24 máj 17, 13:08:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 796 797 [798] 799 800 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778295 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #11955 Dátum: 15 nov 01, 13:30:11 »

Valaki biztos kitalálta az ellenségnél, hogy valakit be kell juttatni az ellenség főhadiszállására és belülről is megcsapkodni őket. Az más kérdés, hogy egy háborúban nem feltétlen cipelsz haza valakit túsznak, hanem kinyírod, de segáz. Bár ha két ilyen senki nyírta volna ki Brandisht úgyis pipa lettem volna... mindegy, lapozzunk.

Cseréljünk ellenfelet! Azta, Nobel díjat nekik azért, amit még egy Xiaolin Showdownban is kitudtak találni náluk fiatalabb gyerekek! Végül is ez azonnal eszébe jut mindenkinek, de oké, ezektől már ez is haladás, elfelejtettem, kikről beszélünk. Nevet Még szerencse, hogy ilyen idióták ellen harcolnak, mint a Spriggan12, bármelyik más Shounen-főgonosz-csapat már rég kicsontozta volna ezeket a nyomorékokat a FairyTailnél úgy, hogy közben a Sprigannal piszkálnák ki a kajamaradékot a fogaik közül... Nevet
Mira jelenete mi akart lenni? Aranyos vagy vicces? Csak mert egyik se lett, sőt, kifejezetten irritáló volt. Amikor azt hinnéd Juvia végre lesérül (és befogja legalább 20 fejezetre) belöknek egy ilyet. Why? Biztos, hogy van normális gyengéje is.

Ichiya mint humorforrás, jaaaj ne! Mr. Satan, Pilaf, Kuwabara, de még Don Kanonji és Kon is viccesebb, mint ez a kretén, már bocs. Az meg, hogy röhejesen sok gyengéje van és a robot bácsi kiakadt újfent nem poén, mert ezt eddig is tudtuk, így az infó az újdonság erejével se tudott hatni.
Fairy-s poénon kb 300 fejezet óta nem nevettem, kezdem érteni, miért... Nem elég a poénok 1/10-es színvonala, mindenhova odavannak erőltetve, helyzettől függetlenül.

Nem mintha sokat kellett volna várnom ettől a "háborútól", mert hát a manga az eleje óta küszködik az olyan apróságokkal, mint a vészhelyzet éreztetésének teljes hiánya, de azért ez még egy ilyen szintű magától is gáz. Bár ilyen főgonosz mellett...
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11956 Dátum: 15 nov 01, 13:38:39 »

...
Csak most arról van szó, hogy Mashima szépen elhúzta a mézesmadzagot mindenki előtt és erre kaptunk egy nagy pofára esést. Bár mondjuk Mashima mostanában elkezdett alkotni a rossz értelemben, anime változtatásokkal

A 459. fejezet első pár oldala nagyon epic volt. Ezután jött Brandish "kiütése". Jó ezzel még nem volt akkora baj és nem is vettem komolyan, hogy legyőzték vagy valami ilyesmi.

Ezután nekem tetszettek ezek a robotok a gyenge pontokkal, csak Miráé nem, ez komolyan szánalmas volt és nem vicces. Úgy gondoltam, hogy a következő fejezetre már ki is ütik őket mert például egy ilyen ellenfélnek nem kellene nagy feladatot jelenteni Graynek.
...
Igen és ahogy akkor is sejtettem átment az egész komolytalan marhaságba, ezeket nem részletezem. Én Evertől és Bickslow-tól sem vártam sokat, de ez a teljesítmény még azt is alulmúlta. Azután féltem, hogy Laxus siet majd a segítségükre, de szerencsére nem így lett, neki komolyabb ellenfélre számítok. Freedet sokba nézem, de nem annyira, hogy egyedül és ilyen gyorsan kiütne egy Sprigant. Ha több Sprigan lenne, akkor még elfogadnám, sőt el is várnám, de ez kicsit sok volt.
Remélem a következő fejezetben kiderül, hogy ez a tag mégse lett kiütve és, hogy Mashima kicsit komolyabban veszi a dolgokat és elkezd javítani.

Összegezve nekem többet ért volna egy normális fejezet mint kettő, ami tele van marhaságokkal. Még egy hét szünetet is kibírtam volna ha nem ezt kapjuk...

Teljesen egyetértek. Kivéve az animés dologgal, szerintem ott nem véletlenül változtat a dolgokon Mashima. Legalább később javít a dolgokon, hogy logikusabb legyen a történet.
És igen, Freed-et én is nagyon sokra tartom, nagyon erős a csávó, még egyszer, nincs is bajom vele, hogy ha legyőz egy pajzsot, csapatmunkával. De ne így, könyörgöm...

