24 máj 17, 13:15:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 847
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fairy Tail manga  (Megtekintve 1778301 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Death Force
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235


"Don't look back. Keep on moving forward."


« Válasz #1455 Dátum: 11 okt 01, 18:08:03 »

Szerintem itt annyiról van szó hogy Mavis az első mester tündér volt, és a lelke, szelleme tovább járta a szigetet. Hiszen amikor Kana megkapta a varázslatot akkor is beszélt hozzá mert látta hogy azért van szüksége rá, hogy mentse a barátait. Hamár itt tarunk azt is elsütöm, hogy szerintem a Harmadik Nagy Fairy Tail varázslatot használta. Grandinet azért zárnám ki, mert bár a toll valóban hasonlít az előbb említett sárkányéra de Igneel megmondta hogy nem avatkoznak az emberek dolgába.

A fiú aki a tengert bámulja az lehet Romeo, és a sála lehet Natsué és ott találta Tenrou sziget közelében. Chakra kérlek nézd meg a dátumokat, mert biztos nem lehet fordító hiba mert ***streamon megnéztem mindkét fejezetet és ott is December - Január van. Ezt nem értem, mert hogy ennyi idő elteljen... Amúgy nézte valaki Acnologia ordítását? Mintha villámok lennének körülötte...
Naplózva

→ † Haters Gonna Hate † 

"True magic results from the courage of the Heart. Boys and girls be ambitious." - Kitty

TOP5 favorit Manga:
1. Mahou Sensei Negima!
2. UQ Holder!
3. Rave Master
4. Fairy Tail & Zero
5. Naruto
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1456 Dátum: 11 okt 01, 18:15:08 »

csak 1 észrevétel itt még  december van http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/251/20
itt meg már január http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/253/18

A 253. fejezetben is átírtam decemberre. A 251. fejezet RAW-jában biztos, hogy december van. Majd ha lesz RAW a 253. fejezetből is, akkor véglegesítjük. Addig december.

...
még egy észrevétel: zeref ugyanugy kamehameházott, ahogy hades küldte a szörnyeket (legsötétebb mágia gondolom):
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/247/14
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/250/9

Hades éppen Zeref könyvéből használ egy varázslatot. Azért ugyanaz a kéztartás, mivel mindkettő Zeref varázslat.
http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/247/8

http://naruto-kun.hu/manga/Fairy_Tail/253/5
Erről a vigyorról az utolsó képen Fehérbajusz (One Piece) vigyorgása jutott eszembe. Nevet
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
E.D.I.
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Válasz #1457 Dátum: 11 okt 01, 18:27:48 »

Nagyon valószínűtlen, hogy ki lett volna írva az összes szereplő. A felirat inkább csak arra utalhatott, hogy vége a Hades-es arc-nak, jöhet az új történet. Az valószínű, hogy most pár fejezetig nem lesznek jelen a megszokott szereplők, de az összes központi karakter kiírása, sőt szinte az összes mellékszereplő kiírása túl nagy változást eredményezne. Főleg úgy, hogy az összes elvarratlan szál hozzájuk kötődik.

Ahogy már írtam is, az öregedés is valószínűtlen. Ha csak pár karakterről lenne szó, még lenne rá esély, de ennyi embernél elég valószínűtlen. Meg ha csak pár évről volna szó, akkor sem lenne kizárt, mert csak pár mellet kellene nagyobbra, meg néhány hajat hosszabbra rajzolni és kész. Nevet De 7 év túl nagy változásokat okoz, főleg ebben az időszakban. Az ember 18 és 25 éves külseje között ég és föld a különbség. Ráadásul ez egy shounen manga, valószínűtlen, hogy 25 éves szereplőkre váltanának hirtelen. Egy seinen mangánál nagyobb esély volna rá.

Így belegondolva, az egész vizsgás rész csak kamu volt. A mangaka kitalálta, hogy mi lenne, ha előre mennénk az időben 7 évet. De nem akart beáldozni egyetlen jelentős karaktert sem azzal, hogy hátra hagyja megöregedni. Így hát egy helyre kellett szedni az összes főszereplőt, és mellékszereplőt. Ezért hát kitalálta az S vizsgát. A vizsgának köszönhetően pedig minden jelentős FT-es szereplőt egyszerre tud majd újra elővenni, anélkül, hogy megöregedtek volna.

