24 máj 17, 12:20:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 367 368 [369] 370 371 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778263 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Toshin Raizen
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 289


Aki másnak vermet ás, az sírásó vagy földmunkás :D


« Válasz #5520 Dátum: 13 ápr 07, 19:36:29 »

Csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy egy remek fejezet volt(nem mint ha valakinek ne tetszett volna valami).
Számomra elég valószínű volt, hogy Natsu lesz a vesztes, de nem gondoltam, hogy ilyen könnyen padlót fog.
Habár MOST Futurogue a legerősebb sárkányölő, még Luxus sem érhet jelenleg a nyomába. Miért állítom ezt? Azért, mert olyan két elem van a birtokában, amit bármikor megehet. Lehet egy sötét barlangban vagy egy vakító, árnyék nélküli térben, annyit eszik, amennyit akar és az eddigiek alapján ez visszatölti az erejüket. Luxus meg várhatja a villámokat, ha még csak vihar sincs(mondjuk nem szükséges hozzá a vihar).
Egyébként most tűnt fel, hogy Futurogue pont olyan, mint Marshall D. Teach avagy Kurohige a One Piece-ból. Alkalmazza a sötétséggyümölcsöt és mindent elnyel. ikszdé

Natsu halálát illetően talán én várom a legjobban, már pár hónapja azt szajkózom, hogy milyen jó lenne már, ha meghalna.
Valószínűleg, most el is jött az ideje. Minden adott, hogy egy másik idősíkba terelődjön a történet, ahol Natsu valamilyen állapotban létezik/él.

Lucy... Ide beszúrom az előző hozzászólásomból a megfelelő sorokat.
Egész jó volt.
Úgy néz ki, hogy igazam lesz, és tényleg megölik Natsut. Ha ez bekövetkezik nagy valószínűséggel abba az irányba halad tovább a történet, amit már leírtam. Vagyis visszamennek az időben, hogy megkeressék/feltámasszák Natsut.
Lucy pedig be fogja zárni *a kaput. Feltételezem ez 777-ben már megtörtént, csak akkor épp Lucy anyja Layla zárta be. Az én elméletemben az a család egy "kulcs", amely a kapu bezárására jött létre/van.

*kénytelen voltam módosítani egy picit az idézeten, mert az előtte lévő sor, nem volt túl fontos, de abban szerepelt a kapu szó.

Annyit javítanék az idézeten, hogy kulcs feladata az, hogy bezárja a kaput, és így már meg is van oldva, hogy miért nincs magánál Kulcs-chan.  smirksweat

Utólag egyet kell, hogy értsek azokkal, akik szerint a kapuból jönnek elő a sárkányok(mert így nincs logikai bukfenc az elméletemben, hisz Layla bezárta a sárkányokat oda, és most pedig a felbőszült hüllőket szabadlábra helyezték, Lucy meg ismét bezárja a "dögöket")
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 07, 19:44:13 írta Toshin Raizen » Naplózva

FRUILI BERENGAR itáliai király ombardiai követe a magyarokról 921-ben:
Gazdagságuk pazar és szembetűnő. Hatalmas sereget tudnak kiállítani! Kürtszóra indul fordul egész serege. Napokig lovagolnak váltó lovaikon. Ha megindulnak megmozdul ég és föld alattuk. Harciasságuk és bátorságuk egyedülálló. Nem félnek a haláltól! Mosolyogva halnak meg! Legyőzhetetlenek.

Igaz magyarnak lenni akkora teher, hogy aki sokat viseli, megerősödik. Wass Albert
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5521 Dátum: 13 ápr 07, 20:11:53 »

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy Rogue megjátssza az agyát, és esetleg ő szállta meg Lucy-t, hogy bezárhassa a kaput. Amúgy az utolsó képen, mikor úgy transzba esett, a mellei nagyon... durván néznek ki Nevet
Naplózva
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5522 Dátum: 13 ápr 07, 21:53:40 »

Ja, értem. Mosolyog Szóval akkor, azért támadott azzal mert ''állítólag'' erős és jéggel meg semmire megy. Ha alap helyzetben képes volt natsu villám+tűz támadását kivédeni, akkor fehér-árnyék módban nehogy már azért szaladjon el mert pár gömb erősebb, mint natsu tűz+villám támadása. smirksweat  ikszdé

Csak azt felejted el, hogy Natsu támadása a nyomába se ér Ultear támadásához, mivel Ul az időt tudja vele manipulálni ergo egy pillanat alatt a semmivel lehetett volna akár egyenlő J. Rouge ha nem fut el. Natsu támadása meg szimpla közelharci támadás amit simán ki lehet védeni, mintha csak egy pofon lenne kb.  Főleg így hogy 7 év előnye van Rouge-nak.

