24 szep 22, 13:18:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 601 602 [603] 604 605 ... 681
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Én  (Megtekintve 1480316 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9030 Dátum: 14 márc 25, 20:19:40 »

Na és ez vajon miért van? - kérdezte a doktor. Mire Ayumi válasza: ? ?
Hogy őszinte legyek, nem tudom a választ.  smirksweat
Gondolkodtam rajta, de nem tudom. Az biztos hogy akármihez kezdek a dolgok irányítása valahogy mindig kicsúszik a kezemből.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Zoicit
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #9031 Dátum: 14 márc 25, 20:21:04 »

Értem! De ez nem azért van mert hagyod? Mert mondjuk hanyagolod őket? Mert azért így hsz-ek alapján nem tűnsz olyannak, akivel semmi estre sem akarok pl beszélgetni. Szóval nekem furi picit ezt tőled hallani. Aztán lehet te is olyan vagy akinél, ha előjönnek a problémák, soha nem mondod el mi a bajod. Pl én azt nem szeretem. vagy valami hasonló. És ha sokáig ezt csinálj valaki azzal én sem szívesen beszélgetek egy idő után. Nyilván nem arra gondolok, akit 1 hete ismersz, de akivel régebb óta barátok vagytok.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9032 Dátum: 14 márc 25, 20:21:13 »

folyamatosan jelen vannak a szervezetben, azt folyamatos menekülésre, idegességre késztetik, mintha mindig veszély lenne és mintha mindig félni kéne valamitől.

Milyen érdekes, hogy én amikor "magam alatt vagyok", vagy "rossz lelkiállapotban" szóval ezek a dolgok, akkor pontosan ezt érzem. De tényleg szószerint. Fizikailag is, pl hevesebben ver a szívem, mintha kergetne a mamut vagy valami.

Idézet
A depi ellen egyébként úgy tudsz harcolni, hogy barátokat szerzel és kapcsolatokat építesz ki.

Ez is teljesen igaz, csak mondani könnyű kategória. xD
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9033 Dátum: 14 márc 25, 20:35:34 »

Értem! De ez nem azért van mert hagyod? Mert mondjuk hanyagolod őket? Mert azért így hsz-ek alapján nem tűnsz olyannak, akivel semmi estre sem akarok pl beszélgetni. Szóval nekem furi picit ezt tőled hallani. Aztán lehet te is olyan vagy akinél, ha előjönnek a problémák, soha nem mondod el mi a bajod. Pl én azt nem szeretem. vagy valami hasonló. És ha sokáig ezt csinálj valaki azzal én sem szívesen beszélgetek egy idő után. Nyilván nem arra gondolok, akit 1 hete ismersz, de akivel régebb óta barátok vagytok.
Nem sok barátom van, van egy tesóm aki közel áll hozzám (szó szerint közel, vagyis földrajzilag), a többi elhagyta ezt a várost vagy kollégista volt és már nem jár ide vagy a sógorom rokona aki Balatonlellén lakik vele jól kijövök de ő olyan hogy bárki jól kijön vele vagy ő másokkal de csak 1 évben kb 1x jön ide, igazából a velük való kapcsolattartás is a netre szorul, a munkatársaim közül kijöttem vagy 3-al a többiek olyan nem is tudom valahogy nem is kedveltek.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #9034 Dátum: 14 márc 25, 20:42:22 »

Szerintem sem kell sok barát, csak néhány igazi, őszinte. Fölösleges embereket magunk köré gyüjteni, sok úgysem őszinte és aki igaz azzal meg könnyű kiépíteni egy bizalmasabb kapcsolatot.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9035 Dátum: 14 márc 25, 20:44:12 »

A vallás és a filozófia nem választható el egymástól élesen. Főleg az indiai filozófia és vallás. Csak a legtöbb vallással ellentétben itt konkrét módszerek vannak, hogy bizonyosságot is nyerjen az ember, ne csak higgyen.


A nyugati filozófiára is rengeteget hatott a kereszténység.

