24 máj 18, 19:41:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 621 622 [623] 624 625 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1779490 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #9330 Dátum: 14 okt 06, 19:10:03 »

Nem...nem gondolom azt, hogy Erza kiütötte volna Kyukát. Sőt, reménykedem benne, hogy Kyuka még ha ki is kap, végig viszi a tervet, és beindul az ARC. Akkor jöhetne a Lumen végre, mert hogy Makarov rohadt régen elment oda, az is biztos.

Egyébként én vagyok az egyetlen aki elkezdett agyalni hogy Erza milyen fényről hadovált?
Mármint oké lehet hasonlat is alapesetben de mi van ha mégsem az?!

Amúgy ahogy láttam a képeket szerintem mindenképp eltalálta Kyoukát hogy ennek volt-e hatása az más kérdés. Szerintem eszméletlen lesz egy ideig és ez az idő épp elég arra hogy az óra nullát üssön és az ARC-ok meg aktiválódjanak.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 06, 19:11:02 írta Kuro25 » Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #9331 Dátum: 14 okt 06, 19:15:44 »

Drága CrazyCat: Ezért van az hogy Erza tudja hova kell ütni és a többi.... kacsint Arról nem beszélve hogy Kyouka lesokkolt hogy Erza még mindig talpon tud lenni pedig elvileg vak, süket stb.... Fentebb elmagyaráztam miért győz mindig Erza. Mert szorult helyzetben előjön belőle az ösztönös énje, márpedig az egész Fairy Tailben nincs senkinek annyi tapasztalata mint neki harc terén. Ez 1000%!!!! De ha mégis ő az egyetlen aki ösztönből tud támadni.

Nem az érzékszerveire hagyatkozik valaki, ez alap. Nem csak harcművészeteknél, de sok minden másnál is. Ám az, hogy valaki nem hagyatkozik az érzékszerveire, nem jelenti azt, hogy kb annyi az életképessége, mint egy krumplinak. Ha valaki megvakul/süketül, először is rohadtul pánikba esik (amit el is kezdett Erza, aztán hirtelen rájött, hogy ez a Fairy Tail), és nem kezd el belső fényekről monologizálni. Semmi logikus nem volt abban, amit művelt. Ha belevág Kyouka szavába, vagy 1-2 oldalán elhiteti velünk, hogy ő tényleg krumpli, majd feltápászkodik és vmi kardjával elkezd ügyetlenül vagdosni és véletlen beleszalad Kyoukába, az egy elfogadhatóbb vég lett volna. Mert ha pánikolva cselekszik valami az bizony tud fájni. De ez a céltudatosság ez sehogy se működik krumpli állapotban.

Senkinek se az a kifejezett problémája, hogy Erza nyert, hanem, hogy ilyen módon... vagy legalább mentették volna meg, jön Gérard és valami képességével visszaadja Erzának mindenét, aki egy szerelmetesen nagy ütéssel kettészaggatja Kyoukát. Legalább mosolyogtam volna egy jót... de így?

Makarov rohadt régen elment oda, az is biztos.

A végén még kiderül, hogy valójában mindeddig ő csak hátradőlt, hogy "Most már ti is csináljatok valamit" és pihizik. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 06, 19:17:07 írta CrazyCat » Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #9332 Dátum: 14 okt 06, 19:41:30 »

Ej, Kuro. Csak egyszer tudnál már elszakadni attól, hogy azzal védesz egy fejezetet, hogy degradálod az olvasók felfogását és minden egyebet elintézel azzal, hogy ez egy shounen. Piszok egysíkú lehet a shounen világ, ha a műfaj szent alapszabálya, hogy mindig a jók győznek. Az lehet, hogy a Fairy Tail-ben ez egy íratlan szabály, de kérlek ne próbáld ezt az idióta felfogást általánosítani minden shounen-re. Te is tudod, hogy ez nem igaz. Előre is köszönöm!