Magával a Pajzsok legyőzésével nekem nem volt bajom, pontosan azért mert ők is ugyanolyanok, mint a többi FTs ellenfél, semmivel sem részletesebbek vagy érdekesebbek, mint a többi. Őket is felhypeolják, ők is elbuknak, csak itt majd pl csapatosan verik le őket az erejük miatt. Erza is lement most vízszintesbe egy jó 15-20 fejezetig, amíg fel nem kell újra hogy leverjen még egy Pajzsot.

Amúgy meg ne aggódjatok, ahogy haladunk a háborúval úgyis komolyodni fognak az események (muszáj lesz neki), inkább arra legyen igény hogy azt jól oldja majd meg Mashima (ne úgy, mint mondjuk a Tartaros arc-nál).
Ezzel is teljesen egyetértek. Erza nyilvánvalóan fel fog még kelni, ráadásul valószínűleg Dimaria ellen. De ehhez nem kellett volna eljátszani azt, hogy most kifekszik...oké, kimerült, megszenvedett, de így megint olyan fantasztikus logikai bakikba fogunk eljutni, hogy Erza szinte a halálából kiüt még egy pajzsot. Nem kéne...
És igen, nyilván fog komolyodni a történet, majd ha megjön Zeref és Acnologia (legalábbis NAGYON remélem), de ha már eljátszotta ezt a hűdenagyszarbanvagyunk kártyát, akkor maradjon is hű ehhez Mashima.
Ha felkel még Wahru, akkor azért jóval módosul a véleményem, mert ismétlem, nincs bajom azzal, hogy a mellékszereplők, csapatban kiütnek egy-egy pajzsot, és nyilvánvaló, hogy a többieknek, de főleg Graynek, Luxusnak és a sárkányölőknek (különösen Natsunak, ugye) nagyobb szerepük lesz később. De ne így, könyörgöm. És az nem igaz, hogy mindenki azt hitte, hogy Ajeel is kikapott egy vágástól...legalábbis szerintem egyértelmű volt, hogy az a csata még folytatódni fog. De itt a csávó konkrétan szét lett szedve Nevet Persze ha összerakja magát, és még szenvednek vele egy-két fejezetig, akkor szerintem bőven elfogadható lesz a dolog. De akkor meg Mashima egy óriási köcsög, hogy mindenkit beetetett ezzel a marhasággal.
Ha meg marad így, akkor ez úgy szánalmas ahogy van. Pont.
NOPE! Lucy-nak semmi köze a csillagszellemei erejéhez, egyedül csak arra használja a mágikus erejét, hogy megnyissa a kaput amin ezek átjönnek, tehát Lucy csak arra van ráhatással, hogy mennyi kaput tud megnyitni egyszerre és azokat meddig tudja nyitva tartani....
Ez a dupla fejezet dupla csalódás volt számomra. Az Ajeel harcot is nehezen nyeltem le, de ez a Wahru ritka szánalmas egy pajzs volt, ezt már csak az a folyamat überelte (véletlenül sem nevezném harcnak) amiben elpicsázták... Bele se merek gondolni milyen lehet a több pajzsi. Ez így qurvára nem háború hanem babazsúr.

Csak, hogy tovább rugdossam ezt a fejezetet:
http://www.mangapanda.com/fairy-tail/459/20 Bal felső panel, érdekes ezek szerint Bixlow fekete mágiát használ ? Hades-t ezert kibasztak a céhből...
-Ez nem igaz, a csillagszellemek ereje függ Lucy aktuális mágikus erejétől is. Ezt jó sokszor elmondták.
-Az Ajeel harccal nekem nem volt bajom, csapatmunkával és megszenvedve győzte le az egyik legerősebb mágus a FT-ből, úgy, hogy már korábban is ismertük, és láthattuk, hogy korántsem legyőzhetetlen (Luxus), de egyúttal nyilvánvaló lett az is, hogy tényleg nagyon erős.
-Hadest nem csapták ki a céhből... saját maga ment el. Igazából nincs is olyan, hogy feketemágia, a szó hétköznapi értelmében, legalábbis sosem láttunk még olyat, hogy valakit a mágiája miatt bélyegeztek volna meg a FT-ben. Csak a cselekedetek számítanak.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11957 Dátum: 15 nov 01, 13:44:16 »

...
Csak, hogy tovább rugdossam ezt a fejezetet:
http://www.mangapanda.com/fairy-tail/459/20 Bal felső panel, érdekes ezek szerint Bixlow fekete mágiát használ ? Hades-t ezert kibasztak a céhből...

