24 máj 17, 10:43:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778208 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
P4ndora
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 262



« Válasz #3345 Dátum: 12 jún 23, 15:47:11 »

Hát jelenleg ismert szereplők közül a sárkányölő mágiák gyakoribbak az alkotó mágiáknál... Utóbbiból eddig 3 félét ismerünk: ice-make, wood-make, memory-make (oké oké a jeget 4-en is használják, ebbe beleköthettek), míg sárkányölőből eddig 7 volt (igaz, hogy 2 lacrimás). Bár abban igazad van, hogy változatosak, eddig 1 elemnek csak egy sárkányölője volt (és gondolom lesz is). Istenölőből meg (feltehetőleg) eddig három fajtát ismerünk...
Mindenesetre arra szerettem volna kilyukadni, hogy igazán hozhatna a történetbe több alkotómágia-használót, pl. water-make vagy fire-make (bár Natsu ellen így semmi esélye nem lenne Nevet) nekem mindegy, csak nehogy már egy "elveszett mágiából" ennyire több legyen mint egy "hagyományos"-ból...

Szerintem is elég valószínű, hogy döntetlen lesz a harc végkimenetele, van olyan érzésem hogy varázserő hiányában ököllel egymásnak esnek és mindkettő a földre esik.

Amúgy a Milky Way lehet hogy valami olyasmi ami segít varázserőt visszatölteni (bár nem igazán értem, mivel elég lenne megennie a levegőt körülötte), de nekem ebből: http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/288/17 (bal fölső képkocka) az jön le hogy már nem igazán tudja folytatni a harcot, legalábbis a Tejút nélkül nem...
Naplózva

Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #3346 Dátum: 12 jún 23, 15:58:14 »

Nézzétek csak ezt a képet! Egy szem mennydörgés és hullott a kutyuli aki war cry mágiát használt, vagyis Orgá-é a dörgés, vagyis villám. A következő oldalt meg írja, hogy egyetlen fekete villám. Szerintem nagyon ragozni a dolgot nem szükséges. A nagy talány megfejtve Nevet
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 23, 15:59:34 írta Ronyszkusz » Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3347 Dátum: 12 jún 23, 16:14:53 »

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/287/15
Érdekes lehet, hogy mit rejteget a FT a pincében. De hogy köze van Zerefhez, a fekete mágiához és hogy Mavisnak része volt benne, az majdnem biztos.
Erről a Lumen Histoire-ről (Fény történelem) mindig a Rave Master manga "Csillagmemóriája" (Stellar Memory) jut eszembe. Lehet, hogy ez is valami hasonló lesz. kacsint
Csak annyit, hogy, ha minden igaz, akkor az Etherion sem úgy tűnt fel itt, mint a Rave-ben. Szerintem nem játsza el megint ugyanazt Hiro-san.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #3348 Dátum: 12 jún 23, 16:15:41 »

Kevés az esélye, de "egyedi" mágia is lehet, mint Macao lila tüze. Nem muszáj mindent ráfogni, persze nagy az esélye a sok hype miatt az istenölőségnek. Mosolyog
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #3349 Dátum: 12 jún 23, 18:21:48 »

Simán lehet, hogy Mashima csak szivat mindenkit ezzel az Orga-Istenölő dologgal. Ennek a legegyértelműbb jele az, hogy
szinte az orrunk alá van dörgölve, hogy fekete villámot használ, most meg bevágják a fejét Shelia csatájánál, hogy meglepődik a Fekete Szélen. Ami még az Istenölősége ellen szól az az, hogy a 120 mm-s Fekete Villám Ágyú nem szokványos Istenölő támadás név. Ha megfigyelitek az Istenölő támadások nevei hasonló szisztéma szerint mennek, mint a Sárkányölőknél. Ráadásul úgy tűnik, hogy minden Istenölőnek van egy, az eleméhez köthető Istenről elnevezett támadása(Zancrownál a Kagutsuchi, Sheliánal a Boreas(nem Ploias, MS-n javították)
Ha Orga Istenölő lesz neki tutira Raijin no Thor lesz ez a támadás ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 23, 18:25:27 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
nagy12
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 67


