24 máj 19, 01:27:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 652 653 [654] 655 656 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779815 alkalommal)
0 Felhasználó és 7 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9795 Dátum: 15 jan 20, 22:45:57 »

Ebből teljesen nyilvánvalóan lesz valami Nevet Egy Natsu-Gray harc. Mondjuk akkor Gray nem veszíthette el a démonölő képességét, márpedig a tetoválása eltűnt. De sztem ez nem jelenti azt, hogy elvesztette, akkor nem lett volna értelme enne a power uppnak.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9796 Dátum: 15 jan 20, 22:56:14 »

Tilon, én hivatalonsan is kiégtem. De ezt komolyan meg kellene csinálnia valakinek
Örülök, hogy tetszett. Nevet

Kuro jól mondta, hogy a fekete mágia mivolta az a használó céljától függ. A HSDK-ban is az volt, hogy a gyilkos technikák azok lehetnek a harcművészet része vagy pusztán erőszak, attól függően, hogy mi célból használják.
A Tenrou szigeten hangzott el, nem tudom ki szájából, hogy nincs jó vagy rossz mágia, csak mágia.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
ULTRA
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002


XxX


« Válasz #9797 Dátum: 15 jan 20, 23:03:04 »

Ha minden igaz azt Hádész mondta.
Naplózva
KetZee
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 83



« Válasz #9798 Dátum: 15 jan 20, 23:31:51 »


E.N.D. Vagy ha nem, akkor lesz két igen érdekes csatánk. Az egyik Acnologia, a másik E.N.D. ellen. Nevet
Reménykedem, hogy E.N.D. nem valami 20 emelet magas IQ nuku drabál lesz. Jobban kiegyeznék valami "hatásos" megjelenésű, de viszonylag emberi méretű és intelligens démonnal.

Ebben én is reménykedem. Nevet
Egyébként van egy olyan tippem hogy END olyan kis töpszli démonfajzat lesz mint Makarov. Nevet


Cobrától tudjuk, hogy E.N.D Zeref legerősebb démona. Ezért nem hiszem, hogy ő maga lenne az. Azért az E.N.D nagyon kemény lehet még Igneel sem volt képes végezni vele. Tudjuk, hogy a szereplők ereje megse közelíti a sárkányokét és Igneel a sárkányok közt is erősnek van kikiáltva. Érdekes lenne, ha mondjuk gyerek alakja lenne. Ezzel csak az a baj, hogy egy gyerek talán nem lenne megfelelő fő ellennek.

Igen ez igaz viszont Cobra még nem találkozott Zerefel így 100%-ig ő sem tudja hogy néz ki csak hallomásból tudja hogy END Zeref legerősebb démona. viszont ha nem jön új szereplő END-re és nem is ő Zeref akkor egyértelműen Achnologia lesz END. Elvégre vele megküzdöttek a sárkányok de nem tudták lenyomni.

Natsu END nem valami meglepő az első perctől tudtam hogy ő END. Amúgy is kellett már egy komoly Natsu vs Gray.

xD
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9799 Dátum: 15 jan 21, 00:01:53 »

