24 szep 22, 20:11:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 411 412 [413] 414 415 ... 681
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Én  (Megtekintve 1481088 alkalommal)
0 Felhasználó és 28 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6180 Dátum: 11 júl 25, 19:17:01 »

Végre, valaki, aki jó bioszból!

Lenne egy kérdésem házi dolgozathoz. Tyúkok szaporodásáról lenne szó. Az AABB, AABb avagy AaBb genotípusok esetében a fiatal egyedben milyen taréj jön létre és azok előfordulási aránya mekkora az összpopulációhoz képest?
Emellett milyen genotípusok szükségesek a rózsataréj és borsótaréj létrejövéséhez?
Mindez milyen kölcsönhatás? Ha episztatikai, akkor melyik gén az apisztatikus és melyik a hiposztatikus?

21-es kromszómapár triszómiája esetén fennáll-e a kockázata a betegség genetikai úton való továbbadásának? Egy beteg és egy egészséges pár kapcsolatából születendő lány hordozhatja-e szintén a betegséget, ha az az Y kromoszómához kötött? A betegséget okozó allél recesszív?

Másik kérdésem a vírusokkal kapcsolatban:
A vírus fejlődés penetrációs, majd ekliptikus szakaszában mi előzi meg a nukleinsav-replikációját? A papova és paramixovírusok mennyiben különböznek, illetve mindezektől miért olyan nagymértékben eltérőek a retrovírusok? A DNS- vagy RNS-vírusok fontosabbak-e génmanipuláció szempontjából? Mi az oka a vírusok fajspecifikusságának?

Ja, és az utolsó kérdések: a Golgi-készülék transz- és ciszpólusának sejtjei mennyire térnek el? Mindezek mekkora hatással vannak a készülék biológiai funkciójára? Fehérjék bioszintézise szempontjából mit kódol az AUG, UGA és UAA kodon?

Remélem tudsz segíteni hálás lennék. Bár, már rég megcsináltam őket, valójában csak "egy másik ember véleménye kéne", ezáltal eldönthetném helyesek-e  a megoldásaim.

Egyébként magamról: Biológia a kedvenc tantárgyam, szeretek lustálkodni és úgy látszik errefelé rendkívül bunkó vagyok.

Naplózva

kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #6181 Dátum: 11 júl 25, 19:26:37 »

ezmost komoly?  ikszdé  Hmm?
egyébként  remélem nem csak énvagyok az egyetlen aki Semmit sem értett ebből?   smirksweat  >.<#
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #6182 Dátum: 11 júl 25, 19:30:26 »

Ez a paprikás krumpli receptje kódolva =D

Egyébként nemsemmi milyen biologiai ismereteid vannak, viszont nemhiszem hogy 8. osztályban hasonló dolgokról tanulnának egy normális suliban.
Naplózva


hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6183 Dátum: 11 júl 25, 19:37:27 »

Ejjha, lehet elgondolkozok, hogy tényleg bioszból akarok-e majd egyszer érettségizni, ha eljutok odáig. smirksweat
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Morause
Vendég
« Válasz #6184 Dátum: 11 júl 25, 19:43:23 »

Hát igen, van aki szereti a biológiát én is szeretem főleg a "gyakorlati biológiát" remélem értitek mire célzok! Nyelvesít 
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6185 Dátum: 11 júl 25, 20:47:43 »

Hát igen, van aki szereti a biológiát én is szeretem főleg a "gyakorlati biológiát" remélem értitek mire célzok! Nyelvesít 

Mire gondolsz gyakorlati biológia alatt? Táplálék- vagy folyadékfelvételre, homeosztázisra, biológiai oxidációra, légzésre, emésztésre, pollúcióra, menstruációra?

Én is arra gondoltam.. Hogy ahhoz tuti értenék már amennyire felkészített a környezetem erre... Hümm-hümm

Gondolom mennyire. Ahogy az egy 12-13 évestől elvárható.
Naplózva

Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #6186 Dátum: 11 júl 26, 06:28:08 »

én ebből asszem egy-két szót értettem meg xD Saphira visszatért oltani a népet xDDDD engem is érdekel a biosz xD de csak az ember,a növényektől meg az állatokról falra mászok,valahogy nem köt le a tulipánhagyma meg a hasonlók xD
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
hanii
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 3202


~démoni GoblinGirl >:3


« Válasz #6187 Dátum: 11 júl 26, 06:43:59 »

Pedig én is az állatos-növényes részt szeretem, bár az emberről csak idén kezdünk el tanulni. =) Nem volt vele semmi probléma, simán meg lehetett jegyezni, hogy melyik hány kiló, hol él, mivel táplálkozik... A fotoszintézis a kedvencem, év elején tanultuk, majd egész évben ezt kérdezgette a tanárúr, és mégis alig voltak, akik meg tudták volna mondani. smirksweat De nem hiszem, hogy többet értenék a bioszhoz. Ja, lehet hogy kezdünk áttérni a tantárgyas témához. Lesütöttszemek
Naplózva

Férj: Szabi2 ~Gyerekek: Lina, Neirda
Szülők: Ritli, Hiei ~Nővérke: Minagi ~Sógor: heo ~Unokagyerekek: Sabaku, Rikan, M.Bogi
Sensei: Lille17 ~Körianyu: Temari ~Tanulók: Devon, Shion
Szeretet
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6188 Dátum: 11 júl 26, 07:09:23 »

Na offolásból ennyi elég volt! Sőt még sok is.

