24 máj 17, 13:13:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 834 835 [836] 837 838 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778301 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #12525 Dátum: 16 jan 28, 14:49:15 »

Lehel az már kiderült h Sting és Rogue nem fürödtek a sárkányaik vérében
nem ölték le a sárkányaikat
azt az emléket csak a sárkányaik ültették a fejükbe h ne keressék őket egész életükben mint Natsu Igneelt.
A vér talán fejleszti a DF-et de az biztos h nem kell az előhozásához

A DF-et meg valszeg a Lachrima miatt tudták aktiválni (bár nekem még mindig gyanús az h az nem volt igazi DF hisz nagyon gázak voltak)
És ezzel kapcsolatban a Tartaros arcban miért nem használták egyszer sem azt az erőt Sting és Rogue?
Naplózva
Dungeon Lord
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 159



« Válasz #12526 Dátum: 16 jan 28, 15:13:01 »

Újra olvastam az összes fejezet,legalábbis a nem hivatalos sárkánykirály ünneptől.Szerintem jobb lesz,ha 5 fejezetenként fogom értékelni a harcot.Mert ez még csak az 1.nap volt.Lényegében ezzel vagy kövi fejezettel fog lezáródni a bemelegítés. Minden oldalon kaptunk egy kis veszteséget és a legerősebb spriggan tagok még mindig rejtőzködnek úgy mint Gildtars vagy Gerárd.Acnologia is csak bemelegített a vadászathoz,mert egyelőre még Serenoval  lesz lefoglalva.
Arról se feledkezünk meg,hogy Zeref csak most veszi komolyan háborút.Így gondolom még lesznek nagy fordulatok a harcnál.
Gildtars csak az a probléma,hiába erős,sajnos Acnologia hála kapott egy kis gyengepontot.(Belső szervei)Így neki is vannak már korlátai.Ha lesz itt áldozat,akkor nagy az esély,hogy Gildtars és Makarov mind2 áldozatok lesznek. Op képest itt nagyobb az esély a halálhoz.
Gildtars vs Acnologia kapcsán én inkább arra vagyok kíváncsi,hogy ki mentette meg Gildtars életét..Mert  ilyen sérülésekkel egyedül nem boldogul az ember.Talán Gildtarsnak van egy új felesége?
Most okés,ez a manga nem arról híres,meghát ott van a fanservice. Csak arról se feledkezünk meg,hogy Lucy ír egy naplót.
Röviden lesznek olyan személyek,akik meghaltak és azt hősként fogja megírni Lucy.

Natsuék se biztos,hogy maradnak ebben a világban ,ha sikerül Acnologia  legyőzni. Mert azt a küldetést kapták,hogy állítsák meg Acnologiát és szebb jövő legyen az emberiségnek. Kb ez tudom elképzelni,mint a sárkányok esetében:http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/415/5.
Bár mi lesz a végeredmény,az nem lesz teljes happy end szerintem. Talán korai ez írni,de láttok benne lehetőséget.
Szerintem ne keverjétek. Az az árnyék a jövő Rouge árnyéka volt. Ő adott erőt Rougenak. Próbálta védeni Rougeot mert ha ő meghal akkor a jövő Rouge sem létezik.  Mivel ő illetve a kapu már nincs játékban így ezek nem játszanak.
Minden világban van egy személy.A jövő Rouge már egyesült az árnyékal,míg jelen még nem:http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/333/15Nem hiszem,hogy ez az árnyék Rouge lenne.Ő inkább egy parasyta,pontosabban egy Zetsu 2.Biztos vagyok benne,hogy nemsokára a démonok is csatlakozni fognak vele együtt.
Ez az árnyék lesz az egyik legnagyobb kakukktojás.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 28, 15:15:17 írta Dungeon Lord » Naplózva
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #12527 Dátum: 16 jan 28, 15:14:15 »

Lehel az már kiderült h Sting és Rogue nem fürödtek a sárkányaik vérében
nem ölték le a sárkányaikat
azt az emléket csak a sárkányaik ültették a fejükbe h ne keressék őket egész életükben mint Natsu Igneelt.
A vér talán fejleszti a DF-et de az biztos h nem kell az előhozásához

Igazad van. Elfelejtettem,hogy csak emlékek voltak azok amit a sárkányok kreáltak. Szerintem sem kell feltétlen a vér,hogy a dragon force-t előlehessen hozni de biztos,hogy löketett adna neki. Ugye anno Natsu-nak Zero ellen azért sikerült előhoznia a Dragon Force-t,mert megette Gerard mágiáját. Na de a tartaros Arc-nál már anélkül hozta elő,hogy megette volna valaki mágiáját. Akkor ezek szerint a Dragon Force valami érzelem alapján müködik,amior szükség van rá akkor előjön. Tényleg használhatta volna Sting meg Rogue a Tartaros-nál a Force-t,de ahoz az egy harchoz kát lett volna előhozni.

