24 okt 06, 23:34:33 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 288
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sport  (Megtekintve 647791 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #3255 Dátum: 12 aug 09, 14:04:35 »

Jupiii Nevet Gyűlik az arany Nevet Nagyon ügyesek és szerencsére gyorsak Nevet
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #3256 Dátum: 12 aug 09, 20:19:16 »

bemegyek az autósboltba nézem kis tévé előtt 3man orditanak hogy gyerünk gyerünk pont odaértem az utolsó 20 méterre és velük örültem az aranynak Nevet hatalmas élmény volt Nevet
Naplózva
Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #3257 Dátum: 12 aug 09, 20:20:55 »

Kár azért a lányokért is, de majd legközelebb... Mosolyog
Naplózva
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #3258 Dátum: 12 aug 09, 20:28:49 »

http://simon.forsyth.net/olympics.html#GMPM

Itt egy táblázat, amely a lakosságszámot is figyelembe veszi. Magyarország az aranyérmeket tekintve a második helyen áll, Grenada után. Az összes olimpiai érmet figyelembe véve a hetedik, a megszerzett érmek szerint súlyozott népességszám-listán pedig ötödik.

hát ezen a listán Grenada epic win Nevet kb 100 ezer lakosság ha jól tudom arra egy arany enyhe számítás egy ilyen "kis" országnak is mint mi 100 arany körül kellene hogy előttük legyünk Nevet mind1 azért ez a táblázat is mutatja hogy jók vagyunk Nevet
nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem egy olyan teljesítmény is mint a miénk sokkal tetszetősebb mert nálunk még ér valamit az ha valaki arany érmes lesz, ha valaki nagy olimpia fan akkor egyből tud mindenkit sorolni számomra sokkal jobb ez mint hogy a Kína, Usa kettősnél hogy már értéktelen az arany mert annyi van belőle hogy nem igaz...
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3259 Dátum: 12 aug 09, 22:34:00 »

Ha már népességszámot nézzük, ez is érdekes:

http://www.medalspercapita.com/#golds-per-capita:all-time

Összesített táblázat.

Remélem egyszer megint annyi érmet szerzünk (vagy többet), mint Helsinkiben 52-ben. 42 érem, 16 arany. Bár 1932-től körülbelül 1992-ig nagyon jól ment a magyaroknak, szinte mindig több mint 30 éremmel távoztunk. Bár nagyon örülök ennek az eredménynek is, most nagyon menők vagyunk az olimpián. Nevet (Mégha egyes hülye emberek most is olyanokat írnak Facebookon, mint itt, azaz:

"hamár az éremtáblázaton sehol nem vagyunk,keverjünk egy kicsit a statisztikákkal,hátha jók lehetünk valamire,nem? gyanús,hogy ezt a grafikont le se szarják.de ne mondjátok el senkinek."

Fogyatékos.
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #3260 Dátum: 12 aug 11, 12:43:16 »

Annyira nem hülyeség amit mond... Az egy dolog hogy itt 10ed annyi a lakosság mint kínában (még kevesebb), viszont ennek sok köze nincs az olimpiához... Ha népességarányban küldenének ki sportolókat a nemzetek, akkor lenne ez nagy dolog. Nem azért van ennyire elől HUNGARY mert hű de jobbak lennénk az összes nemzetnél, hanem mert sokkal kisebb a népesség. Ha egy magyar és 10 kínai úszó versenezne, akkor lenne értelme ennek a statisztikának. Ezt én is csak fényezésnek gondolom.
De ez is akkor röppent fel, mikor még nem volt ennyi arany. Már azért szép számmal vannak.

Egyébként én egyik országot sem helyezem a másik fölé, mármint attól hogy magyar vagyok, nem hiszem, hogy a magyaroknak mindenkinél jobbnak kell lenni. Épp ezért zavaró, ha a magyar rossz helyzetben van és a kommentátor meg elkezdi mondani a kifogásokat, hogy mert a másik csapat így meg úgy stb... van hogy a magyarok maradnak alul vmiben, van hogy nem. Persze a magyaroknak szurkolok, de elviselem, ha nem ők nyernek valamiben.

