24 máj 28, 17:13:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 283 284 [285] 286 287 ... 460
  Nyomtatás  
Szerző Téma: One Piece manga  (Megtekintve 1018046 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #4260 Dátum: 14 okt 06, 21:52:17 »

Hát ez nem semmi...tényleg ott van  bow
Ez az Oda nem normális.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
jasek89
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383



« Válasz #4261 Dátum: 14 okt 07, 18:00:21 »

Egyébként feltűnt nektek, hogy eddig mindenkinek szomorú gyerekkora volt, kivéve Luffy-nak meg Usopp-nak? Nekem ez már kezd zavaró lenni, mintha egy karakternek sem volt rendes gyerekkora.... :S
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 18:01:14 írta jasek89 » Naplózva
Oswald
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 90



« Válasz #4262 Dátum: 14 okt 07, 18:11:17 »

Egyébként feltűnt nektek, hogy eddig mindenkinek szomorú gyerekkora volt, kivéve Luffy-nak meg Usopp-nak? Nekem ez már kezd zavaró lenni, mintha egy karakternek sem volt rendes gyerekkora.... :S

Azért Luffynak sem volt álom a gyerekkora. Nem ismerte a szüleit, és elvesztette az egyik barátját Sabot. Usoppnak meg meghalt betegségben az anyja, az apja pedig lelépet kalóznak, így egyedül maradt.
Naplózva
jasek89
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383



« Válasz #4263 Dátum: 14 okt 07, 18:38:50 »

Akkor ezek szerint One Piece-ben egyik karakternek sem volt rendes gyerekkora?  Gondolkozik
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #4264 Dátum: 14 okt 07, 18:43:41 »

Ez nem véletlen. Ugyanis sok gyerek sanyarú sorsáról az a kormány, az a világ tehet, ami ellen harcolnak/harcolni fognak. És ha a harchoz indok kell, vagy ha majd az emberek megkérdezik, hogy miért teszitek ezt (nem fogják...addigra szerintem mindenkinek világos lesz), akkor ott vannak az élő példák. Kétlem, hogy a kormány nagyon örülne annak, ha nyilvános lenne a sok elcseszett országból érkező emberek gyerekkora.
De ha eltekintünk a harctól, szerintem csak simán a kormány korruptságát, a világ romlottságát demonstrálják. És ilyenkor mindig Fehérszakáll halála jut eszembe, mégpedig, hogy majd egy ember kihívja maga ellen ezt a világot.
Nem tudom, engem mindig ezek a fejezetek hoznak OP hangulatba. Előremutatnak, vagy inkább túlmutatnak a pillanatnyi történéseken, előremutatnak egy nagyobb problémára. Ilyenkor várom mindig a végső nagy harcot.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 18:50:05 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #4265 Dátum: 14 okt 07, 19:14:07 »

jasek89: Szerintem meg pont hogy így a jó. Mármint, milyen már az hogy van egy tök erős karakter de tök happy gyerekkora/múltja van? (Mert ugye gyenge/nem fontos karakterek múltja kit érdekel?) Tiszta mary sue lenne. A karaktereknek kell egy/vagy több pont az életükben, ami miatt képesek fejlődni. Tapasztalat nélkül semmire se mennének. Na de ez nem azt jelenetni hogy mindenki egy hatalmas tragédiát kell átélni. (Kinek mi a tragikus)

Luffynak még voltak bőven fizikai és lelki megpróbáltatásai is. Nem akármilyen korban.

------

A 762. fejezettel kapcsolatban olvastam vmit, gondoltam megosztom veletek.

Oda nem csak a rajzot hanem a sztorit is elképesztően készíti el.

Japán az 1900-as évektől kezdett el iparosodni aminek a következménye a környezetszennyezés volt. Ugye, nagy szükség volt fémre, a bányákból lefolyt kadmium (fehér fémes elem, mérgező) a folyókban kötött ki. (A bányászatot nem ellenőrizték le)A rízsföldek pedig felszívták a mérgezett vizet. Így kezdődött el az itai-itai byou (ow ow betegség). A mérgezés hatása a szerveztre a kálcium csökkenése=csontlágyulás volt, az egész test elkezdett fájni. Másik tünet volt a vérszegénység. Emiatt a bőr sápadt lett.
Így belegondolva, a japánoknak még tragikusabbnak tűnhet Law múltja.

