24 szep 30, 11:35:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 473 474 [475] 476 477 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1704730 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #7110 Dátum: 10 feb 12, 01:14:06 »

Gondolom az, hogy kinek mi az emberibb, eléggé változó. Számomra emberibb, ha valaki irigységből, másokkal nem törődésből, önös és érdekből gonosz, mint az, hogy csak mással is megakarja éreztetni azt  a kínt, amit ő maga is átélt. Viszont abban biztos vagyok, hogy jóval kevesebb olyan karakter van, aki pusztán gonoszságból lenne negatív karakter. Hát még az Espada Stark-nak is betettek egy visszaemlékezést, csak, hogy láthassuk mennyire über sz@r nekik. Csak arra nem gondoltak, hogy ez kb. csak elcseszi a karaktert, mert nem kell mindig erőltetni, hogy sajnáljuk a negatív szereplőt.
Naplózva

STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #7111 Dátum: 10 feb 12, 01:33:29 »

Ha valaki hatalmat akar, vagy irigyel másoktól valamit, az nagyon is hiteles, és emberi, de Aizen.. hát, végülis ráfoghatjuk, hogy ő is ilyen.
Viszont, ha valaki egy mások által torznak látott ideologia mögé bújva keres hatalmat, és próbálja azt igazolni, ha kegyetlen, szadista, vagy csak simán "gonosz" annak mindig* van valami előzménye. Nem boldogan nőtt fel, a középosztályban a szüleivel és a testvéreivel, minden vasárnap a közös ebéd után kirándulgatva, és ne is volt egy kedélyes, átlagos kölyök a suliban. Megvannak a pszichológiai okai annak, ha valaki iylenné válik, márpedig, egy átlagos, vagy átlagosnál boldogabb gyermekkor nem ilyen. A másik kategória, ha mégis ilyen a multja egy "gonosznak". később történt valami, amitől becsavarodott (lásd. pl. halott szerelmes), és oda vezetett ahová.
*ha tényleg van valami mentális betegsége, akkor azért nem mindig, de ez azért egy történetben ritka...


Amellett mindenképpen kitartok, hogy ha a népszerűbb animékben, vagy a mostani shouenekben talán elég sok is a szomorú múltú-gonosz karakter, akinek ki is tárgyalják a múltját, de ha összességében, tíz véletlenszerűen kiválasztott shouen főellenséget raksz egymásmellé, véletlenszerű shouenekből, mondjuk az utóbbi 15 évből, akkor nagyobb részük nem ilyen lesz.
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 12, 01:38:26 írta STM » Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #7112 Dátum: 10 feb 12, 09:08:23 »

Már bocs. De az nem emberi, hogy irigységből stb leszek gonosz. Ezt csak azért gondolhatod, mert fogalmi zavarban vagy. Akik ezekből a célokból lesznek gonoszak, azok egyáltalán nem emberiek. Mert ezekből pontosan az emberiesség hiányzik. Aizen másodszorra öli meg Hinamorit és még csak annyit nem mond, hogy bá. Aizenre bármit lehet mondani, csak azt nem, hogy emberibb, mint bármelyik más főgonosz. Aizen egy öntelt senkiházi, aki nem sajnál semmit és senkit sem a céljai elérése érdekében. Sőt szerintem még cél sem kell neki. A visszaemlékezések teszik pontosan emberivé azokat a karaktereket, akikről azt gondoltuk, hogy szadista állatok. Egyedül Ulquiorránál nem volt (mármint a fontosabb szereplők közül) ilyen, pedig nála igazán kíváncsi voltam és vagyok is, hogy miért lett nihilista. Az embereiességet ne keverjük Aizen tulajdonságaival, mert Ő ezt a tulajdonságot csak max a könyvtárban olvasta valamelyik feljegyzésben.
Naplózva
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #7113 Dátum: 10 feb 12, 09:26:45 »

Annyira bírom mikor valaki úgy osztja az észt, hogy tényleg meg se nézi, hogy mire reagál. Nevet
Egy szót se szóltam emberségről, azt mondtam emberi, vagy is emberi tulajdonságok. Az irigység, az önzőség a két legősibb, és legemberibb tulajdonság. Nem emberséges, mint ahogy azt te ilyen szépen levezetted, mert ebben igazad is van, csak úgy kb. nem erről volt szó.

Az meg, hogy kinek mi a szimpatikusabb, mint mondtam teljesen magánügy. Mivel minden ember mást szeret, én pl. örülök, hogy Ulqi karakterét nem cseszték el egy visszaemlékezéssel, ami csak szánalmassá tette volna.

