24 szep 22, 18:19:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 606 607 [608] 609 610 ... 681
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Én  (Megtekintve 1480832 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9105 Dátum: 14 márc 31, 20:54:03 »

Hová süllyedt a világ.
Naplózva

Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9106 Dátum: 14 márc 31, 20:55:04 »

szerintem a család vállalás bőven ráér. Legalábbis 25-26 éves koromig biztos nem!
Addig még van időd, bőven ráérsz.  Nevet
Nézz meg engem, 30 évesen nemhogy családom (férj féleség és gyerek) nincs de még kilátásban sincs ilyen dolog.   smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9107 Dátum: 14 márc 31, 20:56:09 »

Saphi, beavatnál minket, hogy ezt melyik félre értetted?
Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #9108 Dátum: 14 márc 31, 20:56:26 »

Én megelégszem a kutyákkal és hüllőkkel mint gyerek. Nem vagyok hajlandó bébiket eltűrni a lakásba, akire ráadásul az egész életem rászánom. Nem, köszönöm. Jobb dolgom is van.

Imádom ezt a "ki kell élned magad" dumát. Elég gyakran csak azok mondják ezt, akik nem találnak normális pasit, vagy őket dobálják ki, és persze ezzel indokolják, hogy ők még bulizni akarnak, meg nem éltek eleget, meg mit tudom én (mintha vége szakadna az életnek házasságkor). Tisztelet a kivételnek, de ez a szöveg már az agyamra megy... pláne, hogy anya is ezt skandálja. Egy tizenhat éves lánynak. Lol.

Nyilván nem alaptalanul mondják ezt. Bár manapság a sok csitri ígyis végig mászik az összes "férfinak" nevezett kölykön. Bevágnám mindet a hadseregbe. Akkoriban még bátran nevezhettük őket férfiaknak. Durci Ma már a lányok sem lányok.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 31, 20:58:38 írta Ms. Trager » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9109 Dátum: 14 márc 31, 20:58:40 »

Szerintem itt sem tervezték a gyereket csak lett. Na de csúnyák ezek az előítéletek.
Egyébként igen is fel tud nevelni egy 20 éves is egy gyereket, könnyebben mint egy 30 éves. Anyunak legalábbis az 1. gyereket könnyebb volt mint a 2.-at. Kevesebb volt a felelősség munkában, több idő volt a gyerekre. Nevet
Tény hogy én sem szeretnék még jó ideig gyereket. Sőt legszívesebben barátommal való összeköltözés előtt is egyedül élnék, de ilyenre sajnos nem lesz pénz. Tény hogy az összeköltözés is még csak egy állom, ami sajnos nem a közel jövőben fog megvalósulni.

CCat szerintem meg igen is van abban igazság, hogy az embernek ki kell élnie magát. Persze ezt úgy is teheti, hogy közben van barátja. Szerintem én eléggé jól megélem az egyetemi éveim, amellett, hogy 17 éves koromtól van barátom (ugyanaz). Csak nem kell az embernek mindig a másik kezét fogni. Tény, hogy volt olyan időszak amikor bántam is kicsit, hogy van barátom, de azt amim van olyanért, hogy még jobban körülnézzek a világban nem szívesen cserélném el. Nevet

Mert te olyan okat tudsz a hadseregről?
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 31, 21:00:05 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9110 Dátum: 14 márc 31, 21:00:54 »

Nyugi, gman, nem rád. Bár egyesek esetében jobb is, ha nem adják tovább a skizofrén elmeháborodottságot.
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #9111 Dátum: 14 márc 31, 21:03:14 »

Fiatalabb korban akkor előnyös a gyerek nevelés, ha az anya hozzáállása is érett, normális és a gyerek közben nem fekszik össze fűvel fával, bulizik és vadul... 20 éves korral is gyakran együtt jár ez, ezért nem érdemes sok embernek még a gyerek.

Anya 21 éves volt, mikor engem szült. És mintapélda anya volt már akkor is. 30-40 évesen gyereket vállalni már nehezebb, mert egyre kifelé lép abból a korból, amikor még szellemileg és fizikailag is bírja az iramot, utána ez rosszabb lesz, és 57 éves szülőként egy 17 éves tini még nem fog tudni segíteni (már ha például 40 éves az adott szülő).

Saphira: Bízom benne, hogy te sem fogod. Legalábbis belőled egy is sok, ami a primitív beszólásaidat illeti.
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9112 Dátum: 14 márc 31, 21:05:15 »

De noe azt mondd már meg, hogy mit nem tudsz feleségként, vagy anyaként kiélni? Egyik sem olyan nagy dolog, mint amilyet csinálsz belőle. Nevet
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #9113 Dátum: 14 márc 31, 21:06:43 »