Moderátor
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #6189 Dátum: 11 júl 26, 13:37:24 »

Egyébként magamról: Biológia a kedvenc tantárgyam, szeretek lustálkodni és úgy látszik errefelé rendkívül bunkó vagyok.

Szaffi-chan "ismerlek" elég jól. Nem vagy mai fórumos. Jól ismered a fórumszabályzatot. Nagyon jól tudod, ha ezt Chakra moderálná már valahol másutt töltenéd eme perceket.
Viszont nem ő moderálja. Ezért légy hálás, ha vallásos vagy akkor mondj egy imát vagy amit akarsz. Azonban ennek ideje véget vetni. Nem érdekel, hogy az ember akit beoltottál megérdemelte, mert hülye volt. Pontosan tudom, hogy az volt, de neked semmi jogod őt kigúnyolni és megalázni. A hazug embert előbb utolérik mint a sánta kutyát. Ráadásul nem mindeki hülye. Letudjuk vonni a következtetést más ember hszeiből. Tudjuk, hogy amit mond reális vagy hazugság, esetleg vicc.  Ezen a fórumon az adminok és a moderátorok lettek megáldva az ítélet és az ítélkezésjogával.
Szóval a jövőben jó lenne, ha ehhez tartanánk magunkat.

Sajnos a hülyeséget nem tiltja a fórumszabályzat viszont a fórumozok sértegetését és burkolt megalázását igen.

Ez itt nem vita tárgya.


Moderátor!


Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Mystgun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 73

Best in the World!


« Válasz #6190 Dátum: 11 júl 26, 23:13:17 »

Nagy rajongója vagyok a tudománynak (és a Sci-fi-nek Nevet) illetve minden olyan tv adónak (pl.: NatGeo, Discovery, Sprektum), ami tudományos ismeretterjesztés is vetít. Kedvenc tantárgyam a fizika. Szeretem a csillagászatot, és mellette szeretek filmes dolgokkal is foglalkozni (leginkább forgatókönyvírás). Imádom az elektronikát, a pc modding-ot.
« Utoljára szerkesztve: 12 aug 13, 22:48:35 írta Mystgun » Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #6191 Dátum: 11 júl 28, 05:35:03 »

Oda vagyok Michio Kaku-ért. Van egy műsora a Discovery Science-en, azt szoktam mindig nézni vele. Mindig nagyon érdekes.
Naplózva


Mystgun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 73

Best in the World!


« Válasz #6192 Dátum: 11 júl 28, 11:29:43 »

Oda vagyok Michio Kaku-ért. Van egy műsora a Discovery Science-en, azt szoktam mindig nézni vele. Mindig nagyon érdekes.


Esetleg nem a Sci-fi tudományra gondolsz? Mert azt én is szeretem, ráadásul érdekes is, főként elgondolkodtató Mosolyog
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #6193 Dátum: 11 júl 31, 21:11:07 »

IGen arra gondoltam, csak nem jutott az eszembe a címe mikor írtam
Naplózva


kiskakas2
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 770

heisenberg


« Válasz #6194 Dátum: 11 aug 12, 21:55:11 »

őő ide írtam? nemtudom nemérdekel régenvolt változtam Nevet

lakhely:szlovákia
kor:16
magasság:durván 180 cm
súly:65 kg  Nevet

Hobbi :
-anime & manga (naruto,bleach,soul eater,death note)-mást nem
-pc (játékok,programok,net...........)
-programozás(kezdő: Pascalban szerintem a legjobb progi amit írtam egy játék volt ahol a gép gondolt egy számra 1-500 ig és találgatni kellet :kiírta hogy kisseb/nagyobb)
-rajzolás(szinténkezdő)
- őő matek (nekérdezd miért ikszdé )

amit nem szeretek :
-kétszínű emberek...
-mangamentes hét ikszdé
-fillerek smirksweat
-és a túlságosan beképzelt emberek...

tulajdonságok:
-majd talán egszer ha valakit érdekel ikszdé
egy amit elárulok: sokan útálnak mert kimondom amit gondolok (ezvan...)
a káromkodásról leszokóban vagyok ikszdé

-káros szenvedély: hazárd játékok --> póker  Pirul  Hümm-hümm smirksweat
-kép nincs,nemvolt,nemlesz Nevet

zene műfajilag:(szlovák magyar cseh hip-hop)+eminem

kb ennyi ha valamit kihagytam írj pótolom kacsint
« Utoljára szerkesztve: 11 aug 12, 21:55:48 írta kiskakas2 » Naplózva

Oldalak: 1 ... 411 412 [413] 414 415 ... 681
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!