Amúgy keleti filozófia alatt elsősorban indiát értettem. Igazából nem tudok róla, hogy csak hasonló filozófia is lett volna  az indiaihoz azelőtt. Ezt mire alapozod, hogy az iráni kultúrából ered? A zoroasztrizmus nem hasonlít a hinduizmusra.
Idézet
A nyugati filozófia a  korai iráni, mezopotámiai, görög és római kultúrában gyökerezett, és abból alakult ki legkorábban a hinduizmus, a zoroasztrizmus, majd később a buddhizmus
Ez most nem tudom mi akart lenni. Gondolom nem azt mondod, hogy a görög és római kultúrának bármi köze volt a hinduizmushoz vagy a zoroasztizmushoz, úgyhogy valami elírás lehetett. Mezoporámiát, meg azért nem lehet nyugatnak nevezni.

Idézet
Bár ehhez megszámlálhatatlan óra, csendes magamba nézés és elmélkedés kellett.
Igen. De hát ezért jó azoknak a főiskolásoknak az élete, akik nem jogászok vagy orvosok. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 25, 20:47:26 írta Gdat88 » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9036 Dátum: 14 márc 25, 20:49:06 »

A ma ismert indiai vallások létrejöttében igen nagy szerepe volt az iráni (árja) hódítóknak. Szóval innentől nyugati eredetű az a filozófia és vallás is. Gondolom Saphi erre gondolt, ő biztosan jobabn és részletesebben is le tudja ezt írni.

Mezopotámia meg a mai értelemben véve a Nyugathoz tartozott. (A fehér rasszhoz, legalábbis)
Naplózva
Zoicit
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #9037 Dátum: 14 márc 25, 20:52:13 »

Mondani könnyű!  Gondolkozik

Lehet, de azért annyira nem is nehéz ismerkedni. Főleg az internet korszakában. Mert nem véletlen működnek az ilyen fórumok is mint pl ez. Ez is egy fajta hovatartozás és ismerkedés. Sőt akár barátkozás. Persze nem teljesen ugyan olyan mint az igazi. Nem is tudja pótolni teljesen. De kezdetnek jó és talán könnyebb is.

Könnyebb mert ha épp nem fogadnak el, akkor itt megjátszhatsz egy olyan személyt akit úgy érzed, hogy jobban megbecsülnek. (szerintem már mindenki csinálta ezt. Főleg kezdetben szokták az emberek) Persze miután feloldódsz, (mert akik ezt csinálják, sokan azért csinálják, mert félnek nem fogadják el őket )ami arc nélkül sokkal könnyebb, utána már egyre jobban kezd átjönni egy személy valódi énje. Aztán rájön, hogy nem is kell megjátszania magát és úgy is elfogadják. A baj az amikor csak ilyen netes kapcsolatai vannak az embernek. Mert azért ez nem ugyan olyan mint egy igazi és tovább kell lépnie innen. De ha nem is sikerül neki egyből, ez megmarad neki. Sőt, akár innen is barátkozhat valakivel. Nekem is van egy barátom, meg sok cimbim, akiket hasonló helyeken ismertem meg.

Ja, meg azért is könnyebb dolga van az embernek ismerkedni ilyen helyen, mert az ilyen helyeken már mindenkivel van egy közös dolog bennük. Hisz itt mindenki anime rajongó. Ez már egy (kicsi) kapocs. Könnyen van közös téme, meg hasonló. Nem beszélve arról, hogy ha általánosítunk akkor az anime rajongók, pl mondhatjuk inkább érzelmesebb emberek. (de lehet ez már csak az én meglátásom)
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9038 Dátum: 14 márc 25, 20:56:27 »

Idézet
A ma ismert indiai vallások létrejöttében igen nagy szerepe volt az iráni (árja) hódítóknak.
Hát nem tudom. Én elhiszem, hogy ott voltak, de a vallásaik között nem látok semmi hasonlóságot. Aztán nem tudom. Itthoni könyvek és a wikipédia alapján tájékozódtam, mert mást a zoroasztrizmusról nem találtam, de amit sikerült elolvasni róla az alapján semmi köze nincs egymáshoz.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #9039 Dátum: 14 márc 25, 21:02:34 »

Ha már én topic, akkor leírom, hogy én mit gondolok erről az egészről.
Egy mondatban összefoglalva: Én vagyok a magam istene.

