24 máj 17, 09:22:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 770 771 [772] 773 774 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778179 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11565 Dátum: 15 szep 08, 17:22:52 »

Szerintetek van köze a Fairy Heartnek a Grimore Heart-höz (tudjátok amit Happy és Charley pusztított el a hajón)?
Semmi köze hozzá. Hasonlít a nevük, de a FT mágusoknak és a mesternek nem lenne annyi, ha a FH-ot elpusztítanák. Már ha el lehet egyáltalán pusztítani.

Zeref logika: Nem akarok emberek között lenni ezért megyek és építem tovább a birodalmamat. Ott nincs egy rakat ember?
Na erre pont nem tudok válaszolni, de biztos nem véletlenül mondta.

Ja meg Zeref ha nem értékelem az életet módban volt akkor miért mondta azt h nem kellett volna beleszeretnem? Ez igenis erzelemnek minősül.

Ha az "értékelős módban" lett volna, akkor ahogy előttem írták, a városból se maradt volna semmi. Az hogy nem értékeli az életet, nem jelenti azt, hogy nem lehetnek érzelmei. Hány ugyanilyen ember létezik? Rengeteg, sajnos.

...

...

Akkor miért nem kapott Ancselam átkából? Zeref hasonlóért kapott

Precht egy pillanatig nem másik ember élete árán tervezte visszahozni, gondolom ezért. Szóval már alapjaiban máshogy akarta visszahozni.
A végén rájöttem, hogy inkább idézem az egész válaszod. A vastagbetűs amit én írtam.
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 08, 17:23:53 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11566 Dátum: 15 szep 08, 17:41:00 »

Wendynél nem arra gondoltam hanem erre
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/432/17
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/432/18

Zerefnél nem egyértelmű mert amikor az átok kitört belőle az évekkel a Menyország tornya elmélet kidolgozása után az elsötétülés kapu elméleti kidolgozása közben tört ki belőle

Ami miatt felvetődött bennem a hasonlóság az a Fairy Law és a Grimmore Law azonosságából jött
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 08, 17:42:14 írta AFR » Naplózva
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #11567 Dátum: 15 szep 08, 17:41:12 »

Egész jók voltak ezek a flashback fejezetek és kellettek is Mosolyog Sok dolgot megmagyarázott, néhányat nem és azért lehetett érezni azt az 1-2 "rezgő lécet" is a magyarázatban, amit Chakra is megemlített Mosolyog
Kicsit off, de remélem, hogy ha az anime ideér, akkor a Zer0 mangát ezekkel a fejezetekkel együtt fogja egymás után feldolgozni, mert úgy elég jó kis "Mavis története" évad lenne a sorozatban Nevet

Amúgy http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/451/19 itt jobb középen, Makarov kérdése Mavis felé engem erre emlékeztetett: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/255/19 Nevet

Egyébként a fejezetben Gajeel beszólása volt messze a legjobb Nevet Levy hogy elpirult már  Pirul

U.I. : A következő fejezet tényleg teljesen színes lesz? :O Ráadásul +5 oldal? Nem semmi Nevet
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 08, 17:46:27 írta Csabi28 » Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11568 Dátum: 15 szep 08, 17:48:26 »

Zerefnél nem egyértelmű mert amikor az átok kitört belőle az évekkel a Menyország tornya elmélet kidolgozása után az elsötétülés kapu elméleti kidolgozása közben tört ki belőle

Ami miatt felvetődött bennem a hasonlóság az a Fairy Law és a Grimmore Law azonosságából jött
Áh, a Grimoirre Law, csak egy copy volt. Nevet Hiszen Precht FT céhmester volt, és ő is akart egy sajátot.

Zeref az Elsötétülés-t is kitalálta?  Hmm? Nekem nem rémlik, de most nem is tudom visszakeresni a fejezetet.
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 08, 17:49:04 írta Lemoon » Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Zeref
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 251



« Válasz #11569 Dátum: 15 szep 08, 18:05:34 »

Ez a Fairy Heart nekem nem teljesen tiszta. Abban a lacrimában van végtelen mennyiségű mágia, amibe Mavis van? Ha igen, Ti mennyi esélyt láttok arra, hogy Natsu megkóstolja ezt is?  Gondolkozik
Naplózva

"Mert álom a bűn és álom a jóság,
De minden álomnál több a valóság"
- Karinthy Frigyes
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #11570 Dátum: 15 szep 08, 18:14:30 »


Ja, hogy ja! Világos! ^^

...
Amúgy http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/451/19 itt jobb középen, Makarov kérdése Mavis felé engem erre emlékeztetett: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/255/19 Nevet
...