Ha megengeditek (van valaki aki nem? Köszi Mosolyog ), akkor az előző részhez lenne pár gondolatom, amik közül lehet, hogy elhangzott már, de nem baj:
1. Én meglepődtem, hogy ugrottunk egy hetet, bár belegondolva, fogalmam sincs, hogy miért. Mindenesetre jó ötlet volt, hogy egy kicsit leülepedett helyzetben láthassuk a karaktereket.
2. Engem az is meglepett, hogy Makarov nem építi újjá a céhet. Arról nem is beszélve, hogy egy időre (ami ki tudja, lehet, hogy végleges) feloszlatja. Nagyon-nagyon jó döntések, emelem kalapom Mashima előtt, meg mert lépni végre valami újat. És egyáltalán nem biztos, hogy újra (legalábbis ebben a formájában) egyesül majd a FT. Gondolom egy év múlva majd egybesereglenek, meg vívják a végső csatát, amiben ki tudja mi lesz. Utána szerintem nem feltétlenül maradnak együtt megint. Ki tudja?
3. Luxus-a kedvenc karakterem, és nagyon-nagyon tetszett, hogy így reagálta le a helyzetet.
4. Wendy frizurájával kapcsolatban egyből az jutott eszembe, hogy Mashima látta, hogy nem jön be a rajogóknak...aztán ki tudja Nevet Nekem oly mindegy, így azért jobban tudatosul bennem, hogy még mindig kislány.
5. Gazille mit csinál? Alszik? Nevet Tetszik, tipikusan Gazilleos feldolgozása a problémáknak Nevet
6. Natsu és Happy nagyon sokat nőttek a szememben (egy kis jellemfejlődés Mosolyog ). Az az optimizmus, de mégis teljes felelősségtudat ahogy gondolkodott a fejezetben, nagyon...felnőttes és mégis Natsus volt.  bow
7. És amit nem tudtam volna elképzelni: A Gray-Juvia páros pozitív fordulatot vett a szememben. És igen, vicces volt, hogy Gray annyira belefúrta magát Juvia mellei közé, de mégis, ez abban a pillanatban csak éppen hogy csak átsuhant a fejemben. Nagyon szép jelenet volt.
8. Erza remegése...abszolút helytálló, sokkal inkább, mint a Kyuka elleni random-nakama power uppos erő. Gérard monológja...hm, érdekes volt, de igazából semmi újat nem mondott. Más beszélgetést vártam volna, nem volt rossz, de tényleg, ezeket szinte mind mondta már. És még valami: http://readms.com/r/fairy_tail/416/2661/20
 Lesütöttszemek Mi a francnak rajzol Mashima ekkora melleket Erzanak? Ez már egyáltalán nem vonzó, ez már szinte kínos, és engem már rohadtul idegesít. Pedig Erza a legszebb manga karakter lenne nálam...
9. Sabertooth-hát nemtom, Minerva reakciója még hiteles is, de a többieké? És főleg Yukino: http://readms.com/r/fairy_tail/416/2661/23 - ez a fej, arckifejezés, póz, a szöveg...annyira, de annyira sablonos...ha nem láttam már egy tucat ilyet a FT-ben, akkor egyet sem. Már ilyen tipikus szemforgatós képkocka. De fölötte Stingék egymásra mosolygása is...rengetegszer láttuk már Mashimától, már idegesítő és MŰ. Mű. Ez a legjobb szó rá.
10. Mest- először nem tetszett a fordulat, most már sokkal inkább bejön. Jó fordulat ez, váratlan és logikus, és úgy tűnik, hogy célja van.
11. Lucy reakciója nagyon nem jött be, mikor megtudta, hogy Natsuék elmennek. http://www.mangareader.net/fairy-tail/416/29 Olyan váratlan, és hirtelen érzelem...meg alapvetően, nem jön be.
De aztán elolvastam itt is: http://readms.com/r/fairy_tail/416/2661/31 Na ez már sokkal inkább Lucy-s reagálás. Fordításbeli különbség (tudom, hogy a mstream a hiteles), és nagyon sokat tesz.
12. Natsu=END, mindenki tudta, de attól még tetszett a bejelentés.
Szóval nem volt tökéletes a fejezet, de összességében nagyon jó volt, és nagyon kellett ez a fajta hangulat váltás már, mert bizony közel a vége. Kíváncsi vagyok, hogy akkor most mi következik, hogyan oldja majd meg Mashima.

