24 máj 19, 22:24:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sárkányölő mágiák  (Megtekintve 53531 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #45 Dátum: 11 jún 16, 08:50:28 »

Igen Chakra, emléket akartam írni.  ikszdé

Én már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy a sárkányölők maguk is sárkányok. A sárkányok több ezer évig elélhetnek a történet szerint. A mágiájuk hihetetlen mértékeket ölt, és a legerősebbek közé tartozik az edolsi eseményekből következtetve. Natsu, sőt a többi sárkányölő is képes valamilyen módon ,,átváltozni" maga is sárkányá. Erre példák lehetnek az alábbi manga oldalak:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/160/5 (itt Natsu bőre kezd pikkelyekre hasonlítani. )
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/160/18 ( itt is látszanak a pikkelyek)
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/161/9
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/194/25
Érdekes, hogy mágiát szinte bárhonnan képesek elnyelni, mikor ez elvileg természet ellenes a fairy tail világában.
Ez az elmélet magyarázná, hogy miért nem képesek átmenni a varázsképletes falon.
Sokan emlegették a mangában hogy ha valaki le akar győzni egy sárkányt, akkor ezt csak úgy teheti meg, ha rendelkezik a sárkányok erejével. Ezt belátható, mert még Gildartz se tudott mit tenni a fekete sárkány ellen, pedig a legerősebbnek mondható a céhben. Csak kérdés, hogy miért öltenek emberi alakot.
A másik elképzelésem hasonlít Ronyszkuszéhoz és Chakráéhoz, mégpedig abban, hogy egy sárkány erejét örökölték meg. Tehát ez  mágia nem emberben született, hanem sárkányban, és ez az erő adódik tovább és tovább, ezáltal él, és segíti a hordozóját.

Nem hiszem, hogy a sál lenne a megoldás: a felírat így szolt: aki átlépte a 80 éves kort, vagy aki köszobor nem mehet ki. Mind a kettő élőre utal, tehát tárgyak elvileg áthaladhatnak rajta. Ha igaz amit mondtál, akkor Natsut és Gazillt is csak a ruha tartotta volna vissza, tehát a testük egy bizonyos részig áthalad, de az a bizonyos tárgynál azonban megállt volna. Gazill és Natsu se tudta átrakni egy testrészét se, tehát valami a testükbe nem engedte ki őket.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 16, 08:58:06 írta hiroto » Naplózva
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #46 Dátum: 11 jún 16, 10:04:39 »

Ehez a sál témához csak annyit, hogy tudtommal Gazillenek nincs semmi cucca,amit Metallicanatól (azt hiszem így hívják) kapott. Így ez bukta imao. Szóval a képletes dologra a válasz magában a mágiájukban keresendő.

Az meg, hogy mindenhonnan képesek mágiát nyerni kicsit sarkos, ugyanis Wendy a levegőből nyeri az erejét, Natsu a túz minden fajtájából, illetve Gazille ha vasat eszik. Illetve a pikkelyes dolog. Ezt már többen feszegették és abban maradtak, hogy Gazille páncélja saját találmány, illetve Natsu esetében amolyan turbo módra kapcsolást szimbolizál. Perdöntő azt hiszem az lene ha Wendynek is megjelennek ezek. De addig csak találgatunk.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #47 Dátum: 11 jún 16, 19:22:50 »

Nem tudom, hogy a lacrimás sárkányölők mennyire számítanak, de Luxuson és Cobrán is láthattunk sárkánypikkelyeket. Sőt Cobrának asszem az egyik egész keze is átváltozott. ^^

Luxus: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/124/15
Cobra: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/149/24
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #48 Dátum: 11 jún 16, 20:17:22 »

Én úgy gondolom, hogy ezek a pikkelyek mindegyik sárkányölön idővel vagy terhelés után megjelennek. Más - más szinten, de megjelenik. Mivel a sárkányok típusa is eltérő így ez a képesség az adott sárkányoknál és ezáltal a növendékeknél is máskor jelenik meg. A lacrimás sárkány ölök pedig szintén megkapják a lacrima szintjének megfelelően. A hagyományos sárkány ölök pedig ahogy korábban írtam más szinten jut hozzá. Például Gazille előbb kapja meg ezt a képességet mint Natsu. Másrészt látható jelenleg, hogy Natsu és Gazille körülbelül egy szint körül mozog míg Wendy jóval mögöttük kullog. Idővel szerintem Wendyn is megjelenne ez a pikkely, de nála ezeken az alsóbb szinteken fontosabb volt a gyógyítás képességének elsajátítása. Metalicana így Gazille esetében a védelem megerősítése volt a fontos, míg Natsu tűzsárkányánál a pusztítás ereje volt az elsődleges. Majd idővel ezek szép lassan kiegyenlítődnek a sárkányok sajátosságának megfelelően. Natsu megkapja a pikkelyeket míg Gazille pusztító ereje kezd növekedni. Wendy gyógyító ereje után úgy néz ki, hogy a támadó ereje a következő lépés és majd később kap pikkelyeket. Én legalábbis így képzelem.
Naplózva
adamkaa1102
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 40


