24 szep 24, 18:13:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 681
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Én  (Megtekintve 1485461 alkalommal)
0 Felhasználó és 64 vendég van a témában
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #3915 Dátum: 09 júl 16, 10:25:30 »

Pénzt nem szoktam adni. Tudom, hogy segítség, még ha piára is költi, de ne rombolja magát. Az olyan, aki tényleg vajat és zsömlét vesz belőle, nagyon kevés.
Nem is arról van szó, hogy sajnálom a pénzt tőlük (najó, néha talán igen :S), de ezek az emberek nagy része már csak rombolja magát a kilátástalan élet miatt. Az meg senkinek nem jó
Viszont ha kajára kért (általában kirándulásoknál fordult elő a pályaudvaron), akkor mindig adtam neki egy/két szendvicset, plusz volt, amikor a teámat is neki adtam.
Aesnek igaza van: bárki ide juthat, akár önhibája nélkül is.

Pesten a Vörösmarty téren, meg néha a Nyugati aluljáróban vannak ilyen indiánok. Azokat én imádom, már majdnem ott voltam, hogy megveszem a CD-t, amit árultak, csak nem volt akkor nálam annyi pénz Szomorú Azóta mindig hordok magammal Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 16, 10:28:38 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3916 Dátum: 09 júl 16, 10:27:52 »

Szerintem a legfontosabb az, hogy nem szabad megvetni, lenézni őket, azért mert hajléktalanok. Még amelyik iszik, sokszor annak is van valami oka, amit mi nem tudhatunk. Bár ők mindenképpen felelősek a sorsukért. Mások viszont nem. Egyszerűen rosszul alakult az életük, az ilyeneket én mindig sajnálom.
Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #3917 Dátum: 09 júl 16, 10:31:08 »

Tegnap hozzánk is odajött csomószor pár ember,dehát se pénzünk se cigink nem volt,mondjuk én szoktam nekik adni egy-két szál cigit,azt nem sajnálom tőlük,mert tényleg a legtöbb nem saját hibájából jut oda ahova...
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #3918 Dátum: 09 júl 16, 10:34:46 »

Lehet, h nem tehet róla, de többjük meg sem próbál azon változtatni.
Faluban nincs sok hajléktalan, én csak egyet ismerek, de az nem fogad el semmit.. =/
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #3919 Dátum: 09 júl 16, 10:38:18 »

OFF:
Ritka azok az indiánok itt Pécsen is voltak egy időben és én is imádom őket.  Nevet Nekünk két CD-jük is megvan.  Nevet És tök jók!
A csöves témával én is úgy vagyok, ahogy te.
Azzal, hogy bárki ide juthat önhibája nélkül én nem tudok 100%-ban egyetérteni. Szerintem ha az ember igazán akarja és keményen küzd érte akkor igenis lehet munkát kapni és megélni. Lehet sok lemondással és nagy nehézségek árán, de lehet. Csak sokan erre a fajta életre nem képesek és az alkoholba menekülnek stb... és innentől kezdve gyorsan ellehet indulni a lejtőn. De persze ez csak az én véleményem. ^^
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3920 Dátum: 09 júl 16, 12:29:34 »

Azt hiszem félreértettél. Nem azt mondtam, hogy az a szánalmas, hogy ide kerültek, hanem az, ahogy kéregetnek másoktól és képesek percekig követni, ha nem akar adni pénzt. Ez már önmagában is ijesztő. Mert fújhatja ott nekem a szenvedéseit, de ha nincs nálam pénz, akkor nem fogok neki adni, hiába követ egészen hazáig.

És teljesen egyet értek Sevannával. Nem feltétlenül azt kell nézni, hogy ez nem az ő hibájuk. Nem, valóban vannak olyan, akik önhibán kívül jutottak ide. De nem mind.

Ismerek elég sok hajléktalant (Mondom, hogy mindig rám találnak. xD) De abból összesen kettő az, amit tisztelek, vagy szívesen adok neki bármit. Az egyik gitározni szokott a Dobó téren. Nagyon szépen játszik és sokan szoktak neki pénzt adni. Mert ő legalább tesz is valamit érte.
A másik pedig egy kutyás hajléktalan.  Pojén A kutyájával él együtt, és amikor szerez kaját, mindig először a kutyára gondol... x"D

De ott van a többi például: Az egyik a Bazilika előtt ül mindig és azt mondja a hívőknek, hogy ő is keresztény, és most annyira éhes és hasonló. Valójában az egész napot a kocsmában tölti.