Hades maga pattant meg a Fairy Tailből. De előtte még Makarovra bízta a mesterséget. Ezért is volt kibukva a kisöreg, amikor a Tenrou szigeten összeakadt a 2. mesterrel.
Bár én még a Fairy Tail Zer0 és a FT-es visszaemlékezések dacára sem értem teljesen, hogy Purehitóból/Precht-ből hogy a fenébe lett Hades...?! Oké, egy kicsit komorabb figura volt, mint Yuriy vagy Warrod, de azért lejött, hogy helyén a szíve.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #11958 Dátum: 15 nov 01, 13:59:25 »

Ekkora mindfuck-t utoljára Kaguya 5. eljövetelénél kaptam.
Ezeket a fejezeteket még április elsején sem szabadott volna kiadni.

De kezdem azzal ami tetszett:
Freed és Ichiya kiütik az eddig látott legszánalmasabb ellenfélt.Jónak jó volt, Freed badass volt.
Nagyon jó volt Laxus helyett Ichiyát bedobni jót röhögtem rajta.

Ja és kb ennyi. 40 oldalból 5 képkocka ér valamit az már azért teljesítmény.

Akkor shonen klisé tenger lesz itt az elkövetkezendőkben, hogy az kiveri a ház oldalát.Most komolyan így elszállt magától mindenki amikor igazából 1 embert vertek le? Bádogembert én még nem írnám ki a fejét nem véletlen mutathatták, bár lehet tévedek.

Ha Lucy-t meg Cana-t ebben a fejezetben kicserélnénk egy taliga büdös zoknira azzal magasan megemelnénk az FT átlag IQ szintjét.

Most komolyan? Elkezd tüsszögni és lecsapja hátulról?? utána meg vigyük a céhhez?
Oké tudhat számunkra értékes infókat, de könyörgöm.Ha egyszer felkel szétb@sz ott mindenkit.Az első adandó alkalommal el kellett volna vágni a torkát vagy ha már életben hagyják eltördelni kezét lábát.De valamit kezdhettek volna vele azt leszámítva, hogy felkapja a vállára.

Ennek a szerencsétlennek meg mi ez a képesség?Komolyan azt a benyomást kelti mintha 3 másodpercet nem gondolkozott volna rajta Mashima.Na de utána a többi géniuszt széjjel verik megállás nélkül és utána jön a nagy megoldás amire az 1 éves unokahúgom csak azért nem tudott rájönni fél perc alatt mert még nem tud beszélni.Szétvernek minket x-edik alkalommal és "hé lehet cserélnünk kéne ellenfelet".

Komolyan mondom ha tényleg olyan nagy királyok ezek a pajzsok mint ahogy be vannak állítva (ez már többször is megdőlt) akkor annyit miért nem tudnak ezek a katonák, hogy mindig a rájuk támadó ellen vannak beállva?Akkor legalább ketten kellett volna egyre támadni ahelyett, hogy "cseréljünk már".

Ever-éknél nem is kellett volna ilyen messzire menni ott ha Ever támad a másik robotra akkor az azelőtti ellenfele miért nem tudja ugyanúgy ráküldeni a támadását? és fordítva.

Vagy ezekhez már 5 percnél többet kellett volna gondolkodni?

Mirát meg inkább meg se említem.Amikor megláttam majdnem bezártam a fejezetet, hogy hagyom a picsába.Alapból féltem amikor ennyien álltak fel egy pajzs ellen úgy, hogy Mira is velük volt de édes istenem..Erza kaphat egyedül magának kis support-al egy pajzsot de Mirát persze megint le kell butítani.Régen azt mondtam Mira erőszintje állandó.Mindig Erza mínusz kettő.Na ezt már hatványozta is Mashima, komolyan mondom ez az ember az öngól definíciója.

Az a 2 jó pont amit írtam sem tudja felhúzni ezt a 2 szánalmas fejezetet, hogy ne egy nagy nulla legyen, az a 2 sem volt túlgondolva csak amikor körülötte minden ennyire sz@r akkor már kínomba annak is örülök, hogy legalább ennyit kaptam abban az elvesztegetett 5 percben amit erre a 2 fejezetre szántam.