Ha választani kellene, akkor az időutazás, és a hibernálás közül, inkább a hibernálásra tippelnék. Pl egy lakrimává változtak, és ott ücsörögnek a tenger mélyén. Lakrima alakban persze nem öregednek. A kis srác meg majd hajóra száll, és eléri, hogy megint az eredeti alakjukba változzanak vissza. Vagy valami ilyesmi. Nevet
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #1458 Dátum: 11 okt 01, 18:36:06 »

A december-január dolog nekem se tiszta. De az is lehet, hogy japánról-angolra fordítok rontottak el valamit. Vagy Mashima kavarodott bele Nevet
De én valószínűleg tartom, hogy a lány maga Mavis, vagy legalábbis a szelleme. (Micsoda női logika tündérekről elnevezni egy céhet  Pirul ) Vagy még olvastam a kommentek között a főoldalon, hogy esetleg ő lenne Libra, a mérleg csillagkép. Nem tudom, én ezt kétlem, főleg, hogy egy arcon belül hirtelen kettő, önnön varázserőből küzdő/földvilágon maradó zodiákus kulcs jelenne meg.
De a fiú, aki a tengert bámulja, biztos nem Makao fia, Romeo... szerintem túl fiatal hozzá. Oké, hogy hasonlít, de láttunk már elég egymáshoz hasonló szereplőket, főleg shounen mangákban... de lehet mégis Romeo, mert ő bálványozza Natsut. Tele van ellentmondás elvekkel ez az arc.  Nevet Kíváncsi vagyok a megoldásokra is.
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #1459 Dátum: 11 okt 01, 18:50:20 »

Látom, kissé megnőtt a topik iránt az érdeklődés. :"D

Az elején kétségbe voltam esve, hogy megint a szokásos "fogjunk össze és együtt megváltjuk a világot" FT sablont kapjuk, de a végén bakker tátva maradt a szám. Nagyon kíváncsi leszek, viszont látjuk-e még Natsuékat. Ha nem, az nagy baromság lenne Mashimától, mert annyi mindent ki lehetett volna hozni a karakterekből, hogy az hihetetlen.

Ez az öregedés dolog aggaszt kicsit. Nekem rögtön a GérardxErza páros jutott az eszembe, hogy nézne már ki, hogy Gérard 26 éves, Erza meg marad 19. Nevet De ha öregednek, akkor meg kiesnek a szokásos shounen korosztályból a főszereplők... Ráadásul milyen már, h akikkel eddig egyidősek voltak, azok hirtelen 7 évvel öregebbek lesznek náluk...

Ja, meg felnőtt Urtear, és kb. 19 éves Meldy, nem lehet rossz mondjuk. Nevet

Anno a tengert bámuló fiúról nekem is Romeo jutott az eszembe, bár olyan érzésem van, mintha keveset öregedett volna kissé. Most Wendy-hez hasonló korúnak kellene lennie, hát nem tudom, reális-e így...

Mindenesetre nem vártam még ennyire a következő fejezetet, mint most, az tuti. Nevet

Juuj, ha öregedtek Natsuék, akkor esélyes, hogy - ha Juvián múlik - egy egész Fullbuster családot kapunk majd vissza. xDDD
Naplózva
trees
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 245



« Válasz #1460 Dátum: 11 okt 01, 19:09:32 »


Így belegondolva, az egész vizsgás rész csak kamu volt. A mangaka kitalálta, hogy mi lenne, ha előre mennénk az időben 7 évet. De nem akart beáldozni egyetlen jelentős karaktert sem azzal, hogy hátra hagyja megöregedni. Így hát egy helyre kellett szedni az összes főszereplőt, és mellékszereplőt. Ezért hát kitalálta az S vizsgát. A vizsgának köszönhetően pedig minden jelentős FT-es szereplőt egyszerre tud majd újra elővenni, anélkül, hogy megöregedtek volna.