Amugy meg hol mondták,hogy Sting és Rogue-ba lacrima van,mert valahogy erre nememlékszem.Ugye eddig Laxus és Cobra volt az,akibe sárkánylacrimát ültettek.(na meg most Serena Isten) Mert amugy Rogue-t meg Sting-et is a sárkányaik tanitották a dragon slayer-mágiára. Ugye Laxus meg Cobra-t nem sárkányok tanitották.
Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #12528 Dátum: 16 jan 28, 15:38:37 »

Csak úgy értelmesebb lett volna h legyőzik az egykori céhmesterük démonsejtekkel megerősített formáját
na meg ha egy nálad erősebbel harcolsz akkor mindent beleadsz így már a Mard Geer elleni harcban is be kellett volna vetniük h tényleg érjenek valamit Natsu mellett hisz kettőjüket együtt azon erő használata közben alázta be Natsu szal még úgy se lehetett volna azt mondani h sok vizet zavarnak

az h van bennük lachrima még Lector mondja amikor magyarázza h milyen Generációi vannak a sárkányölőknek itt:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/265/19
Naplózva
littledragon
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Válasz #12529 Dátum: 16 jan 28, 16:00:02 »

Dungeon Lord, mire gondolnál? Legyőzik Achnologiát a jelenbe, majd visszatérnek a múltba ahol ismét él?
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 28, 16:40:43 írta littledragon » Naplózva
Spartacus
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 38



« Válasz #12530 Dátum: 16 jan 28, 17:22:20 »

Szerintem itt az van hogy ugye amit Zirconis mesélt Natsuéknak a múltról,tehát sok sárkányölő volt.
Acnologia volt (szerintem) úgymond az elsők közt akik sárkányölő mágiát tanulhattak.Emberek csapatokban sárkányok oldalán sárkányok ellen.Amire ki akarok lyukadni:ezek az emberek állandóan küzdöttek a sárkányokkal,tehát állandóan az életükért kellett küzdeniük ami azért durva,és olyan erőket hoz ki belőlük(érzelmeket is) ami megdobja az erőszintjüket.Folyamatos durva edzés mágiaszint növelés és mint tudjuk az érzelmek elengedhetetlenek ehhez a mágiához. Acnologia kezdte túlszárnyalni a többieket (sárkányölőket) elszállt magától bekattant és lemészárolta az útjába kerülő sárkányokat. A rengeteg csatája után pedig sárkány szintre fejlesztette magát.
Igneelék elkezdték felnevelni az úgymond utolsó  sárkányölőket :Natsuékat.
A többi meg már megvan a mangában.
Véleményetek erről az opcióról?
Naplózva

Győzelem vagy Halál
Két dolog határoz meg téged:A türelmed,mikor nincs semmid;És a viselkedésed,mikor megvan mindened.
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #12531 Dátum: 16 jan 28, 17:52:06 »

Örülök, hogy más is ugyan úgy látja mint én. Gildarts karaktere el lett rontva, illetve Mashima nem merte bevállalni azt amit kellett volna.

Párszor előfordult már mangákba, hogy felbukkant egy nagyon erős karakter a "jó oldalon". És ezeknek általában az a szerepük, hogy a főszereplők szép lassan (ez igazából 1-2 arc) felülmúlják őt. Szerintem eredetileg Gildartsnak is ez lett volna a szerepe. Csakhogy az olvasók túlságosan megszerették és beállították egy hiper-szuper erős, mindenkit egy mozdulattal kivégző csókának.

Így 2 választása maradt Mashimának:
1. Gildartsot csak azért is felülmúlja Natsu (egyébként ez már megtörtént) viszont akkor számolnia kell az elégedetlen olvasókkal 2. Gildarts megmarad brutálisan erős karakternek, de akkor ki kell írnia a sorozatból, mert nem lenne értelme, ha mindenkit egy ütéssel elintézne.

