24 szep 29, 23:40:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 834 835 [836] 837 838 ... 1000
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach Manga  (Megtekintve 1703036 alkalommal)
0 Felhasználó és 172 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #12525 Dátum: 12 szep 28, 06:34:46 »

Igen és a 12. kötet borítóján Aizen feszít! Nevet Kellemes kis kötet volt, ez az egyetlen Bleach kötetem. xD
Naplózva
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #12526 Dátum: 12 szep 28, 10:15:30 »

Ha képesek voltak bankai lopó medált kifejleszteni, akkor miért ne lehetne valami illúziós cuccuk, amitől Jama azt látta hogy Bach a hosszú hajú, a hosszú hajú pedig Bach. És hogy miért nem érezte meg Jama a két lélekenergia különbségét hogy valójában melyik, melyik? Ha megnézzük, igazából szinte végig Bach közelében állt a másik, ott van egy óriási lélek energia, meg közvetlen mellette egy gyengébb, meg még Jama is elkezd hatalmas energiákat felszabadítani. Szerintem egyszerűen csak túl sok lélek energia volt épp SS-ben, és túl közel álltak egymáshoz, ahhoz hogy pontosan kivehesse hogy melyik, melyik. Közvetlen kapcsolatba meg nem kerültek, mint mikor Aizen átszúrta Jamát, és ő meg érezte egyértelműen hogy nem illúzió hanem maga Aizen az.

Vagy lehet hogy elszívtak egymásból egy kis darabot, Bach és a másik és mint Kirge, felvették az elszívott lény alakját részben, majd egy technikával, elsimították a saját külsejüket, hogy egymásra hasonlítsanak. Nevet Bár ez baromság lenne. ( Nem is komolyan írtam. )

Vagy valami póttest? Csak azt nem tudom hogy hogyan férne bele a magas Bach a másik alacsonyéba.
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #12527 Dátum: 12 szep 28, 13:58:55 »

Lehet, hogy pont ez a szőke gyerek képessége pl Stern Ritter "C" Change, vagy "T" transform. Esetleg ez is hasonló szerkezet, mint ami Aporro készített és megtévesztették vele Nelt, csak hordozható, köpeny alatt elférő változatban.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
rougon
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #12528 Dátum: 12 szep 28, 14:22:44 »

Nekem ez a szöveg amit Yama mondott a bankairól elég ködös. Mármint az, hogy például Ichigo bankaiára hivatkozott, hogy nem tökéletes és ezért nem tudták ellopni. Itt felmerült bennem a kérdés mindjárt, hogy a többi shinigami bankaia tökéletes lenne? Kétlem, hiszen mindegyiküké változik az idővel, tehát nem lehet tökéletes senkié sem. Mégis azokét eltudták lopni, míg Ichigoét nem. szerintem pont a fordítottjának kellene lenni az igaznak. A tökéletest nem lehetne ellopni, míg a többit, amely még nem érte el a fejlődésének csúcsát, azt lehetséges megfelelő elemzés után. Az is problémás, hogy hogyan tudták kielemezni azokat amelyeket elloptak és még azokat is amelyeket elvileg nem is ismerhetnek. Ezeket hogyan elemezték ki? Nekem ezek egyenlőre zavaros tényezők és remélem, hogy valamit megtudunk erről.

Ezzel egyetértek , nekem is az első ami eszembe jutott, hogy ez valamiért nem egészen klappol... ennyi erővel Abarai Renjinek a bankai-át (ami kb egyidős Ichigoéval) sem tudták volna ellopni, de As Nodt viselkedése mégis azt sugallta, hogy képesek rá... na mindegy, várom majd a későbbi fejleményeket, magyarázatokat Kubo-tól...
Naplózva
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #12529 Dátum: 12 szep 28, 15:04:12 »

Azért nem lehet ellopni mert ismeretlen a bankai határa. 2100 éve alapította Yama az akadémiát. Első tanítványa volt az a néhány idősebb Taicho, na meg Sasakibe. 1000 éve rágott be Bach valamiért (fontos), de ekkor már 1100 éve folyt a shinigami nevelés. Juha hovatartozása sem tiszta (fontos), mert enélkül nincs alap amin el lehetne indulni.
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #12530 Dátum: 12 szep 28, 15:11:00 »

