24 jún 28, 22:37:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 964 965 [966] 967 968 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1577989 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14475 Dátum: 13 jan 19, 15:03:53 »

Szerintem az Asauchi nem olyan lesz mint a használója és nem is olyan amit a használó akar, hanem olyan amire szüksége van a használónak. Pl.: Hisagi nem szeret gyilkolni, viszont a lelke szerint szüksége van a gyilkolásra ezért fejlődött ilyen irányba a Zanpakuto.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #14476 Dátum: 13 jan 19, 15:37:41 »

Vegyük Unohanát. Régen ő egy gyilkológép volt, aki nem is gondolt arra, hogy bárkit is meggyógyítson, viszont a Shikaijának gyógyító képessége is van.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Fed
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


« Válasz #14477 Dátum: 13 jan 19, 16:04:50 »

Kezdjük azzal,hogy Hisagi talàn az egyik legtehetségesebb hadnagy,ez említve is lett valami visszaemlékezésben még a történet elején,ràadàsul elkapta a volt kapitànyàt...

A màsik:Màr hogy ne hasonlítana a hasznàló,meg a zanpakuto?
Ikkakunak azért van olyan bankai-a,mert csak az erőre alapoz,semmi teknika,vagy gyorsasàg,olyan mint kenpachi,teljesen hasonlít a külleméhez a kardja a kopasz sràcnak,de Dasomen verziójàban is van valami,vagy pl Ichigo,nem szeret harcolni,csak a szàmàra jó cél érdekében hajlandó,és nem öl soha,ez erősen összefügg a kardja keresztvasànak alakjàval+egy egyszerű ember,aki nem hordja fent az  orràt,pedig különleges,talàn ez a magyaràzat,hogy miért egy egyszerű kard a Bankai-a,ami fekete...és még sorolhatnànk mindenkit,de sztem lejött a lényeg. Nevet

Hisaginak valószínű azért olyan a shikai-a,mert ő maga is kicsit különc,azért nincs kibékülve a kardja formàjàval,mert magàval sincs teljesen,talàn van egy olyan része,aki egy gyilkológép,csak elnyomja vagy magànak sem ismeri be...
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #14478 Dátum: 13 jan 19, 16:07:03 »

Viszont az sem biztos, hogy Unohana a kezdetektől ismerte a kardját. Lehetett ő is abban a cipőben mint Zaraki. Ezért volt szüksége abban az időben arra, hogy elsajátítsa a különböző kardforgatások csínját-bínját. Majd miután megváltozott és felhagyott a mészáros munkával akkor jutott el olyan szintre, hogy elérhette azt, hogy megismerje a kardját. Lehet, hogy Zaraki ugyan ebben a cipőben sétál jelenleg és a képzés végére szert tehet vagy megismerheti a kardot amelyet forgat.
Naplózva
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14479 Dátum: 13 jan 19, 16:19:40 »

Kezdjük azzal,hogy Hisagi talàn az egyik legtehetségesebb hadnagy,ez említve is lett valami visszaemlékezésben még a történet elején,ràadàsul elkapta a volt kapitànyàt...

A màsik:Màr hogy ne hasonlítana a hasznàló,meg a zanpakuto?
Ikkakunak azért van olyan bankai-a,mert csak az erőre alapoz,semmi teknika,vagy gyorsasàg,olyan mint kenpachi,teljesen hasonlít a külleméhez a kardja a kopasz sràcnak,de Dasomen verziójàban is van valami,vagy pl Ichigo,nem szeret harcolni,csak a szàmàra jó cél érdekében hajlandó,és nem öl soha,ez erősen összefügg a kardja keresztvasànak alakjàval+egy egyszerű ember,aki nem hordja fent az  orràt,pedig különleges,talàn ez a magyaràzat,hogy miért egy egyszerű kard a Bankai-a,ami fekete...és még sorolhatnànk mindenkit,de sztem lejött a lényeg. Nevet

Hisaginak valószínű azért olyan a shikai-a,mert ő maga is kicsit különc,azért nincs kibékülve a kardja formàjàval,mert magàval sincs teljesen,talàn van egy olyan része,aki egy gyilkológép,csak elnyomja vagy magànak sem ismeri be...