A Zeroban tetszik, hogy Zeref tanította őket. De szerintetek akkor később Hades vajon felismerte, hogy ki tanította őket? http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/250/3 Mondjuk ez alapján felismerte, hogy az aki tanította őket, az Zeref volt.
Amúgy érdemes a havi Zero után végigolvasni azt a 250. fejezetet...sokkal tisztább a kép.
Viszont itt is volt, ami nem tetszett:
http://readms.com/r/fairy_tail_zero/007/2662/9 Öcsém, mi ez a buzi haj és beállás? Már bocsánat. Én nekem semmi bajom sincs Zereffel, se azzal, amilyen, de ez a kép...a főgonosz, a világ leghatalmasabb mágusa. Csodálatos Nevet

Ui. Amúgy nagyon érdekes, hogy most mit akar Zeref. Meg akar halni (valószínűleg Natsu keze által), de egyben pusztítani is akar előtte. Hát nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan oldja meg Mashima, hogy hozza össze a szálakat.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 21, 00:04:39 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9800 Dátum: 15 jan 21, 11:23:05 »

Hű, ez aztán tartalmas 30 oldal volt! Imádom Mashimát, mindig inkább túlórázik, ahelyett, hogy mindenféle kibúvót találna a szünetelésre.  bow
Menjünk szép sorjában.  http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/5 a jobb alsó képkockában szerintem nem lett jó Elfman arca és érzése, olyan "hát van ez így" szöveget tudnék mellette elképzelni, nem azt, hogy "nagyon sajnálom"...
Luxus jelenete viszont baromi jó lett!!! Nem semmi, hogy leművelte ezt Mashima vele, a hideg futkosott a hátamon. Belátta, hogy még mindig nem elég erős ahhoz, hogy megvédje a barátait. Kérdem én, ha már alapból a Fairy Tail szvsz. 2. legerősebb tagja volt (Gildarts után, Makarov előtt, de ha nem is, akkor is mindenképp top 3-as), ezután mégis milyen erős lesz??? Én már előre félek Kúl
Wendy hajvisszanövesztése nekem se tetszett, már alapból felesleges, ha lesz 1 1éves "timeskip" (talán). Szerintem a jelenlegi fejezetben ez volt az egyetlen fanservice, de hát fogadjuk el. Persze tényleg jobb lett volna, ha marad a rövid haj, ezzel mutatja az érettségét.
Gray és Juvia jelenete  hihetetlen jó lett!!!  bow Itt én sem éreztem fanservice-nek a mellbedugós részt, egyszerűen gyönyörű volt az egész  Mosolyog Nagyon remélem, hogy össze fognak végre jönni 1 év alatt, hisz már minden feltétel előállt a kapcsolatukhoz és ilyen történések után 1 év múlva már enyhén szólva elég unalmas lenne ugyanazt a Juvia és Gray "kapcsolatot" látni...
Gerard és Erza beszélgetése, ilyen nesze semmi fogd meg jól ikszdé Én arra tudtam következtetni, hogy majd még lesz egy nagy közös jelenetük, de hát ez nem volt túl váratlan... Viszont az tetszett, hogy Cobrával, vagyis Erickel hallotta Erza gondolatait és válaszolt is rájuk Nevet Úgy látszik a szeme is megjavult már ^^'
Jon 97: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/20 itt (gondolom erre érted) Erza nekem inkább kicsit ducibbnak tűnik, nem csak a melle lett nagyobb (bár már a Kyoukás tentacle-es flashback képkockában is bőven elég nagy volt ikszdé)
Minerva érzései szintén nagyon jól átjöttek, de itt sem értem, hogy hogy lett újra teljes értékű ember. Ja meg jobb alsó képkocka: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/22 SABRE tooth?? Nem Saber?  Gondolkozik Meg ha már ez a céh, még mindig nem értem, hogy hogy lehettek úgy túlhájpolva a mágiajátékok előtt, hisz a Lamia Scale is eléggé egy szinten volt velük kb. majdnem... Még mindig fáj, hogy Natus 1v2-ben lealázta az ikersárkányokat, legalább használta volna Luxus villámait, bár akkor a Jövő Rouge számára nem lett volna meglepő ez a képessége, de... Amikor már berontott a Sabertooth-ba Yukino miatt, akkor már látták a nagy villámsárkány módját, nem?   smirksweat Na mind1, ez már amúgy sem ide tartozik.
