24 jún 01, 11:57:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sárkányölő mágiák  (Megtekintve 53696 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #60 Dátum: 11 aug 06, 07:26:35 »

CrazyCat: Mi erről már rengeteget vitáztunk Chakrával és még pár emberrel. Sok ötlet és elmélet született, de abban szinte mindenki egyet értett, hogy a mágiájukhoz van köze. A te elméletednek viszont van egy kis hibája. Ha  a teste egy sárkányé, attól az egyén kora és teste nem öregszik. Legalább is én így gondolom. A testük átalakul, nem pedig egy ősi testet kapnak. Bár lehet hogy tévedek, nem tudom. Az én régi elméletem meg az előző oldalon van, azóta se sokat változott.

Mystgun: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/019/11

Az újratöltéssel kapcsolatban: Szerintem a mennyiség a kulcs. Natsu és Gazile megeszik egy kisebb menyiséget, és már jól is van. Wendynek meg sokat kell  elfogyasztania, mert a szél nem olyan sűrű mint az acél, vagy a tűz. Magyarán szólva kisebb az energiatartalma. ikszdé
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #61 Dátum: 11 aug 06, 13:46:05 »


"Egy ősi mágia, amely átalakítja a testet egy sárkányévá.." Ezt mondja Happy Lucy-nak, és elgondolkoztam, hogy akkor hülyeség, hogy a sárkányölők sárkányok, mint egyesek állítják. Hisz ha fenn akadtak akkoriban a 80 korhatáros rúnákon, az azért lehetett, mert a testük egy sárkányé. Nektek erről mi a véleményetek?
Cat szerintem teljesen mindegy hogy  a testét átalakítja e sárkányévá, hiszen pont ez szükséges hogy feltudják venni a versenyt egy igazi sárkánnyal viszont a kulcs az "ősi" kifejezésben rejlik, ahogy már a többiek is mondták.
A mágia ősi.. a mágiának van egy iszonyatos kora.. ez a mágia alakítja a szervezetüket, járja át a testüket, ezért nem tudtak átmenni a falon. Legalábbis ez a legvalószínűbb.

Zer0 a sál, tényleg elvetendő, tökéletes magyarázat jött rá, viszont biztos hogy lesz valamilyen szerepe.

Arra nem gondoltatok még hogy a sárkány mágia ártalmas az emberi testre? Vagy ezt mondták esetleg a mangában?
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #62 Dátum: 11 aug 06, 14:16:54 »

Ártana a testnek? Szerintem pont ellenkezőleg. A sárkányok magasabb létforma mint az ember, ezért egy magasabb létformába való átalakulás a testüket feljavítja. Ha belegondolsz a sebesüléseik is gyorsabban gyógyulnak.

Valaki mondta, hogy milyen dolog már, hogy Natsu megeszi a villámokat. Ha belegondolunk, akkor Luxus mágikus erőt juttatott csak Natsunak. Nem meggyilkolni vagy ilyesmit akart, csak egy kicsit segíteni neki.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #63 Dátum: 11 aug 06, 14:22:39 »

jajj.. ;D én egy percig sem állítottam az "ellenkezőjét", hosszú távon azonban nem biztos hogy jót tesz nekik, kíváncsi leszek hogy lesz e ilyen fordulat benne...
Naplózva
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #64 Dátum: 11 aug 06, 14:47:59 »

Lehet hogy igazad van, nem tudom. Mondjuk a három sárkányölőből kettő dinka, lehet hogy ez náluk az ártalom? ikszdé

Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #65 Dátum: 11 szep 29, 20:56:30 »

ÉS mivan ha kb ez olyan eset mint a jinchurikik és a bijuk esete? hogy beléjük vannak zárvaa a sárkányok? és majd kezdenek majd ráébredni v nem is tudom, nha de erősödnek akár a shinigami és a zanpakutok együtt.
Talán. sok manga, anime előtte már ezt az 1 testben 2 lélek dolgot, pl digomon (ösze olvadtaka végére a digo petjükkel.)  nha jó túl hajmeresztő ötlet xD
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #66 Dátum: 11 okt 18, 20:19:42 »

Szélből készült villámot pedig még nem láttam, de ha Mashima-sensei megoldja és megmagyarázza, akkor vevő vagyok rá. Nevet

Gondolom te is tudod, hogy légmozgással illetve a benne található részecskék ütköztetésével elő lehet idézni elektromos töltést (lásd Kariya kardja a Bleachben), na már most ha Wendy elég képzetten tudja irányítani a szelet, akkor neki is mehetne ilyen módon a villámok létrehozása és azoknak az alaki manipulációja. (Raikiri Nevet)

Szerintem,  a sárkányok azért tűntek el mert,a sárkányölők elzárták magukban őket, csak nem tudnak róla. Ám egyenlőre csak akkor tudják átváltoztatni a testüket mikor ők akarják. De ettől függetlenül ők maguk a sárkányok hordozói. Ezt Naruto féle képen gondolom, mint ahogyan  Narutoba is elzárták a kilenc farkút.

Ezt a belepecsételődtek a sárkányok a sárkányölőkbe elméletet sosem értettem.
Elvégre, ha bennük vannak, akkor itt -> http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/101/12, hogy tud a két sárkány egymással beszélgetni?
Ráadásul itt Natsu még nem is ismerte Wendyt.