Viszont végül szerintem egy harmadik megoldást választott: Gildartsot Natsu már rég lepipálta, de hogy ez ne legyen feltűnő és a rajongók ne háborogjanak, egyszerűen nem bukkan fel a harcokban.

szerk.: Az elsárkányosodásról:
Mondtátok, hogy azért vált Acno srákánnyá mert sárkányvérben fürdött és ez elengedhetetlen hozzá. Ez viszont valószínűtlen, mivel akkor Natsuéknak nem is kellene emiatt aggódni. nem hiszem, hogy túl sok esélyük lenne sárkányvérfürdőt venni  smirksweat
Ergo, ez inkább csak egy hasonlat. Az emberek sárkánnyá válhatnak, már attól is ha szimplán csak túl sok sárkányölő mágiát használnak.
Viszont felmerül a kérdés, hogy Igneel miért akarta megakadályozni ezt. Elvégre ha Acnologiához hasonlóan bármikor átváltozhatnak meg vissza az tök jó lenne.
Felteszem ennek a folyamatnak van valami hátulütője, ami jó eséllyel halálos. Pl.: a sárkánnyá változás megrövidíti az életüket vagy valami ilyesmi. Szerintem ebben lehetett szerepe Zerefnek, hogy ezt ki tudja küszöbölni Acnologia.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 28, 18:15:26 írta mohric » Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #12532 Dátum: 16 jan 28, 17:59:13 »

Spartacus azt a részét h h erősödtek meg az első sárkányölők mindig is így gondoltam (már mint mióta tudjuk h mi történt)
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #12533 Dátum: 16 jan 28, 20:15:49 »

Azért néhányan elvonatkoztathatnának már a "sárkányvérben fürdés" szövegétől. Ugyanis ezt nem szó szerint kell érteni. A jelentése csak annyi, hogy öli a sárkányt vagy sárkányokat. Ennek oka folytán állandóan rákerül a sárkánynak vagy sárkányoknak a vére és ennek oka folytán elsárkányosodik. Ennyit jelent csak a "sárkányvérben fürdés" és nem azt, hogy lecsapoljuk egy kádba oszt lubickolunk benne.
Naplózva
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #12534 Dátum: 16 jan 28, 21:05:44 »

Hááát
Zirconis azt mondta h számtalan sárkánnyal végzett és vérükben fürdött
Jó nem úgy érti h összegyűjtötte a vért és strandot nyitott
de sztem nem is úgy h rácseppent pár csepp harc közben
inkább úgy h ha tehette levágta és a kifolyó vérbe beleállt és úgymond "zuhanyzott a rá folyó vérben Nevet
Naplózva
Lehel94
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 368



« Válasz #12535 Dátum: 16 jan 28, 21:49:59 »

az h van bennük lachrima még Lector mondja amikor magyarázza h milyen Generációi vannak a sárkányölőknek itt:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/265/19

És tényleg mondták,ezért megint csak elnézést kérek. smirksweat Amugy szerintem az a hátulütője a sárkánnyá változásnak,hogy a személyiséged látja kárát.Ugye Acnologia is anno még jó sárkányölőként kezdte az emberek oldalán,de amint egyre erősebb lett ugymond megrészegitette a saját ereje, és ezért a sárkányok és az emberek ellen fordult. Az nagy fordulat lenne,hogy Natsu-éknak valahogyan sikerül kiütni Acnot és utánna visszakellene menjenek a múltba.Na ebből kilehetne hozni,egy drámai fordulatot,Natsu és Lucy nameg Gazille és Levi között. Én arra vagyok még kiváncsi,hogy a többiek mior tudják meg,hogy a sárkányölők a múltból lettek küldvenameg ugy a Natsu-E.N.D kapcsolatot.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 28, 21:50:39 írta Lehel94 » Naplózva

Hermész madara a nevem, engedelmes úgy lettem, hogy szárnyaimat elnyeltem-Alucard
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #12536 Dátum: 16 jan 28, 23:57:58 »

Én Acnologiával kapcsolatban három dologra lennék kíváncsi
1. Mi az eleme.
2. Első vagy esetleg harmadik generációs. (bár sztem 1.)
3. Testileg hány éves és mennyit öregedett az elmúlt 400 év alatt.
Na meg ami nem Acnologia de nagyon érdekelne h meddig él egy sárkány
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #12537 Dátum: 16 jan 29, 09:09:43 »

A vérben fürdik megnevezést gyakran használták az emberek is a történelem folyamán. Egyszerűen azt jelenti, hogy tobzódik a gyilkolásban és emiatt mindig tiszta vér. De még azokra is használják akik nem öltek le senkit de népek, családok, emberek tömegének kiirtását rendeli el. Az is biztos, hogy ebben a történetben viszont van jelentősége egy sárkányölőnél, hogy érintkezzen sárkányvérrel. Tehát a sárkányvérnek tartalmaznia kell valamit ami erősebbé teszi azt aki ezzel érintkezik. Mondjuk ez valószínű, hogy csak a slayerekre vonatkozik.