Nekem is ez jutott róla eszembe. kacsint
Amúgy ebben a történetszálban van egy csomó visszautalás korábbi szövegekre, vagy a Zer0-ra.

...
Zeref az Elsötétülés-t is kitalálta?  Hmm? Nekem nem rémlik, de most nem is tudom visszakeresni a fejezetet.

Erről van szó: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/436/8
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11571 Dátum: 15 szep 08, 18:19:31 »

Meg a Nagy Mágia Játékok arcban is többször említették h az Elsötétülés Zeref könyvének mágiája.

Igen a Grimmore Law a Fairy Law "koppintása" épp ezért gondoltam h lehet h a Grimmore Heart is valami olcsó utánzata lehet a Fairy Heartnak.
Happy annakidején említette is h ez él ha jól emlékszem

Ó és az esélyt h Natsu megkóstolja Mavist. Mert ugyebár nem a lachrima hanem Mavis teste hordozza a Fairy Heartot legalábbis az értelmezésem szerint.
Tehát az esélyt én úgy 0 és Zéró közé tenném
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 08, 18:22:04 írta AFR » Naplózva
Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #11572 Dátum: 15 szep 08, 18:46:33 »

...
Zeref az Elsötétülés-t is kitalálta?  Hmm? Nekem nem rémlik, de most nem is tudom visszakeresni a fejezetet.

Erről van szó: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/436/8
Ja, oké, világos.
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11573 Dátum: 15 szep 08, 19:55:39 »

Hát nagyon érdekes fejezet volt. Zeref ritkán, de olyankor igazán kegyetlenül-badass tud lenni, most, amikor ledöbta Mavist a földre ilyen volt. Amúgy azon gondolkodtam, hogy Mashimának mennyi kibúvót ad az, hogy Zeref teljesen tudathasadásos Nevet Elég bajos lenne, ha elemezni kéne a mindenkori hangulatát, érzelmeit, hogy itt miért haltak meg emberek, itt meg miért nem.
A pince mérete nekem belefér, erre gondoltatok Csabi meg Chakra, hogy csikorognak a dolgok? Mert azt szerintem később is át lehetett alakítani.
Mindenesetre örülök, hogy egy kicsit vissza lett hozva Precht a történetbe. Baromi érdekes karakter, egyik kedvencem, erre asszem most jöttem rá Nevet Bár Yuriy LÁTVÁNYOSAN hanyagolva lett, most sokkal gyanúsabbnak tűnik nekem ez a bizonyos "Serena", mint eddig. Ilyen fontos karakterek nem halnak meg csak úgy. El tudom képzelni, hogy Zeref után kémkedik, és később így került Albarethbe is, mindenesetre nem tudom hova tenni, hogy ő csak úgy meghalt, és kész.
Annak örülök, hogy Rita életét ezek szerint Mavis vette el, bár lassan olyan komplex lelki problémákat ad nekünk Mashima, hogy elég lesz kibogozni belőle valamit, de rendben Nevet
Natsu karja meg nem tudom, hogy kit lepett meg, hogy valami titkos fegyvere, szerintem a pajzsok ellen ez nyilvánvalóvá vált. De arra egyáltalán nem számítottam, hogy ez a valami Zeref ellen is hatásos lehet, sőt, úgy tűnik, hogy direkt erre fejlesztette ki. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a többiek reakciója erre.
(Amúgy ez a Fairy Heart elképesztő OP, de mégis, így már meg tudom érteni Makarovot, hogy miért nem merte kiengedni anno a Tartaros ellen.)
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
bette96
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 100



« Válasz #11574 Dátum: 15 szep 08, 21:56:53 »

Juuuj tényleg, Gazille olyan édeske volt.Nevet Mindenki levágta,hogy Levyről van szó  ikszdé  Nevet

Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy Gray milyen fejet fog vágni, ha rájön, hogy Natsu maga az E.N.D. Nevet
Igneelt is Endet akarta, nem jött rá, hogy Natsu az, pedig még a testében is 'élt'. Kíváncsi leszek mikor fog belőle kirobbani a démon és milyen formában. Ha összehasonlítjuk Zeref többi démonával, voltak jó rusnyák. Remélem Natsu azért helyes marad Nevet:D:D
Naplózva