Az Erzás megjegyzésedre is reagálnék. Hogy van az, hogy amikor bántó, sértő, fikázó megjegyzések születtek korábban egy fejezet után, akkor az volt a tanácsod, hogy ne várjunk el logikát egy shounen-től? Azt akarod mondani, hogy most mégis logikusan kellene gondolkoznunk? Rendben, tegyünk így. Mégis miért nincs semmi bajuk Natsuéknak, Torafusa híres, mérgező vízétől, amiből kortyoltak? Ha logikusan gondolkozunk, akkor már produkálniuk kellett volna a mérgezés tüneteit. Remélem nem az lesz a válasz, hogy ez egy shounen. Erza pedig nem lesz harcművész attól, hogy rugdos és püföl vaktában. Ő még mindig kardforgatónak számít. Natsunak rendszerint segítenek, vagy kap valami erőt, arról nem beszélve, hogy Cobra legyőzte őt, így neki van egy veresége. Remélem az én megértési képességem is degradálva lesz.

Bár a fejezethez nem terveztem hozzászólni, azért még is lenne néhány dolog, amit megjegyeznék. A legfontosabb az, hogy nem akadtam ki a történteken, mivel fel voltam rá készülve. Amikor Erza elkezdett prédikálni, akkor már úgy voltam vele, hogy kezdődik a műsor. Minerva megjegyzése miszerint "Erza tényleg veszíteni fog?" volt a végső előrevetítés. Azt mondjuk nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb: az, ha faarccal olvasom végig a fejezetet, vagy az, ha idegeskedek rajta? Annyi szent, hogy az első opció legalább jótékony hatással van az idegrendszeremre.

A haterkedésről még egy gondolat: valahogy mindig a hatereket próbálják beállítani a rossznak, holott szerintem az inkább elkeserítő, ahogy a fanatikusok próbálják a legpitiánerebb indokokkal megmagyarázni a történteket, ráerőltetni a véleményüket a "hülye" olvasókra, akiknek szellemi képességein túltesz ez a mű. A tetejébe még ezekkel is dobálóznak, mert nem tudnak már mivel védekezni: "Miért olvasod akkor?", "Csinálj jobbat!" , "Ez egy shounen.", "A többség felfogásával gondok akadnak" és ehhez hasonlók. Nekik szeretném üzenni, hogy fogadják el a negatív véleményt és lépjenek tovább. Nem kell mindig megmagyarázni a bizonyítványt.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 06, 19:44:33 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9333 Dátum: 14 okt 06, 20:02:09 »

Natsu kikapott még a tűz istenölőtől is, sőt, Rougutól is elsőre. Sőt Silvertől, meg még egy csomó mindenkitől is, csak most nem fogok ezen gondolkodni. Még az elején Ariestől is, vagy hogy hívták. Sőt, Liontól is ikszdé
So what are you talking about? smirksweat
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9334 Dátum: 14 okt 06, 20:14:07 »

Azt megjegyzezném, hogy Erza akkor 1 vs 3+1-ben harcolt.  Ha úgy vesszük, akkor Hades ellen is van 1 veresége mert Luxus mentette meg a bagást. Viszont Erza 1vs1-ben veretlen.

Miért nem lehetett, hogy mondjuk Gray megmenti?  Hmm?
Mert ha meg kell menteni az azt jelenti, hogy veszített.

Az egész story alatt egyedül Gerard verte el Erzát de ott is megmentette Natsu.
Igazából Erza legyőzte Gérardot. http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/093/8

Hogy ütötte meg Kyoukát? Nyilván tudta, hogy előtte áll. Legalábbis nem szoktak ilyenkor az ellenfél mellet állni. A tapintását meg elvesztette de azt az izmaiban érzi, hogy ellenállásba ütközik. Vagy lehet, hogy pont a fájdalom érzet felerősítése miatt is tudta, hogy betalált.

Kyouka azért rohadt erős. Nem csodálom, hogy ő vezeti a Kyukimont. Területre hatóan aktiválja az átkát és képes megfosztani bárkit az 5 érzékétől? Vajon melyik győzne az ő átka vagy Aizen Kyouka(Nevet) Suigetsuja?
Mondjuk Kyouka olyan szinten van, hogy az átkával még Midnight-ot is veri. Kár, hogy valószínűleg meghal a következő fejezetben. Szomorú Szerintem ő neki van a legnagyobb hűsége Zeref iránt. Jó lenne látni, hogy mit tenne, ha Zeref megtagadná. Biztos nagy törést jelentene, és talán elég nagy személyiség változást is.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9335 Dátum: 14 okt 06, 21:58:16 »

Én attól félek, hogy látni fogjuk ezt a személyiségváltozást. Túlságosan ki van hangsúlyozva a Zerefhez való ragaszkodása, hogy ne koppanjon. Pedig jó lenne, ha kitartana a céljai mellett.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #9336 Dátum: 14 okt 07, 08:17:08 »

... fogadják el a negatív véleményt és lépjenek tovább. ...