« Válasz #3350 Dátum: 12 jún 23, 20:59:13 »

··Raijin no Thor"" ez kész xDD
Jó kis fejezet volt,ez a Légfúró ott volt a szeren Nevet Ez a Sherria NAGYON gyorsan regenerálódott,nem értem h hogy csinálta...
Amúgy csak szerintem furcsa ez az Istenölő-Sárkányölő hasonlóság?  Gondolkozik Csak mert Zanckrow(ha jól írtam xD ) tüzet használ akárcsak Natsu.Sheirra szelet akárcsak Wendy...Persze mindezt fekete kivitelben.Eléggé érdekes  >.<#
Lehet hogy a Godslayerek és a Dragonslayerek "rokonok"?  Hmm? Ezt abból gondolom ,hogy mikor Grandie elmegy Igneel-hez akkor azt mondja valahogy így hogy:Remélem találkozunk a Sárkányisten ünnepén.
Nekem ez kicsit olyan Narutos ,mikor Rikkudou(remélem ezt is elírtam xD ) meghal két fiára bízta a nemtudommilyét xD
Lehet hogy a Sárkányisten "két ágra szakadt"...Sárkányra és Istenre.És ezeknek a "leszármazottaik/tanítványaik" lettek az 'gyilkosai'.Bár ez értelmetlen hogyha szinte ugyanolyan technikákat használnak csak más néven és színben.És most  az Istenek a "gonoszok"?(Godslayer:fekete/sötét színű mágia és mint tudjuk a sötét/fekete dolgok sohasem jelentenek jót ^^,csak lehet s Sierria nem tudja :'D ).Lehet hogy Zeref egy isten? Sok kérdés van.
Hopsz kicsit elkalandoztam xD
Naplózva

,,Tedd vagy ne tedd,de ne próbáld''
Sínre fekszel-Shinra Tensei xD
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3351 Dátum: 12 jún 23, 21:46:45 »

P4ndora:

Ööö... most kezdjem el felsorolni, hogy milyen más mágiafajták vannak még és hogy kik használják azokat? Nevet Persze, hogy soknak tűnnek az Elveszett mágiák, hiszen azok vannak előtérben, a főszereplők egy része is azt használ, és az éppen aktuális ellenfelek között is előfordul.

heo:

Azért annyi hasonlóság csak van az (A)Etherionok között, hogy mérhetetlen pusztításara képesek. Nevet

Bastain:

Aham, így már van értelme. A RAW-ban nem igazán volt kivehető, hogy a katakana felett ° (po), vagy " van (bo). Javítottam a mangában. Végül is találó, hogy Boreasról, a télhozó, hideg északi szél görög istenéről kapta a támadás a nevét. kacsint
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Szabika
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 2103


No akame ga kill no life


« Válasz #3352 Dátum: 12 jún 23, 22:17:20 »

És én most csak csodálkozom hogy hogy találjátok meg ezeknek a neveknek a jelentését? ikszdé.

Amúgy érdekes hogy natsu nem tudott zancrow tüzéből enni erre meg zancrow tudja natsu-ét. Szerintem itt semmi sárkányra és istenekre való erő osztás nem volt.
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #3353 Dátum: 12 jún 23, 22:30:24 »

Ha már említettétek a Vas Istenölőt, ha lesz is szerintem, nem vas lesz hanem valami keményebb fém, jelezve, hogy felsőbbrendűbb az Istenölő mint a Vas Sárkányölő. Mondjuk Gyémánt Istenölő ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 23, 22:32:21 írta Bastian » Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3354 Dátum: 12 jún 23, 22:43:50 »