Egyébként nem fog ártani a mindennapos tesi a magyarságnak...
Naplózva
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #3261 Dátum: 12 aug 11, 14:18:16 »

azért ezzel vitatkoznék hogy a népességnek nincs köze mert ha csak átlagot nézel hogy mit tudom én 50 emberből egynek van tehetsége az uszáshoz akkor már rögtön több az esélyük arra hogy lesz egy sikeres uszójuk az már más hogy ők még lényegesen több pénzt is fektetnek bele de ennek most itt nincs jelentősége. A másik hogy azért az is hogy nézne ki hogy egy kevesebb mint 10 milliós lakossággal rendelkező Magyarországnak több élsporttolója legyen mint egy 1 milliárdnál is több lakosságu Kínának. 1-2 sportban lehetünk jobbak például a futóknál is Kuba Jamaica Etiópia stb dominálnak fociban is több Spanyol Brazil stb éljátékos van mint Kínai de Kína és Amerika szinte mindenben oda tudd tenni győztest, dobogóst vagy erősen élmezőnybe tartozó sportolót.Ez a népességre lebontott táblázat ezt jól szemlélteti nem szépen fogalmazva: szemlélteti hogy az országokban milyen arányban szereznek olimpiai aranyakat. Ez az egész olyan esetekben érdekes mint pl most Grenada ahol 100 000 lakosságra jut egy arany. Ezt a versenyt ezzel ők meg is nyerték de ki tudja mikor lesz nekik legközelebb aranyuk... Azért a hivatalos éremtáblán is jól látszik hogy sokkal nagyobb, gazdagabb országok között vagyunk ami számomra eléggé jó hínek mondható Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3262 Dátum: 12 aug 11, 14:40:19 »

Zero, én azon akadtam ki, hogy:

Idézet
"hamár az éremtáblázaton sehol nem vagyunk"

Sehol nem vagyunk? Nyolcadikok vagyunk 205 országból, istenem. Összesített (minden olimpiát figyelembe vevő) éremtáblázaton is benne vagyunk az első tízben, mert volt a magyar sportnak egy aranykora, amikor sokszor több mint negyven éremmel távoztunk.

Egyébként Geryvel értek egyet. Az igenis számít, hogy mekkora egy ország lakossága, könnyebb válogatni, nagyobb arányban születnek tehetségesek. Persze az olimpián nem ebből kell kiindulni, inkább ez arra jó, hogy adjon egy löketet a magyar sportnak, hogy igenis van miért harcolni. Mosolyog Csak egyeseknek minden, ami Magyarország, az csak szar lehet.
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #3263 Dátum: 12 aug 11, 15:03:03 »

Azért ha pl Kínát vesszük alapul azért hiába élnek annyian, nagyon kis százalék él olyan körülmények között, hogy felfedezzék, és gondozzák a tehetségét. Szóval nagyobb országban nem csak több tehetség születik, hanem több is vész el.

Am a kommentelő akkor írta ezt mikor már a 8. helyen voltunk? Mert most hirtelen ugrottunk a tabellán...
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 11, 15:03:56 írta Zer0 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3264 Dátum: 12 aug 11, 15:10:23 »

Igen, akkor írta. Vagy legfeljebb kilencedikek lehettünk.

Kínában nagyon komolyan veszik ezt az egészet és keményen szűrik a népet. Olyannyira, hogy meg sem választhatják, ők maguk milyen sportolók szeretnének lennie, hanem diktatórikusan megmondják nekik. Emellett a doppingipar is nagyon működik a háttérben.

Függetlenül attól, hogy Kína egy része milyen körülmények között él (ami sok esetben nem igaz), annyira erőlteti a sportot és a külsőségeket a politika, hogy tehetség ott nem igazán vész el. Ez inkább az olyan országokra jellemző, mint India.
Naplózva

Zer0
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2338



« Válasz #3265 Dátum: 12 aug 11, 15:30:22 »

"Olyannyira, hogy meg sem választhatják, ők maguk milyen sportolók szeretnének lennie, hanem diktatórikusan megmondják nekik."