Ja és nem kell bocsánatot kérni, tévedni emberi dolog. Nevet
Naplózva

six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #7114 Dátum: 10 feb 12, 11:12:06 »

Ez esetben nem várom el tőled, hogy elnézést kérj.

Azt felejted csak el, hogy az espadák valami miatt lettek azok, akik. Aizentől nem várok visszaemlékezést, mert Ő egy önző vadállat. Viszont azoktól, akik nem az alapértelmezett rossz fogalmában vett rosszak, tőlük jó, ha mutatják, hogy miért lettek olyanok, amilyenek. Ulquiorra a legtitokzatosabb szereplő, akiről ugyancsak látszik, hogy nem azért lett a 'gonosz' csapatba választva, mert Ő eredendően gonosz. Ennek okát szerettem volna megtudni, de ezzel egyedül vagyok.
Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #7115 Dátum: 10 feb 12, 11:30:07 »

Itt már ebből is vita van?

Lehet h rosszul látom a dolgokat, de szerintem ezerszer emberibb, reálisabb( ahogy te mondtad semnsei), emberségesebb egy olyan karakter mint Aizen. Egy Gaara vagy egy Pein az tulontul már... nem is tudom h mondani... mesébe illő. A Narutoból az egyetlen emberi karakter Sasuke. Amit ő tesz az teljesen irracionális és érzelem függő, vagyis olyan mint a legtöbb érzelmileg egészséges ember xD

A legtöbb gonosz ember miért gonosz? Mert rossz volt neki gyerekkorában? Dehogy is... egyszerüen mert jobb milliomosan ülni a jakuzziban, mint a szegényen egy levarban poshadni. Akinek meg hatalmában áll, vagyis képes rá, az banda vezér lesz, maffiózó vagy mittom én politikus.  Nem volt ritka, h a politikai ellenzéket elteltették láb alól. 

Visszatérve a Bleach mangára nagyon ott volt Nevet Magyarul meg pláne xD Már mindenki Happy, majd jön ichigo, h mi a rákot csináltok és a pofára esés xDDDDDD Olálá Nevet
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 12, 11:48:58 írta Renningan » Naplózva







Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #7116 Dátum: 10 feb 12, 11:48:45 »

Nincs itt semmiféle vita, embere válogatja, hogy ki kit tekint valós szereplőnek, az meg, hogy valaki nem képes elfogadni más véleményét, az ő baja.

Mesébe illő? Talán inkább túlságosan erőltetett.
Viszont már kezd átmenni kissé off-ba a dolog, szóval inkább hagyjuk a témát, és mindenki gondoljon amit akar. Nevet
Naplózva

Train
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1505


« Válasz #7117 Dátum: 10 feb 12, 14:04:48 »

Mondjuk én arra vagyok kíváncsi, mert valaki említette ha jól emlékszem Six, hogy Aizen kétszer megölte Hinamorit, de hogy pontosak legyünk Toshiroé volt a második megtiszteltetés Nevet. De a viccet félre téve kíváncsi lennék, hogy akkor most már meg-e halt végleg. Igazság szerint én nem bánnám mert engem egyáltalán nem fogott meg a karaktere. Bár kétlem, hogy meghalna amíg Unohana is ott van. Ichigo is meddig akar ott állni mint egy ..... a lakodalomban :/. Azzal, hogy különböző arcokat vág sok segítséget nem nyújt a többieknek tulajdonképpen mi a célja megvárja, míg mindenkit levágnak, azt majd ő utána egyedül fog harcolni?
Naplózva
FujiwaaraMichiyo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 248

Aisurando *O*


WWW
« Válasz #7118 Dátum: 10 feb 12, 14:06:14 »

Úristenúristenúristeeeeen! Szegény Toushiro :'( Akkorát sikítottam amikor elolvastam az új részt... remeg a kezem... Ez dúrva.
Naplózva

/l 、
( ゚ヮ 。7 ೨ -Ve~nyau!
 l、 ~ヽ
 じしf_, )ノ
Kaihaku R. Kumori
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 826


Asmodeus - King of the Nine Hells, Lord of Lust


« Válasz #7119 Dátum: 10 feb 12, 14:14:30 »

Szinte biztos vagyok benne, hogy sajnos nem hal meg. Szerintem Unohana mindenkit megfog gyógyítani, mert ha Hiyori-t megtudja, akkor a többi se lehet akadály. Nevet
Ichigo meg, hát szerintem ő most kicsit ledermedt, lehet még mindig a maszk miatt vannak gondjai. És ezért habozik lépni, bár ez elég szokatlan tőle.
Naplózva

Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #7120 Dátum: 10 feb 12, 15:04:05 »