"Saját démonainkat a legnehezebb legyőznünk, hiszen ők ismernek a legjobban."
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #11575 Dátum: 15 szep 08, 22:54:23 »

Amúgy nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem már nagyon idegesít, hogy kezdetben a legtöbb shounen szereplőit, közösségét "egyszerűként" ismerjük meg, de ahogy halad a sorozat egyre jobban rájövünk, hogy náluk erősebb karakterek nem is lehetnének.
Még a manga elején a Fairy Tail "csak" egy mókás és bajtársias céh volt, de aztán jöttek a nagyágyúk: Mistgun, Laxus és később kiderült, hogy Erza is bitang erős (ok a megjelenésekor is látszódott ez már, de aztán bebizonyította, hogy ő is ott van, vagy legalábbis nincs sokkal lemaradva az előbbi kettőtől Nevet )
Aztán kiderült, hogy ennek a bagázsnak egy Gildarts-a is van és 3 nagyon erős céh mágiájuk. (Ezen kívül csak a GH-nak volt céhmágiája tudtommal, de az is csak a FT kopija volt, mondjuk most esett le nekem is a Grimoire Heart, mármint maga a szív a Fairy Heart utánzata Nevet )
Tovább folytatódott a sorozat, megtudtuk, hogy a céh alapítója halhatatlan és ő jelenti Fiore és talán az egész világ legnagyobb fegyverét, a főszereplő a főellenség egykori kisöccse és hát ráadásul egy sárkány nevelte fel. Szóval értitek. Alapból úgy mutatja a mangaka, hogy ez "csak" egy "közönséges" céh egy szövetségében és hogy a Balam szövetség és társaik milyen nagy fenyegetés, holott messze a Fairy Tail a legdurvább társaság már nagyon régóta. A Spriggan 12 sem fogja sokáig húzni, az tuti Nevet Meg hát a jók mindig győznek stb.

Ez csak azért mondom, mert nemrég tudatosult bennem ez az egész. Más shounenekben is ez van: Lásd Luffy, Naruto stb.
Jó lenne már egy olyan sorozat, ahol van 3-4 főszereplő, de egyik sem a prófécia gyermeke, egy legenda lélekörököse, a világot megváltó D klán utódja vagy egy szuper erős apa gyermeke. Értitek.
Naplózva

Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #11576 Dátum: 15 szep 08, 23:24:13 »

Ez mondjuk szerintem a Narutora sokkal inkább igaz, mint a FT-re, vagy a OP-re. Luffy már a manga legelején sem volt átlagos, nagyon nem, ahogy azt is tudjuk már az első rész óta, hogy Natsut Igneel nevelte fel, és azt is nagyon régóta tudjuk, hogy a FT-nek vannak OP (nem One Piece, hanem ower power Nevet ) mágiái. És szerintem sosem voltak közönséges céh...legalábbis Lucy mint az egyik leghíresebb, legerősebb céhként ismeri őket. Tehát szerintem épp nem lett se a FT, de főleg nem Natsu teljesen átlagosnak beállítva, ahogy az OP-ban Luffy sem. Főleg, hogy ismerve Odát, ő valószínűleg ezt az egész D-dolgot eltervezte előre, legalábbis jó gyorsan behozta a történetbe (legalábbis OP-i mértékkel gyorsan Nevet ). De a többiek is, sosem tekintettek Luffyra úgy, mint egy "átlagos" gyerekre.
Viszont Narutora ez sokkal inkább igaz. Habár Nevet Az ugye alapból nem átlagos dolog, hogy benned van a kilencfarkú, de ja, ő alapból egy árva gyerek (bár kinek nem volt gyanús már a legelejétől, az, hogy a Yondaime miért pont belepecsételte a Kyubit?), aki tök tehetségtelen. És megint habár...már az első fejezetben elsajátítja az árnyék klónokat, ami jounin szintű technika, szóval igazából még csak tehetségtelennek se nagyon volt beállítva Nevet Max. csak síkhülyének, de ez alapkövetelmény, ha shounen hős akarsz lenni.
Igazából ezekkel nekem nincs problémám, ha később a mangaka rá tudja illeszteni a dolgot az eredeti felállásra, akkor nincs nagy baj. Azok sokkal jobban zavarnak, ha valaki a mangában csak az ellenfél felhypolása miatt olyan állításokat mond, hogy: "0% az esély a győzelemre" (most mondta Levy), "az elemi négyes a 4 S-osztályú mágusunkkal ér fel "(amikor Erza ezt mondta, vajon kicsit, vagy nagyon volt részeg? Vagy ennyire túlbecsülték a Phantom Lorde-ot, hogy az elemi négyest Luxusék, meg, te jó ég, Gildartz szintjére tegye? Nevet ), stb. Akkor már inkább bejön Natsu stílusa, mintsem ez a teljesen rossz látásmód. Mert oké, Levy nem tudhatta, hogy Natsuék milyen állatok lettek egy év alatt, de azért mégis...Nevet  
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 08, 23:27:55 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Alucard
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 32