Néhány fejezettel ezelőtt a nagy taktikus és Makarov sem tudtak kitalálni semmit, ott álltak összefosva magukat most meg az van mindenkivel, hogy "ez az! le tudjuk verni őket!"?Mondjuk ez igaz lehet mivel az ellenfél kidolgozásával sem töltött több időt Mashima mint ezzel a 2 fejezettel.

Laxus meg a lehető legrosszabb ellenfél ennek a szerencsétlennek?Ennek a valaminek is vannak határai, ráadásul még gyenge is.Laxus a szemével hamuvá égette volna.

Igazából már akkor amikor megláttam Mira ismételt meggyalázását eldöntöttem, hogy lehúzom az egészet, de utána adtam még egy esélyt ezeknek a fejezeteknek de csak annyit értek el, hogy még lejjebb rugdosták magukat a szakadékban.

Ez a háború most már hivatalosan is egy vicc.Taktika és komolyság teljes hiánya, még ami van is abból kivesz a minden 2. fejezetben történő fanservice de még a poénokat sem tudja jól időzíteni Mashima, hogy azok beilljenek egy háborús környezetben.Kubo ha mást nem is legalább azt tudja, hogy a poénjait mikor és hogy adagolja, hogy az ne vegyen ki a hangulatból.

Amúgy nem lenne semmi baj ezzel az arc-al ha nem annak akarná eladni magát ami sosem lesz.Így csak önmaga paródiájává válik.
Akik meg már a hsz-em második soránál készítik a köveket spórolják meg az idejüket mert nincs az az érv ami az eheti húzását Mashimának megmentheti.
A beküldött hsz-ek hosszát ahogy elnézem ebben a témában sajnos mindenki többet foglalkozott ezzel a 2 fejezettel mint a mangaka.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11959 Dátum: 15 nov 01, 14:11:35 »

Akik meg már a hsz-em második soránál készítik a köveket spórolják meg az idejüket mert nincs az az érv ami az eheti húzását Mashimának megmentheti.
A beküldött hsz-ek hosszát ahogy elnézem ebben a témában sajnos mindenki többet foglalkozott ezzel a 2 fejezettel mint a mangaka.

Igazából mindenki ki van akadva rajta, szóval ha itt kövezés lesz, akkor azt maximum Mashima fogja bánni.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
sasa87
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 110



« Válasz #11960 Dátum: 15 nov 01, 15:00:01 »

Hatalmas csalódás volt ez a dupla fejezet. Volt olyan hogy nem is akartam olvasni csak gyorsan átugortam  az oldalakat Neeem Az előttem hozzászólók szerintem mindent elmondtak a fejezetekről. Ha ez így folytatódik akkor megváltásként fogom üdvözölni mikor felbukkan Achnológia. Ő majd lerendez mindenkit, az Alvarezt meg a Fairy Tail és a többi céhet is és kapunk egy happy end-inget ikszdé Mindenesetre még bízok benne hogy a komolyabb harcokat nem fogja így kezelni a sensei.
Oliver elolvastam amit linkeltél és bizony érdekes teória. Bár engem az is zavar hogy Natsu és Zeref valódi szüleiről semmit nem tudunk. Viszont ha ez a teória tegyük fel igaz, akkor 1 Achnológia miért fél Natsutól 2. akkor Natsu és Lucy testvérek ikszdé Mivel ugye Osiris és Isis testvérek Gondolkozik
Naplózva
DieHardy
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Válasz #11961 Dátum: 15 nov 01, 15:42:42 »

Az esetleg nem történhet meg, hogyha már robotról beszélünk, hogy önmagát is sokszorosítja? vagy önmagából is csinál másolatot? Mert így végülis el lehetne nézni ezt a "bakit", hogyha beállít az igazi valami normális képességgel... Ha ilyen könnyen menne a pajzsok ellen, akkor most vagy lesz közöttük 2-3 akivel egy "évig" küzdenek vagy nagyon hamar lelesz verve az összes..
Naplózva
Senais
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 137


Erza Scarlet


« Válasz #11962 Dátum: 15 nov 01, 16:42:04 »

Nekem tetszett a két fejezet. És nem várom azt, hogy a különböző karakterek a saját szerepüktől idegenül viselkedjenek. Akkor nem lenne értelme a különböző szereplőknek és vége lenne a sztorinak, ha nem a saját látásmódjuk alapján döntenének és végeznék a dolgukat.

Én nem kiabálnám el a mecha legyőzését, mivel még nem láttuk Nichiyát Nevet Néha oldani kell a feszültséget. De ha mégis legyőzték volna, azzal se lenne semmi bajom.