Egyébként nyilván nem biztos, hogy amit most írok az úgy van, de ugye tudjuk, hogy minden elveszett mágiának van valamiféle mellékhatása és azt is tudjuk, hogy a sárkányölő mágia is egy elveszett mágia, sőt pont ezek miatt a mellékhatások miatt lettek elveszett mágiák, mert túl veszélyes volt őket használni.
Ha ebből kiindulunk, akkor lehet, hogy a testet sejti szinten öregíti a mágiájuk aminek nincs külsőleges azaz látható hatása és emiatt hatott rájuk Fried varázslata.
De, ha nem is pontosan ezért, akkor is inkább a mágiájuk mellékhatása felelős, ezért, mint az, hogy ősi.

Egyébként eléggé érdekes, hogy Grandine már itt beszél Zerefről és az ominózus Natsu Wendy találkozásról, de nem értem mire célozhatott azzal, hogy hinniük kell az emberek erejében, furcsa, hogy ez még mostanra sem derült ki, ha valakinek van elmélete azt szívesen elolvasnám a Sárkányokkal kapcsolatos témában.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
leloush
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #67 Dátum: 11 nov 07, 17:10:31 »

A tegnap feltöltött részben viszont két újabb sárkányölő is megjelenik.(Rogue és Sting)
Akk most velük mi a helyzett? Mer stingről pl azt írja, hogy Gazille tanítványa volt.
akk most mégis ember is tudja embernek tanítani a sárkányölőmágiát?
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #68 Dátum: 11 nov 07, 17:24:32 »

Nem tudom te, hogy vagy vele, de nekem nem rémlik, hogy bárhol meglett volna említve, hogy csak sárkányok taníthatják, de, ha linkelsz egy manga fejezetet és oldalszámot, akkor beszélhetünk az ellenkezőjéről.
Röviden lehet, hogy tudja lehet, hogy nem még nem derült ki.

Egy kis okoskodás, mivel jelen pillanatban nem tudjuk, hogy mik is Sting képességei így nem azt sem tudjuk, hogy Gazillenak ő milyen értelemben volt a tanítványa, hiszen az, hogy sárkányölőnek mondják még nem árul el semmit,de, ha a nevéből indulunk ki, akkor Sting a fehér sárkány, hogy ez mit jelent még nem tudjuk, de mindenesetre nem azt írták, hogy vassárkány, gondolom nem véletlenül.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
leloush
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #69 Dátum: 11 nov 07, 17:33:18 »

Nekem csak azért tűnt furcsának, mert eddig úgy volt,hogy elveszett mágia és Natsuékon és a latrica  használókon kívül eddig már jó néhány éve nem voltak sárkányölők.
am a fehés és az árnyéksárkány név szentem a kinézetükre vall meg lehetett látni ahogy Sting megeszi a nyilat.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #70 Dátum: 11 nov 07, 17:44:40 »

Igen megette a nyilat, de, hogy miért vagy, hogy pontosan mi módon azt nem tudjuk (egyelőre), én személy szerint azt mondom, hogy ő nem vassárkányölő, aztán majd meglátjuk. Mosolyog

Kinézetre meg Rogue nekem is furcsa, kardot hord és a lábszárán páncél van, azért ez is ritka, mármint az, hogy egy sárkányölő fegyvert viselne.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #71 Dátum: 11 nov 07, 19:18:23 »

Én nem gondolom, hogy megette azt a nyílhegyet. Beleharapott és megrágta de nem nyelte le, majd azt kiköpte (nem akárhogyan Nevet). Gazille le is szokta nyelni. Ez a beleharapott származhat a Gazille általi ismeretségből is.
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #72 Dátum: 11 nov 08, 16:43:29 »

... Mer stingről pl azt írja, hogy Gazille tanítványa volt. ...

Nem Sting volt Gazille tanítványa, nem Rogue. Sting mondja, de Rogue-nak: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/258/18
Mashima-sensei ügyes volt, szinte semmit nem tudtunk meg a két új emberkéről, viszont van egy csomó kérdőjelünk. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Fr33man
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262



« Válasz #73 Dátum: 11 nov 30, 18:30:21 »

Sárkányölő érdekes ki elnevezés  Gondolkozik

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/101/12
Van Ugye az a bizonyos Sárkánykirály ünnep.

Erről már rengeteg elmélet szerepelt.
Van aki szerint itt a sárkányölők küzdenek meg egymásal.  Gondolkozik jómagamis hajlok felé DE
akkor miért sárkányölőnek nevezik őket?
Mi van ha a sárkányölőknek a sárkányok ellen kell kiálniuk majdd ezen az ünnepen?
Mi van ha vannak jó s rossz sárkányok?
Mi van ha a sárkányölők csapatban küzdhetnek válvetve?
Lehet ezért lenne fontos az égi sárkányölő & tűz sárkányölő közti barátságos megnyilvánulás vagy éppen az utódlás  Ördögi

Naplózva
dRown
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 730



« Válasz #74 Dátum: 11 dec 01, 20:39:59 »

Csak én gondoltam Roguet elsőnek Zerefnek? Teljesen úgy nézett ki. Amúgy lehetésges, hoyg Sting Gazille testvére, de ezt ő nem tudja ezért tanítványának érzi magát. Bár simán lehet vassárkányölő, mert lehet olyan erős már, hogy le se kell nyelnie, már úgyis megtudja formálni.
Naplózva

Főállású Manchester United és Punk/Rock/Metal FAN!!
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!