+ a mérgező anyag neve. Oda olyan kanjit használt amiket nem igazán lehet lefordítani, ugyan is máshol nem léteznek ilyen szavak. A kanji egy része sárga anyagot jelent fehér árnyalattal. Az egész vmi fehér füstöt jelent.

Elég össze vissza írtam le, azért remélem hogy hasznos infók. (És érthetőek:D)
 
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 19:19:30 írta klozo » Naplózva
jasek89
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383



« Válasz #4266 Dátum: 14 okt 07, 20:39:48 »

jasek89: Szerintem meg pont hogy így a jó. Mármint, milyen már az hogy van egy tök erős karakter de tök happy gyerekkora/múltja van? (Mert ugye gyenge/nem fontos karakterek múltja kit érdekel?) Tiszta mary sue lenne. A karaktereknek kell egy/vagy több pont az életükben, ami miatt képesek fejlődni. Tapasztalat nélkül semmire se mennének. Na de ez nem azt jelenetni hogy mindenki egy hatalmas tragédiát kell átélni. (Kinek mi a tragikus)

Értelek, csak már sejthető hogy mutatja be Oda a karaktereket, visszaemlékezés, szomorú gyermekkor, majd következtetés miért olyan amilyen.... Nevet Nem mintha zavarna, csak már picit lerágott csontnak érzem ezt az irány, mutathatna valami új menetet is egy karakter megismerésével sztem.... Mosolyog Lehet nem véletlen unja már Hiei D. Legend is az ilyen flashback storykat, mert várható h mi jön... Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 20:40:55 írta jasek89 » Naplózva
Scratchmen
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


Szupernova


« Válasz #4267 Dátum: 14 okt 08, 13:49:52 »

http://www.mangareader.net/one-piece/763

Na ez ütött rendesen Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 08, 13:50:26 írta Scratchmen » Naplózva
sordoran
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110



« Válasz #4268 Dátum: 14 okt 08, 13:52:24 »

Pont megelőztek. Nyelvesít
Keverjünk bele egy kis doffy-s visszaemlékezést. Remélem nem az Oda célja, hogy őt is megsajnáljuk, mert én nem tudom, bár tény hogy szörnyű gyerekkora volt, de amit ezután/most tesz senkinek se segít. Bár talán megtérülhet később, ha meglátja, hogy az ő általa választott út, ami során átgázol másokon a céljáért nem a megfelelő. A rész vége meg fincsi. Kúl
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #4269 Dátum: 14 okt 08, 13:54:45 »

ezeken a múltakon tényleg lehetne változtatni de amíg kreatív tud lenni Oda és másfajta storykkal előjönni addig nem zavar, hogy ugyanaz a felépítés.

Ez a mai fejezet meg igen csak adta!Ötletes volt szerintem, hogy Doffy rémálmából kanyarodtunk vissza a flashback-beli jelenbe Nevet most nincs nagyon időm bővebben kifejteni úgy, hogy egyenlőre ennyi.

Következő részben jön a nagy csattanó a flashback részéről és az utolsó oldalon visszamegyünk Luffyékhoz.


Doffy meg nem a szomorú gyerekkora lett olyan amilyen.Előtte is "gonosz" volt.Már amennyire egy celestial dragon gonosz.Én is fostam, hogy Oda megsajnáltatni akarja de nekem nem így jött le úgy, hogy 5/5
Naplózva
Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #4270 Dátum: 14 okt 08, 14:59:14 »

Na most már kezdek hitelt adni annak az ötletnek hogy az elveszett évszázadban szerezték meg a hatalmat a d-ktől a c dragonok.
De hogy lehettek erre képesek ha mindegyik leszármazottja egy senkiházi?
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
klozo
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 221


ROCK ^^


« Válasz #4271 Dátum: 14 okt 08, 15:26:52 »

Biztos lesz egyszer vmi más módja is a karaketrek bemutatásának. De engem sem zavar ez a módszer.