Ichigo bankaiát egyszerűen szerintem azért nem tudják ellopni mert nemrég kapta vissza az erejét de az húszmillió lélekenergiából áll, tehát itt nem is a már 2 éves bankairól beszélünk hanem a pár hónapos (esetleg hetesről...). A korlát még stimmelne is, hogy kell a maximum határ, hogy bekalibrálják és ne égjen túl a kütyü, bár az elég béna magyarázat lenne, végülis ez itt annyira nem eget rengetően fontos infó, a lényeg hogy a legerősebbek bankaiát nem tudják ellopni, szerintem ez eltörpül pl Bach kiléte/múltja mellett  Mosolyog
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #12531 Dátum: 12 szep 28, 16:02:06 »

Szerintem meg egyszerűen nem ez a bankaia.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #12532 Dátum: 12 szep 28, 19:04:56 »

Szerintem meg egyszerűen nem ez a bankaia.

Ez jó  ikszdé ikszdé ikszdé Én is azon a véleményen vagyok mint DasOmen, hogy mindegy hogy el bírják-e lopni vagy sem ( jelenleg feloldotta a bankait Yamabá ) A fontosabb dolog, hogy mit tett 1000 éve Yuha Bach, hogy ennnyire mérhetetlenül gyűlöli Yama. Ez az igazi REJTÉLY  Gondolkozik.
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #12533 Dátum: 12 szep 29, 00:21:14 »

Szerintem meg egyszerűen nem ez a bankaia.

Ez jó  ikszdé ikszdé ikszdé Én is azon a véleményen vagyok mint DasOmen, hogy mindegy hogy el bírják-e lopni vagy sem ( jelenleg feloldotta a bankait Yamabá ) A fontosabb dolog, hogy mit tett 1000 éve Yuha Bach, hogy ennnyire mérhetetlenül gyűlöli Yama. Ez az igazi REJTÉLY  Gondolkozik.

Jamabá jelenlegi hatalmas gyűlölete abból származik, hogy eleve ez az egész krízis helyzet, ő miatta alakult ki, mert 1000 éve nem tudott végezni Bach-al, akitől szerintem származik a Quincy faj, azaz ha megölte volna, akkor nem lennének Quincy-k most és nem lenne balhé. Másrészt, ugye jöttek hadi állapotot hirdetni és megölték az első tisztjét, akit nagyon a szívére vett, és a halála megint csak Jamabá miatt történt részben. Aztán idejött egy halom Quincy, népirtásba kezdtek, SS évszázadot hatalmát és tekintélyét pár másod perc alatt porba tiporták, ezreket mészárolnak, bankaikat lopnak, és már kapitányok is odavesztek, és ez mind visszavezethető arra hogy nem végezte el a feladatát 1000 éve. Ezek után én is nagyon paprikás lennék, és gondolom Jama nagyon a szívére is vette hogy miatta történnek ezek most. Nem feltétlenül kellet tennie szerintem semmi komoly dolgot 1000 éve Bach-nak, az is lehet hogy Jama parancsba kapta hogy pusztítsa el Bach-ot ( feltételezhetően ő a Quincyk őse ) mert veszélyesnek ítélték az új fajt SS-ben, Jama mindent beleadott, Bach is erősen védekezett és támadott, és lehet hogy a végén Jama megkegyelmezett neki, mert Bach csak élni akart. Én valahogy nem tudom elképzelni hogy Jamát legyőzte volna Bach 1000 éve és életben hagyta. Bár az is lehet hogy magától Bach-tól származik a fején az a másik karcolás ami sose gyógyult be.