Ichiya mindigis erős volt, ezt Erza többször kijelentette. (A Mágiajátékok során egy ütéssel elintézte azt az S-osztályú Bacchust, akinek legyőzésével Elfman eléggé megszenvedett.) Csak egy idióta pózer, aki a végsőkig játssza az eszét. És nem a semmiből jött. Néhány fejezettel korábban a Raijinshu és Luxus még a Blue Pegasus tagjai voltak. Konkrétan együtt fürdőztek Ichiyával és mellette beszélték meg, hogy mit tegyenek, utána se szó se beszéd leléptek onnan Natusék után. Nyilván azért jött utánuk, hogy megbeszélje velük a dolgokat.

Lucy + Cana és Brandish bénázásával kapcsolatban a Gyűrűk ura jelenete ugrott be, amikor Gandalf arról mesél Frodónak (nem tudom pontosan idézni), hogy nem az az erős, aki elveszi mások életét, hanem aki tudja, mikor hagyja meg. Másrészt meg néhány perce emlegette a csaj Lucy anyját, nyilván Lucy tudni akarja, hogy miért. Ahogy az is valószínű, hogy lesz még abból baj, hogy beviszik a céhbe Brandisht. Nem kellene elfelejteni, hogy éppen oda tart a 12 Pajzs, mert ott van Mavis teste a kristállyal...

Bixlow + Ever + Fried + Ichiya = 4 S-osztály közeli mágus egy Pajzs ellen, akit (vszg.) legyőznek/tek csapatmunkával. Nekem ezzel semmi bajom nem volt. Azzal már inkább lett volna bajom, ha mondjuk Macao és Wacaba veri le. Arra nem gondoltatok, hogy azért fárasztja ki elsőként az erősebb karaktereket, hogy a maradék 10 (!!!) Pajzs elleni harcban majd megkapjuk a drámát? Na meg szerintem nem adja magát ilyen könnyen.

És azóta is azon gondolkodom, hogyha már az Avatar arc alatt láttunk egy Maryt (akiről nem derült ki, hogy az Ice Trail-es Mary-e), miért hasonlít ez a Wahu fickó (akinek csak egy "beszélő neve" van és vszg nem az igazi neve) ennyire rá: http://fairytail.wikia.com/wiki/Nez_Booms
Testalkatra egyeznek, a Chrono Noise céh eléggé futurisztikus volt, miért ne onnan szedne fel Zeref egy gépfickót a Fairy Tail ellen? Persze az is lehet, hogy túlbonyolítom a dolgot.

A másik, ami eszembe jutott a korábbi fejezettel kapcsolatban, hogy a Phantom Lord elleni arcban a PHL Jupiterének energiáját számos lacrima és noname varázsló koncentrálta az Elemi Négyes erejéből (ha jól emlékszem). Itt meg Bisca szerintem a lecserélésével hozta elő és a saját erejét adta a lövéshez. Ha így volt, akkor le a kalappal előtte, szép teljesítmény Mosolyog


« Utoljára szerkesztve: 15 nov 01, 16:48:46 írta Senais » Naplózva

"Láncaid lehulltak s im azontúl soká
Félve lépdel lábad, amikép megszoká."
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11963 Dátum: 15 nov 01, 18:38:08 »

Nekem tetszett a két fejezet. És nem várom azt, hogy a különböző karakterek a saját szerepüktől idegenül viselkedjenek. Akkor nem lenne értelme a különböző szereplőknek és vége lenne a sztorinak, ha nem a saját látásmódjuk alapján döntenének és végeznék a dolgukat.

...

Lucy + Cana és Brandish bénázásával kapcsolatban a Gyűrűk ura jelenete ugrott be, amikor Gandalf arról mesél Frodónak (nem tudom pontosan idézni), hogy nem az az erős, aki elveszi mások életét, hanem aki tudja, mikor hagyja meg. Másrészt meg néhány perce emlegette a csaj Lucy anyját, nyilván Lucy tudni akarja, hogy miért. Ahogy az is valószínű, hogy lesz még abból baj, hogy beviszik a céhbe Brandisht. Nem kellene elfelejteni, hogy éppen oda tart a 12 Pajzs, mert ott van Mavis teste a kristállyal...

...