Erre ma ki is jött a 763. fejezet:D

Rengeteg ok van már hogy gyűlöljük/gyűlöljék a celestial dragonokat. Azok a dolgok amiket felsoroltak/elmondtak, embertelen. Végülis ők nem is emberek az elmondásuk szerint.... Kis könyörtelen bagázs. Persze a kivétel. Megint csak a tisteletemet adom Homingnak. Bár valóban naív és meggondolatlan volt. Nagyon szép meg minden hogy ezt tette. A meglátása is tetszik. "Mindig elmber voltam".. Látszik a szolíd, szerény arcán, na és persze a feleségén is. (még mindig utálom azokat a csúcsokat a fejükön, de látom h róluk később eltűnik) Tudhatta volna hogy mások nem nézik jó szemmel őket. Egyáltalán nem gondolta végig a dolgot. Ezzel veszélybe sorodorta a családját. A végére már könyörgött h a gyerekeit hagyják életben és inkább csak őt... Egy hagyományos c. dragon még ekkor is játsza a felsőbbrendűt. (lásd Gyojin-sziget, flashback) A feleségét is elvesztette.


És akkor jöjjön Doffy x Cora szemszögéből. Az ablakból való lelógatás (gondolom jó magasan) talán túl durva volt. Mármint Doffyra és Corara értve. Ők csak gyerekek voltak. Aztán még megis lőtték szegény Doffyt.  A többi megpróbáltatások rátetőztek erre. Cora meg annyira visszahúzodónak tűnik gyerekként(kinézetre nagyon hasonlít a gyerek Killerre).
Láthatuk Doffyszemét:D Igaz, nem rendesen az arcával, de akkor már tudjuk h van neki:D Komolyra véve a dolgot. Ezek az emlékek végig kísérték az egész életét, amitől úgy érzem h tiszteletet érdemel ő is, vmilyen szempontból. Mert abból a brutális gyerekkorból így felemelkedni nem kevés munka lehetett. Eszembe jutott az amit Marinefordban mondott a háború alatt. A gyerekek akik megtapasztalták a háborút/szenvedést és akik meg nem teljesen máshogy látják a világot. Ő mindkettőt tapasztalta. Egyfajta 'bölcsesség' van benne az életről. "Fájdalom, félelem, szomorúság." Ezt mind megtapasztalta. Emiatt úgy érzem h neki megvan az oka h így cselekedjen. (azokat utálom a legjobban akik csak random cselekednek)

Ezt nem értem, ha Cora nem rendeljezik az ope-ope no mivel akkor h a francba él? Law nem a szívét találta el? Law a kis furfangos. "Lefizettem jégkrémmel"xD Kíváncsi vagyok h ki hívta fel Doffyt. Lehet amiatt a hívás miatt akarja bevenni Lawt a csapatába. Hogy kihasználja a gyümölccsel. Végülis mindig is azt akarta. Nem? Azzal a sunyi vigyorával az élen.
Cora egy fanatasztikus ember. Nekem nagyon szimpatikus. Hazudott Doffynak h megmentse Lawt~
De egy csomó heggel van megbélygezve.. A remek gyerekkor.
Szerencsétlent még mindig szívatják:D
Az egyik képkockán úgy néztek ki mint vmi maffiozók:D Cora lábai még mindig részegek.
Azok a képkockák egy szép családias hangulatot keltettek bennem. Ha belegondolok h Law letagadta őket PH-n és a többi..
Trafalgar D. Watel Law... ez annyira jjbregéetonb23jveovuk5gbjrhvkznbegm vtzb mcv !! Hogy ha titokként kezelte a nevét gondolom akkor tudhatott vmit róla. H ha nem is konkrét dolgot, de akkor is. Amúgy nagyon epicül hangzik:D (Így már értem h honnan tudhatott a erről a névről, vagyis annak jelentésével. (vagyik h nem átlagos:D)
Erre Cora megszólal:DD Egek. Akkor biztosak lehetünk abban h kapunk egy kis infót a D.-ről. Cora vagy Doffy által. Esetleg mindkettő. Doffy miért is utálná a D.-ket? Remélem hamar kiderül:D Túl gyorsan véget ért a fejezet. Befogok így kattanni.
Amúgy nagyon izgatott vagyok Cora szinkronja miatt. És persze a kis Lawé is érdekel:D


Yamael: Az őseik is biztosan azok voltak. (Gondolom a c. dragonokra gondolsz)