Nem hinném, hogy a gömbök erősebbek, mint a jég. Mosolyog Valószínűleg ez volt az ésszerű akkor.

Fentebb válaszoltam neked is. Annyit azért hozzátennék hogy amikor a szigeten harcolt Gray ellen Ultear akkor sem ért semmit a jég a gömbjei ellen mert pillanat alatt elolvadtak tőle. Az más kérdés hogy a végén gray nyert de nem azért mert erősebb hanem mert belemagyarázta Ul fejébe az igazságot.

Amúgy Rouge nem menekült el szerintem hanem vagy elnyelte Natsut vagy megindult Lucy felé.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 07, 21:58:17 írta sdavid25 » Naplózva

CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #5523 Dátum: 13 ápr 07, 21:57:26 »

Rogue nem tudott volna a semmivel egyenlő lenni, mivel Urtear nem manipulálja az élőlényeket.
Naplózva
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5524 Dátum: 13 ápr 07, 22:01:53 »

Rogue nem tudott volna a semmivel egyenlő lenni, mivel Urtear nem manipulálja az élőlényeket.

Azt nem írtam hogy Ultear Rouge-ot manipulálta volna. Nevet Viszont a támadásai nem sokat értek volna Ultear ellen mert minden támadásnak van eleje és vége. Ergo az idő manipulálásával simán földre kényszerítette volna Rouge-ot. Persze a közelharci harc már más tészta de arra meg ott van a legerősebb jég ami a birtokában van. Elvégre az anyja támadását használta már Gray ellen is. És többször elmondták hogy Ur azaz Ultear anyjának a jég mágiája volt a legerősebb.
De ezen kár filózni amíg nem tudjuk meg miért lépett le Rouge. De szerintem csak a kapuhoz igyekszik.

Amúgy 7 éve nem láttuk harcolni Ultear-t tehát az is lehet hogy már embereken is képes használni az idő manipulálást. ^^

Ja és a legfontosabb tényező. A mágia játékok előtt ugye Natsuékat fejlesztette tovább ergo embereken is tudja alkalmazni az erejét. Tehát ha felfejleszteni fel tudta őket akkor gyengébbé is tudja őket varázsolni nem? Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 07, 22:05:42 írta sdavid25 » Naplózva

ugyenemleszvége
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 16



« Válasz #5525 Dátum: 13 ápr 07, 23:13:21 »

Bocsi srácok, hogy értetlenkedek, de nem nagyon értem azt, hogy Natsu miért lenne 7 év lemaradásban.....Ugye mikor 7 évre lefagytak a fairy tailesek, akkor stingék csak kölykök voltak......Ebből kifolyólag, ha úgy nézzük akkor a
NMJ előtti Natsu=Mágiajátékos Rogue
NMJ-os Natsu Urtear mágiájával, ugye behozott hét évet.....ezért volt más szinten mint az akkori Sabertoothos sárkányölőduó....
Most a 7 évvel későbbi roguenak egyenlőnk kéne lennie NAtsuval....Persze értem,hogy Urtear mágiája nem 7 évet hozott be, de akkor sem hinném, hogy Natsu 7 év lemaradásban lenne..(hú mennyi hetes Technikai KO)
Az is jogos, hogy Natsu kifáradt a többi harcban, de nehogy már így felkenjék vele a padlót Szomorú

Bocsika ha valamit benéztem.... Pirul
Naplózva
sdavid25
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 36


WWW
« Válasz #5526 Dátum: 13 ápr 07, 23:30:50 »