Van benne igazság, noe, csak nem úgy, ahogy mai értelemben használják. Hallom mindenkitől, hogy ő így meg úgy kiéli magát, és mindezt érti úgy, hogy lesz tucatnyi különböző pasija (pasija, mert most csak ezt a szót lehet használni rájuk) fél év alatt, hogy szétcsapatja magát a bulikban, hogy "YOLO", és ezt a húsz év alattiak is elég sokat hangoztatják. Emellett még engem neveznek kiégettnek, mert több, mint két éve ugyanazzal vagyok párkapcsolatban (?). Anya szerint is azt jelenti a kiélés, hogy minél több férfit ismerjek meg "közelebbről", pedig ő aztán minden másban elég konzervatív felfogású, nem értem, miért nem tetszik neki, ha el tudnám kötelezni magam (most így látom) mellette. Szerinte a nővérem csinálta jól, akit mondjuk jelzem tönkretettek a férfiak, az egyik annyira szétzúzta lelkileg, hogy kórházba került, mert túlgyógyszerezte magát, és nem ő volt az első problémás férfi. Még is, szerinte ő csinálta jól, mert legalább sok pasival volt. Hát... :/
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9114 Dátum: 14 márc 31, 21:15:13 »

Én nem mondtam azt, hogy nem tudsz, csak én alapból bizonyos körülmények miatt nem kedvelem a házasság intézményét, de mivel szép egy esküvő és lányból vagyok mégis szeretnék majd egyszer egyet. Önmagamat még nem tartom érettnek arra, hogy összekössem valakivel az életem, még feleslegesnek is tartom, mivel mind a kettőnknek külön céljai vannak. Majd akkor lesz értelme a házasságnak, ha örökíteni akarjuk a génjeinket, de azt én nem akarom több okból, de ezekbe nem mennék bele.

Gyereknevelés mellett viszont egyetemista biztos nem lehetsz olyan mértékben mint nélküle, nekem ezek az évek biztos hiányoznának. Szeretek gürizni, szeretek a tanulás mellett dolgozni, diákszervezetben dolgozni, sok más munkát elválalni az egyetemen, mint a tanulás, csak lézengeni. Szeretem, hogy már nem vagyok gyerek, de felnőtt sem.

Jaj illetve valahol mélyen legbelül kollégista is szeretek lenni, de tény hogy ha valaki venne nekem egy lakást azt nem utasítanám vissza. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 31, 21:16:53 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9115 Dátum: 14 márc 31, 21:18:41 »

Én vagyok a másik véglet. Engem nem bírnak elviselni a férfiak mert nem vagyok hajlandó kompromisszumokra.
Egyszerűen félnek tőlem (nem "úgy" félnek  ikszdé ) vagy csak unszimpi vagyok nekik.  smirksweat
Gyakorlatilag engem is "tönkre tettek" a férfiak, de engem a visszautasítással.
Úgyhogy "elzártam" a szívem és nem vagyok hajlandó olyan érzéseket érezni senki iránt.  Durci
Úgyhogy nekem sose kell család, kéne valami jobbféle más jellegű életcél.  Gondolkozik
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #9116 Dátum: 14 márc 31, 21:18:58 »

Értem. Én sohasem tapasztaltam meg ezt a léten kívüli létet. Nevet
Am simán csinálhatod ezeket is, ha az apa van a gyerekkel, mint nálunk.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9117 Dátum: 14 márc 31, 21:23:31 »

Most mi kínod van, Masashi? Skizofrénnek hiszed magad, vagy mi?
Naplózva

Ms. Trager
Vendég
« Válasz #9118 Dátum: 14 márc 31, 21:24:49 »

Nekem az eddigi párkapcsolataim végét mindig az én érzelmeim jelentették. Havernak jó volt az illető, de mikor tovább léptünk teljesen undorodni kezdtem tőle, vagyis a romantikus közeledéstől. Ezért próbáltam kerülni és kiábrándultam mindből. Viszont valamilyen formában szerettem őket, nem akartam hát megbántani sem egyiket se azzal, hogy kidobom. Gyakran mondtam nekik ezért olyat, vagy tettem olyat ami miatt kezdték úgy érezni, nem vagyunk össze illők. Mert ugye az meg sem fordult a fejemben, hogy én fogom kidobni őket. Már csak azért se, mert akkor engem éjjeli pillangóznának le az ismerősök. Maradtam a megcsalt/kidobott áldozat szerepébe. De most észre vettem, amíg kapcsolatom volt, mindig leláncolva éreztem magam, és nem is bírtam. Talán ez az egyik ok, amiért nem akarok pasit, de gyereket biztos nem.

Saphira: Tulajdonképpen annyira érezhető volt az eddigi hozzá(m)állásodból, hogy nekem céloztad. Inkább nekem lehetne pár kérdésem hozzád, de azt hiszem teljesen felesleges, mert úgyis kikerülnéd.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9119 Dátum: 14 márc 31, 21:25:46 »

Akkor meg fel kéne tennem magamnak a kérdést, hogy minek a gyerek, ha nem foglalkozom vele. Az anyaság tekintetében nagyon konzervatív vagyok.
De mivel párommal ugyanúgy állunk a dolgokhoz, nem kell rágnom magam ezen. Nevet Pláne, hogy úgy fest nyáron 2 hónapig nem látjuk egymást (megint) a fránya pénzkeresés miatt. (Na jó eddig még max. 5-6 hét volt amíg nem találkoztunk.)
Nálunk nagy előrelépés lesz az összeköltözés, de legyen rá előbb keret.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Oldalak: 1 ... 606 607 [608] 609 610 ... 681
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!