Milyen problémád lehet, ami érzelmi vagy lelki állapotból ered és nem saját magadban találod meg a megoldást rá?

Jó dolog a hit, érdekes dolog a tudatod tágítása, de, ha boldogságot és megnyugvást keresel, akkor azt nem egy másik tudatban találod meg hanem a magadéban. Éppen ezért hinni is magamban kell. Ebből pedig arra következtetek, hogy, ha valami felettem álló a megoldás a problémáimra és saját magam felett én állok, akkor én vagyok az isten, legalábbis a magamé. Eddig bejött. Nevet

Mondjuk, hogy ki mivel fejleszti magát az már egy másik kérdés.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9040 Dátum: 14 márc 25, 21:04:09 »

Lehet én is rosszul fogalmaztam, de a hangsúly, legalábbis nálam nem a zoroasztranizmuson van, hanem a keleti(nek nevezett) filozófia nyugati eredetén. Szóval, hogy egy nyugati (fehér) nép alapította meg azt a kultúrát is.

Heo, akkor te tulajdonképpen sátánista vagy. ikszdé Az a vallásféleség valójában ezt jelenti, nem azt, amit a black metalosok társítanak hozzá. xD
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #9041 Dátum: 14 márc 25, 21:07:40 »

Én úgy tudom, hogy ők hisznek a keresztény istenben és a pénz intézményében. Nálam ezek hiányoznak, de van amiben hasonlóan gondolkodom, ez tény.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9042 Dátum: 14 márc 25, 21:11:36 »

A lényeg pont az, hogy ők semmi ilyesmiben nem hisznek. Tőlem amúgy nagyon távol áll a gondolkodásmódjuk, mert a liberalizmusra és az individualizmusra emlékeztet. xD
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9043 Dátum: 14 márc 25, 21:17:13 »

Ez szép gondolat Aes, csak nem tudom, hogy ezt mi az alapja. Nyilván menő lenne, ha elmondhatnánk, hogy ezt is a fehérek csinálták. Nevet

Idézet
ha boldogságot és megnyugvást keresel, akkor azt nem egy másik tudatban találod meg hanem a magadéban.
Ezzel egyetértek, de az én vagyok a magam istene tényleg a sátánizmus és az már kicsit erős. A ráksejt is úgy gondolja, hogy ő a főnök és elkezdi magát mindentől függetlenül megvalósítani. Kérdés, hogy ez jó irány-e? Nevet
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9044 Dátum: 14 márc 25, 21:20:33 »

Lehet, de azért annyira nem is nehéz ismerkedni. Főleg az internet korszakában. Mert nem véletlen működnek az ilyen fórumok is mint pl ez. Ez is egy fajta hovatartozás és ismerkedés. Sőt akár barátkozás. Persze nem teljesen ugyan olyan mint az igazi. Nem is tudja pótolni teljesen. De kezdetnek jó és talán könnyebb is.
És sokan ezt teszik azok akik nem bírnak kapcsolatot kialakítani, mert könnyű egy monitor mögé bújni (lehet hogy én is ezt teszem).
A közös érdeklődés sok embert összekovácsolhat főleg egy olyan dolognál mint pl az aninme (ha már animés a fórum és te is ezt hoztad fel példának) amit csak az ország kis %-a szeret. Mert az internet nem csak egy régióból "szedi össze" a közös érdeklődésű embereket, hanem az egész országot összeköti ugye így több emberrel tudsz konzultálni a nézeteidről, mert pl aki Miskolcon lakik tud beszélni, meg tud ismerni olyat is aki pl Sopronban, vagy Pesten, vagy pl egy Kecskemét melletti kis faluban. De ugyanekkor ez a legnagyobb gyenge pontja is, összeköti az embereket, áthidalva a távolságokat, de nehezíti hogy valaki akit megismersz azzal személyesen is beszélj mert messze van, akit net nélkül nem is ismernél.  remélem érthető.
Persze egy jó dolog amiben sok lehetőség rejlik.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Oldalak: 1 ... 601 602 [603] 604 605 ... 681
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!