A Mest-es fordulat viszont hihetetlen ütős lett  WTF? Nincs megfelelő szó arra, hogy mennyire meglepődtem rajta ikszdé Mondjuk végig szimpatizált a FT-el nagyon is, meg ő az egyetlen olyan tanácsos, aki nem halt meg... Így utólag már persze, ez egyértelmű ikszdé De akkor is!!! Szóval ő már régen is a tagja volt a csapatnak, csak kitöröltették vele a saját emléküket és beszivárgott a tanácsba, hogy aztán onnan visszaszivárogjon a FT-be?  Technikai KO Na mind1, nekem tetszik ez a szó szerinti fordulat Nevet Akkor most Mest az igazi neve? Ráadásul akkor már a legelső Fairy Tail fejezet előtt beszivárgott, nem? Hisz nem láttuk a Fantom Lord és stb. ívek egyikében sem, csak és kizárólag Tenrou óta ismerjük. Vagy várjunk csak, lehet a mi emlékeinket is módosították? ikszdé
A Fairy Tail feloszlatása, háát, nem tudom. Szerintem is csak ideiglenesen, vagy csak megőrült már szegény Makarov, hogy csak a baj van a céhépülettel ikszdé Mindenesetre érdekes fordulat volt ez is és nagyon tetszett a kiírás Nevet
Natsu nagy vándorútja meg úgymond érezhető és kellő fordulat volt Mashima részéről és most kivételesen remélem, hogy nem lesz vele Lucy. Rosszul fogta fel a dolgokat, Natsunak erősebbnek kell lennie, hogy meg tudja őt védeni a következő évek folyamán (bár reméljük ez az 1 év nyugisabb lesz). Szvsz. Natsu Gildartssal, vagy egy Ishvalival fog edzeni 1 teljes évig és valami baromi erősen tér vissza, hogy már csak az igazi nagyágyúk lesznek neki ellenfelek, nem ilyen sima céhtagok.
Az END-es fordulat nem volt fordulat, de attól még elég ütősen kivitelezte Mashima-sensei Nevet Tökéletes zárószavak voltak a Tartaros ív számára  bow Ez most rengeteg kérdést felvet, de ezeket már ti is jól leírtátok és szerintem még korai ezen rágódni, legalábbis remélem, mert egy ilyen fejezet után még azért 1-2 évig minimum menjen a Fairy Tail Nevet
Az biztos, hogy már tuti elhagytuk a sorozat felét és most jön az igazi nagy vízválasztó. Kíváncsi vagyok mit hoz majd ki ezekből Mashima-sensei.
További mellébeszélés nélkül ez egy gyönyörű 5/5-ös fejezet volt, nem is kaphattunk volna szebb "évad"zárót.
Maga az egész Tartaros ív pedig... Hú most eleget rizsáztam, nincs kedvem erről is sokat írni (bár lehet kéne) és nem akarok hosszabb hsz-t, de így röviden átgondolva egy 9/10, vagy 10/10 szerintem Mosolyog Egyik legjobb ív lett, kíváncsi leszek animében hogy fog kinézni Nevet Amúgy figyeltétek, hogy elég régóta minden 2. arc az egy nagy sötét céh ellen volt? Nevet A Fantasy Fesztivál után Nirvána (Oracion Seis), aztán jött Edolas, majd Tenrou (Grimoire Hearth), aztán a mágiajátékok, majd kis Nap falu felvezetővel Tart a rossz Nevet És mindezen végiggázolt a Fairy Tail, szóval már szó szerint ők a legerősebb céh (legalábbis az eddig látottak közül)  bow Kár lenne ezek után teljesen és végleg feloszlania Szomorú (kéne akkor egy új cím a mangának xD)
Naplózva

Aistyc
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Válasz #9801 Dátum: 15 jan 21, 12:23:44 »

Ezt most nem értem... Velem van a baj?  Gondolkozik

Naplózva
sordoran
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110



« Válasz #9802 Dátum: 15 jan 21, 13:38:43 »