« Válasz #49 Dátum: 11 jún 24, 17:27:55 »

Lenne egy kérdésem  Gondolkozik
A lacrimás sárkányölők is azt eszik amilyen fajta sárkányölők...mert ha igen akkor Luxus nem nagyon tud mit enni, mert hát mennyi az esélye, hogy belecsap a a villám.

Ezt azért kérdem, mert ugyebár a sajátjukat nem ehetik meg.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #50 Dátum: 11 jún 24, 17:33:33 »

Cobra meg tudta enni a kis kedvence mérgét.

Luxus meg pl. bele tud harapni a elektromos vezetéke. Nevet
Naplózva
adamkaa1102
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 40


« Válasz #51 Dátum: 11 júl 09, 20:32:25 »

Hát persze...elektromos vezeték, miért nem jutott eddig eszembe Nevet ikszdé
Natsu kérdi: Cobra! Milyen ízű a méreg
Cobra: Finom, kóstold meg Nevet ikszdé
Naplózva

Mystgun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 73

Best in the World!


« Válasz #52 Dátum: 11 júl 27, 16:45:13 »

Üdv!

Hát nem igen tudok hozzászólni úgy a témához, nekem nincs saját elméletem, de lenne egy kérdésem. Miért lenne baj az, ha Wendy mágiájánál lennének villámok is? Igen, tudom Chakra, h a szél meg a villám külön elem meg a villámokat Luxus-nál láttunk és Mashima úgy se lőné le mégegyszer ugyanezt... de akkor is a Fairy Law-ot Makarov használja, de Luxus-nál is láttuk, hogy használni akarta, de ugye az csak akkor működik ha ellenség ellen veted be nem a barátaid ellen...
Szóval én akkor most nem értem ezt... 2 Fairy Law?? Bár lehet h Luxus valami újfajta Fairy Law-ot használt, nem tudom...
Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #53 Dátum: 11 júl 27, 19:01:50 »

A Fairy Law-ban mit nem értesz? Nevet Eltanulta az apjától, használta, de mivel a céhtársait nem tekintette ellenségnek, így azok nem is pusztultak el. Ennyi.

Wendy-nek milyen jó, levegőt vesz párszor és újratöltődik Nevet Míg mondjuk Natsu-nak és Gazille-samának igen körülményes az erő újraszerzése...
Amúgy nagyon szívesen megtudnék még többet a sárkányokról, meg a mágiáról.. és kíváncsi vagyok, hogy Gazille-sama mivel rukkol még elő ilyen téren. Nagyon szeretem, olyan őrülten adja elő a mágiáját, bár egy fémsárkányölőtől szerintem senki se várna agyilag épséget.. Nevet
Naplózva
Mystgun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 73

Best in the World!


« Válasz #54 Dátum: 11 júl 27, 19:37:46 »

Hát igen eltanulta, de akkor is kétszer szerepelt a sorozatba Nevet
Különben mi van ha Natsu ereje a haragjától növekszik? Egyik részben volt (most meg nem mondom hányadik...), hogy Gray át áll egy őrült nő tudós oldalára, aki virslikkel tömi az emberek fejét, meg csinált egy sárkányt is amit Natsu ereje táplált. Mikor rátámadt Magnolia-ra, akkor mondta Makarov, minél dühösebb Natsu annál erősebb (legalábbis így emlékszem rá Nevet)
De ezt nem csak itt figyelhettük meg, hanem Edolas-ba is, mikor a vidámparkban voltak és lenyomta azt a varázspálcás harry potter-t Nevet. Meg még amikor Luxus támadását felfogta Gazille, akkor is dühös lett, aztán leverte...
Én inkább Natsu-nál a haragot, Wendy-nél a sajnálatot (vagy nem tudom mit is kéne...), Gazille-től meg az őrültséget tenném töltő erőnek. Hiszen mikor megtudta, hogy Lilly is kitaszított mint ő, hogy feltűzelte... bár lehet hogy nincs igazam, de mind1 Nevet
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #55 Dátum: 11 júl 27, 20:13:20 »

A haragtól, örültségtől mindenki erősebb lesz. Ez nem csak a sárkányölők sajátossága.
Naplózva
Mystgun
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 73

Best in the World!