Az a verzió miszerint nagy harc után Jama megkegyelmezett Bachnak akinek elpusztítását SS adta parancsba, szerintem érdekes verzió lenne. Megkegyelmez neki, és ellent szegül SS törvényeinek, mert Bach csak élni akart, aztán telnek az évszázadok, majd megtörténik a Quincy-k kiirtása, Bach-ban valami megváltozik, elkezdi a bosszú hadjáratot tervezni, majd most idejön kiirtani. Ez tök jól magyarázná Jama nagy indulatát, megkegyelmezett neki, bizalmat fektetett belé, aztán most mégis idejön balhézni Bach, és ez Jama hibája, mert nem tartotta be a parancsot. És az egész világ egyensúlya veszélyben most.
Naplózva
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #12534 Dátum: 12 szep 29, 08:17:47 »

Érthető lenne ebből a szempontból Yama dühe amiért magát okolná, de szerintem van valami olyasmi, hogy pl Yuha BacH fellázadt a shinigamik ellen mert elnyomottnak érezte magát. Szerintem nem Yuha Bach a quincy-k őse mert 1000 éve is voltak társai, (tisztjei, emberei -> Ha ő volt a góré)  lásd: http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/509/7 Zeidritz aki szerintem idősebbnek néz ki Bachnál bár lehet hogy nem az. http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/509/8 Argola és Hubert.
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #12535 Dátum: 12 szep 29, 11:06:06 »

Érthető lenne ebből a szempontból Yama dühe amiért magát okolná, de szerintem van valami olyasmi, hogy pl Yuha BacH fellázadt a shinigamik ellen mert elnyomottnak érezte magát. Szerintem nem Yuha Bach a quincy-k őse mert 1000 éve is voltak társai, (tisztjei, emberei -> Ha ő volt a góré)  lásd: http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/509/7 Zeidritz aki szerintem idősebbnek néz ki Bachnál bár lehet hogy nem az. http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/509/8 Argola és Hubert.

De ha megnézed ennek a két  már halott Quincy-nek az egyen ruháját, teljesen ugyan olyan mint a mostaniaknak, és még az a Quincy kereszt  jel is rajtuk van, szerintem ők a 200 évvel ezelötti kiírtásban haltak meg, nem pedig 1000 éve. Meg elméletileg ez a Bach most a hosszú haju Quincy volt ( vagy franctudja ki ) és ő ismerte fel a két halottat, ő maga viszont túl fiatal ( vagy tételezzük fel hogy az, hogy ha nem a hosszú hajú az ) ahoz hogy 1000 éves legyen. Szerintem biztos hogy 1000 éve jött létre a Quincy faj, és a kezdetekben még biztos nem voltak ilyen jelképeik, meg egyen ruha, csak késöbb alakulhattak ki.

Arra leszek kíváncsi hogy vajon hogyan jött létre a Quincy faj, vajon a halálistenek miatt? vagy esetleg a lidérceknek van hozzá köze? A fullbringekhez is van közük. Lehet hogy valami halálistenek elleni "kísérlet" részeként jött létre az új faj, a lidércek beleavatkozásával. Tuti hogy nem véletlenül csinálta meg Kubo a fullbring arc-ot, szerintem még lesznek utalások rájuk, lehet hogy ők egy kezdetleges Quincy faj, amilyenek ezeréve voltak Bach-ék. És sok edzéssel váltak a maismerté.
Naplózva
Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #12536 Dátum: 12 szep 29, 13:49:59 »

Én úgy gondolom hogy 1000 éve is ilyen quincy keresztes ruhákban voltak mért lettek volna 200 éve olyan hülyék hogy visszajöjjenek mért nem maradtak Bach-al és vártak volna mostanáig.
Bach és Babszem, hoyg most ki-kicsoda és milyen idős csak magamat tudom idézni
Szerintem a Szent Zwineger technikánál történhetett szerepcsere már ha volt ilyen.
Nem véletlenül mondta Yuha Bach hogy ez a technika nyújtja a legnagyobb védelmet a használójának.
Mivel fény elemű technika lehet csak egy optikai  csalódás/csapda Yama számára aki azt látja a (tükörben) ellenefélnek akit látni szeretne és akkor lehet, hogy Babszemet hitte Yuha Bachnak és őt vágta derékba Nevet
Korukról Bach lehetett nagyon fiatal kb mint Sasakibe és 1000 év alatt ugyanannyi öregedett mint ő és szerintem ez pont megfelelő ahogy most kinéz.(vagy lehet, hogy Bach akkor még gyerek volt de k.rva erős és ezért nem ölte meg Yamabá, de ezt én sem hiszem, hogy így lett volna)
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #12537 Dátum: 12 szep 29, 13:59:40 »