Valószínűleg a mangareaderes fordítás hibás (mint volt már rá példa). Mangafox-on is 13ezer van írva, szóval az lesz a helyes, főleg hogy 13 millió rengeteg lenne, így nem lenne értelme utána lévő szövegnek.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9803 Dátum: 15 jan 21, 13:57:12 »

Ezt most nem értem... Velem van a baj?  Gondolkozik

http://i.imgur.com/LeXXuu5.jpg

Itt a válasz a kérdéseidre. http://readms.com/r/fairy_tail/416/2661/11
MangaStream általában jobb fordítást produkál pláne most.

Viszont ami engem inkább zavar a magyar kiadásban az a szerkesztés. Íme tessék ezt megnézni, mi az Isten ez? Nevet
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/3
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/4

Ja és ha már linkeltem eme oldalakat akkor egy javaslat a 3. oldal utolsó mondatára. Nem "szíveink" hanem "A szívünk sem úszta meg sérülés nélkül!" Szerintem így szebben hangzik és magyarosabb is.

Egyébként vicc mert egy kis utána járással beszerezhetőek a színes oldalak letisztítva hála pár lelkes fannak.
Tessék:
http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2015/020/7/a/fairy_tail_416_color_cleaning_written_by_ulquiorra90-d8epea5.jpg

Most vagy vegyenek fel egy normális manga szerkesztőt vagy próbáljon Chakra több időt szánni a munkára mert borzalom hogy így is sok a buborék de még gyártanak is mellé csak mert lusták letisztítani a bubikon kívüli szövegeket. Nem akartam paraszt lenni de manga szerkesztésre nagyon háklis vagyok. Fordítást már úgy ahogy megszoktam nem mindig van értelme pláne annak a rég emlegetett "megnyitállak" szócskának ikszdé mai napig röhögök kínomban ha meglátom hisz lehetne "megidézlek" is vagy tudom is én pl "Aquarius kapuja nyílj meg" etc. De ezeket elnéztem fordítási szabadság, nevezzük egyedi szóhasználatnak, sokat nem vesz le az értékéből a mangának bár a szleng szavakat tényleg el lehetne hagyni mert Japánul egyáltalán nem így hangzik no mindegy. DE a szerkesztés az nagyon nem okés ebben a formában.

Lehet nem ebben a formában meg ide kéne ezt írni, na nem mintha itt szívesen vennék a kritikát de mit lehet tenni.
Chakra különösen háklis ha megmondják neki hogy mit hogy kéne. Nevet
Bár én csak tanácsot adtam szóval remélem nem harapja le tőbe a fejem. Na nem mintha érdekelne hisz ami igaz az igaz. Ha csinálunk valamit az legyen jó vagy ne csináljunk semmit, legalábbis én ez alapján az elv szerint fansubolok. És azért Chakra is legalább 6 éve, de lehet több is van már, benne van a fansub iparban megtanulhatná használni a Photoshopot hisz kb 1 napot venne igénybe plusz a fanok max 2-3 nappal később kapnák meg a mangát nem kell speedsub csak mert fanok beérik a kevésbé minőségi munkával is.

Remélem nincs harag a szókimondásért Chakra de szerintem te is egyetértesz azzal hogy ha az ember közzéteszi a munkáját az legyen minőségi. És ezt már évek óta így látom tőled csak nem akartalak basztatni miatta. Anno Narutonál is ezt csináltad aztán felvettetek egy jó szerkesztőt azóta elég sok javulás történt igaz a mangának már vége. Itt is kéne egy szerkesztő aki le tudja tisztítani a külső szövegeket.