Bocsi srácok, hogy értetlenkedek, de nem nagyon értem azt, hogy Natsu miért lenne 7 év lemaradásban.....Ugye mikor 7 évre lefagytak a fairy tailesek, akkor stingék csak kölykök voltak......Ebből kifolyólag, ha úgy nézzük akkor a
NMJ előtti Natsu=Mágiajátékos Rogue
NMJ-os Natsu Urtear mágiájával, ugye behozott hét évet.....ezért volt más szinten mint az akkori Sabertoothos sárkányölőduó....
Most a 7 évvel későbbi roguenak egyenlőnk kéne lennie NAtsuval....Persze értem,hogy Urtear mágiája nem 7 évet hozott be, de akkor sem hinném, hogy Natsu 7 év lemaradásban lenne..(hú mennyi hetes Technikai KO)
Az is jogos, hogy Natsu kifáradt a többi harcban, de nehogy már így felkenjék vele a padlót Szomorú

Bocsika ha valamit benéztem.... Pirul

Öhm annyi a történet hogy amíg Natsuék fagyasztóban voltak addig Sting és Rouge megölték a sárkányaikat így ELVILEG jóval erősebbek lettek náluk meg ugye 7 évig folyamatosan edzhettek. Amíg Natsuék csak aludtak. Ultear mágiája csak egy löketet adott nekik és a jelenben levő Sting és Rouge ellen valóban egálban voltak sőt felettük állt. Viszont a jövő Rouge 7 évvel későbbről jött ahol ugye Sárkányokkal harcolt meg megölte ugye Stinget is tehát ez már dupla erő nem sima fejlődés csak. Az hogy 7 év előnyben van nem biztos valóban de gondolom azért mondja ezt mindenki mert 7 évet ugrálnak. De a mágia játékokon bemutatott Natsu győzelem után teljesen mindegy hogy hány év a lemaradás mert úgyis Natsu nyer. Nevet Itt gondolom Mashima azt akarta bemutatni hogy Natsu hiába erős egy fuzionált sárkányölőt ő se tud lenyomni. Mert végül is ez is fúzió csak nem úgy mint a Dragon Ball-ban. Nevet

Szóval a lényeg hogy nem tudni hány év lemaradásban a lényeg hogy jelenleg Jövő Rouge erősebb Natsunál. De hát ez Fairy Tail. Itt egy pillanat alatt változnak az erőviszonyok. Nevet
Naplózva

Serpens92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 266



« Válasz #5527 Dátum: 13 ápr 07, 23:33:32 »

Toshin Raizen:
"Azért, mert olyan két elem van a birtokában, amit bármikor megehet. Lehet egy sötét barlangban vagy egy vakító, árnyék nélküli térben, annyit eszik, amennyit akar és az eddigiek alapján ez visszatölti az erejüket."

Én itt annyit pontosítanék, hogy az árnyék nem egyenlő a sötétséggel.
És a szentség se feltétlen egyenlő a fényes térrel.

Lehet ehhez a két elemhez nem is kell ennie semmit sem.
Kimeríthetetlen források, csak azon múlik képességeinek határa, hogy hogyan tudja ezeket kombinálni illetve használni szerintem.
Futurogue most ilyen Jin Jang mesterféleség lett. Két véglet ura. Fény és sötétség. Fény és árnyék. Bár, ha jobban bele akarunk menni, akkor a sötétséget a fény hiányaként is definiálhatjuk... Az árnyék pedig bárminek a vetülete, amit fény ér. Szükséghelyzetben akár önmaga árnyékát is felfalhatja. xD
Naplózva

Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #5528 Dátum: 13 ápr 08, 06:21:26 »

Öhm annyi a történet hogy amíg Natsuék fagyasztóban voltak addig Sting és Rouge megölték a sárkányaikat így ELVILEG jóval erősebbek lettek náluk meg ugye 7 évig folyamatosan edzhettek.

Ez nem teljesen igaz, mert már a 7 éves "lefagyasztás" előtt megölték a sárkányaikat, hiszen addigra már minden sárkány eltűnt. Pont ez az, ami eléggé zavar Sting és Rogue történetében, hiszen néhány évvel fiatalabbak Natsunál is... mégis hány évesen öltek meg két sárkányt? 6??? 7??  Gondolkozik Technikai KO Ha jól emlékszem, volt már erről szó, és többen is furcsának találták... meg sem lepődnék, ha Stingék hazudtak volna ezzel kapcsolatban.

