:30 »

k*rvasok olyan extreme metal zenekar van amiben nincs gépi hang, vegyük például amit én linkeltem lentebb, de ez csak 1 példa Mosolyog
http://www.youtube.com/watch?v=vxFQakp4o1A
egyébként a cradle müfaja már az ösidök óta nem black metal, hanem dark goth. Mosolyog

de a cradlével sztem nem ez a baj, hanem h unalmas lett így az utóbbi albumokon. a régiekböl meghallgatok párat.
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #1666 Dátum: 08 nov 23, 18:26:33 »

nem  maga   a  stílusra mondom hanem  a hörgésre.. és  minden zenekarra amiben hörögnek..
hmm.. teljesen kizárt  h az normális  hang.. tuti h gépi..
cradlére  is sokáig  mondták h  igazi hangal tolja.. és mik ki nem derültek  Hümm-hümm
Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1667 Dátum: 08 nov 23, 18:31:55 »

nem  maga   a  stílusra mondom hanem  a hörgésre.. és  minden zenekarra amiben hörögnek..
hmm.. teljesen kizárt  h az normális  hang.. tuti h gépi..
cradlére  is sokáig  mondták h  igazi hangal tolja.. és mik ki nem derültek  Hümm-hümm

a hörgésre mondtam én is, és egyáltalán nem gépi. Mosolyog
sokat kell gyakorolni, de egy idö után megy profi szinten, ami már tényleg eléggé embertelen.
a cradléröl mindig is csak rossz hírek derültek ki. Nevet
egyébként ha nem hiszed el h nem gépi, nézz youtubeon olyan videókat hogy how to deep growl, how to pig squeal, ahol webcammal vannak csinálva tanító videók, és hogy azokból milyen hangok jönnek ki. kacsint meg gondolj a koncertekre.

itt vna pl. egy tök fiatal srác aki profin nyomja a pigyt, de elég sokat is gyakorolt. http://www.youtube.com/watch?v=kSthLxc-78M
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #1668 Dátum: 08 nov 23, 18:37:21 »

igen ezt  tudja  csinálni  30  mp ig aztán szarrá köhögi magát  :'DD  és  mivan egy  koncerten.. ?
de  kezdjük kissebbel mivan  egy  4  perces  számmal ? gépi az egész..
Cradlére  is azthitték sokáig  h amit  a koncerten tol az valodi.. közben csak plébek... 1-2  őt  besikít a  saját  hangjából és annyi
Naplózva
Hiei
Vendég
« Válasz #1669 Dátum: 08 nov 23, 18:39:42 »

Nekem is ez jutott eszmbe hogy csinálja 30 secig és össze esik a koncerten mert nem kap levegőtxDD.
Ennél azért valamivel tovább kéne bírnia hogy vigye valamirexDD.
Ám ezek megint olyan zenék amiben a zene a lényeg és a szöveg csak 3. a sorbanxDD néhol nem is érteni miket visitanakxDD.
Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1670 Dátum: 08 nov 23, 18:40:52 »

nyilván nem egyhuzamban veszik fel az összes hörgést, hanem 1xre mondjuk 1-2-t, aztán a végén összeszerkesztik, de attól még a vokál igazi.

nézz koncertfelvételeket, csak a legszennyebb metalbandák használnak playbacket. Mosolyog

hiei egyébként igen, ezekben a zenékben nem pont a szöveg a lényeg, ha nekem az kell, általában olvasok. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 23, 18:42:44 írta Seed » Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #1671 Dátum: 08 nov 23, 18:43:22 »

ahhogy  mondod.. vagy  géppel csinálják  a  hangot.. amin bevan állítva  egy  szint és  igaz h  a srác  énekel.. de  nem azt   a hangot  hallod amit  ő kiad.. mert   agép átdolgozza.. vagypedig csak simán torzítóban van a  miki..
engem ez mongyuk sosezavart  mert  még  miníg az  a léyneg.. h legyen egy zene ami jolegyen.. és  a  melette lévő szöveg nelegyen agyongépesítve de  ne  is  legyen ég  és föld a  zene  és az énekhang  között..


mindenki blébekel.. a  hangszálad 1  év után szarrámenne  ha  mindenkoncerten  saját hangbol tolnád..
a  koncinvalo dolgot  meg   ugyanitt felljebb már  leírtam..


Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1672 Dátum: 08 nov 23, 18:47:49 »

No jó. Én nem vitázom. Nevet Azért nézegess durvább metalbandáktól koncertvidiket tubeon.
Egyébként érezni h mi gépi hang és mi nem, pl. a wecamewithbrokenteeth az nagyon mü, de attól még bírom.
A hangszálaid akkor mennek szarrá hörgés miatt ha gyakorlatlan vagy. Amíg ilyen szintre eljut valaki, hogyk oncertezzen vele, éveken át gyakorol kis garázsbandákkal, stb. Mosolyog

Az pedig, hogy mi zene és mi nem, teljesen relatív. Pl. én mondthatom, hogy nem tudom a rapet elfogadni zenének, mert miaz? dobgép+ritmusra pofázás. De attól még van akinek zene. Namost, az extreme metalt tényleg nehéz befogadni, a brutalitás a lényege, amihez kell egy hajlam, hogy tudd élvezni. A szöveg abszolut mellékes, nem kell feltétlenül tisztának lennie a vokálnak ilyen téren, a dolog hangulata a lényeg.
Naplózva
Hiei
Vendég
« Válasz #1673 Dátum: 08 nov 23, 18:48:37 »

Azért csak nem playbackel mindeki... meglehet mondani egy koncerten hogy valaki tolja rendesen vagy nem...
Az hogy a hangszála sza**á megy megse hatja szerintemxDD. Különben nem is csinálnáxDD.
Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1674 Dátum: 08 nov 23, 18:56:21 »

Azért csak nem playbackel mindeki... meglehet mondani egy koncerten hogy valaki tolja rendesen vagy nem...
Az hogy a hangszála sza**á megy megse hatja szerintemxDD. Különben nem is csinálnáxDD.

Persze hogy nem playbackel mindenki, söt, rohadtkevesen. Érezni a hangszínbeli különbségeken, hangbotlásokon, a szokásos koncertes minöségen, összevetve az eredeti studiófelvétellel, hogy azt bizony ott helyben nyomták le. Mosolyog
Elég merész azt állítani, hogy minden hörgés gépi. Nyilván nem egylélegzettel veszik fel az egész számra szánt anyagot, de attól az még becsületesen az illetö torkán jött ki, és utána nem baszkurálták meg. Persze van olyan is, nem mondom, hogy nincs, de kevesebb.
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #1675 Dátum: 08 nov 23, 18:56:44 »

Hiei azt te  az életben nemveszed  észre  h egy srácnak  a  hangja  míg  hozzád eljut milyen átdolgozáson megy  át Nevet
mert  a srác ugyanugy  énekel és hangot ad ki..  hörög  is..  de  sokkal halkabban és visszafogottabban meg  más hangszinten ahogy te  azt  hallod..
mígte  eljutsz  arra a  színtre  h  így  hörögj nemlessz  hangod kacsint
azténylegtulzásvolt h minden zenekar..
ottvan pl  a slipknot..  de  ott  érthető is  mert  nem csak 1  énekes van.. ott a  2 vokál akik ráadják  a hörgést... így  jön ki az a  hang amit  hallunk... az teljesen érthető.. és nem is  kell  végighörögni  egy  számot... ott  nincs  szükség gépre..
de az ő hangjuk közt  és pl  a  lennt  hallottak közt  van egy  oriási külömbség  :'DD

"nyilván nem egyhuzamban veszik fel az összes hörgést, hanem 1xre mondjuk 1-2-t, aztán a végén összeszerkesztik, de attól még a vokál igazi."
innenjöttki azis  h tulképp mégiscsak ugyvan összerakva  az egész.. a vokál meg  nem  5 perces... Koncerten nemtudná ugyanazt előadni amit  itt igy  meghallgatsz
Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1676 Dátum: 08 nov 23, 19:00:10 »

Hiei azt te  az életben nemveszed  észre  h egy srácnak  a  hangja  míg  hozzád eljut milyen átdolgozáson megy  át Nevet
mert  a srác ugyanugy  énekel és hangot ad ki..  hörög  is..  de  sokkal halkabban és visszafogottabban meg  más "nyilván nem egyhuzamban veszik fel az összes hörgést, hanem 1xre mondjuk 1-2-t, aztán a végén összeszerkesztik, de attól még a vokál igazi."
innenjöttki azis  h tulképp mégiscsak ugyvan összerakva  az egész.. a vokál meg  nem  5 perces... Koncerten nemtudná ugyanazt előadni amit  itt igy  meghallgatsz