Ez eddig is tudható volt hogy 1000 évvel ezelőtt hatalmas harcok dúltak SS-ben az uralomért. Ha másra nem is, erre jó eset volt a 168. résztől kezdődő filler (Brand Captain) történet mert valamekkora betekintést nyújtott a valódi lélekvilág életébe és egyben elejtegettek dolgokat a történelméről is. Innét lehetett tudni, hogy 1000 évvel ezelőtt hatalmas harcok dúltak SS uralmáért ahol Yamáék győztek. Nem mellesleg eredetileg nem 4, hanem 8 nagy ház volt jelen abban az időszakban. 4 nagy ház eltűnt a forgatagban és az sem mondták, hogy kik voltak a másik harcoló fél. Szerintem most már sejthetjük, hogy ezek valószínűleg a quincyk voltak akik nem értettek egyet a shinigamik hollowok iránti nézeteivel. A túlélők elmenekültek  és elbújtak de néhányuk az emberek között élte túl a dolgot. Ezektől származhatott az Ishida és a hasonló quincyk akik csak nyilakat használtak. Ezeket mészárolták le később a shinigamik. Egy másik mag aki túlélte (nem lepődnék meg ha az eltűnt házak túlélői) egy másik rejtett "dimenzióban" pedig próbáltak túlélni és megtervezni a bosszújukat Bach vezetésével. Az őfelsége megnevezés is valami családok feletti uralomra utal. Most pedig azért jelentek meg mert a kutatásaik és az információik elérték azt a szintet, hogy képesek legyenek felvenni a harcot Yamáék ellen. Nem lennék meglepve a a kutatások Ishida apjához, Ryukenhez vezetnének. Meglehetősen titokzatos személynek látom.
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #12538 Dátum: 12 szep 29, 15:11:55 »

rini67 elmélete tetszene megvalósítás fényében, kiegészítve azzal hogy max 3 nagyház lehetett a quincykkel a Shiba ház lebukott mint mondták az első arcban - bár azt ki tudja, hogy milyen régen...-. Tartom, hogy az igazi quincyk azok halálistenek olyasfajta képességekkel mint amiket most látunk, az emberrel pároztatott fajtájuk, akik Ishidáék, és ha belenézünk, a 200 évvel ezelőtti írtásban külön hangsúlyozták, hogy embereket öltek meg, akik direkt ölik meg a lidérceket, a halott bajtársaik emlékére, ergo képesek lennének SSbe küldeni őket, ha akarnák, vagy csak a 100%-os ízig vérig quincyk tudnák megcsinálni a lélektemetést,,,,,mindamellett elég sok varázslatot láttunk már 1-90ig talán tovább is, érdekes, hogy quincy technikát alig, pedig abból is lenne legalább annyi, ahogy leszűrtem. Ryüken pedig a Bleach hatalmas aduja lehetne, akármikor akárhol feltűnhetne, nem hiszem, hogy lerendezné Kubo annyival az egészet, hogy csak a pénz miatt nem maradt guincy....igaz ezek mind elég erős feltételezések, de legalább magyarázná, hogy honnan kapták a quincyk az erejüket, és nem csak random power uppolt emberek lennének.
Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #12539 Dátum: 12 szep 29, 15:31:28 »

Ez eddig is tudható volt hogy 1000 évvel ezelőtt hatalmas harcok dúltak SS-ben az uralomért. Ha másra nem is, erre jó eset volt a 168. résztől kezdődő filler (Brand Captain) történet mert valamekkora betekintést nyújtott a valódi lélekvilág életébe és egyben elejtegettek dolgokat a történelméről is. Innét lehetett tudni, hogy 1000 évvel ezelőtt hatalmas harcok dúltak SS uralmáért ahol Yamáék győztek.

De azok csak fillerek voltak, amiknek nincs kihatásuk az igazi manga történetre, nem lehet őket figyelembe venni. Vagy Kubo is közreműködött a filler részek történet írásánál a manga mellet?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 834 835 [836] 837 838 ... 1000
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!