A társadalomnak nem jó, ha nem vagy manipulálható, egyéniség vagy.
Hülyeség. Nem a társadalomnak nem jó, ha nem tudnak manipulálni a médián, a vallásokon stb. keresztül. Azoknak nem jó, akik a társadalmat manipulálják/manipulálnák azért, hogy önös érdekeiket hajthassák. Miből áll a társadalom? Egyénekből. Mitől függ, hogy mi van a környezetedben, mi uralkodik? Tőled
is! A Társadalom dönt arról, hogy milyen végrehajtó hatalom kezébe hajlandó beletenni a gondjaikat, ügyeiket, amit a saját adóforintjukból annak kellene orvosolni. - Hisz szükség van egy ilyenre, de milyenre!?
Mit tehet egy ember a maga eszközeivel és mit tehet a Társadalom? Sokan nem választják/különböztetik meg a kettőt eléggé egymástól, utóbbinak pedig hatványozottan nagyobb szerepe van! Ez nem jelenti azt, hogy az egyénnek nincs és nem is kell tennie, mert rajta kívül még több millióan ott vannak. Neki is ki kell vennie a részét ebből, azon eszközökkel, amivel ő képes, rendelkezésére áll!
Ha sikerülne öntudatra ébredni és felfogni, hogy a világnak nem egy papírfecni körül kéne forognia és nem annak kéne döntenie élet és halál felett, hogy egy magát "felvilágosodott" civilizáció betegsége alapján fogyasztásképtelen és így nem érdemel (?) semmi gondoskodást, törődést, nem képesek emberként tekinteni rájuk.
Nincs alapvető fajmorál az emberben. Megteheti azt, hogy leszarja a társait és ez itt a baj. Mert ha olyan ember kezébe adja a birka nép a hatalmat (és mi az erőforrás? a társadalom!), aki a saját érdekeit nézi, fontos figyelembe venni, hogy mik azok a lépések, amik önön számára fontosak, így pedig egyértelmű, hogy a társadalom nem fog jól kijönni ebből (és így a lehető legfőbb cél, hogy hülyítsék őket, irányítsák, pedig az önálló nézetek és vélemények igen hatékonyak egy fejlődő civilizációban, ezek alapozzák meg az új dolgokat). Amíg a birtok-, hatalomvágy és az irigység nem pusztul ki az emberből, addig nem fog sikerülni kilábalni a pénz átkos hatása alól sem!
Mert a pénz ennek ad alapot, márpedig egy civilizált, felvilágosodott teremtmény felfogja, hogy nem azért kell pl. dolgoznia, hogy neki jobb és több legyen, hanem hogy a társadalomnak legyen jobb (azaz neki és mindenkinek), ezáltal ő is jobban jár, s nem kell attól tartania, hogy neki nem jut annyi, amennyire szüksége van, míg más halmoz azért, mert ő megteheti. Ha pedig nem kell nélkülöznie senkinek, akkor ez az értékrend változik, vagy talán épp változnia kellene ahhoz, hogy a nélkülözés megszűnjön (nem is hülyeség)!