« Válasz #56 Dátum: 11 júl 27, 20:35:14 »

Nevet Ebből látszik, hogy amit mondtam csak feltételezés volt, mondjuk igazad van, mikor írtam az üzit erre nem gondoltam Mosolyog

Amúgy ennyi erővel lehetne a hit is. Tudom hogy sok mindenkiben megvan, de nem mindenkiben Nevet Natsu-nál sztem elég erős... Hiszem hogy nyerek, hiszem hogy megvédem a barátaimat, hiszem hogy megmentem a barátaimat... meg hogy sosem adom fel stb... ezek mint közrejátszanak ebben, nem csak natsu-ban, wendy-ben vagy gazille-ben de a többiekben is, csak bennük mondjuk nagyobb ez a hit... de lehet hogy megint nagy hülyeséget mondtam smirksweat

különben nem sok értelme van erről vitatkoznunk... bármi lehet.

Ugye az újkori lacrima-t, azt a "nem" sárkányölők testébe ültetik. Nos gondolom ezt a lacrima-t az agyra kötik, különben nem tudná aktiválni... hiába a mágikus hatalom, az agy parancsol, hoz döntést stb...
de hogy tölti fel, arról fogalmam sincs Nevet talán a japánokat kéne megkérdeznünk Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 júl 27, 22:15:00 írta Mystgun » Naplózva

Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #57 Dátum: 11 júl 29, 07:28:13 »

... de akkor is a Fairy Law-ot Makarov használja, de Luxus-nál is láttuk, hogy használni akarta, de ugye az csak akkor működik ha ellenség ellen veted be nem a barátaid ellen...
Szóval én akkor most nem értem ezt... 2 Fairy Law?? Bár lehet h Luxus valami újfajta Fairy Law-ot használt, nem tudom...

Nincs semmilyen "két Fairy Law". Makarov és Luxus ugyanazt a mágiát tolták. Mint ahogy Erza és Visca is Lecserélést használ, csak Erza fegyvert és páncélt, míg Visca csak (lő)fegyvert cserél le vele. Vagy ott van MiraJane, Elfman és Lisanna is, nekik is ugyanaz a mágiájuk (Take Over).

Viszont a sárkányölő mágiák elég egyediek és fontos szerepet töltenek be a történetben, nem hiszem (vagyis nem állítom biztosra), hogy két képesség átfedné egymást. Oksa, minden sárkányölőnek vagy "X"ryuu no Houkouja, de a támadás természete a mágus elemétől függően változik. Ha Wendy is elkezdene villámokat dobálni, akkor az ugyanaz lenne, mint Luxus villámai. Szélből készült villámot pedig még nem láttam, de ha Mashima-sensei megoldja és megmagyarázza, akkor vevő vagyok rá. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #58 Dátum: 11 aug 06, 00:22:34 »

Néztem az első pár mangafejezetet, és a mágiákkal kapcsolatosan pár felvetés is felmerült bennem... Nevet

"Egy ősi mágia, amely átalakítja a testet egy sárkányévá.." Ezt mondja Happy Lucy-nak, és elgondolkoztam, hogy akkor hülyeség, hogy a sárkányölők sárkányok, mint egyesek állítják. Hisz ha fenn akadtak akkoriban a 80 korhatáros rúnákon, az azért lehetett, mert a testük egy sárkányé. Nektek erről mi a véleményetek?
Naplózva
Mardhug
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Válasz #59 Dátum: 11 aug 06, 05:27:53 »

Szerintem,  a sárkányok azért tűntek el mert,a sárkányölők elzárták magukban őket, csak nem tudnak róla. Ám egyenlőre csak akkor tudják átváltoztatni a testüket mikor ők akarják. De ettől függetlenül ők maguk a sárkányok hordozói. Ezt Naruto féle képen gondolom, mint ahogyan  Narutoba is elzárták a kilenc farkút.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!