Amennyiben a "negatív vélemény" normálisan, kifejtve, vitaképesen van előadva, akkor elfogadható az elvárásod. Amennyiben fél sorban és/vagy trágárkodva és/vagy indoklás nélkül és/vagy 100x leírva ugyanazt, abban az esetben az bizony "haterkedés", és úgy is lesz kezelve. Ezt akár moderátorként is írhattam volna. ^^

Azért Kyouka képessége igencsak erős. Hiszen bár "Erősítés" az átka neve, de igazából gyengíteni is tud vele, hiszen így kapcsolta nullára Erza érzékeit.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9337 Dátum: 14 okt 07, 16:15:48 »

... fogadják el a negatív véleményt és lépjenek tovább. ...

Amennyiben a "negatív vélemény" normálisan, kifejtve, vitaképesen van előadva, akkor elfogadható az elvárásod. Amennyiben fél sorban és/vagy trágárkodva és/vagy indoklás nélkül és/vagy 100x leírva ugyanazt, abban az esetben az bizony "haterkedés", és úgy is lesz kezelve. Ezt akár moderátorként is írhattam volna. ^^

Azért Kyouka képessége igencsak erős. Hiszen bár "Erősítés" az átka neve, de igazából gyengíteni is tud vele, hiszen így kapcsolta nullára Erza érzékeit.

Kyouka átkának igazából nem tudjuk a nevét. Ráadásul, mint azt nemrég Franmalth-tól megtudtuk Kyouka valószínűleg több átkot is tud használni. Szerintem az adszorpciós mutatvány, meg az emberek felerősítése külön átkok és harmadik fő képességnek meg ott van az érzékeket irányító átka.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
olcha94
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


.


« Válasz #9338 Dátum: 14 okt 07, 16:53:02 »

Lehet, ha a múltkor nem kezdem el dícsérni a mangát, akkor ez nem történik meg. Instant karma. De mindegy is, azok a részek jók voltak, ezt nem kommentálnám.

Azonban...

Rájöttem, hogy mi hiányzik nekem nagyon: az ikonikus főgonosz.

Gondoljatok csak bele. Eddig hány olyan rosszfiú volt a Fairy Tailben, akit ti a szívetekhez közel tudtok tartani, mert volt annyira mocsok, ugyanakkor szerethető, hogy ez lehetséges legyen? Esetleg Hádész? Meh, jöt a sablonos újvilág dumával. Gerard? Kasztrálták. Mard Geer? Egyáltalán ki ő, azon kívül, hogy a Tartaros Királya? Acnologia? Néha jön, aztán ordít egyet, meg nagy az ereje, de még semmit nem tudunk róla, meg a személyiségéről.

Ezen a ponton szerintem berakhatnának valaki tenyérbemászó kis gennyládát, aki ugyanakkor nagyon is potens képességekkel rendelkezne, és mindenki bírná. (Mint mondjuk Narutoban Orochimaru - na, szerintem ő egy elég jó példa. Genyó, hataloméhes, de ugyanakkor vannak céljai, és nem egy semmilyen kis gyökér.)

Azért gondolok erre, mert engem pl. most nem hatna meg, ha Kyoukával bármi történne.  Mard Geer dettó.
« Utoljára szerkesztve: 14 okt 07, 16:54:17 írta olcha94 » Naplózva
Sternritter Zanpakuto
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 314



« Válasz #9339 Dátum: 14 okt 08, 15:24:43 »

a mostani rész sokkolóan kegyetlen volt  - Erza megfosztva érzékeitől !   Technikai KO

az érzelmeimre jellemző hogy én is szinte ordibáltam hogy: NE ! Szomorú
RESPECT Erzának.  bow
Eddig túldimenzionált, szigorú vasladynak gondoltam..........