Szerk.:
Két D. szövetkezett egymással! A Világkormány be******ja!
Mr. 2-nek kacsa hajója volt. Doffynak flamingó:D
Dellingertől elolvadok.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 08, 15:41:56 írta klozo » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #4272 Dátum: 14 okt 08, 17:01:24 »

Most panaszkodtok miatta, hogy a szereplőgárdába mindenkinek különböző mértékben, de elbaszott gyerekkora volt, pedig enélkül hiteltelen lenne az egész.  Nevet
Ha anyucival-apucival, nyugodt körülmények között nősz fel, akkor sokkal kevesebb dolog motivál a törvényen kívüli élet választására, mint azokat akik már nagyon fiatalon olyan környezetbe és olyan emberekkel körülvéve nőttek fel. Nem is kell ehhez messzire menni, kinézel az ablakon, látod a Rioi nyomornegyedben születő Juant, és a rózsadombi villában élő Zsuzsikát. Melyik fog nagyobb eséllyel pisztollyal embereket kirabolni esténként, hogy legyen mit ennie? Persze lehet, hogy Huan ösztöndíjat nyer, kijárja az egyetemet és sztárügyvéd lesz, Zsuzsika meg megélhetési bűnöző lesz, de erre azért statisztikailag jóval kisebb az esély. Ugyanakkor ha Juan nőne fel Rózsadombon, és Zuzsika Rioban, akkor ez az arány megfordulna, mert a más környezet más részeit hozza ki az embernek, ilyen egyszerű.
Ti összekeveritek az ok-okozati viszonyt: nem azért van valakinek szar gyerekkora, mert kalóz, hanem azért kalóz mert már kiskorától kezdve szar dolgokat tapasztalt, és valamiért nem látja magát könyvelőként elhelyezkedni mint a társadalom kispolgára.

Cora karaktere már csak azért is király, mert nem a szokásos aranyos-nagybátyószerű-mester(Jiraya pl) karakter akit mindig előszednek, ha egy morcos kisgyerek elhalálozottjait vesszük Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
oky
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 128


asd


« Válasz #4273 Dátum: 14 okt 08, 17:02:58 »

Érdekes fejezet volt. Rávilágított kicsit arra, hogy milyen is az, amikor valakit lelöknek a nagyon magas lóról, és egy nagyon mély gödörbe esik. Nagyon minimális szinten meg lehet érteni Doffyt (kb 5%-ban), hogy miért is lett ilyen, de csak azért mert nem ő tehet róla, hanem a világ amiben felnőtt. Viszont ettől függetlenül utálatos amit művel. A fejezet pedig előrébb fogja lökni a végső story-t, és remélhetőleg meg is tudjuk, hogy mit is jelent a D, és miért utálja őket Doffy.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #4274 Dátum: 14 okt 08, 19:42:12 »

Doffyt kizárólag azért lehet tisztelni mert nem a 0-ról hanem kb a -50-ről állt fel oda ahol most van.De még ezért sem kell feltétlen tisztelni mert nem éppen egy tiszteletre méltó ember.
Meg kell nézni még azelőtt, hogy megfordult az élete és volt pénz stb. hogy viselkedett. Ilyen szülők mellett nem is értem, hogy lehet ilyen, "hol vannak a rabszolgák? menjünk vegyünk néhányat!".Biztos nem állt közel a szüleihez mert akkor gondolom több időt töltött volna velük és ragadt volna rá valami tőlük és ez lehet a különbség Doffy és Cora közt.Mondjuk minden feltevésem hibázik valahol mivel 1 vagy 2 fejezettel ezelőtt mondott olyat, hogy "apa elvihetem a pisztolyod?", ez nem úgy hangzik mintha először kérte volna és gondolom meg is kapta ha így kérte újra.Lehet a szülők csak megjátszották, hogy gonoszak és ez mindent megmagyarázna? De ezt meg üti az, hogy a c. dragonok mondták, hogy mindig is különböztek.

Egy szóval én nem is sajnálom meg nem is tisztelem Doffy karakterét csupán elismerem, hogy jól csinálja amit csinál és rohadtul erős.Sőt örülök neki, hogy nem lett "kiherélve" azzal, hogy csak a gyerekkora miatt ilyen.Azért ilyen mert "gonosz" és kész.Ezt így kell Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 283 284 [285] 286 287 ... 460
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!