Hát mikor legutóbb odatette magát egy küzdelemben, akkor kis híján kinyírt egyet a barátai közül is, szóval érthető, hogy parázik, mert semmi értelme nincs mindent beleadni, ha a végén Aizen helyett ő nyír ki mindenkit...
Naplózva

milanbert
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 329

otaku-kun


« Válasz #7121 Dátum: 10 feb 12, 15:11:40 »

Nem mintha annak több értelme lenne, hogy hagyja, hogy Aizen öljön meg mindenkit  Ördögi
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #7122 Dátum: 10 feb 12, 15:52:37 »

A legtöbb gonosz ember miért gonosz? Mert rossz volt neki gyerekkorában? Dehogy is... egyszerüen mert jobb milliomosan ülni a jakuzziban, mint a szegényen egy levarban poshadni. Akinek meg hatalmában áll, vagyis képes rá, az banda vezér lesz, maffiózó vagy mittom én politikus.  Nem volt ritka, h a politikai ellenzéket elteltették láb alól.  
Igazad(/igazatok) van, de én inkább a sorozatgyilkosokra, és hasonlókra gondoltam, egy Hannibal Lecterre, vagy egy diktátorra, aki népírtást követ el, ideológiai okokból.
A maffiózók, bandavezérek helyzete más, ők többnyire úgy kerülnek bele az iylesmibe, hogy olyan helyre születnek, ahova, és úgy alakulnak a dolgok..
a hatolom vágy jelentősége, vagy az irigységé egyértelmü, és azt sem vontam kétségbe, hogy nagyon elemi, ősi emberi érzések.. de egy amolyan igazán romlott, szórakozásból kegyetlenkedő, animés szadista főgonosz nem ilyen szokott lenni.
Azokat a "főellenségeket" tartom hiteltelennek, akik épp csak erőt akarnak, és úgy vannak ábrázolva, hogy tényleg csak.. na mindegy, végülis,
Gondolom az, hogy kinek mi az emberibb, eléggé változó. Számomra emberibb, ha valaki irigységből, másokkal nem törődésből, önös és érdekből gonosz, mint az, hogy csak mással is megakarja éreztetni azt  a kínt, amit ő maga is átélt. ....
Ezzel le is lehetett volna zárni, ez az egész objektív.
Csak azt jegyezném még meg, hogy a bosszú lényege pont az, hogy azok is úgy szenvedjenek mint mi, akik fájdalmat okoztak nekünk. (lásd. Peinnél a  VILÁG, bár nála tényleg túlzó lehet)
De jobb visszatérni a  Bleach mangához. Nevet
...A Narutoból az egyetlen emberi karakter Sasuke. ...
Egyébként egyértelműen ki lehet emelni Sasukét, de például amit Gaara művelt az önigazolásáért, vagy Danzou karaktere, sőt, vagy az is, ahogy Orochimaru elutasította a halált, és a pszichopatasága is már-már lélektani alapossággal volt ábrázolva. A NArutoban szerintem sok a nagyon hiteles karakter.
« Utoljára szerkesztve: 10 feb 12, 15:55:23 írta STM » Naplózva
Renningan
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1784

Nothing is True, Everything is Permitted


« Válasz #7123 Dátum: 10 feb 12, 16:03:59 »

Jól mondod sensei. De ideológiai okokból. Az teljesen más. A pápa is minden zsidót vagy nem keresztényt is megöletett volna, csak h a vallását terjessze és megőrizze a monopol helyzetét. Isten nevében ölni éppolyan mint élvezetből vagy pénzért. És nekik se volt rossz gyerekkoruk.

A bleachben nem igazán van emberi karakter. Végülis Hinamori vagy épp Yamma jii még lehetne nem? Gondolkozik.
Naplózva







L
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 510

Hello, my name is L.


« Válasz #7124 Dátum: 10 feb 12, 16:07:41 »

Itt olvasgatva amit írtatok, egy elég beteg ötlet jutott eszembe Aizennel kapcsolatban...  Nevet Olyan, mint az idióta sorozatokban az elnyomott gyíkfiú, akit mindenki kinevet, aztán véletlenül szájába pottyan egy uránatom, deli fiú válik belőle, aki után nők csöpögnek, férfiak irigyelnek, és bosszút áll azokon, akik régen a szemetesbe dobták, mikor még gyíkfiúnak hívták. Na, jó tényleg elgurult a gyógyszerem...  Nevet
Egyébként én csak azt nem értem, hogy 100 év alatt ennyire pocsék bolt a kommunikáció az SS és a Vaizardok, meg Urahara között? Jamma Ji meg ül, és a zanpaktoujával sütögeti a gesztenyéjét????
Naplózva

Imagination more important than knowledge
Oldalak: 1 ... 473 474 [475] 476 477 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!