Vagy van egy vénasszony, akinek a háza egy doboz, amit mindenhová magával hurcolja. Egyik barátnőm egyszer adott neki egy zsömlét szalámival.  Pojén És mit csinált? Fogta, és neki dobta barátnőmnek. x"D Mert neki pénz kell... Ennyi, piára...

Ráadásul legtöbb nem ma barnult kategória, így nem ritkán történt már, hogy valakitől erőszakkal vettek el valamit... Példákat nem mondok most... Majd később talán.
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 16, 12:44:40 írta Saphira » Naplózva

Miroku
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 1838


It's like you. Here I am. It's been since 1988.


« Válasz #3921 Dátum: 09 júl 16, 12:43:17 »

Vagy van egy vénasszony, akinek a háza egy doboz, amit mindenhová magával hurcol. Egyik barátnőm egyszer adott neki egy zsömlét szalámival.  Pojén És mit csinált? Fogta, és neki dobta barátnőmnek. x"D Mert neki pénz kell... Ennyi, piára...
Erről eszembe jut az, amikor anyámék voltak Romániában, egy benzinkútnál voltak, odajött hozzájuk egy néger kissrác, anyámék adtak neki pár szelet kenyeret, az meg fogta és kidobta.. =/ Gondolom ennek is pénz kellet... =/

Mindenestre jól eltértünk B-chantől..x'DDD
Kár volt felhozni Miskolcott.. Pojén
Naplózva

Let's do our rock, scissors, and paper
make your hands, don't blink your eyes...
アイコ なら 振り出しで 負けたら それ まで の ゲーム

今日 も 君 信じる こと
忘れず に 見覚められて いますか。
Morimoto-kun
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1139


« Válasz #3922 Dátum: 09 júl 16, 13:29:31 »

Lényegében amúgy anynira nem tértünk el se a témától se semmitől,mert kissé a szokásiankat írjuk le,ami pedig az "Én" topicb bőven jól van Nevet
Naplózva
atka94
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 452



« Válasz #3923 Dátum: 09 júl 17, 23:47:19 »

LoL Nevet szóbakerül Miskolc és kapásból a hajléktalanokról beszéltek  Pojén hát igen ez az én kis hazám Nevet
am nem szoktam ide írni, de azért követem az eseményeket  Pojén
Naplózva

"Pein legyőzhetetlen -.-" " Nevet
Kurt Cobain
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29

A friend is nothing but a known enemy.


« Válasz #3924 Dátum: 09 júl 19, 12:28:49 »

Én pár hete voltam az egyik Tescoban szemtanuja annak, hogy milyen pofátlanok is a hajléktalanok.
Épp csekkoltam a listámat, hogy mi kell még és megálltam az épület végében az étkezdétől 5 méterre a húsos pultok előtt. Az étkezde résznél ugye vannak ilyen kis egylábú, magas asztalkák, amiken lehet enni, ha veszel az ottlévő pizzázóból vagy valamelyik kis kajáldából magadnak. Két srác vett is valami grill csirkét meg asszem egy pizzát és odamentek az egyik kis asztalhoz és elkezdtek falatozni. Ezt észrevéve az egyik szakadt hajléktalan valahonnan odament, megállt mellettük és 1 kurva szót nem szólt csak nézett rájuk, majd a kaját, közben csámcsogott magában és tulajdonképpen majdnem szószerint nyáladzott. A két srác próbálta elküldeni, de mint akit odaszegeztek.
Sajnálom őket, de ez már totális bunkóság. Ha ennyire rálennék szorulva a kajára, akkor megvárnám, amíg bejezik és esetleg elkérem a maradékot vagy valami.
Naplózva

"Punk is musical freedom. It's saying, doing and playing what you want. In Webster's terms, 'nirvana' means freedom from pain, suffering and the external world, and that's pretty close to my definition of Punk Rock." - Kurt Cobain
cruella
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #3925 Dátum: 09 júl 19, 19:20:41 »

Nézzétek, milyen szép lett Viir haja! *-*
http://i30.tinypic.com/25qdngo.jpg
Naplózva
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #3926 Dátum: 09 júl 19, 19:27:15 »

Viir, új profilod van?  Pirul Vagy lemaradtam? xD
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
cruella
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #3927 Dátum: 09 júl 19, 19:30:43 »

Viir: nincs új profilom, csak legjobb bnőmnél vagyok fennt :DD
Naplózva
Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #3928 Dátum: 09 júl 19, 19:33:37 »

Jaah értem xD Bnőd szeretei narutót? Nyelvesít
OFF
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3929 Dátum: 09 júl 19, 19:36:58 »

Jó ez a frizkó. Megunatad a vöröset?
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Oldalak: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 681
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!