Nekem nagyon tetszett ez a fejezet Mosolyog Bár tényleg úgy látszik, hogy valaki/valami irányítja Lucyt, azért remélem, hogy az illető jó, és nem gonosz. Egyre gyanúsabb, hogy a kaput jobb, ha becsukva hagyják, bár nekem még mindig nem tetszik az az elmélet, hogy a kapuból jönnek a sárkányok... A temetős-felélesztős jobban bejön  Kúl


Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #5529 Dátum: 13 ápr 08, 06:34:15 »

Nem legyőzték a sárkányaikat, hanem megölték. A kettő nem ugyanaz.

- 2 elméletem van rá hogyan ölhették meg őket.

- Amikor a sárkány nem számított rá, megölték. Elvégre a sárkányuk gondolom bízott bennük, úgy meg nem volt nehéz.

- Maga a sárkány kérte meg őket, hogy öljék meg. Igneel amikor tartotta a kis monológját megemlíti hogy Sting és Rogue amolyan "létrehozott" sárkányölő. Szerintem Sting és Rogue sárkányai olyan sárkányölőket szerettek volna létrehozni, akik akár még Acnologiával is fel vehetik a versenyt. Ezért áldozták fel magukat.
Naplózva


Zapor
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 48


« Válasz #5530 Dátum: 13 ápr 08, 06:49:47 »

Igen, én végig "megölést" írtam, nem legyőzést.
Lehet, hogy igazad van, de nekem akkor is furcsa. Általában tíz év alatti gyerekek nem ölik meg a szüleiket, még akkor sem, ha azok megkérik rá őket... Hacsak nem voltak a sárkányok gyerekkínzók, akiktől csak így tudtak megszökni, bármilyen most Sting és Rogue, valahogy nehezemre esik elképzelni őket óvodás-gyilkosokként  smirksweat
Naplózva
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5531 Dátum: 13 ápr 08, 11:36:58 »

Mivel anime hiányában beértem a mangát, ezentúl én is aktív leszek ebben a topicban.  Mosolyog

Nekem úgy tűnik, hogy Rouge nem is szenvedett szinte semmilyen sérülést Natsutól. Lehet, hogy ő most a legerősebb mágus a fővárosban. Azt viszont nem értem, hogy hogyan aktivizálták 7 év után a kaput, hogy képes legyen visszajönni. Hisz, akkor az addig összegyűjtött varázserőt elhasználták. Honnan szedtek annyi varázserőt, hogyha a sárkányok megtizedelték a lakosságot. Ha csak nem a sárkányok adtak neki elég varázserőt, hogy visszamenjen.  Gondolkozik Minnél többet agyalok rajta, annál bonyolultabb lesz.xD Valahol halottam, hogy jobb, ha nem nagyon próbáljuk megérteni az időutazás mikéntjét.  Itt egy példa, hogy miért:
Ha mondjuk Natsu visszamenne az időben és megölné Zerefet, akkor a jövőben nem létezne és ezért nem is akarnák megépíteni az időgépet és visszaküldeni Natsut, hisz már nincs rá okuk. Viszont, akkor mi lesz Natsuval, aki visszament a múltba ? Ha a téridő-kontinuum nem is törli ki abból az időből a létezését, akkor, hogyan jut vissza a saját korába, hisz nem lesz időgép, amivel visszamehetne.  >.<#

Arra kíváncsi vagyok, hogy Lucy, hogyan akarja bezárni a kaput. Hiszen ott van Dió meg több tucat őr. Nem hiszem, hogy odaengednék az irányító berendezéshez, hogy leállítsa. Meg ugye most varázsolni sem tud. Az egyetlen lehetősége, ha meggyőzi a Hercegnőt, de ha irányítják, akkor ez nem fog megtörténni.

Én hiányoltam, azt, hogy senki sem kérdezte meg Stinget és Rouge-ot, hogy hogyan lehet megölni egy sárkányt, vagy hogy mik a gyenge pontjaik. Hiszen nekik már van némi tapasztalatuk sárkányölés terén. Tarthatnának valami kis órát ott a téren, hogy a szerencsétlen varázslók ne ott támadják a sárkányokat, ahol a legvastagabb a bőrük.^^

