Az amerikai foci csak egy divatsport,legyél 3 m magas 200 kilóval,aztán fuss és öklelj fel mindenkit.Kb erről szól.
Arról szól az amerikai foci, hogy minél több pontot szerezz. Ezután pedig hála annak, hogy egy 150 éves
sportról beszélünk, sokat fejlődtek a playbookok. Amíg azért a XX. században a futás volt a sikeres offenzív játék titka , mára a trükkös hívások és a dobójáték lett mérvadó. Divatsport? Nem feltétlenül, csak ugyebár a rendszerváltásig nem volt annyira népszerű. Vajon miért? Amerikai?... De a sport televízió szerencsére kb. 10-12 éve már közvetíti az nfl-t.
Legyél 3 m magas? Látszik, hogy csak a bemutató spotba bevágott tackle-ökből "ismered" ezt a sportot. Láttál már egy running backet? Ja és ha csak az ütközésekről szólna, akkor nem lenne az a sok száz hívás.
Amúgy hamvába holt vita, úgyis mindkettőtök a saját igazában hisz, dönteni meg nem lehet, mert mindenki elfogult ezekkel szemben.
Dönteni lehet. Fel is vázolom. Fizikai megterhelés: Labdarúgók sétálnak, kocognak, futnak és ritkán sprintelnek a 90-95 perces játékidő alatt. Az NFL játékosok esetében a védelemben előretolt játékosok fizikai munkája arról szól, hogy folyamatosan egy 150 kilós emberrel kell bírkózni.(Most itt feljöhet egy kérdés vajon 30 perc bírkózás 150 kilós emberekkel vagy 9-10 km futás 90 perc alatt terfelőbb-e) A többiek pedig sprintelnek, ütköznek. Míg a labdarúgásban egy ütközésnél 1-2 percet áll a játék , mert a játékos eljátsza, h fájdalmai vannak, addig az nfl-ben egy ütközés a játék velejárója az esetek egy részében még csak össze sem esnek a játékosok, hanem továbbfutnak.
Szellemi téren pedig csak annyit kell kifejtenem, hogy a labdarúgásban a csapatok egy szezonon át játszák a sémájukat, egyes csapatok esetében éveken át(Barcelona) és ezekre fel lehet készülni, sok játékintelligenciát nem igényel, hiszen 4-5 napjuk van felkészülni az ellenfél játékára. Ellenben az NFL-ben, ahol nincs előre leszögezve, hogy melyik csapat melyik figurát veszi elő a playbookból. Persze kiindulási pont van, hogy egy csapat futó- vagy dobójátékra rendezkedik be, de magát a játékot, hogy hol fognak futni, hol fognak passzolni nem lehet az öltözőben kikalkulálni úgy, mint a labdarúgsban. Itt az NFL-ben sokat számít ki mennyire jó helyzetfelismerő és hogy a memóriája és játéktudása milyen kvalitásokon mozog.
gyökérség amit most pár hülye gyerek felhypol nálunk. Majd kinövik.
Ezt nem a gyerekek hypeolják fel, mint a Real Madridot, Barcelonát, Chelseat, hanem olyan 30-40-50 éves emberek, akik ezt a sportot 20 éve követik , olyanok akik parabolán külföldi csatornákon át ismerkedtek meg a sporttal. Az pedig, hogy most már a fiatalabb korosztályokhoz is eljutott ez a sport, az meg a sport tv 10 éves kitartó munkájának gyümölcse. Attól, hogy utálod a niggereket, még ez egy olyan sport, ami minden téren erőt igénylőbb a labdarúgásnál. Lehet nyugodtan megtekinteni itthon is meccseket, vagy elmenni edzésre. Itthon bizony nincs szuri, se sok feka.

A vita topicban sem szeretik az emberek, ha valaki úgy nyílvánul meg, hogy segghülye hozzá, de valamit csak be kell nyögnöm, mert ki ha én nem alapon szólal meg... Ez itt is érvényben van és maximum csak öngólokat tudtok lőni és faji vitába tud keveredni a beszélgetés.