Persze, ezért játsszák koncerten lassabban a számokat, és néhány hörgésrészletet általában ki is hagynak, hogy levegöhöz jussanak. De attól még biztosíthatlak, hogy igazi. Nyilván nem olyan jó minöségü a hörgés mint egy studiófelvételen, nincs felhangosítva sem, mert az való igaz hogy hangosítják, de a hangszínt nem változtatják, attól még az alap ugyanaz. A hangosításra is azért van szükség, mert a legtöbb hörgés inhalálással történik, ami alapból befelé hangzik és halkabb.
Naplózva
Hiei
Vendég
« Válasz #1677 Dátum: 08 nov 23, 19:03:27 »

Slipknotban azért nem hörögnek annyira masszívan mint a Seed által mutatott zenékben...
Ám ez a zene se lenne rossz csak akkor vagy legyen benne értelmes szöveg vagy ne legyen benne szövegxDD.
Pl ebben is tiszta zsír dob van erre mi van nem lehet hallani mert bele pofáznak valami túl világi hangonxDD amit szintén nem érteni... nekem evvel van igazán bajom az hogy backel vagy nem igazából leszarom ha a konvcert mocsok mód jóxDD.
Offspring koncert annyira felejthetetlen és engem az se zavarna ha most kiderülnehogy playback volt... mert a hangulat kárpotzolt mindenértxDD.
Naplózva
Adachi
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2074


« Válasz #1678 Dátum: 08 nov 23, 19:05:19 »

ezért mondtam h nics olyan hörgős zenekar  aki ugyanazt adja  a  koncin mint  studioban  x'"DD
nemaztmondtam h nemtudnak hörögni vagy nem hörögnek..
hanem koncerten ugyanazt  vagy nem adják át  vagy választják  a gépiesítést..

ezért  mondom énis Hiei h ott  elhiszem h nem nyomnak plébeket  de  tudod is  a  miértjét.. és teljesen logikusan..
hmm..ugyanigyvook vele  énis.. élvezhetőlegyen a többi az ődolguk
Naplózva
Seed
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1257


« Válasz #1679 Dátum: 08 nov 23, 19:07:53 »

Slipknotban azért nem hörögnek annyira masszívan mint a Seed által mutatott zenékben...
Ám ez a zene se lenne rossz csak akkor vagy legyen benne értelmes szöveg vagy ne legyen benne szövegxDD.
Pl ebben is tiszta zsír dob van erre mi van nem lehet hallani mert bele pofáznak valami túl világi hangonxDD amit szintén nem érteni... nekem evvel van igazán bajom az hogy backel vagy nem igazából lesz*rom ha a konvcert mocsok mód jóxDD.
Offspring koncert annyira felejthetetlen és engem az se zavarna ha most kiderülnehogy playback volt... mert a hangulat kárpotzolt mindenértxDD.

Van szöveg, de az inkább csak érdekesség amit az eredeti CDhez meg is kapsz a borító hátulján. Egyébként elmés szövegek vannak benne, mégha nem is az a lényeg. Egyébként pedig a tulvilági brutális hang a dolog lényege, az adja meg az ízét, attól lesz a legbrutálisabb stílus.

Egyébként kedvenc szövegem, egy death metal bandától, ami elsö hallásra érthetetlen:


Calvary's son what have you done, Nothing but hang on a cross, Nazarene beaten to death, What is sin, your lord did you in... Putting your ass out to dry...
Just a pawn sentenced to die...
Revelation compromise, kill the world another time, In the name of God you hide, all behold the crucified...
Heaven's dissention, the light of the dead,
Absent as always, the crucifixtion,
What's in his name that you want us all dead,
Why do you question the voice in your head?
Reverence sours despising the meek, Biblical power, Descend into dream, Cast to the darkness contentious stay, Mourning forever his name you will pray...
Mutilation, Left to Satan,
Killed to save us, Death to Jesus
Under the sun, drained of belief, screaming at God to be dead, Dominus onward ascend, Fall from grace through the hands of the lord, Judas is hanging betrayed and ignored, Fuck the Christ, Who will save, Retro Send, Arbitrating the soul, Come again and relive it you know, Crucified when you arrive, Rendered unconscious, Confined to the cross, Caught in the act of the end of us all,
Powerless again you die...
For the Father you despise, Bare the burden of his Sign, Holy tomb of emptiness, Suffocate inside your shrine...
Recitation, Salutation
God defeated, Death to Jesus

Revelation compromise, Kill the world another time
In the name of God you die...
Death to Jesus, Crucified
« Utoljára szerkesztve: 08 nov 23, 19:08:42 írta Seed » Naplózva
Oldalak: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 412
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!