A legnagyobb probléma a Fairy Tail NKWT kiadással hogy mindent Chakra csinál így nincs egy normális lektor sem rá pedig egy manga kiadáshoz legalább 2 ember kell de normál esetben 3. Legalábbis nálunk így van.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 21, 14:01:43 írta Kuro25 » Naplózva

Csabi28
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 1594


Badass level is over 9Raditz


« Válasz #9804 Dátum: 15 jan 21, 14:36:06 »

Hogy is mondtad ezt már nekem párszor Kuro? Amíg nem fizetek érte, egy szavam ne legyen? Nevet
Olyan sok hülyeségbe tudsz belekötni, hogy rossz olvasni. Nekem teljesen megfelelt így buborékosan, sőt ha nem szólsz, hogy nem így kéne kinéznie, akkor fel sem tűnik... 10ből max 1embert "zavarnak" az ilyenek talán, ráadásul ez egy extra hosszú fejezet volt és 1-2 napos késéssel el is hozták szépen lefordítva. Oké van néha 1-2 elírás, de az meg belefér addig, amíg érthető.
Az meg, hogy "megnyitállak" és estébé a fordítói szabadságnak tudható be. A japán szókincs elég szegény, szinonimák se nagyon vannak és az angol fordítók már alapból kicsit-nagyon megváltoztatják az adott szó lényegi jelentését, ők ugye meg ezt a kört viszik tovább.
Az, hogy teljesen igényesen legyen kivitelezve az, amit te szeretnél több ember kéne és sokkal több szabadidő, ami manapság már kész kincs.
Naplózva

Lemoon
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 518


Gman kiválasztottja :3


« Válasz #9805 Dátum: 15 jan 21, 14:42:07 »

Most pontosan mivel is van a baj? Hmm?
Naplózva

Adj a haragnak célt, és kitör a háború.
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9806 Dátum: 15 jan 21, 15:23:52 »

Most pontosan mivel is van a baj? Hmm?

Nem konkrétan baj csak leírtam fentebb a problémám hogy nekem mi szokott szemet szúrni nem csak NKWT-nél hanem más csapatoknál is pl Manga szerkesztés ügyileg. Linkeltem FT mangából pár oldalt fentebb.

De egyébként ezzel van a baj! Nézd meg ezt a két oldalt!

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/3
http://readms.com/r/fairy_tail/416/2661/3

Hogy is mondtad ezt már nekem párszor Kuro? Amíg nem fizetek érte, egy szavam ne legyen? Nevet
Olyan sok hülyeségbe tudsz belekötni, hogy rossz olvasni. Nekem teljesen megfelelt így buborékosan, sőt ha nem szólsz, hogy nem így kéne kinéznie, akkor fel sem tűnik... 10ből max 1embert "zavarnak" az ilyenek talán, ráadásul ez egy extra hosszú fejezet volt és 1-2 napos késéssel el is hozták szépen lefordítva. Oké van néha 1-2 elírás, de az meg belefér addig, amíg érthető.
Az meg, hogy "megnyitállak" és estébé a fordítói szabadságnak tudható be. A japán szókincs elég szegény, szinonimák se nagyon vannak és az angol fordítók már alapból kicsit-nagyon megváltoztatják az adott szó lényegi jelentését, ők ugye meg ezt a kört viszik tovább.
Az, hogy teljesen igényesen legyen kivitelezve az, amit te szeretnél több ember kéne és sokkal több szabadidő, ami manapság már kész kincs.

Azért a kettő nem ugyan az Csabi. Mosolyog
Ha jól rémlik én ezt a kijelentést egy teljesen más ügyben tettem nem magyar fan kiadásra értettem szóval az ellenérved nem állja meg a helyét. Én konkrétan arra mondtam a Shippuden topicban hogy panaszkodtok a filler évadok miatt holott nem hogy nem nézitek a hivatalos TV-ben de még csak meg sem veszitek DVD-n sem! Szóval ja a kettő nem ugyan az!!! Ahogy az sem igaz hogy nincs rá idő. Ne haragudj de 9 éve fansubolok tudom hogy mi mennyi időbe telik. Vannak olyan csapatok akik ülnek napokat vagy akár heteket egy fejezeten is. Én is ilyen vagyok mert 12 órában dolgozom és mellette nem igen van időm hogy naprakész legyek minden projektemmel.