Toshin Raizen:
"Azért, mert olyan két elem van a birtokában, amit bármikor megehet. Lehet egy sötét barlangban vagy egy vakító, árnyék nélküli térben, annyit eszik, amennyit akar és az eddigiek alapján ez visszatölti az erejüket."
Ha jól emlékszem, akkor Wendynél úgy van. hogy minél tisztább körülötte a levegő, annál jobban feltölti. Ez alapján, minél több árnyék vagy fény van körülötte, annál erősebb lesz. Viszont egy sötét barlangban nem lesz képes a fénylachrimát feltölteni. Vagy esetleg, ha az egyiket feltölti, akkor a másikat is tudja használni ? Mert végülis a megevett elemükből a varázserőjüket töltik vissza, így elképzelhető, hogy egy sötét barlangban is képes csakis a fénylachrima erejét használni.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #5532 Dátum: 13 ápr 08, 17:13:26 »

Ó, a 326. fejezethez még hozzá sem szóltam. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/2
Ahhoz képest, ami a mangában folyik mostanság (J-Lucy halála, Natsu --> vagdalthús), a borítóképek elég nyugisak, és másra utalók. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/14 (utolsó kép)
J-Rogue-kal még lesz valami kavarás, mert itt is bevágott egy összeszűkült szemet, mielőtt a következő oldalon válaszolt volna Natsunak. És itt: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/325/19 is, az utolsó képen tol egy sejtelmes vigyort arra, hogy mi az igazol célja.

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/16
Valaki fentebb kifogásolta, hogy Urtear miért "csak" a kristálygömbjeivel támad? Ha jól szemügyre vesszük az Idővonal nevű Elveszett mágiát, akkor könnyedén rájöhetünk, hogy ez nem egy támadó jellegű mágia. Legalábbis nem lehet vele jégnyilakat lövöldözni, mint a jég alkotó mágiával, vagy Xryu no Houkout tolni, mint a sárkányölő mágiákkal. Ez csak arra jó, hogy befolyásolja a tárgyak idővonalát. De ezt Urtear el is magyarázza:
- http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/042/8 (és a következő pár oldal)
- http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/240/13
Szóval, kell egy tárgy, amin alkalmazhatja az Idővonalat. És mivel ez egy idővarázslat, amiért ne lehetne ez egy jós, egy jövőbelátó kristálygömbje? ^^
Viszont egyvalami nem oké a mostani manga fent linkelt oldalával. Mashima-senei elfelejtette, hogyan kell Urteart rajzolni. Szomorú Az arca egy az egyben, mint Erza...

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/17
És hogy J-Rogue miért lépett le, amikor Urtear és Meldy betoppantak? Natsut már a földbe gyalulta, az elsődleges akadályt elhárította. A további harcnak se értelme, se haszna. Főleg nem egy olyan ellen, aki a Tíz Szent Mágus szintjét karcolgatja. ^^

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/326/20
A tompa, fény nélküli tekintetből elsőre én is arra következtettem, hogy valaki/valami irányítja Lucy-t. Viszont a következő fejezet címe ("Most már az én felelősségem") lehet, hogy pont Lucy-re vonatkozik, és arra, hogy a kaput becsukja és magára vállalja a dolgok további rendezését.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5533 Dátum: 13 ápr 08, 17:42:29 »

Én azért annyit hozzátennék Urtear mágiájához, hogy nagyon valószínű, hogy most már bizonyos szinten működnie kell élőlényeken is, hiszen a 2. eredet létrehozása is embereken történt. Tehát az övé is tovább fejlődött a korábbi kijelentéséhez képest.
Naplózva
Krulszeme
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127


« Válasz #5534 Dátum: 13 ápr 08, 18:40:22 »

Szerintem nem csak karcolgatja hanem benne is lenne az ereje alapján csak hát nem éppen 'szent'. Amikor próbára tette natsut azt mondta az ereje felét sem kellett használnia. A másik meg amikor még tanácsnok volt gerardal akkor gerard azt mondta magáról, hogy ő és urtear a mágiájuk ereje jogán lettek a tanács tagjai. A purgaróriumi rokonok egyike volt, alapvetően csak az erőseket vették fel, mert hades papánál az erő volt a minimum, esetleg ha speciális mágiát birtokoltál akkor engedett egy kicsit az erő iránti követeléséből( a gyengébb rokonokra gondolok).
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 08, 18:43:28 írta Krulszeme » Naplózva
Oldalak: 1 ... 367 368 [369] 370 371 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!