Ha választani kellene, akkor az időutazás, és a hibernálás közül, inkább a hibernálásra tippelnék. Pl egy lakrimává változtak, és ott ücsörögnek a tenger mélyén. Lakrima alakban persze nem öregednek. A kis srác meg majd hajóra száll, és eléri, hogy megint az eredeti alakjukba változzanak vissza. Vagy valami ilyesmi. Nevet

Első bekezdés: telljesen egyetértek
Második bekezdés: Edolas arc-bol megtudtuk,hogy sárkány/ölő mágiával lehet a lacrimákat visszaváltoztatni.Elég elvetemült elképzelés,de Romeo lehet nem csak Natsu ruháját másolta le(pl még ottvan egy Igneel sál is),hanem a mágiáját is és ő is sárkányölő lett így ki tudja FT nagy részét szabadítani.Kitudja ;D
Naplózva

Harag
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1759



« Válasz #1461 Dátum: 11 okt 01, 19:14:49 »

Nem tudom mi a francért aggódtok ennyire a 7 év öregedés miatt.
Eleve röhejes, hogy 1X éves szereplők megmentegetik a világot. Itt a 18-19 év még viszonylag elviselhető, de vannak shounenek, ahol 11-13 éves főszereplők vannak. WTF?
Ilyen korban még edzeni kéne, hogy erősek legyenek! Én remélem, hogy öregednek vagy meghaltak mind, ezek végre(de főleg az utóbbi) nem tipikus shounen sablonok lennének, és a FT mangájáról is el lehetne mondani, hogy végre valami eredetit is belevitt.
Naplózva

Nem számít milyen rögös út visz föl a hegyre, biztos, hogy van még rögösebb!
Az interdimenzionális térkapuk, és ketyeréik biturbinális reppentyűi!
Hestiana
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 89

Fairy Tail & Fantasy Fan - Selymes Durbincs


« Válasz #1462 Dátum: 11 okt 01, 19:15:22 »

Ez brutál jó fejezet volt, még a szám is tátva maradt! Egészen meghatódtam, amikor kéz a kézben kört alkottak kedvenc FTseink.  Pirul

Eddig mondjuk Lucy volt a mesélő. Lehet, hogy Romeo veszi át a szerepét.
Ez is bizonyíthatja, hogy nem haltak meg, hiszen mesélni visszaemlékezve szoktak.

Szerintem az imádkozó lány Mavis lehetett, ezt tartom a legvalószínűbbnek a lehetséges variációk közül, aki a 3. Fairy Tail mágiát alkalmazta. Nem hinném, hogy hibernált állapotban tengődnének valahol, inkább szó szerinti időugrásra tippelek, azaz nekik nem tűnt fel az a 7 év -> nem is öregednek. (7 év rengeteg idő, nem hiszem, hogy a mangaka ilyen sok időt skippelne és szinte felnőtt szereplőkkel folytatódna a történet. Basszus idősebbek lennének, mint én.  smirksweat)
A következő részre a jóslatom, hogy láthatjuk az elnyomott, szomorú FT-t, akiket a Tanács pórázon rángat, majd az utolsó oldalon valahogy felbukkannak a halottnak/elveszettnek hitt társaik. VAGY elkezdik kinyomozni, hogy mi történhetett velük és ebbe esetleg valahogy, talán-talán Gérard is besegít. Előbbit tartom valószínűnek, de ezután a fejezet után már nem merek mondani semmit.  Hümm-hümm Tekintve, hogy biztos voltam benne Makarov papának annyi.

Szegény Gérard, valahogy őt sajnálom a legjobban... Hét hosszú évet szenved a börtönben azzal a tudattal, hogy Erza nincs többé és ő semmit sem tud tenni.  Johhny Depi
Ez az öregedés dolog aggaszt kicsit. Nekem rögtön a GérardxErza páros jutott az eszembe, hogy nézne már ki, hogy Gérard 26 éves, Erza meg marad 19. Nevet
...ha Juvián múlik - egy egész Fullbuster családot kapunk majd vissza. xDDD

Egy rugóra jár az agyunk Nikkie.  Nyelvesít De nem fognak öregedni, most gondoljatok bele, 7 évükből kihagyna minket Mashima sensei? NO WAY! Juvia fanként ezt nem tudom elfogadni!!!   ikszdé

Titkon szurkolok, hogy Bisca és Alzack időközben összeszűrték a levet.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 01, 19:20:42 írta Hestiana » Naplózva

viper20ster
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 9


« Válasz #1463 Dátum: 11 okt 01, 19:19:48 »

No, akkor mégis csak time jump? Ilyen mangával még nem volt dolgom, áldom az eget, hogy ezt választottam következőnek a naruto és a bleach után Nevet Nevet Nevet Nevet Nevet
Naplózva

The End Is the Beginning Is the End
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1464 Dátum: 11 okt 01, 19:33:03 »