Naruto-Kun nem ilyen ők nem igazán ülnek heteket egy fejezeten vagy anime részen. Ez nem is lenne baj ha figyelnének a minőségre. És még egyszer mondom ezt most csak FT mangára értem mivel innen csak azt olvasom már mivel a Narutonak már vége ugye. Egyébként minden más angolul nézek, igazából FT mangát is de néha azért beleolvasok a magyarba is. Azért mert valaki ingyen megcsinálja a fordítást még nem kell igénytelen munkát kiadnia mert a fanoknak örüljenek ha egyáltalán kapnak magyar verziót. Ez szerintem undorító hozzáállás. És ilyet egyetlen csapat csinál csak azok közül akiket ismerek. DH+ oldal. Ők konkrétan bezárják a letöltést addig amíg nem jön annyi anyagi támogatás amennyi épp szükséges nekik. Az már mindennek a teteje. Itt nem ez a probléma hanem az hogy Chakra csinál mindent egyedül pedig nem tartana sokáig felvenni egy Manga Szerkesztőt pláne egy ekkora csapatnak. Megsúgom neked tele a net Photosho gurukkal akik szívesen csatlakoznának. Ahogy írtam is Naruto mangához is talált Chakra szerkesztőt aki nem tesz be plusz buborékot.

Ráadásul hadd kérdezzem már meg mivel azt mondod nincs idő a jobb munkára. Már miért ne lenne?
Lenne rá idő csak TI fanok nem bírtok várni ezért a legtöbb csapat átállt a speedsubra ami a minőség rovására megy. És hogy őszinte legyek igazad van 10-ből 1 embert zavar a minőség romlás mert a fanok 98%-nak totál mindegy milyen csak magyar legyen. A többségnek az sem tűnne fel ha a Csipkerózsikát olvasnák vissza pl a Fairy Tail mangában mert az új animések többsége agyhalott Facebook-on élősködő zombi.

Tehát hadd összegezzem. Idő van BŐVEN arra hogy igényes munkát adjon ki bárki.
Igény nincs rá mert a többség beéri a kevésbé minőségivel is hogy finoman fogalmazzak.

És hogy őszinte legyek meg is értem Chakráékat is és minden más csapatot akik szarnak bele a minőségbe hisz a letöltők úgyis onnan szedik le a feliratot vagy a mangát ahol előbb kiadják! Nem érdemlitek meg a minőségi munkát mert nem is becsülitek. Legalábbis a többség nem érdemli meg!

Tőlem eztán is jöhetnek a plusz buborékok mert egy FT mangánál még megtehető de amin pl én is dolgozok Area D Manga ott már nem mert van hogy a drága angolok az emberek fejére tolják a szöveget és ugye ott gyönyörűen mutatna egy hatalmas négyzet ugye? Nevet Én hülye inkább fogom az egerem és újra rajzolom az egészet csak hogy minőségi legyen. Még szerencse hogy más nem csinálja a mangát mert sietnem kéne vele. Lófaszt akkor se sietnék mert én a többséggel ellentétben magamnak csinálom nem másnak. Azért mert szeretem csinálni és nekem ne nyavalyogjon senki hogy mikor jön már ki az újabb rész mert elküldöm a bús picsába. Már elnézést.

Ezért mondom hogy idő lenne csak a fanoknak nincs ideje kivárni a minőségi munkát. Ez a nem mindegy. kacsint
Úgyhogy ez igazából a TI bűnötök hogy egyesek képesek ilyen munkát kiadni mert türelmetlenek vagytok mindent azonnal akartok.