És azóta is azon gondolkodom, hogyha már az Avatar arc alatt láttunk egy Maryt (akiről nem derült ki, hogy az Ice Trail-es Mary-e), miért hasonlít ez a Wahu fickó (akinek csak egy "beszélő neve" van és vszg nem az igazi neve) ennyire rá: http://fairytail.wikia.com/wiki/Nez_Booms
Testalkatra egyeznek, a Chrono Noise céh eléggé futurisztikus volt, miért ne onnan szedne fel Zeref egy gépfickót a Fairy Tail ellen? Persze az is lehet, hogy túlbonyolítom a dolgot.

1. Ezt most nem értem. Mire gondolsz? Nem azt vártam, hogy Ichiya komolyodjon meg, hanem, hogy normálisan, egy kiélezett csatában, szenvedve győzzék le a pajzsot, ne ilyen nevetségesen.
2. Nem az a bajunk, legalábbis nekem nem az, hogy nem ölik meg Brandisht, hanem, hogy Brandish-t így ütötték le...még akkor is, ha ez nyilvánvalóan csak egy ideiglenes dolog.
3. Ő, nagyon, nagyon kétlem, hogy valami köze lenne az Ice Trail-es csávónak Wahruhoz Nevet Nem sok hasonlóságot látok. Mary-re már inkább, róla azt is hittem, hogy egyezik a két karakter, de mivel azóta semmi sincs róla...ezért már ezt is kétlem.

Azért van ennek ám egy fordított pszichológiája Nevet Amikor egy átlagosan jó fejezetet kapunk, sokszor még csak arra sem veszem a fáradságot, hogy leírjam róla a véleményem, most meg itt pörgök már egy napja Nevet
Áh, emberek, én már hagyom a fenébe, lesz ami lesz Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 01, 18:40:17 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
TrieDoX
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


Valami istenségen aluli, de megközelítőleg ahhoz


« Válasz #11964 Dátum: 15 nov 02, 00:19:19 »

Ömm... Nope. Egyrészt akkor Lucy-nak nem lenne hová fejlődnie, vagyis teljesen értelmetlen lenne a csillagmágia. Másrészt még a mangában is elmondták valahol, hogy a csillagszellemek annyira erősek amennyire a gazdájuk. Aztán a fene tudja, hogy mekkora a max erejük.
Karen halála meg egyáltalán nem így volt. Mivel bántotta Ariest, ezért Loki szántszándékkal ottmaradt, hogy Karen ne tudjon munkát vállalni. Ő meg ennek ellenére is elment dolgozni és meg is ölte Sorano, mert Karennek nem volt ereje még egy kaput megnyitni és védeni magát. Loki a közelében sem volt akkor, szóval ha akart volna sem tudott volna harcolni.
Igen, Loki a 12 közül a legerősebb, de a többi sem használhatatlan, ennyire ne szóld le őket. Karennél kb 2-4 Zodiákus kulcs volt.

Hát akkor én kérek elnézést, hogy valami féle logikus dolgot akartam kifacsarni ebből a csillagmágus dologból. Ha azt vesszük alapul, hogy a csillagmágus varázsereje befolyásolja a szelleme erejét, akkor egy noname csillagmágusnak egy noname ezüstkulcsos csillagszellemel és egy kiadósabb etehrion vacsora után már rég leigázhatta volna a fél világot. Viszont akkor a mangaka igazán ábrázolhatná a csillahszellemeg  erő szint változását tulaj váltásnál és akkor mikor az aktuális gazdája is lvl uppol mágia terén mert virgo, aries, és loki véleményem szerint egy dekával nem lettek erősebbek 4xx fejezet alatt... Ez a star deress is csak arra való jelenleg, hogy Lucy ne csak álljon a háttérben mint f@sz a lakodalomban mikor a szellemei harcolnak, hanem legalább fétis cuccokban álljon a háttérben mint f@sz a lakodalomban mikor a csillag szellemei harcolnak...

Szerintem pont ezért tetszett sokaknak az a leszúrós "karakter idegen" jelenet mert akkor (a fanservis nyáltengere alatt) érezni lehetet a feszültséget, azt hogy ez most vérre megy, és főleg azt, hogy ezt Lucy személyesen tenné meg nem pedig valami raddom lesummolt csillagszellem helyette.

Lucy karakterének és megítélésének szempontjából felüdülés lenne egy olyan harc amiben a csillagszellemeit csak elterelésnek használná az ellenfele ellen és ő maga harcolna.


Csak, hogy tovább rugdossam ezt a fejezetet:
http://www.mangapanda.com/fairy-tail/459/20 Bal felső panel, érdekes ezek szerint Bixlow fekete mágiát használ ? Hades-t ezert kibasztak a céhből...