Az elemre én is kíváncsi lennék de nem gondolom, hogy annak valami természeti elemnek kellene, hogy legyen. A sárkányok sem köthetőek mind elemhez. Például Mother Glade sem valami elemhez köthető sárkány de Zirconis sem volt az. Szóval nem biztos, hogy valami elemhez kapcsolódik a képessége. Az viszont biztos, hogy van valami dolog amely kapcsolatot hozott létre Acnnologia és a nevelő sárkány közt, akitől tanulta a Slayer mágiát.

Fentebb valaki leírta, hogy miként válhatott ilyenné Achnologia. Valamennyire igaza van de a kérdés az, hogy miért kattant be? Ahogy látjuk a slayerek alapvetően mind egyedülálló, szülök nélkül lévő személyek, gyerekek. A nevelő sárkányukat tekintették a családjuknak. Nem lepne meg ha Achnologia azután vált a sárkányok mészárosává miután elveszítette volna valamilyen csalárd módon a nevelő sárkányt. Szerintem Achnologia rövid történetét látni is fogjuk majd bukásakor.

Szóval a mostani történetben szereplő mindegyik sárkányölő történetét nagyjából ismerjük Achnologia kivételével. Róla csak annyi a tudásunk, hogy 400 éve vált Achnologiává annak köszönhetően, hogy lemészárolta a sárkányokat.
« Utoljára szerkesztve: 16 jan 29, 09:17:14 írta rini67 » Naplózva
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #12538 Dátum: 16 jan 29, 11:05:14 »

Hát Mother Glare-ról elhangzott h ő Adamantiumsárkány valszeg ez olyasmi mint a Vassárkány
Hallattam olyat h az ő eleme a tojás hát ezt kétlem egyrészt mert utaltak rá h Adamantiumsárkány másrészt meg megnézve a hasát látni h alapból terhes volt http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/330/4

Zirconis Jádesárkány a vetkőztetős lehelete sztem egy elemétől független mágia lehetett

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/329/11
bizonyíték h a vérben fürdés az szó szerint értendő

Feltételezésem szerint a sárkányok a sikeres együtt harcolás érdekében nem csecsemőket képeztek ki elsőnek hanem h minél hamarabb csatlakozhassanak a harchoz valószínűleg mágusokat. Pont mint itt az utolsó kép mutatja:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/301/12
Valószínűleg ezért fordultak a sárkányok ellen. Mert mindegyik vesztett már el valamit sárkányok miatt. Szóval gyűlölték őket alapból és csak arra vártak h elég erejük legyen majd sárkányölőként h végezhessenek velük. Ezért álltak egy ideig az emberpártiak oldalára. De h Acnologia hol siklott innen oda h az emberek ellensége az már más tészta. Valszeg megrészegült a hatalomtól miután Zeref átalakította sárkánnyá vagy mivel sárkány lett amit pedig mindennél jobban gyűlölt ezért becsavarodott.  Gondolkozik
Bár amit a mostani fejezetben mondott http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/470/19 az alapján még egy dolog megfordulta a fejemben
Acnologia sosem támadt a történtek során csak amikor sárkány, sárkányölő vagy démon volt jelen.
Ha visszagondoltok 400 évig amíg nem voltak sárkányok úgy tudjuk h inaktív volt
Nincs arra utalás h embereket támadt volna meg úgy h ne lett volna ott sárkányölő, sárkány vagy démon
Lehet h Acnologia szemszögéből ő őrzi az emberiséget a sárkányoktól és azért irtja a sárkányölőket is h ne válhassanak sárkánnyá és fordulhassanak az emberek ellen.
Bár ennek a felvetésnek ellent mond az amit Future Rogue mondott a jövőjéről.
De vicces lenne ha ő hősként gondolna magára  Nevet
Naplózva
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #12539 Dátum: 16 jan 29, 13:43:40 »

Szerintem meg Acnologia szimplán csak fél.
Oké tudom ez eléggé irreális, de gondoljatok bele. Képes lett sárkánnyá változni miközben a sárkányok meg kihaltak, ergo gyakorlatilag legyőzhetetlen lett. Ennek a tudatában élte le az utóbbi 400 évet.

Aztán egyszer csak a semmiből előbukkan egy csapat sárkányölő, plusz néhány rég halott sárkány is tiszteletét teszi, ráadásul elképzelhetőnek tartom, hogy valahogy END (sárkányokat leszámítva az egyetlen személy aki veszélyt jelent rá) jelenlétét is érzékeli.

Nekem úgy tűnik, hogy csak bepánikolt és még azelőtt "feltakarít" mielőtt tényleg veszélybe kerülne az élete.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Oldalak: 1 ... 834 835 [836] 837 838 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!