Persze ez OFF téma szóval valszeg törlésre is kerül majd jobb esetben. Rosszabb esetben kapok egy csini bant mert megint megmertem szólni Chakra munkáját. Már legutóbb is lebaszott PM-ben hogy ne dumáljak bele a munkájába pedig nem rosszat akarok.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 21, 15:27:18 írta Kuro25 » Naplózva

Ralite
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157



« Válasz #9807 Dátum: 15 jan 21, 15:24:29 »

Én erőltetnek érzem azt hogy feloszlatja a céhet. De most komolyan, miért is? Azért mert meghalt egy sárkány aki amúgyis már halott volt? Azért mert Lucynak eltört az egyik kulcsa? Azért mert lerombolták az épületet? Azért mert Erzát megkínozták. Ennyit ért az egész "család dolog". Ezek nem olyan komoly dolgok, de ha komolyan is vesszük és mélyen depresszív állapotba is kerülünk, AKKOR SEM OSZLATOM FEL A CÉHET. Szoptak egyet és még seggbe is basszák őket-már bocsánat a kifejezésért. Milyen gondolkolkodás mód ez? Tehát csak addig leszünk menő céh és menő család, míg minden stabil és mindenkit el tudunk picsázni? Az 1 éves időugrás nem árt, azt belátom. De a céh felsozlatás... Remélem csak egy jelképes dolog és a céh maradjon meg! Úgy lett beállítva ez az egész, mint mikor a One Piecebe Feketeszakáll meghalt-közel sem olyan szörnyű a helyzet. Makarovot már le lehet váltani ha nagyon akarjuk, és vezesse egy Gildarts vagy Doranbalt, de ettől ne bomoljunk már szét.
Ez a Gray Natsu kapcsolat hajaz egy kicsit Naruto Sasukére. Nem mondom hogy koppintás, mert egész máshogy van minden felépítve, de a helyzet hasonló.
Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9808 Dátum: 15 jan 21, 15:35:17 »

Mintha több ezer másik mangában nem lenne ilyen Naruto Sasuke párharc dolog. Nevet

Egyébként totál félreértelmezted ezt a feloszlatás dolgot. Nem szüntették be a Céh-et csak szétszéledtek mert elpicsázták őket ennyi. Bár igaz hogy ők nyertek ha úgy vesszük szóval nem is igaz amit írtál mert megint az FT nyerte a harcot de az igazi háború még csak most jön. A Céhet magát kár lenne újjáépíteni pláne ha jön a háború megint csak lerombolnák. Majd újjáépül az nyugi amikor lezárul minden. Nevet
Naplózva

Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9809 Dátum: 15 jan 21, 15:42:51 »

Makarov azért oszlatja fel a céhet, mert már belefáradt, de nem akarja átadni másnak a vezetést, és élvezni akarja az életet. Nyelvesít

Tudom, hogy a pandások fordítása nem mindig megbízható, de azért durva, hogy rövid időn belül ez a második számmal kapcsolatos félre fordítás és a másik amiből kisebb értetlenség alakult ki Gérard utolsó mondata. Azért nem mindegy, hogy minket töröljön el vagy a sötétségünket. smirksweat Viszont ha sportolói szemmel nézzük a dolgokat, akkor zsinórban leverték a 3 legerősebb sötét céhet és megnyerték a Mágia Játékot. Ehhez nem kis mák kellet, mert a legkisebb hiba és vége lett volna mindennek. Szóval most Makarov meghozta a helyes döntést. A csúcson kell abbahagyni. Innen már csak lefele vezetne az FT útja.

Amit senki sem vett észre:
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/416/5
Max és a seprű.  Szeretet
Amúgy ott hova tűnt a Shadow Gear? xD

Ma azon kezdtem el agyalni, hogy Gérard miért is akarja megölni Zereft? Gondolkozik Azért mert több száz év csinált pár démont? Most komolyan azért akarja megölni, amit 400 éve tett? Semmi baja nem volt, addig, míg a GH nem zavarta meg. Ezzel most azt akarom mondani, hogy Gérard úgy próbál megbocsátást nyerni a tettei miatt, hogy megöl valakit, aki nem is akart ártani senkinek. Amúgy a Zeroból iez: http://readms.com/r/fairy_tail_zero/007/2662/13
Nagyon jól elmagyarázza ezt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/250/7
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Oldalak: 1 ... 652 653 [654] 655 656 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!