Ezt mikor álmodtad?
Hades ráhagyta Makarovra a céhet majd elkezdte kutatni a mágia "világát" vagy micsodát de soha nem rúgták ki...


Innen de akkor ezek szerint nem csak az angolom nagyon rossz, hanem az emlékezetem is sry...
http://readms.com/r/fairy_tail_zero/013/2869/22

Amúgy 1 pozitívuma volt ennek a dupla fejezetnek számomra. Erza és Ajeel harca felértékelődött bennem egy korrekt szintre... A probléma akkor lesz ha a következő fejezetek hatására ez a mostani dupla fejezet lesz felértékelhető...
Naplózva

MY POWER UP STATUS:
[|||||-----] 0 [---------]

jaaahhhh, hogy előbb el kéne érni a nullát...
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #11965 Dátum: 15 nov 02, 10:41:57 »

Én csak azt nem értem, hogy egy mangában, főleg egy shounen mangában, amely próbál poénos lenni, miért is kerestek logikát? A célja, hogy ne vedd komolyan és szórakozzál "jól". Persze ez van akinek bejön és van akinek nem. A lényeg ettől függően, hogy ne vedd komolyan akár tetszik, akár nem.
Naplózva
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11966 Dátum: 15 nov 02, 15:52:01 »

De ha már bevállal dolgokat és azt is megmutatja mit milyen komolyan vegyünk, akkor el is várható, hogy ahhoz hűen folyjon a történet. Ha a FT, aminek a fanservice és a humor a két főeleme, bevállal egy háborút, iszonyúan rémisztő ellenfeleket és háború lévén a szereplői életét is kockára teszi, azt hiszem nem kéne továbbra is a bevált sémát követni. Félre értés ne legyen, egy szóval nem mondom, hogy teljesen tűnjön el Mashi-sensei szeretett fanservicexhumor duója, de ne is erőltesse be ilyen helyzetben minden oldalra.

Ömm... Nope. Egyrészt akkor Lucy-nak nem lenne hová fejlődnie, vagyis teljesen értelmetlen lenne a csillagmágia. Másrészt még a mangában is elmondták valahol, hogy a csillagszellemek annyira erősek amennyire a gazdájuk. Aztán a fene tudja, hogy mekkora a max erejük.
...

Hát akkor én kérek elnézést, hogy valami féle logikus dolgot akartam kifacsarni ebből a csillagmágus dologból. Ha azt vesszük alapul, hogy a csillagmágus varázsereje befolyásolja a szelleme erejét, akkor egy noname csillagmágusnak egy noname ezüstkulcsos csillagszellemel és egy kiadósabb etehrion vacsora után már rég leigázhatta volna a fél világot. Viszont akkor a mangaka igazán ábrázolhatná a csillahszellemeg  erő szint változását tulaj váltásnál és akkor mikor az aktuális gazdája is lvl uppol mágia terén mert virgo, aries, és loki véleményem szerint egy dekával nem lettek erősebbek 4xx fejezet alatt... Ez a star deress is csak arra való jelenleg, hogy Lucy ne csak álljon a háttérben mint f@sz a lakodalomban mikor a szellemei harcolnak, hanem legalább fétis cuccokban álljon a háttérben mint f@sz a lakodalomban mikor a csillag szellemei harcolnak...
Ne kérj semmiért se elnézést, nem kell felkapni a vizet.
Mellesleg ezzel nem logikát csavartál ki a csillagmágiából, csak teljesen értelmetlenné tetted. Nem mellesleg az ezüstkulcsok akiket megismertünk egyike sem volt harcra képezve. Van egy két kivétel, de azok is gyengék. És kihagytad azt a részt, amikor azt mondtam, hogy a csillagszellemek erejének is van egy határa. Azt sem mondtam, hogy a végtelenségig erősíthetők. Arra a lvl upp-os hülyeségre meg nem is válaszolok.
De ez már nem teljesen ebbe a topicba való, úgyhogy részemről lezártam.
szerk.: Tessék, legelső panel--> http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/046/15 ... MOST zártam le. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 16:01:30 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #11967 Dátum: 15 nov 02, 16:38:23 »

Na ez az Ichiya vs Wahru epic-gyanús. Nagyon Nevet
Azok a beszólások !  ikszdé
persze megint minden úgy alakul mint pár résszel ezelőtt. Működik a "Natsu power-up"
Tanulság? Először a Kommunikációt kell kiütni (Warren)
Máskülönben enm tudnának üzengetni egymásnak át a panelokon, miközben valójában sok-sok méterre (kilóméterre?) vannak. ikszdé  bow  Ördögi  Kúl  Gondolkozik
Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #11968 Dátum: 15 nov 02, 16:52:49 »

Úgy irtok itt mintha ez egy dráma lenne Nevet Pedig ez csak fun manga mig mindig .
Angol hsz is igy látja :
Best chapter in a long time. Thanks Ichiya. You're a great guy. Laxus. Glad you're keeping the hair. I love it.