Ha már az istenölőknél tartunk szerintem ez az egész nem más mint a sárkányölő mágia olcsó másolata, amibe belekeveredett ( talán éppen Zeref által ) némi fekete mágia. Véleményem szerint egy tökéletes Sárkányölő a földbe döngöl egy Istenölőt, azonban mint az a legtöbb animében/mangában lenni szokott a "gonosz útja" itt is kezdetben nagyobb erőt biztosít =)

Naplózva


Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3355 Dátum: 12 jún 24, 00:13:03 »

Bastian:

A gyémánt nem fém, hanem ásvány. Nevet
De akkor lehet mondjuk Arany istenölő. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3356 Dátum: 12 jún 24, 00:31:54 »

Ez igaz Chakra, sőt, ha elnyelik a pusztító lövést, akkor még fel is lehet használni az erejét teremtésre is. De azért nem ugyanaz.

Ennyi erővel minden fém ásvány is. Az arany meg harcászati szempontból alulmarad a vashoz képest. Mindenesetre nem lenne túl érdekes, ha Gazille is kapna egy ilyen ellenfelet.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #3357 Dátum: 12 jún 24, 07:49:28 »

Szóval a gyémánt ásvány ikszdé Ma is tanultam valamit Pirul
Viccet félretéve, akkor úgy fogalmazom meg, hogy ha lesz is Gajeelnak Istenölő ellenfele, akkor az biztos keményebb elemet fog használni mint a vas. A Fekete Vas szerintem nem lenne nagyon más, mint  Gajeel mostani vasa, mert az sötétszürke. Megvan... beledobnak egy csavart és Fehér Vas lesz  Pojén
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
hiroto
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 868


« Válasz #3358 Dátum: 12 jún 24, 08:18:20 »

Lehetne simán titán istenölő. És én személy szerint nem hinném, hogy jól járnának egymással, mert a két anyag nem egy és ugyan az. Nem tudnák egymásét elnyelni.


Tegnap én is gondolkoztam ezen az egészen, és arra jutottam, hogy a kettő mágia közül a sárkány az erősebb, hogy miért? A sárkányölők az egész elemet birtokolják, míg az istenölők (mint láttuk) feketére festett elemet. Igaz, mind a kettő képes elnyelni a saját elemét, de a sárkányölő mágia végső formája a testet egy sárkányéhoz hasonlóvá teszi, aminek nem csak az a képessége, hogy a saját elemén uralkodik. Értem itt azt, hogy a pikkelyek megvédik az erős külső behatástól, stb. A sárkányok a mitológiában annyira erős lényeknek vannak beállítva, hogy szinte az isteni erejük van.
Amúgy érdekes, hogy két különböző mitológia is keveredik a mangába, a sárkányok inkább a kelet és a középkori európa, míg az istenek (Zankrowból kiindulva) az ókori görögök.

Az elveszett mágiák eddig a megismert mágusok közül nem túl soknak volt, csak a kivételeseknek.
Naplózva
kakesz
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Vízesés Falu Rejtett Vízesés Falu

Hozzászólások: 793


Troll barlangász


« Válasz #3359 Dátum: 12 jún 24, 10:07:03 »

Lucy csillag szellem mágiája is majdnem elveszett Nevet  már csak 2 ismert  használója van...
az istenölő dologba azt talán belehet képzelni, hogy tényleg van kapcsolatuk Zerefhez és ők a beépített emberei a Fiorei topp céhekben ugye ST az első, LS a második (a BP talán  harmadik és lehet hogy nyuszi is istenölő egy répa istenölő Ördögi)
A kiscsaj bunyó egész jóra sikeredett, Sherria a LS harmadik legerősebbje vagy a második?? Nevet most ki a erősebb? a kiscsaj vagy Leon?
Gerarad lebukása szerintem nem lehetséges, mert akkor kizárják őket a tornáról nincs lové  és a FT B csapata instant vereséget szenved az A csapatta szemben.
Naplózva

A tűz árnyéka világítja meg a falut.
Oldalak: 1 ... 222 223 [224] 225 226 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!