« Válasz #11577 Dátum: 15 szep 09, 01:07:19 »

Hát elvileg full infónk van Mavisről meg a FH-ról és ebből kb mindenkinek az jön le Zeref azért akar háborúzni hogy azt megszerezze.
Hát én ezzel valahogy nemtudok azonosulni. Zeref kettős személyisége miatt nehéz rajta kiigazodni de a leszarom a világot és pusztuljon mindenkit is azért alakította ki, hogy ne pusztuljon mindenki.
Bennem felmerül a kérdés minek neki egy végtelen mágiaforrás? Amikor alap állapotban van meg akar halni és azt aakrja, hogy Natsu ölje meg mert mást nem tart rá képesnek. Acnológiával erőfitoktatási versenyben van de nemhinném, hogy ő képes lenne megölni mert akkor már megölette volna magát vele szóval azt sem tartom túl valószínűnek, hogy ellene akar fegyverkezni.
Én inkább ezt egy jó alkalomnak mondanám, hogy normálba visszaválthasson és ezzel egyidőben még Natsut is tudja tesztelni.
(normálba visszaválthasson ezt Zeref magyarázatával=http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/449/18 )  mivel msot ő csinálja a háborút így tök nyugodt lehet csak az értéktelen terepasztala fog rombadőlni mert végr elég erős az ellenfél, hogy ezt megtegye szerintem ez az időpont oka mert nemhinném, hogy pont most hallott az FH-ról amit akkor vihetett volna el amikor kedvetartja.
Azt hogy elvileg az FH-ért megy majd a csata az kb arra jó, hogy még jobban összekovácsolja a céhet és felhúzza őket, hogy zúzni aakrjanak és a kis bábjainak is ad egy célt ami kézzelfoghatóbb minthogy foglaljuk el a kontinenst.
Ha pedig esetleg van benne önös érdek is (el nem múló érzelmek Mavisel kapcsolatban) akkor arra is jó a háború mert úgy tudja majd megközelíteni, hogy nem kell paráznia, hogy megöl-e bárkit is mivel dúl a háború és azt a bábok megteszik.
Naplózva

Az ördög a részletekben rejlik. (6)
ÉLNI ANNYI Mint röhögni a halálon, és belehalni a röhögésbe
AFR
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75


« Válasz #11578 Dátum: 15 szep 09, 04:55:35 »

bette96

szerinted Igneel miért nem volt képes megölni E.N.D.-et?
szerintem azért mert egy kisgyerek volt

és az is arra utal h tudta h mindenáron meg akarta szerezni E.N.D. könyvét és nem elpusztítani
lehet h Natsu meghal ha a könyv elpusztul
Naplózva
anno3
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 111



« Válasz #11579 Dátum: 15 szep 09, 11:03:25 »

Zeref mindenkit kiakar nyírni a Fairy Heart-tel, hogy csakis egyedül lehessen a világon és már senkit ne bánthasson  Ördögi Ördögi és mindenki alatt mindenkit értek, még a saját birodalmát is, meg Acnológiát Ördögi
persze csak akkor ha nem jön be provokálása, hogy megölje őt Natsu

szép is a tudathasadás... ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 15 szep 09, 11:04:11 írta anno3 » Naplózva

\\\\\\\\\\\\\\\"Bárcsak volna öt életem! Akkor öt különböző városban születhetnék, és öt emberöltőnyi ételt ehetnék, és ötféle karrierem lehetne, és ötször szeretnék bele ugyanabba a férfiba.\\\\\\\\\\\\\\\"- Bleach
Oldalak: 1 ... 770 771 [772] 773 774 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!