Ez nem Akame ga Kill , meg Attac Titan és társai.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #11969 Dátum: 15 nov 02, 17:14:02 »

Mindig tudni kell, hogy mi elé ülsz le akkor fogod élvezni esetleg ha nem nagyok az elvárásaid kellemesen csalódsz.Ettől nem lesz kitudja milyen jó csupán nem voltak elvárásaid.
Itt bukik meg az FT.
Nem Mashima hibája a múltheti gyalázat vagy az, hogy állandó jelleggel amikor az olvasó felül a hype-vonatra le se veri a lécet a színvonal mert bőven alatta megy el.Ez az olvasó hibája, jelen esetben főleg az enyém mert szinte minden FT arc-ban előfordult.Miért? Mert azt a rohadt lécet én raktam fel oda.De legyek én a hibás azért mert igényesebb, kreatívabb - és még sorolhatnám - munkát várok el?
Abban az esetben ha a mű azt nyújtja amit felvállal én lennék a hibás, ha a FT FT akarna lenni.De ez nem így van.Mert felültetett mindenkit Mashima a hype-vonatra ezzel az istenverte kontinenssel, hogy ott 11 olyan ember van még mint nálunk a top1.Aki szintén velük van.Még ezzel se lenne baj ha meg bírná közelíteni a hype-t, pozitív változáson menne át a manga de ehelyett elakarják ezt a valamit adni egy olyan háborúként ami nemhogy az eddigi színvonalat nem üti meg hanem még azt is alulmúlja ergo, ahogy már leírtam, önmaga paródiájává válik.Pedig komolyan mondom ebben láttam eddig a legnagyobb potenciált.
Kezdem azt hinni, hogy ezt a 2 fejezetet konkrétan nekem szánta Mashima, amolyan seggberúgásnak, hogy ébredjek már fel és az elvárásaimat tegyem vissza a béka segge alá.Sajnálom amiért többet kinéztem ebből az emberből.

Én az Anime elejétől imádtam a csillagszellemeket, de szegényeknek akkor kettétört a karrierjük amikor Lucynak, abban a percben, hogy Mashima elkezdte megrajzolni őket.Miért?Lucy Mashima bokszzsákja, ezért és semmi másért.Ő az FT legjobban szétszopatott karaktere a mangaka retardált szüleménye mellett akit otthon nem enged ki a szekrényből, Mirát (Félreértés ne essék, nem az csak úgy kezeli).

Attól meg, hogy shounen még teljesen sötét is lehet a manga és bármilyen hangulatot megteremthet annyi lesz a különbség másokkal kapcsolatban, hogy itt fellelhetőek lesznek a tipikus shounen húzások/klisék stb.De ezt már a mangaka tisztje adagolni és ezek mellett simán el lehet menni ha az adott fejezeten többet dolgoznak mint egy felnőtt a kettes szorzótáblán.Szóval amit mondasz rini nálam ezért nem állja meg a helyét.
A komfort zónából a mangakának is ki kell mozdulnia néha és a már egyszer bevált recepten módosítania mert azt lehet nem tudja eladni századszorra is.Bleach-ben sem halt meg senki 480. fejezetig még az ellenség is nehezen a háborúban utána meg mégis AoT szinten potyogtak az emberek.Mashimának még ölni sem kellene ahhoz, hogy megálljon ez az arc a lábán, sőt még szaladhatna is!

Mindenesetre elkövetem ugyanezt a hibát, még az arc elején vagyunk, visszateszem azt a lécet oda ahol volt és bízok Mashimában, hogy meg fogja ütni a szintet. Ámen!  bow

Egyébként most jövök rá, hogy a legértékesebb karakter Warren.F*ck Titania ikszdé Warren nélkül már mind halott lenne.

Szerk.:
ULTRA, ez tiszta sor de akkor ne is akarjon az lenni.
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 02, 17:14:57 írta Asasino » Naplózva
Oldalak: 1 ... 796 797 [798] 799 800 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!