Ó, annyira nem félteném a Fairy Tailt. Bob mester (Blue Pegasus céh) és Goldmine mester (Quatro Cerberus céh) mindketten Fairy Tailes mágusok voltak régen, Makarov társai. Lehet ők karolják fel a Fairy Tailt. (Már ha valaki tényleg tervbe vette a hét eltelt év alatt, hogy tündéreket akar vacsorázni.)
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 01, 19:34:26 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #1465 Dátum: 11 okt 01, 19:44:34 »

Ne felejtsük el, hogy az időugrásnak több következménye lehet. például vagy mindenki öregszik a kor előrehaladtával vagy csak a főszereplőkre vonatkozik ez a kitétel. Én úgy gondolom, hogy mindenkire vonatkozni fog ez de Natsuék túlélték ezt a támadást és az egész szigettel együtt a tenger mélyére süllyedtek. Én is azt gondolom, hogy Mavis volt az a hölgyemény a manga elején és ő csinálta ezt az egész dolgot, hogy eltüntette az egész szigetet. Valamiért viszont nem tudtak a szereplök visszatérni a való világba eddig. Lehet, hogy beszéltek Mavissal és ő elmondott számukra sok dolgot Zereff idejéről és emiatt úgy döntöttek, hogy felkészülnek erre. A mostani évszám is fontos lehet mert valószínű, hogy Zereff is most próbálja beindítani a tervét, így kénytelenek lesznek előjönni. Attól nem félek, hogy a FT céhnek valami baja lenne. Ráadásul a fő bajkeverők eltűntek így a tanácsnak sincs oka bántani a céhet. Úgy gondolom ezért, hogy a céh rendben lesz.
Naplózva
Putir
Vendég
« Válasz #1466 Dátum: 11 okt 01, 20:10:18 »

hát ez qrva nagy rész volt
Chakra és tényleg makarov = fehérbajusz szinte mindenben bajszuk is van és mind a kettőnek hatalmas a családja:D
Naplózva
Overlap
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Vas Országa Vas Országa

Hozzászólások: 9



« Válasz #1467 Dátum: 11 okt 01, 21:30:02 »

Mint a többséget,engem is odavágott ez a fejezet..xD Igazából mindenre számítottam,csak arra nem hogy a sárkány szétszedi a szigetet.Kíváncsi vagyok mint hoz ki belőle Mashima sensei Nevet

Mégvalami.. a fairy wiki utánanéztem Mavisnak.. azt írja hogy férfi volt..xD
(Már magam sem tudom h mit higyjek..xD)
Naplózva


Soul-Arena.com - Your #1 Online Multiplayer Bleach Game !
E.D.I.
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Válasz #1468 Dátum: 11 okt 01, 21:40:16 »

Idézet
Eleve röhejes, hogy 1X éves szereplők megmentegetik a világot. Itt a 18-19 év még viszonylag elviselhető, de vannak shounenek, ahol 11-13 éves főszereplők vannak. WTF?

A shounen célközönsége a 12-18 éves fiatalok. Azért ilyen fiatalok a főszereplők ezekben a művekben, mert az olvasók, azokkal a karakterekkel tudnak azonosulni a legjobban, akik korban közel állnak hozzájuk. Ezért is valószínűtlen, hogy majd mindenki megöregszik.

Idézet
Ne felejtsük el, hogy az időugrásnak több következménye lehet. például vagy mindenki öregszik a kor előrehaladtával vagy csak a főszereplőkre vonatkozik ez a kitétel.

Ahogy írtam, az S vizsgával a mangaka a legtöbb szereplőt összegyűjtötte egy helyre. Ez szerintem még egy arra utaló jel, hogy nem fog mindenki megöregedni. Nagyon kevés az olyan karakter, akinek korábban nagyobb szerepe volt, viszont a szigeten már nem volt ott. Tehát relatíve kevés szereplőnek kellene megöregednie ebben a felállásban. De majd kiderül.
Naplózva
Deathwing
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13

Draco Interitus Infernalis


« Válasz #1469 Dátum: 11 okt 01, 21:49:10 »

Hát nem tudom, nekem kissé semmilyennek tűnt a rész, annak ellenére, hogy előrébb vitte a dolgokat. De hála neki most kétszer annyira várom a következő részt, mint ezt.
« Utoljára szerkesztve: 11 okt 01, 21:50:42 írta Deathwing » Naplózva

     
                       You thought it was gone but the fire goes on
Oldalak: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 847
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!