 

Naplózva

"Ha valaminek erős magja van, nem törik el, ez igaz kardokra és emberekre is" - Musica (Rave Master)

Szupercsapatom:
Songoku, Natsu, Kurosaki Ichigo, Monkey D.Luffy, Inuyasha, Yusuke Urameshi, Naruto, Edward Elric, Touta Konoe, Haru Glory, Meliodas, Toriko, Oga Tatsumi & Beelze.
Nők:
Android 18, Erza, Inoue Orihime, Nico Robin, Sango, Kurama, Temari, Karin,Kirie, ELIE, Ultear, Motoko Kusanagi, Lina Inverse, Ms. Marvel.
Egyéb: Batman, Hour Man, Hulk, Pókember, Vasember,Baymax, Spawn
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9340 Dátum: 14 okt 09, 14:53:20 »

Lehet, ha a múltkor nem kezdem el dícsérni a mangát, akkor ez nem történik meg. Instant karma. De mindegy is, azok a részek jók voltak, ezt nem kommentálnám.

Azonban...

Rájöttem, hogy mi hiányzik nekem nagyon: az ikonikus főgonosz.

Gondoljatok csak bele. Eddig hány olyan rosszfiú volt a Fairy Tailben, akit ti a szívetekhez közel tudtok tartani, mert volt annyira mocsok, ugyanakkor szerethető, hogy ez lehetséges legyen? Esetleg Hádész? Meh, jöt a sablonos újvilág dumával. Gerard? Kasztrálták. Mard Geer? Egyáltalán ki ő, azon kívül, hogy a Tartaros Királya? Acnologia? Néha jön, aztán ordít egyet, meg nagy az ereje, de még semmit nem tudunk róla, meg a személyiségéről.

Ezen a ponton szerintem berakhatnának valaki tenyérbemászó kis gennyládát, aki ugyanakkor nagyon is potens képességekkel rendelkezne, és mindenki bírná. (Mint mondjuk Narutoban Orochimaru - na, szerintem ő egy elég jó példa. Genyó, hataloméhes, de ugyanakkor vannak céljai, és nem egy semmilyen kis gyökér.)

Azért gondolok erre, mert engem pl. most nem hatna meg, ha Kyoukával bármi történne.  Mard Geer dettó.

Én éppen arra számítok, hogy Zeref ilyen lesz. Mármint korábban már kifejtettem, hogy ha itt Acnologiát legyőzik akkor később biztos Zeref lesz a főgonosz. Nem olyan mint amit leírtál, de az eddigiek alapján szerintem ő alapvetően kedves csak valamiért az emberiség kiirtása a célja. Nem ez lenne az első a mangák történelmében, hogy valaki úgy gondolja a világ jobb hely lenne emberek nélkül. Azt is el tudom képzelni, hogy pl.: a saját démonaival kedvesen bánjon, miközben nagyban irtja az emberiséget. Hozzá szerintem még illene is.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #9341 Dátum: 14 okt 09, 15:53:43 »

Csakhogy tudjuk, hogy a démonait sem veszi nagyon sokra...max. END-t.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #9342 Dátum: 14 okt 10, 09:05:04 »

Zeref démonai sem igazán különbek az emberektől. ^^ Kapzsik, őrültek, élvezetből gyilkolnak, harcmániások, perverzek, de ugyanakkor ragaszkodnak is egymáshoz és hűségesek.

Ennyi erővel nem értem, hogy mit akar Zeref? Mert ha emberek helyett démonokat, akkor nagy különbség nem lesz. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #9343 Dátum: 14 okt 10, 10:13:42 »

Dehogynem! A démonok lesnék minden óhaját és ő lenne az uralkodó, akit minden démon imád.Nevet Az emberek ha meglátják, akkor "Jaj jön Zeref! Fussunk!" vagy "Ott van Zeref! Öljük meg!" Ezután nem csoda, hogy elakarja intézni az embereket. xD

Viszont a démonok logikáját nem értem.  Minden embert megvetnek és utálnak. De Zeref is ember. A kivétel erősíti a szabályt? Hümm-hümm
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
mohric
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 336



« Válasz #9344 Dátum: 14 okt 10, 13:27:18 »

Ez igaz viszont:
1) Zeref teremtette őket
2) Zeref halhatatlan

Ez már elég ahhoz, hogy Istenként tekintsenek rá, akkor is ha valójában ember. Ráadásul szerintem Zerefnek korlátlan hatalma van a démonai felett, ha már ő teremtette őket, vagyis akkor sem tudnának szembeszállni vele, ha akarnának.
Naplózva

Amikor az emberek nem fogadták el az igazságot hatalomnak,
megtették a hatalmat igazságnak.
Oldalak: 1 ... 621 622 [623] 624 625 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!