Itt bőven veszhet el tehetség... am ilyet hallottam, hogy Észak koreában munkatáborba küldhetik azokat, akik kikapnak USAtól vagy DélKoreától...
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #3266 Dátum: 12 aug 11, 15:50:46 »

Az valószínűleg igaz. Szerintem azok is mennek a levesbe, akik alacsony helyezést érnek el. Ott ez hazaárulásnak számít.
Bár ez inákbb politikai téma.
Naplózva
Gery0704
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 578



« Válasz #3267 Dátum: 12 aug 11, 19:38:47 »

ez igaz szerintem is én ugy tudom a 2010es vb után is nem az volt hogy büszkék mert kijutott a válogatott hanem nagyon kaptak a vereségek miatt.... érdekes egy ország de mindegy nem az én dolgom hogy mi van ott.
Marosi Ádám öttusa bronz Nevet még egy érem szép volt
Kicsit más téma igy az olimpián háttérbe szorult: vélemények az Európa Liga sorsolásról? Debrecen - Fc Bruges
Videoton - Trabzonsbor szerintem a debrecennek ferhető a vidinek nehezebb lesz de reménykedjünk bennük ha már a BL nem jött össze.
Naplózva
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #3268 Dátum: 12 aug 11, 20:04:43 »

Őszintén megmondom,én nem szeretem az Olimpiát.Vagy csak ami itt megy míg tart.Mindenki ölelgeti a másikat,lengetik a zászlót,hirtelen mindenki büszke hogy magyar mikor lehet hogy maga szart se ért el.Ha meg vége az Olimpiának,akkor meg megint szembeköphetjük a másikat,meg mehet ami eddig.Szvsz a nagy összetartozásnak nem csak az Olimpia alatt kéne tartani,hanem utána is,akkor talán változás lenne.Egyébként s versenyek irtó szorosak,a magyar-izland kézinél a kezem tövig lerágtam hogy mi lesz Nevet Berki Krisztián meg nagyon szépen megcsinálta a gyakorlatát Nevet
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3269 Dátum: 12 aug 11, 20:26:19 »

Marci, ez pusztán hozzáállás kérdése. Tudod, mint a poharas példa, amiben félig van vízzel egy pohár, a negatív gondolkodás szerint félig üres, a pozitív szerint félig tele van.. ez is ilyen. Lehet azt mondani, hogy de szar, hogy csak ilyenkor találnak egymásra a magyarok, de lehet azt is mondani, hogy de jó, hogy legalább ilyenkor egymásra találunk. Számomra az utóbbi az érvényes, hiszen ez azt bizonyítja, hogy igenis lehetséges még ebben az országban az összefogás, hiába a háttérerők évtizedes aknamunkája, ami magyart magyar ellenségévé tett. És mindenhol ez az ellenségeskedés megy, ha megnézed. Az olimpia azt bizonyítja, hogy mégse mindenhol. Ha máshol nem is, de a sportban mégis létezik egyfajta közös nevező. És amíg ez létezik, addig van remény, akármilyen kicsi is legyen az. Mosolyog

Idézet
hirtelen mindenki büszke hogy magyar mikor lehet hogy maga szart se ért el.

Ez meg egyszerűen nem helyes látásmód. A népnek, a nemzetnek kellenek hősök. Lehetnek ezek sportolók, katonák vagy tudósok, de kellenek az ilyen emberek, pont azért, hogy reményt adjanak, hogy a nemzet nagyságát is hirdessék a saját nagyságukkal. És ebben nincs semmi degradáló, mint ahogy te írsz róla. Ez így természetes, mindig is így volt, és így is kell lennie. A kiemelkedő emberek példát mutatnak és önbizalmat adnak a népnek. Mi ebben a rossz vagy szégyellni való? Semmi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 288
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!