Nem úgy értettem, hogy egyik shinigaminak se hasonlít a zanpakuto-ja a valódi énjére, de viszont mint mindenhol itt is biztos vannak kivételek. Hisagi valahol említette hogy fél a saját Zanpakuto-jától vagy valami ilyesmi.
Röviden: Nem feltétlenül kell olyannak lennie mint a használó, a zanpakuto olyan lesz amire a használó lelke mélyén vágyik/amire szüksége van.
Naplózva
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #14480 Dátum: 13 jan 19, 18:48:24 »

Szerintem viszont a zanpaktouk mind az őket "használók" alapján fejlődnek és alakulnak. Hogy Hisagi zp-ja miért is lett olyan amilyen, az nem derült ki, de mindenképp az ő lelkéből jött létre, tehát az ő személyiségének egy részét képezi.
Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #14481 Dátum: 13 jan 19, 18:55:54 »

Ha már a zanpakutouknál tartunk, akkor megjegyezném, hogy Unohanának milyen érdekesen hajlott kardja van. Mosolyog http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/523/15 Ehhez hasonló alapállapotú fegyverre nem is emlékszem. Furcsa.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 19, 19:02:42 írta akym17 » Naplózva

Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #14482 Dátum: 13 jan 19, 19:07:06 »

Egészén extrémen meg van hajlítva a pengéje, egy kicsit a magyar huszárkardokra emlékeztet de ennek sokkal durvább az íve, majd meglátjuk mihez kezd Kenpachi sikító zanpakutójával Nevet
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Soul
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 538



« Válasz #14483 Dátum: 13 jan 19, 20:18:14 »

Ha nem tévedek akkor ez egy tachi akar lenni, szinte már hiányoltam is eddig. Mosolyog Ha belegondoltok eddig se minden alapállapotú zanpakutou katana volt, ott van pl. Gin-é, ami alaphelyzetben egy wakizashi.
Naplózva

"What is a man but the sum of his memories? We are the stories we live! The tales we tell ourselves!"
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #14484 Dátum: 13 jan 19, 21:54:47 »

Igazából egy rövidet válaszolok erre az Unohana shikai kérdésre: Vegyük csak górcső alá a manga páváját, Yumit. Alapjáraton, mikor a félshikai-t veszi elő, akkor csak 4 vagy 5 penge jön elő, és más semmi. Mikor viszont az eredeti nevén szólítja, akkor jön elő az igazi alakja, javítsatok ki ha tévednék, de én úgy emlékszem eddig csak shikait láttunk tőle. Na mot ha ugyan ehez hasonló Unohana és a kardja akkor problem megoldva. Tudom kissé sablonos lenne még egyszer ellőni, de gyorsan megmagyarázna mindent!
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #14485 Dátum: 13 jan 20, 09:25:38 »

Nekem Unohanával kapcsolatban teljesen megállná az a helyét, amit régebben feszegettek (uhh bocsi nem tudom már ki), hogy annyira imádta a harcot, hogy lelke mélyén a kardja gyógyító típusú lett, hogy meggyógyítsa az ellenséget és végtelen ideig harcolhasson vele. Nem kicsi szadizmus, és az ellenfélnek maga a pokol, legjobb választás, ha gyorsan saját magát öli meg. Szerintem ez a legkorrektebb eshetőség.

Yumitől meg már tényleg én is néznék egy bankait, de most komolyan...100 méteres körzetbe elszívná mindenki erejét ? Nevet Kira szintű szemét bankai lehetne.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Ahate Naraku
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 272


Shinigami


« Válasz #14486 Dátum: 13 jan 20, 11:10:44 »

Nevet Kira szintű szemét bankai lehetne.

Kira-nak van Bankai-a? :O amúgy Kira még életben van?
Naplózva
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #14487 Dátum: 13 jan 20, 11:44:04 »

azt jó lenne tudni hogy az Asauchi mennyi ideig veszi át a gazdája lélek lenyomatát , mert ha nem áll le a folyamat akkor el tudnám azt képzelni hogy a gyilokállat Unohanának más volt a shikai és bankai képessége mint most lenyugodott formájában , 1000 év az nagyon hosszú idő a változásra  Gondolkozik
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #14488 Dátum: 13 jan 20, 12:41:58 »

Szerintem ez a folyamat soha nem áll le. A shikai és a bankai valamilyen szinten változik az idők folyamán, ha másban nem is de az ereje folyamatosan nő. Ahogy az ember is változik úgy változnak/fejlődnek ezek a formák is. Ha pedig nem tudja magát tovább fejleszteni az adott formában akkor létrehoz egy új képességet. Éppen ezért lehetséges, hogy néhánynak csak egy-két formája van míg másoknak akár több is. Ez azt jelentheti, hogy a gyakori változásaival nem volt képes lépést tartani az Asauchi lenyomata és ezért inkább egy új képességként létrehozta azt.
Naplózva
balint002
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 242



« Válasz #14489 Dátum: 13 jan 20, 15:49:01 »

ez érdekes felvetés! lehet van közé Kyourakuhoz? hogy neki azért elég sok féle képessége van nem? a gyerekjátékok az árnyékból való kilépés. lehet hogy volt egy időszak az életében amikor meg kellet vâltoznia?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 964 965 [966] 967 968 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!